Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Горе долу може, но трябва ти да му казваш, кога да се синкне: https://play.google.com/store/apps/detai...sync&hl=en
Цитирай
Аксесоари

и аз от вчера тъм със Z2 и ... Гледам всякаш няма заводски протектор и си мисля да му взема и .. тези уж стъклените по 10лв какво ви е мнието за вях или да го карам така понеже уж налие някво готино стъкло

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Подкрепям поставянето на този тип протектор като съм с такъв и на двете страни на телефона.
Ето и тема с мнения за тези протектори:

Мнения за стъклените протектори.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте! От онзи ден съм с новия Android 5.0.2 и нещо хич не съм доволен от някои неща...
1. Къде изчезна бутона с който затваряхме всички работещи програми? Сега трябва всяка по отделно да я затварям и е супер неудобно и досадно...
2. Първите 2 бутона в лентата горе не може да се редактират а аз не искам примерно bluetooth-a да ми е до wi-fi както в момента...На всичкото отгоре тая лента е супер неудобна с това повторно плъзгане за да се появят бутоните а не само известията...А преди малко даже забелязах че бутона за мобилните данни ми беше изчезнал и трябваше да дам редактиране за да се появи отново...
3. Месинджъра на facebook при писане ми стана бавен - незнам дали има връзка но най вероятно защото преди ъп-а си беше ОК...Сега като пиша и се усеща забавяне в изписването...Появяват се буквите доста след като си натиснал бутоните...
4. Програмата Photo editor PRO спря да ми работи под този android както и споделянето на статус от някой друг във facebook(айде там проблема е че държа стара версия на фейса но на предния andorid нямаше такъв проблем)
5. Липсва ми също и този прашец с който си рисувахме по дисплея когато беше заключен...
6. В телефонния указател като влезеш на някой контакт вече ти показва само 1 телефон а не всичките ако има повече от няколко и трябва да натискаш покажи още за да се покажат...Ужасно неприятно!!!
Общо взето не съм доволен - единственото което е добре че вече звуците се чуват от двата говорителя и е доста по силен звука по този начин отпреди...

Ако някой е намерил решение на някои от тези неприятни неща нека сподели...Мерси!
Цитирай

Ми брат върни си 4.4.4. Аз съм супер доволен от ъпдейта
Цитирай

За да се видят набързо настройките за Wifi и bluetooth се цъка точно под името на съответната иконка и тогава влизате директно в настройките. Освен това относно CLose бутона решението е да се флашне Хонгконски фирмуеър или някакъв за друг регион дето го има този бутон. Но ако лично ме питате мен той е супер грозен и голям. Трябва да го направят по малък подобно като в Киткат. Другия вариант е да сложите този мод http://forum.xda-developers.com/crossdev...l-t3057345.

Даже днес си поиграх да си сложа Мтелския 726 лолипоп рутнат и с рековъри вградено. Сега остава да го тествам мода за бутона да видя как ще се държи.
Относно прашеца на Локскрина при мен лично си работи като преди и не виждам някаква съществена разлика.
Цитирай

(2015-04-19, 19:51:34)petelqkut5 написа:  Ми брат върни си 4.4.4.  Аз съм супер доволен от ъпдейта
до колкото ми е известно това е възможно само с root така че няма как защото root няма да правя Wink
(2015-04-20, 10:26:01)icpart написа:  За да се видят набързо настройките за Wifi и bluetooth се цъка точно под името на съответната иконка и тогава влизате директно в настройките. Освен това относно CLose бутона решението е да се флашне Хонгконски фирмуеър или някакъв за друг регион дето го има този бутон. Но ако лично ме питате мен той е супер грозен и голям. Трябва да го направят по малък подобно като в Киткат. Другия вариант е да сложите този мод http://forum.xda-developers.com/crossdev...l-t3057345.

Даже днес си поиграх да си сложа Мтелския 726 лолипоп рутнат и с рековъри вградено. Сега остава да го тествам мода за бутона да видя как ще се държи.
Относно прашеца на Локскрина при мен лично си работи като преди и не виждам някаква съществена разлика.
аз нямах предвид за отварянето на настройките а за самото разположение на бутоните...примерно искам до wi-fi да ми е мобилните данни а не bluetooth но няма как да го промена...колкото до бутона не ме интересува какъв е важното е да го има...а прашеца вече го няма при мен...само плъзгане си е и се отключва екрана...
Цитирай

Не е необходим руут за да върнеш към предходна версия.
Свали си програмата Флаштул, също и необходимия ти фърмуер с Андроид 4.4.4 и използвай темата с ръководството за работа с Флаштул.

За "прашеца", ако смениш с жив тапет на заключения екран, ще се появи и той.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Днес забелязах че в ULTRA Stamina не ми отваря съобщенията. И искам да попитам, как да си махна паролата или схемата за заключването на екрана.
С 5.0.2 съм но не съм много очарован.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nokia 5800 xpressmusic >> HTC ONE X>> Samsung Galaxy Mega 6.3 >> Sony Xperia Z2 >> Samsung Galaxy Alpha >> Samsung Galaxy S6 >> iPhone 6S


Цитирай

За променяне на начина на заключване, влизаш в Настройки\ Сигурност\ Изчистване на пълномощията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Момчета,как се разбираше дали тела е L50 или L50W?Обърнах всичко и нещо не мога да се сетя.Трябва ми за сравнение. Bu

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2015-04-22, 06:07:03)zabadara написа:  Момчета,как се разбираше дали тела е L50 или L50W?Обърнах всичко и нещо не мога да се сетя.Трябва ми за сравнение. Bu

Влизаш в сервизното меню и там в единия от пунктовете ти пише конкретния модел на телефона. Но ако имаш 4G e модела D6503 ако няма е D6502.
Цитирай

Модела го пише на две места,без да влизам в сервизното меню.При информацията за телефона и на пластината,която у до гнездото за карта памет.А това L50 го бях мернал някъде,и не се сещам къде.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

имам един въпрос защо не мога да задам на даден контакт мелодията която искам ,със 5.0.2 съм при китката нямах този проблем
слагах няколко различни фирмове през флаштул, ъпдеитвах и поправях през сони пц камп. връщане на фабр.настр. и не мога каквато и мел. да поставя тя си остава тази по подразбиране

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

matj17 Опитай да зададеш мелодията от Телефонна книга\ намираш контакта и кликваш върху него веднъж, все едно ще го набираш.
Горе в дясно има три точки, където има опция задай тон за звънене. Избираш дадена мелодия и потвърждаваш с Готово.
През редакция на контакт с бутон с форма на моливче и задаване на мелодия в менюто за редактиране, незнайно защо, но не запомня избора.
Успех.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Много благодаря стана,

през редакция просто не става заради това 3 пъти го махам този лолипоп

е и поради др. бъгове но това беше капака

Ericsson T18-->Siemens C62-->Sony Ericsson K300-->Sony Ericsson W550-->Sony Ericsson W850-->Sony Ericsson W980-->Nokia E51-->Motorola Milestone - - >Motorola Razer 910-->Sony Xperia Z2 - - >Sony Xperia XZ -->LG V10 -->  LG  G6  --> LG V30+ --> Sony Xperia  1 II --> Samsung 22 Ultra - - > Sony Xperia 1 IV
Цитирай

(2015-04-14, 12:32:29)qnkooo написа:  
(2015-04-14, 09:08:09)kiril_2 написа:  Колеги преди месец някъде ми сменяха телефона с нов заради жълто петно на дисплея. Новия дойде с изгорели пиксели на около 4-5  места, но понеже му лепнах протекторите, а и ми беше залипсвал реших да го ползвам малко. Сега мисля да го водя на ремонт. Мога ли да предявявам рекламации за изгорели пиксели на 4-5 месета ? Някой беше казал, че всъщност щом са силно видими, значи са множество от изгорели пиксели, а не един изгорял пиксел... Smile

Можеш! Smile Официално от Сони ми бяха отговорили, че при 3 и повече изгорели пиксела телефонът се ремонтира гаранционно.  Wink

Да явно може, този път много бързо се случиха нещата. На 14ти го оставих във Виваком, на 24ти ми се обадиха и ми съобщиха, че отново са ми го заменили с нов. Днес отидох да си го взема, но имаше проблем със системата и сега ще отида в понеделник. Нямам търпение вече, че сега съм с един Xperia Go и понеже не успявам да го отключа, карам с оригиналния стоков ром, е нема толкова мудна и забила работа. Все повече си оценям телефона. Big Grin Big Grin 

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Днес си взех новата бройка. Радвам се, че ми уважиха гаранцията, понеже предната нова бройка която ми бяха дали, толкова много пъти я бях изтървал...че неам думи Big Grin Big Grin
Новата бройка е 14W37 ... някой чей ли е проблеми свързани с тази партида ?

ПП Не редактирах предния пост, понеже ми дава, че времето за редактиране е изтекло.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

къде я гледате тази дата на производство ?
.. на моят телефон няма абсолютно никакви надписи, освен оноова xperia на гърба и логото отпред :/ и на кутията не го виждам .. :/

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Ето мястото на тази информация, снимка от моят телефон:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5352...09.JPG.jpg

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

виж ти къде било набутано Smile

14в27 е моят Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

В предвид факта, че са водоустойчиви, а не със батерия, която може да се маха и под която иначе бива изписана тази информация, няма къде другаде по-подходящо място от това. Място, което не подлежи на триене,смачкване,намокряне защо не Smile , следователно номера ще е постоянно там при необходимост.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

е не знаех, понеже на стария ми ехперия С6603 това беше написано в долната част на телефона с микроскопичен шрифт Smile

иначе 10х Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Къде мога да си сменя задното стъкло и колко ще ми струва процедурата ?
Цитирай

Виж някой от тези сервизи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)