Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)

(2015-06-07, 15:24:22)uphero написа:  
(2015-06-07, 12:59:08)karloson написа:  Те са за даунгрейд от лолипоп обратно към киткат, но не съм ги пробвал.



uphero: Който не му стига мястото има слот за карта памет.

А бе то е така, но приложенията не се инсталират на картата памет - само част от данните им отиват там (за тези приложения, за които е възможно, разбира се) и в крайна сметка мястото може да не стигне.
Пример: браузър Опера - 122MB, приложение 8.62МВ, данни 84.08МВ, SD карта 29.59МВ

Колко приложения ползвате?!?
Това е телефон бе. Аз не виждам как няма да ти стига мястото.

Аз съм с 16 гб версия и след ремонта реших да направя ъпдейта до лолипоп и като видях че имам само 600мб свободно пространство ми стана лошо. Помислих си че е от приложенията, но съм имал близо 6гб клипове и отделно около 1гб снимки и ги синхронизирах с гугъл и изтрих клиповете.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай
Аксесоари

Рут и приложението Link2SD и всичко отива на картата памет.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Сега видях в сайта на Исус че вече има Лолипоп, какво ще ме посъветвате да го слагам ли. Сега съм с 2.21.40.44. Като гледам има опции за даунгрейт така че не е фатално ако има проблем. Четох че имало проблем със звука при версия 53.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай

Лично аз не виждам голяма разлика между КитКат и Лолипоп - поне при моя телефон, така че ако не ти е някакъв зор да слагаш Л, може да инсталираш директно 54 версия на КК, при която проблема със звука е оправен.

Между другото - от известно време имам проблем с браузър Опера... Още при стартирането му спира и се изключва. Като изчистя данните, работи нормално. Като сложа отметките на сайтовете в "бързо избиране" на началната страница, започва да крашва. Възможно ли е някоя от отметките да прави тази беля? 

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-13, 08:41:47)Steker написа:  Сега видях в сайта на Исус че вече има Лолипоп, какво ще ме посъветвате да го слагам ли. Сега съм с 2.21.40.44. Като гледам има опции за даунгрейт така че не е фатално ако има проблем. Четох че имало проблем със звука при версия 53.

Сложих го все пак Лолипоп-а. Добавили са опцията за работа с една ръка, която липсваше при мен до сега. Това ново приложение "Автоматично стартиране" доколкото разбирам е да ограничава работата във фонов режим на приложенията и да пази батерията. Има ли полза от него да си играя  или все тая. Въобще как е батерията с Лолипо-а.

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай

Имам чувството, че телефона стана по-бавен, а съм с 2 Гб РАМ
Също така по-бавно се връзва с безжичния интернет.
Абе, почвам да съжалявам вече.
Цитирай

След двуседмично ползване с Lollipop да споделя впечатления:
1. Имах няколко случая, когато при включване на камерата се включваше светкавицата и единственият начин да я изключа беше да отворя фенерчето (приложението) и да изключа от него. Получавало ми се е при зададена автоматична светкавица на камерата и преди да направя хард ресет на телефона. След нулиране на телефона, този проблем не се е появявал.
2. След изключване на wifi при следващото му включване отнема доста време докато се включи и извади списък с мрежите. Понякога ми се е случвало да го чакам 10-20 секунди и повече. Струва ми се, че сигналът на wifi е по-слаб (поне според броя на чертичките на индикатора), но за това не съм убеден на 100%.
3. Живота на батерията няма разлика при мен - колкото си караше преди, толкова кара и сега.
4. Проблеми със загряване нямам, но и не играя игри и не ползвам натоварващи приложения.
5. Мениджърът на автостартиращи приложения работи само за приложения във вътрешната памет. Приложенията инсталирани на картата памет след рестарт на телефона се стартират отново.

Като извод мога да кажа, че Лолипоп не донася нещо коренно ново, различно и полезно, дори в някаква степен влошава нещата. 
Ако все още не сте го инсталирали, моят съвет е да не бързате и да изчакате по-нататъшните ъпдейти.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Още един бъг - не получавам известия от Фейсбук и ФБМесинджър в лентата за известия, а LED мига за известия  веднъж на 100. Понякога виждам че има известие върху самата иконка на приложението ФБ в списъка с приложенията, но но не и върху иконката на началния екран. Днес имах получено съобщение в Месинджъра, което не беше отразено никъде. Изключил съм известяването със звук и вибрация, известяването с LED е включено. Когато екранът е заключен, ПОНЯКОГА известията се показват на заключения екран (опцията е включена). От приложенията Google+ и Email известията се показват в лентата. Съобщения във Вайбър и СМС-и получавам рядко, но мисля че се отразяват. Сега се чудя - проблема в телефона ли е или във Фейсбук!?

P.S. След като реинсталирах месинджъра, неговите известия вече се показват, но с фейсбук положението остава същото.


Прикачени файлове
.jpg Screenshot_2015-06-22-20-27-34.jpg Размер: 186.58 KB  Сваляния: 29
.jpg Screenshot_2015-06-22-20-27-49.jpg Размер: 172.79 KB  Сваляния: 28

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Здравейте!
От няма и седмица съм собственик на Asus Zenfone 5, 2gb Ram, 16gb Rom, 1.6GHz.
Това ми е първия "умен" телефон, до сега просто не ми се е налагало да ползвам. 
Да попитам, има ли смисъл да го ъпдейтвам до последния андроид, ако всичко работи ОК, поне за сега. Единственият проблем, който забелязвам е липсата на "Ъ" във фонетичната клавиатура.
Андроида е версия: 4.4.2
Build Number: ASUS_T00J_WW_2.99.40.6

Поздрави!
Цитирай

Телефонът ти е "китаец" (т.е. версия на Zenfone за Китай без приложенията на Гугъл), на който е инсталиран натъкмен ww софтуер. Щом работи добре и нямаш проблеми, по-добре не го пипай. Във форума май имаше някой с такъв софтуер, така че евентуално може той да ти помогне с нещо, ако се включи.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Китаец е да, от minideal го поръчвах. Писах им обаче да разкарат китайските приложения и да сложат гугълските, както и да руутнат телефона.
Малко ме притеснява билд ин батерията, да не вземе да се скапе и да трябва да хвърлям телефона заради нея, но е малко вероятно предполагам.
Цитирай

Половината телефони вече ги правят с вградени батерии, като цяло малък е шанса да се скапи точно батерията Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай

Само да кажа, че не трябва да се разчита на вградената програма за архивиране на приложения и настройки. Не ми възстанови много неща. Едновременно с това ще попитам дали някой е доволен от такава програма за нашия телефон? Най-вече ми се иска да помни на кой контакт каква мелодия е присвоена. Благодаря.
Цитирай

На мен вградената програма за архивиране не ми възстановява единствено Фейсбук и ФБ Месинджъра - незнайно защо.

По въпроса с Лолипоп: Имах наблюдения, че wifi сигналът е с една идея по-зле и май все повече се убеждавам, че е така. И още нещо - понякога сякаш "забравя" да се свърже към запаметена wifi мрежа. Например - прибирам се вкъщи, по пътя си е бил свързан с мобилния интернет, но като се прибера, би трябвало да се закачи към рутера. Обаче може да е минал и половин час откакто съм се прибрал - вадя телефона, отключвам екрана и гледам, че още е на мобилната мрежа. И чак след това, няколко секунди след като съм го отключил, се закача към рутера. Опцията за изключване на wifi при спящ режим не е включена, нито пък някакви други ограничения. Явно има някакъв проблем с wifi в Лолипоп...

Имам проблем и с браузър Опера. От време на време започва да се затваря самоволно - още при отварянето му. Единственото решение - чистене на данните, синхронизирам си отметките за бързо стартиране на началния екран и така кара едно известно време (5-10 дена), след което пак започва с номерата. С чистене само на кеша не се оправя - трябва си пълно чистене на данни. Не знам дали причината е в браузъра, в андроида или в нещо друго, но с КитКат не съм имал този проблем. Струва ми се, че този проблем се проявява и след wipe partition cache, но не съм сигурен.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

При мен всичко е наред. Като че ли батерията малко по-бързо се изтощава, но не мога да гарантирам верността на това си впечатление, защото не ползвах достатъчно старата версия на Андроид. Съжалявам само, че xposed framework не може да работи на нашия телефон. 
Може да си направиш hard reset, сигурно ще ти е от полза. Защо твърдя това: Програмата Flightradar24 въобще не ми се инсталираше на Lollipop. След hard reset се инсталира от раз. Така че, нищо чудно и да изчезнат проблемите.
Цитирай

Правил съм хард ресети и какво ли не - Опера си живее свой живот и това е. А това е единственият браузър, който има истински работещ text wrap - т.е. да показва текста на страницата в една колона според ширината на екрана при зуумване.

Като заговорих за браузъри - вграденият браузър на Asus при мен има следният бъг: При зададен език на телефона (и съответно на браузъра) - български, не може да се промени началната страница на браузъра от менюто. Ако променя езика на телефона на английски, опцията вече е достъпна.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

И оригиналния браузер има авто побиране на текста,
ако съм те разберал правилно.
Браузер/настройки/разширени/автоматично побиране на текста√.
Цитирай

Не откривам такава опция при мен...


Прикачени файлове Миниатюри
       

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Напоследък доста пътувам и телефона ми стои в барчето на колата. Забелязвам, че от време на време се откключва сам.
На какво ли се дължи?
Цитирай

В настройки>>Asus Customized махни отметката от "Разреши Asus Cover"

Има нов ъпдейт за андроид 5(3.23.40.60): http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone...0-user.zip

След ъпдейта ми се струва, че телефонът е малко по-пъргав; за батерията все още не мога да кажа дали има някаква разлика. Махнати са всички ненужни неща, които имаше в предната версия на L - Clean Master, Trip Advisor и прочее. Във форума на Асус споделят, че се е увеличила свободната вътрешна памет, в сравнения с предишната версия. 
Ъпдейтнах директно от 3.23.40.52 и не съм правил хард ресет.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Работи ли ви тетъринга през usb? При мен нещо не тръгва. (Андроид 5)...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-04, 07:53:04)karloson написа:  Във форума на Asus коментират, че някои от собствениците, инсталирали последната "кръпка" за КитКат 2.22.40.54, имат проблеми с инсталирането на Лолипоп.

(Цитат) Warning: For users with 2.22.40.54 firmware, most of the user unable to install Lollipop (I think is because 2.22.40.54 firmware is released after Lollipop firmware released, so Lollipop firmware can't accept the 2.22.40.54 firmware installed.) Advised to use 2.22.40.53 img file (Which is extracted from the 2.22.40.53 firmware file) to fastboot and then install Lollipop.

Тъй като аз инсталирах директно от 2.22.40.53, не мога да потвърдя. Препоръчват инсталирането на 2.22.40.53 img файл преди ъпдейта към Лолипоп.
То май всичките двама-трима дето пишем в тази тема вече сме на Лолипоп, така че едва ли съм полезен с тази информация, но нека да я има
Аз тръгнах според този съвет от 53, но докато не сложих 54 фирма ми даваше някаква грешка, че не може да отвори някаква tmp директория. След 54 си се ъпна без проблем!

Направих там някакви хард ресети и чистене на кешове..... много време сега ми актуализира всички приложения!???

52 приложения телефонски си.! Още не съм сложил тези които ползвам!???

Това сега ми наблъска някакви приложения през актуализирането-......списания, магазини, хотели. Какво се прави с тези работи ако не ги искам, че са по 30-50 Mb???
Цитирай

Повечето могат да се деинсталират...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Здравейте, забелязах още със първоначалния ъпдейт, а след това и със следващия лолипоп, че звука за край на разговора не се чува, изобщо го няма като опция, а това ме дразни супер много, защото понякога не разбирам кога са ми затворили....
Някой има ли този проблем?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Ресет след лолипопа правен ли е?

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)