Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)

Не че сме толкова много собствениците на Zenfone 5 (4, 6), но я кажете какво е мнението ви за батерията? Писна ми да чета форума на Асус, защото там всяка втора тема е за батерията и всички плачат като вдовица за ... какъв голям проблем е, колко малко издържа и прочее, и прочее... Аз съм писал по-горе, че не виждам голяма разлика между Асуса и бившия ми Самсунг. WiFi и мобилния интернет са ми включени постоянно, яркостта е на автоматичен режим, постоянно ровя в интернет и провеждам по няколко разговора дневно. Ако не седна вечер да поиграя Angry Birds, до лягане батерията е на 25-30%. Нощем го включвам да се зарежда, сутрин го откачам от зарядното. В събота-неделя ходихме насам-натам, правих снимки, качвах ги във фейсбук... И вечерта пак си имах останал заряд и не ми се е налагало да ползвам зарядното в колата. Та не мога да си обясня какво толкова реват разните му китайци и индийци в онзи форум...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
Аксесоари

(2015-02-17, 17:28:18)karloson написа:  Не че сме толкова много собствениците на Zenfone 5 (4, 6), но я кажете какво е мнението ви за батерията? Писна ми да чета форума на Асус, защото там всяка втора тема е за батерията и всички плачат като вдовица за ... какъв голям проблем е, колко малко издържа и прочее, и прочее... Аз съм писал по-горе, че не виждам голяма разлика между Асуса и бившия ми Самсунг. WiFi и мобилния интернет са ми включени постоянно, яркостта е на автоматичен режим, постоянно ровя в интернет и провеждам по няколко разговора дневно. Ако не седна вечер да поиграя Angry Birds, до лягане батерията е на 25-30%. Нощем го включвам да се зарежда, сутрин го откачам от зарядното. В събота-неделя ходихме насам-натам, правих снимки, качвах ги във фейсбук... И вечерта пак си имах останал заряд и не ми се е налагало да ползвам зарядното в колата. Та не мога да си обясня какво толкова реват разните му китайци и индийци в онзи форум...

Всичко е включено, wifi, gps, мобилен нет, проверява 3 пощи, на всеки час проверява около 50 пратки къде се намират и т.н. говоря доста през деня, в телефона имам две сим карти, не играя игри, но чета от време на време новини, снимам доста и батерията държи два дни. Не знам много ли е малко ли е. При това ползване мисля, че е нормално. Много зависи как се ползва телефона и за какво се ползва.
Цитирай

И при мен всичко е пуснато, игри не играя... Пиша по чатовете малко и 2 дни със сигурност изкарва. Даже веднъж изкара 3 дни, щото бях забравил да го заредя и нямаше кога... та вечерта беше на 1% но си говорих и си ползвах тел нормално. Сравнявам с Лумиа 920, който изкарваше по ден и половина, 2 с много зор. Като батериите са почти еднакви, а ползването на телефона не съм си променил. Ааааа да и асус-а с е с 2 сим - катри и пак повече кара. Та с една дума съм доволен от батерията!

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай

Root  за Zenfone 5 (A501CG) - v. 2.21.40.44 CN и WW версии

1. Свалете и разархивирайте на компютъра RootZenFone5KitKatv4-WW-CN-2.21.40.44, който може да свалите от тук: https://drive.google.com/file/d/0B05UM2q...ZMUzg/view
2. Включете USB Debug (USB отстраняване на грешки)
3. Свържете телефона към компютъра с USB кабела
4. Кликнете два пъти на Root-ZenFone-EN.bat (ако сте с CN версията - на Root-ZenFone-CN.bat)
Изчакайте процеса да приключи, без да изключвате телефона и без да вадите кабела; ще има два или три рестарта по време на рутването.

За премахване на руут правата се прави същата процедура, но в разархивираната папка кликате на Unroot-ZenFone-EN(CN).bat

Макар да ми се струва излишно, все пак ще го кажа: на компютъра ви трябва да са инсталирани драйверите за Zenfone 5, които може да свалите от тук: http://support.asus.com/download.aspx?SL...Hp1VKV4Rdz

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Кой се сега най-новия ъпдейт - имаме ли вече ще има Лолипоп Wink


Моята сегашната версия е ASUS_T00J_WW_user_2,99,40,6 и се питам ако го ръчна дали телефона ми ще си изгуби Root-а! ?


поздрави на всички ZenFone !

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

(2015-03-06, 11:59:22)doxr написа:  Кой се сега най-новия ъпдейт - имаме ли вече ще има Лолипоп Wink


Моята сегашната версия е ASUS_T00J_WW_user_2,99,40,6 и се питам ако го ръчна дали телефона ми ще си изгуби Root-а! ?


поздрави на всички ZenFone !

Последната версия засега е 2.21.40.44
В официалните версии не видях такава като твоята, така че или си объркал цифрите, или ти е сложена някаква измислена версия. При ъпдейта root-a ще се загуби.

Лолипоп по официални данни ще дойде през април 2015, което означава, че при нас може да дойде и през май или юни.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Кой се сега най-новия ъпдейт - имаме ли вече ще има Лолипоп Wink


Моята сегашната версия е ASUS_T00J_WW_user_2,99,40,6 и се питам ако го ръчна дали телефона ми ще си изгуби Root-а! ?


Твоята версия 99 е невалидна и никога няма да се обнови сама, някой който ти е слагал рут предполагам е направил така. Това можеш да го промениш като с ес експлоер отвориш /system/ build.prop/отвори с ес текстов редактор/и навсякаде във версията промениш от 99 на 20, запаметяваш промените преди да излезнеш/ рестартираш тела. НАПРАВИ СИ И БАКЪП на файла build.prop преди каквито и да е промени.  После следваш тази тема пост-3.  
 Рут няма да ти се изгуби след обновлението, или ще ти останат библиотеките и най много да трябва да си дръпнеш само супер су от маркета.
Цитирай

След обновяването от в. ...40.30 към 40.44 рута се изгуби и метода за рутване не работеше, затова ползвах описаният няколко поста по-нагоре... Но всъщност не помня дали не ънрутнах преди обновяването, така че може и да греша.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Да и аз мога да потвърдя, че при обновяването на андроида с по горна версия, руута изчезва винаги. За това и си стоя с версия 2.21.40.30 , защото после пак трябва да го руутвам.
За феновете на Асус, ето го вече в продажба наследника на Зенфон 5 http://www.minideal.net/original-asus-ze...phone.html 
Цената ми се вижда много завишена, но да се надяваме, че ще падне до края на лятото.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай

Здравейте Smile Изчетох цялата тема,но все пак имам няколко въпроса към ползващите Зенфон 5. Смятам да си закупя такъв със следните характеристики от магазин на оператор в България за 300 лв :

1.Display 5,0 IPS+ ;2.RAM 2GB 3;.Памет 8GB ;4.Chipset Intel Atom Z2560 ;5.CPU Dual-core 1,6GHz Z2560 ; 6.GPU PowerVR SGX544MP2 ; 7.Camera 8mpx

В сайта GSM *r*na попаднах на изключително много негативни коментари относно батерията на телефона,но вашите постове в тази тема ме обнадеждиха. Също искам да ви попитам какво е качеството и нивото на звука ? Има ли разлика като е двуядрен спрямо четириядрен каква е скоростта примерно в игри или браузване ? Другия ми вариант е Acer Liquid Jade с четириядрен на 1,3 и 13мпх камера .
Цитирай

(2015-03-26, 22:01:54)phoneixa14 написа:  Здравейте Smile Изчетох цялата тема,но все пак имам няколко въпроса към ползващите Зенфон 5. Смятам да си закупя такъв със следните характеристики от магазин на оператор в България за 300 лв :

1.Display 5,0 IPS+ ;2.RAM 2GB  3;.Памет  8GB  ;4.Chipset  Intel Atom Z2560  ;5.CPU   Dual-core 1,6GHz Z2560 ; 6.GPU  PowerVR SGX544MP2 ; 7.Camera 8mpx

В сайта GSM *r*na попаднах на изключително много негативни коментари относно батерията на телефона,но вашите постове в тази тема ме обнадеждиха. Също искам да ви попитам какво е качеството и нивото на звука ? Има ли разлика като е двуядрен спрямо четириядрен каква е скоростта примерно в игри или браузване ?  Другия ми вариант е Acer Liquid Jade с четириядрен на 1,3 и 13мпх камера .

Според мен си купи версията с 2ГБ РАМ, 16ГБ РОМ и процесора с 2.0 GHz. Батерията ми държи между ден и половина и два. Телефона е много бърз в браузването. Относно игрите не мога да изкажа мнение, защото не играя.

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай

Където подписвам договор има само този с 1,6 процесор ,2 рам и 8гб . Ако издържа толкова батерията е направо супер. Има ли някой с 1,6гхз версия да каже добре ли върви ?
Цитирай

След 3 месеца използване на Asus Zenfone 5 (A501CG) 2GB RAM, 16GB ROM

Забелязани недостатъци/бъгове:
1. Още след първите няколко сваляния на задния капак, започна да скърца. Сложих му твърд гръб и с това съм решил проблема.
(По повод на твърдия гръб - купувах от двама продавачи в OLX - и при двата гърбът не обхващаше добре телефона, в резултат на което гърбовете се спукваха в горния ляв ъгъл и при вдлъбнатината при буксата за слушалките. После си купих от сайт, в който стоките са по-скъпи, но знам, че са качествени и засега не е мръднал.)
2. Вече няколко пъти контактите ми от Фейсбук в телефонната книга изчезват. Синхронизацията е включена, но след известно време контактите изчезват, в "Контакти за показване" изписва "Facebook (0)". Оправя се след като в настройките премахна акаунта на Фейсбук и след това го добавя отново. Не знам каква е причината.
3. Част от ASUS приложенията не се показват в Google Play, дори и при използване на търсачката - и съответно не се обновяват. Същите приложения не се показват и в Настройки>>Актуализация на ZenUI Apps. Следвайки линкове от форума на 4PDA, обнових въпросните приложения и сега се виждат в Google Play, но не в раздел "Инсталирани", а в раздел "Всички" и, съответно, не извеждат уведомления за обновяване, а трябва да се проверяват ръчно(визуално). Въпросните приложения са следните:
Asus Supernote
Asus Splendid
Asus Sound Recorder
Asus Quick Memo
Asus Clock
Asus Keyboard
Asus Weather
Asus Share Link

Засега съм ползвал телефона само с една сим карта, така че не мога да дам отзив за работата с 2 сим. WiFi и мобилния интернет (Виваком) работят стабилно, звука в слушалката е сравнително добър, високоговорителят е малко слаб на по-шумни места.  Не се е случвало да ми губи мрежа. Играл съм само Angry Birds, така че по отношение на игрите не мога да бъда полезен. Индийците във форума на Асус много се оплакват от загряване, уж при нормална употреба - аз такова загряване не съм усетил. Те, индийците, се оплакват и от много други бъгове и дефекти, та си мисля: или аз съм голям късметлия, или телефоните на Asus за Индия (които май са най-големият им пазар) са със занижен контрол на качеството.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Аз да изкажа мнение защото телефона го ползвам вече близо година.
Телефона за парите си е много много добре, не насича, не се замисля при нормални операции, камерата му е добре, колкото и да казват че дисплея му не е от най-добрите, на мен ми харесва.
Сега за недостатъците:
При мен се появяват някакви ресети необясними, тва не е през някакво време, а когато му скимне. Месенджър забива и трябва да си ресна тела (но това си е от самото приложение). И това е.
За сега не се сещам за друго.

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Здравейте.
От събота и аз съм в групата - версията е 2/8.
За сега съм доволен. Имах леко недоразумение - звука на алармата и клиповете от тубата ми излизаха през слушалката, вместо през говорителя. Не знам от кое точно се оправи.
Имам въпрос - когато говоря с някой отсреща казват че ме чуват глухо. Има ли оправия?
Цитирай

(2015-04-06, 09:41:33)a_atanasov написа:  Здравейте.
От събота и аз съм в групата - версията е 2/8.
За сега съм доволен. Имах леко недоразумение - звука на алармата и клиповете от тубата ми излизаха през слушалката, вместо през говорителя. Не знам от кое точно се оправи.
Имам въпрос - когато говоря с някой отсреща казват че ме чуват глухо. Има ли оправия?

Да не би да имаш сложен гръб или силиконов протектор, който да закрива отвора на микрофона?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-04-06, 22:26:01)karloson написа:  
(2015-04-06, 09:41:33)a_atanasov написа:  Здравейте.
От събота и аз съм в групата - версията е 2/8.
За сега съм доволен. Имах леко недоразумение - звука на алармата и клиповете от тубата ми излизаха през слушалката, вместо през говорителя. Не знам от кое точно се оправи.
Имам въпрос - когато говоря с някой отсреща казват че ме чуват глухо. Има ли оправия?

Да не би да имаш сложен гръб или силиконов протектор, който да закрива отвора на микрофона?

Тцъ, и двете дупки са видими. Протектора е от тези дето се спукват при отвора за слушалките.
Цитирай

От време на време ми се появява следният бъг: Правя снимка с камерата, отварям я, решавам да я изтрия. Кликвам върху кошчето, пита ме дали да изтрие снимката, кликвам на ОК. Появява се заставка с въртящо се кръгче и отдолу надпис "Отказ". От този момент нататък - никаква реакция. Нито бутона "назад" действа, нито натискането на "отказ". С home бутона отивам в начален екран, но като вляза в галерията, снимката си е там и всеки опит да я изтрия, довежда до същия резултат. Като рестартирам телефона или спра приложението на Галерията и изчистя данните, установявам, че снимката е изтрита. Явно нещо запецва при изтриването на снимката и продължава да показва, че изтрива и че снимката не е изтрита. Не се случва винаги и се опитвам да намеря някаква закономерност.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Горният бъг вече го няма - вероятно след обновяването на Галерията.
Вчера се загледах в настройките за мобилния интернет. СИМ картата е на Виваком и досега ползвах фабричните настройки от телефона. Като сверих настройките от сайта на Виваком и тези в телефона, открих някои разлики, които не знам доколко са съществени. Например - името на точка за достъп в сайта е internet.vivacom.bg, a в телефона - internet.vivatel.bg; в настройките от Виваком има име и парола VIVACOM, а в настройките на телефона няма зададени име и парола. Разрових се, защото онзи ден бях на място, където нямаше 3G, иконката за мобилния интернет показваше "Е", а аз, предвид ниската скорост, не успях да отворя нищо. В същото време жена ми с нейния СГС3 дори успя да качи снимки във ФБ (само че тя е на МТел). Та си помислих - дали пък настройките ми нещо не са както трябва!? Сега съм сложил настройките от сайта на Виваком и ще видим как ще е... Струва ми се, че сега на 3G работи по-бързо, но може да е и психологическа заблуда Smile

Апропо - след като отложиха ъпдейта до Лолипоп за средата на май, сега активно ми се обновяват всички Асусовски приложения. Единственото разочарование е приложението за времето - смениха му малко външния вид, но при мен е доста лагаво, особено при прелистване между отделните местоположения.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-05-05, 09:43:20)karloson написа:  Апропо - след като отложиха ъпдейта до Лолипоп за средата на май, сега активно ми се обновяват всички Асусовски приложения. Единственото разочарование е приложението за времето - смениха му малко външния вид, но при мен е доста лагаво, особено при прелистване между отделните местоположения.

Да не би да имаш ъпдайт до лолипоп ?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Няма още ъпдейт. Отложиха го за средата на май...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Аз попаднах на СТАТИЯ където се казва че asus ударили на греда и ще се забавят сигурно още месец/два

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай

Оригиналът на статията: http://www.gsmarena.com/asus_delays_loll...-12346.php

Това за двата месеца май си е "авторска" добавка, но дори и така, предпочитам забавяне, пред възможността за бъгав андроид 5, защото мои познати със Самсунг опищяха света заради бъгове в техните "флагмани"...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Нова системна актуализация:

【Version】
V2.22.40.53_20150512

【Model Name】
A500CG / A501CG

【Release Date】
2015/05/26

【Release Note 】
Battery Draining Detection
Add Battery Draining Detection feature
Notify to close or uninstall the battery draining apps when detected.
The disable setting is under the Battery setting.

Auto start service manager
Save battery: prevent unwanted services from self-start and to save system memory.
Save memory : Kill services immediately and they won’t be started by Android again.

Added ASUS ZenCircle :
Explore and follow the most popular or featured creations
Interact with friends via likes and comments
Share photos to Facebook, LINE, and other social networks
Built-in camera lets you take photos then apply customizable filter effects.
Discover amazing photo stories created using ASUS PixelMaster Camera and ASUS PhotoCollage

Added ASUS PhotoCollage (Stub):
          PhotoCollage features a simple and intuitive interface that uses smart face detection to collage photos using customizable grid templates,
          to apply magazine-styled themes, and to add instant photo effects to your photo collection. It also includes fun themed stickers, templates for
          special days, and lots of customization tools that let you add your own personality to your photo collection.

Така... Освен описаните по-горе полезности, новия ъпдейт има един голям бъг - при входящите обаждания няма нито звук, нито микрофон, т.е. - нито чувате другия, нито той ви чува. След рестарт на телефона първото входящо обаждане се приема нормално, но при следващите отново няма ни звук, ни картина Smile Изходящите обаждания нямат този проблем. Така че, ако вече не сте инсталирали ъпдейта, моят съвет е да не бързате, а да изчакате решение на проблема.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Така... По въпроса с проблема при входящите обаждания, единственото решение засега е да се включи "Тонове при набиране" - не знам каква е връзката между двете, но работи.

Ако не искате да включвате звуците при набиране, временно решение за всяко текущо обаждане е - по време на обаждането натискате два пъти бутона за задържане на обаждането (ограден с червено на скрийншота), т.е. включвате и изключвате задържането - нещата се оправят, но пак казвам, само за текущото обаждане. По-добрият вариант е да се включат тоновете при набиране, докато от АСУС стъкмят някой нов ъпдейт.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)