Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно ASUS ZenFone 5 (Характеристики)

Първи недоразумения с Лолипоп:
- режима за работа с една ръка не ми се включва с двойно натискане на хоме-бутона
- когато ме търсят бутончето между зелената и червената слушалка в средата беше с колелце, сега е бяло петно само

Батерията и на мен ми падна посред бял ден, та търсих по спешност зарядно. Днес вече съм с две външни батерии.
Цитирай
Аксесоари

Сложил ли си отметка в Настроки-Asus customised...-Работа с една ръка-Бързо избиране? При мен работи, но не го ползвам.
Използвай автостарт мениджъра, за да спреш стартирането на някои приложения...

Това е при мен при входящо обаждане и заключен екран:
   

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

И аз сега го качих, и като се опитам да кача нещо от play store ми дава грешка 505. Някой има ли такъв проблем? Става въпрос за Here beta. Имах го преди, но нещо при ъпдейта изчезна. Сега като се опитам да си го кача, дава тази грешка.

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай

steftzo
Пробвай да инсталираш този файл: Google Paly Services , който при мен се обнови сам най-напред след ъпдейта до Лолипоп. Предполагам, че в него е причината.


Намерих това (цитат): Quote:

Code 505 is a permissions code. This typically means that the APK file already exists in your /data/app folder. You'll need to locate the APK files in question in the /data/app folder and remove them. You will need root to perform this action.
You came across this problem because you didn't do a wipe of your userdata partition when you jumped from Kitkat to Lollipop. I encountered the same issue because of that reason. I just ended up wiping and starting fresh as my phone hadn't been wiped since I got the device last November.



Най-общо казано - в системата са останали файлове от предишната инсталация и Гугъл плей отчита, че приложението вече е инсталирано. Влез в паметта на телефона и виж папки data/app. Сега си спомних, че с някакъв телефон имах подобен проблем, но дали ми трябваше рут за да изчистя остатъците - не помня. Най-доброто лечение е да върнеш телефона към фабрични настройки и да започнеш начисто - така ще си спестиш и други бъгове. С Asus Backup можеш да си архивираш приложенията и данните и след ресета да си ги възстановиш.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-03, 13:30:53)steftzo написа:  И аз сега го качих, и като се опитам да кача нещо от play store  ми дава грешка 505. Някой има ли такъв проблем? Става въпрос за Here beta. Имах го преди, но нещо при ъпдейта изчезна. Сега като се опитам да си го кача, дава тази грешка.

Прави ли фактори ресет след ъпдейта?
Цитирай

Мерси за бързия отговор. Сега правя бекъп и после ще пиша кво се е случило Smile

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай

Хммм... Изключвам някои приложения в авто-старт мениджъра и след някое време гледам - пак са си включени.
Следните: Aldiko Book Reader, Google translate, Blogger, Opera, Moldiv (фото програма за колажи), Florence guide на Triposo, Foursquare, OLX

Проверих - след като рестарирам телефона, въпросните описани приложения (без Aldiko) отново са с разрешен автостарт.
Пита се в задачата - дали самите приложения имат някакви изисквания така че да не може да им се забрани автостарт, или мениджъра на Асус не работи както трябва?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

При мен лед индикатора работи и май харчи по-малко батерия сега телефона.
Цитирай

И при мен работи LED, но отначало ми се струваше че не отбелязва известията. Макар че и сега не мога да го хвана кога работи и кога - не. За фейсбук - ту ми показва известия горе в лентата за известия, ту само върху иконката на ФБ... Не е болка за умиране де. Може би ги вади различно при заключен и отключен екран, но не съм си правил труда да следя.

Мда, индикаторът свети, но по принцип е толкова мижав, че се забелязва само ако телефона е фронтално срещу мен. При ъгъл от 45 градуса вече е незабележим.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

нямам никакви проблеми. от два дена съм с Lolipop и съм доволен. при мен батерията не държи повече,
но не е и по-малко.

ASUS ZenFone 5   2GHz 2GB RAM  16GB ROM
Цитирай

Някой има ли представа защо What's Next и Фенерче присъстват винаги в мениджъра на задачите, макар че What's Next е изключен, а фенерчето не се използва? След изчистване се появяват отново. Хайде - да кажем че фенерчето стои в някаква готовност, но What's Next!?

   

Във форума на Asus коментират, че някои от собствениците, инсталирали последната "кръпка" за КитКат 2.22.40.54, имат проблеми с инсталирането на Лолипоп.

(Цитат) Warning: For users with 2.22.40.54 firmware, most of the user unable to install Lollipop (I think is because 2.22.40.54 firmware is released after Lollipop firmware released, so Lollipop firmware can't accept the 2.22.40.54 firmware installed.) Advised to use 2.22.40.53 img file (Which is extracted from the 2.22.40.53 firmware file) to fastboot and then install Lollipop.

Тъй като аз инсталирах директно от 2.22.40.53, не мога да потвърдя. Препоръчват инсталирането на 2.22.40.53 img файл преди ъпдейта към Лолипоп.
То май всичките двама-трима дето пишем в тази тема вече сме на Лолипоп, така че едва ли съм полезен с тази информация, но нека да я има Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Въпрос към колегите с версията 8GB вътрешна памет: Как сте със свободната памет след ъпдейта до Лолипоп? В ZenTalk форума много се оплакват, че Л заема много място и не им оставала свободна памет. Аз съм с 16ГБ, с приложения и данни е заета 2.89ГБ, системата е заела около 4ГБ и имам свободна около 8ГБ. Та си мисля, ако бях с 8ГБ памет и моите приложения, вероятно наистина нямаше да ми стига.
Махнал съм някои излишни приложения, които могат да се махат без рут, деактивирал съм Chrome и други гугълски приложения.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Същата работа, аз съм с 8Г и ми свети червено вече. Май трябва да грабна метлата.

Някой пробвал ли е да подкара ОТГ флашка? Гледах един клип как телефона разчете флашка, но при мен не стана. Май трябва специален кабел.
Цитирай

На мен ми чете и OTG флашка с microUSB , и нормална флашка с OTG преходник. Препоръчвам и двете. С OTG преходника включвам и фотоапарата си директно към телефона и прехвърлям снимки, може да се включат и други външни устройства като мишка или клавиатура.

.jpg P_20150605_094124.jpg Размер: 188.61 KB  Сваляния: 19
       

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Относно проблема с грешка 505. Бекъп, ресет и след това ресторване на бекъпа. Тел си работи екстра и нямам ядове Smile ... за сега ... Smile

ASUS Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM, Intel Atom 2580
Цитирай

Така е при мен


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Root за Lollipop: http://www.mediafire.com/download/4tvn9s...150528.zip
Разархивирате, свързвате телефона (с включен USB Debuging) и кликвате на Root.bat
Не съм го пробвал и може би няма да го пробвам, защото не ми е необходимо.

(2015-06-05, 11:26:54)uphero написа:  Така е при мен

Мда, не е добре работата... 
И не е да кажеш, че Асус са набутали много bloatware - в един Самсунг има сигурно два пъти повече.
Просто андроида си гълта много място.
Решения:
1. Деинсталираш всичко малко използвано от твоите приложения
2. Заменяш някои приложения с други - аналогични като функция, но с по-малък размер
3. Рутваш и премахваш каквото може от предварително инсталираните ненужности.
4. Връщаш се обратно на КитКат (майната му на прогреса)
5. Продаваш осмицата и купуваш телефон с поне 16GB памет

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

При вас грее ли? При мен - да.
Цитирай

При мен и преди не грееше, и сега не... Но сякаш и wifi, и мобилният интернет са една идея по-зле

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-05, 11:35:40)karloson написа:  Root за Lollipop: http://www.mediafire.com/download/4tvn9s...150528.zip
Разархивирате, свързвате телефона (с включен USB Debuging) и кликвате на Root.bat
Не съм го пробвал и може би няма да го пробвам, защото не ми е необходимо.


(2015-06-05, 11:26:54)uphero написа:  Така е при мен

Мда, не е добре работата... 
И не е да кажеш, че Асус са набутали много bloatware - в един Самсунг има сигурно два пъти повече.
Просто андроида си гълта много място.
Решения:
1. Деинсталираш всичко малко използвано от твоите приложения
2. Заменяш някои приложения с други - аналогични като функция, но с по-малък размер
3. Рутваш и премахваш каквото може от предварително инсталираните ненужности.
4. Връщаш се обратно на КитКат (майната му на прогреса)
5. Продаваш осмицата и купуваш телефон с поне 16GB памет

Който не му стига мястото има слот за карта памет.

(2015-06-07, 09:16:54)a_atanasov написа:  При вас грее ли? При мен - да.

Не.
Цитирай

(2015-06-07, 09:16:54)a_atanasov написа:  При вас грее ли? При мен - да.

При мен грее когато е на максимална яркост, или играя игри, но е нормално за този дисплей и процесор. А и при мен е сменян дисплея (с оригинален, от телефон който изгоря).

Гледам имам някакви Downgrade ъпдейти 5.2.2.2 и 5.3.3.3, някой слагалли ги е, за да каже как са, бъгави ли са или са фикс на първия ъпдейт ?

Китайчето МИ 9Т 128гб
Цитирай

Те са за даунгрейд от лолипоп обратно към киткат, но не съм ги пробвал.

uphero: Който не му стига мястото има слот за карта памет.

А бе то е така, но приложенията не се инсталират на картата памет - само част от данните им отиват там (за тези приложения, за които е възможно, разбира се) и в крайна сметка мястото може да не стигне.
Пример: браузър Опера - 122MB, приложение 8.62МВ, данни 84.08МВ, SD карта 29.59МВ

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-07, 12:59:08)karloson написа:  Те са за даунгрейд от лолипоп обратно към киткат, но не съм ги пробвал.


uphero: Който не му стига мястото има слот за карта памет.

А бе то е така, но приложенията не се инсталират на картата памет - само част от данните им отиват там (за тези приложения, за които е възможно, разбира се) и в крайна сметка мястото може да не стигне.
Пример: браузър Опера - 122MB, приложение 8.62МВ, данни 84.08МВ, SD карта 29.59МВ

Колко приложения ползвате?!?
Това е телефон бе. Аз не виждам как няма да ти стига мястото.
Цитирай

Имам инсталирани допълнително 33 приложения. При необходимост мога да се лиша от 5-6, но по принцип всички са инсталирани, за да се ползват. Вярно, че е телефон, но ако ми трябваше само телефон, щях да си взема пръчка с копчета.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

(2015-06-07, 15:35:21)karloson написа:  Имам инсталирани допълнително 33 приложения. При необходимост мога да се лиша от 5-6, но по принцип всички са инсталирани, за да се ползват. Вярно, че е телефон, но ако ми трябваше само телефон, щях да си взема пръчка с копчета.

Bu Я пусни един списък с приложенията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)