Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми : фабрични и възникнали

Здравейте. От близо 2 месеца съм с HTC M8 и много му се радвам. За съжаление се появи гаден проблем. Има една малка точица в центъра на екрана. Същата на черен фон е или бяла, или червена. Има я и на други фонове. Странното е че от време на време изчезва. Как да постъпя според вас при този проблем, дали се касае за умрял пиксел или може да е софтуерно. Аз все още съм с Андроид Кит Кат 4.4.4. Мерси
Цитирай
Аксесоари

По-скоро е първото. Вариантите са или да свикнеш с присъствието ѝ и да се опиташ да не мислиш за нея, или да дадеш телефона за ремонт.
Цитирай

Има разни програмки с които може да пробва първо ако само е заседнал пиксела Smile
Цитирай

Странното е че изчезва от време на време. Нямаше го за няколко часа. Не би ли следвало нон стоп да е там?
Цитирай

Става въпрос за заседнал пиксел (по- добрия вариант), а не за умрял пиксел (по- лошия). Няма какво да се тревожиш. Просто на моменти не работи правилно и това се случва много често, така че ползвай си телефона с кеф и с времето ще се оправи този проблем. Радвай се, че не е умрял пиксел Smile Казвам ти го от личен опит Big Grin

HTC One M8 Gunmetal Grey 16GB (6.0)
Цитирай

Преди 2 дена забелязах, че вибрацията на телефона е престанала да работи. Пробвах тест-а *#*#3424#*#* и не вибрира. Чува се само едно изключително лека пукане през около 1 секунда. Някакви идеи? Мисля че ще е за сервиз, не че е болка за умиране, но телефона съм го пази вече в продължение на година и 2-3 месеца, а скоро време нямах намерение да го сменям.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Май си за сервиз, за съжаление....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

За момента ще карам така, защото нито имам времето да прехвърлям всички файлове нито после наново, а и сериозно се замислям дали ми се занимава с българските оператори и в какво състояние ще ми го върнат.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Можеш директно да го занесеш в мост компютърс, така ще спестиш 10 дни чакане.Иначе моя го върнаха в нормално състояние, такова в каквото им го дадох ( за м7 говоря).

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

При мен не вибрираше само при леки вибрации, например докато пишеш. Миналия понеделник го оставих директно в Мост компютърс. Днес ми го върнаха със сменена вибрация. Видимо не съм забелязал следи от ремонта.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Ще помисля и може би другата седмица ще намеря време и за това. Иначе телефона е взет като фирмен така че ще си го прекарам през оператора, и до тогава ще вкараме в употреба една реликва (S+) Big Grin  може да и сложа един cyanogen да изкара някой друг ден.

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Пичове, имам следните проблеми. Музикалния плейър много се бъгва, и луиджета също, не мога да върна предишната песен и не ми показва адекватно оставащото време от песента, изтрита са ми списъците с музика..... А това е много тегаво като имаш 5+ ГБ на картата. Мисля, че е от картата, ще трябва да я извада изчистване да проверя за грешки и за вируси, на компа разбира се Smile Другото е от време на време не се чува мелодията на звънене, а пък за Вайбър няма да коментирам, първия сигнал е заглушен. Предполагам, че е от актуализацията на приложението, ама ще видим като дойде нов ъпдейт и като направа ресет на телефона. Ще пиша пак какво е положението Smile
Цитирай

Виж за музикалния плеър, случайно да не си махнал отметката на Nuplayer в developer options.Иначе освен чистене на кеш и форматиране на картата, друго няма какво да те посъветвам.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Отметката беше махната, може като съм барникал да съм я махнал. А каква е разликата между двете? Благодаря за насоките Smile
Цитирай

Ако трябва да съм съвсем честен и аз не я знам Smile
Знам, че когато е махната, се появява проблем с плеъра, но пък ако е отметната, се появява проблем с facebook messenger (ако има проблем, махни отметката на in app sounds  в настройките на messenger).Това е което знам.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте,имам следния проблем и моля за вашата помощ. След като си изтрих фейсбука,защото ми забиваше като си пиша с някого,го инсталирах отново и сега не иска да ми се синхронизира с контактите. Дал съм отметка в синхронизация с фейсбук,но като искам да синхронизирам някой контакт с фейсбук не ми го дава че съществува в фейсбук. Сенса също съм дал отметка. МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ.
Цитирай

Решението Smile:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1195450
Цитирай

@vlaf благодаря, за сега всичко е точно и също така с messenger Smile
Цитирай

Здравейте ! и аз имам един въпрос - през няколко часа ми излиза  удивителен в малкото меню ЗАЯВКА ЗА ВХОД с  имейла ми под него ,като го отворя излиза ЗАДАЧИ ИСКА ДА ИЗПОЛЗВА  имейла ви като дам разреши  изписва информацията се проверява но удивителния стои и немога да го махна
Цитирай

Опитай да влезнеш в настройки-приложения, там намери приложението задачи и му дай изчистване на данни и кеш (ако имаш някакви записани задачи, си ги запиши, защото това ще изтрие всичко), след което рестартирай.Мисля, че би трябвало да се оправи.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Колеги имам проблем с WIFI връзката.
От близо месец почна да тегли приложение много бавно и се зачудих защо.
Като рутера ми е свързан с телевизора лаптопа комютъра и 4 телефона.
На 3те телефона пускам speedtest.net показват ми 80mb/s , като пусна на HTCто ми показзва 0,67mb/s и пинг 428ms а на другите пинга а по 3-4 секунди.
Ако се направи фактори ресет може ли да се оправи или има проблем с WIFI антената на телефона.
Честно да ви кажа писна ми от това HTC постоянно някакви проблеми нито се ъпдейта сега и с WIFIто преди това беше заменен нямам думи.
П.С  пускам speedtest като телевизора и компютрите са изключени.


Цитирай

Опитай с reset, направи си бекъп, няма да му навредиш.
Да не би проблема да идва от рутера, който ползваш, с друг такъв пробвал ли си, на друга wireless мрежа опита ли?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравей мерси за бързия отговор.
Ами пробвал съм с други рутери, но си мислех че съм прекалено далеч от тях и че връзката не е добра.
Със сигурност не е от рутера, защото с другите устройства си работи добре. Ще пробвам ресет да видим дали ще се оправи.


Цитирай

Здравейте,
Бях дал тел. за ремонт, не работеше автоматичното завъртане. Сега го върнаха и пише, че е сменено дъното, но видях, че и IMEI номерът му е сменен. Имате ли представа, защо?
Цитирай

Чипа на imei е на самото дъно.Най-нормалното нещо е, да е различен imei, след като дъното е сменено.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)