Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми : фабрични и възникнали

(2015-12-16, 14:23:09)vlaf написа:  Странно, всичко правиш като хората.Я дай линк към recovery-то, което опитваш да флашнеш.
Направи и още една команда, след като флашнеш рековъри: fastboot erase cache

Сещам се и друго, пробвай да флашнеш twrp 2.8.6.1, а не 2.8.7.0.

Благодаря за бързия отговор колега  Smile ще опитам и с 2,8,6,1 защото до сега опитвах със стоковото, с 2.7.0.2 и 2.8.7.0

HTC ONE M8x 
Цитирай
Аксесоари

Напоследък Facebook ми бъгва и само от home бутона мога да се върна назад след няколко секунди ми иска да пратя отчет за грешка и едва тогава пак мога да влезна в приложението(изключени са ми звуците в Facebook, не е от това). След актуализация на приложението, която получих преди няколко дена, проблема остава. Някой друг да е забелязал нещо подобно? Smile
Цитирай

Пробвай с изчистване кеша на приложението да оправиш проблема.

 
Цитирай

Здравейте отново. След като Vlaf ми оправи тела нямах никакви проблеми, но днес сутринта като станах беше спрял напълно. Снощи го сложих да се зарежда и нямаше никакви проблеми.
Стартирах го и като излезе Логото на htc ONE си остана до там. нито зарежда повече нито издаде звука за стартиране. Няколко пъти го рестартирах с Power button + volume Up, но пак си стига до логото и толкова. Забелязах също така че корпуса отзад много се затопли все едно съм играл някоя игра доста време.
После успях да вляза в boot менюто и му дадох factory reset и след последвалия рестарт пак си заби на логото.
Накрая батерията му падна телефона спря и го сложих след това на зарядното. Направи ми впечатление че лампичката горе първо премигна няколко пъти в оранжево и после си остана както е нормално докато се зарежда батерията.
Ами май това е :S. Ако някой пак има идеи ще съм благодарен. Ако не ще имам нов подарък за нова година Smile
Цитирай

(2015-12-30, 14:05:32)Ormy написа:  Здравейте отново. След като Vlaf ми оправи тела нямах никакви проблеми, но днес сутринта като станах беше спрял напълно. Снощи го сложих да се зарежда и нямаше никакви проблеми.
Стартирах го и като излезе Логото на htc ONE си остана до там. нито зарежда повече нито издаде звука за стартиране. Няколко пъти го рестартирах с Power button + volume Up, но пак си стига до логото и толкова. Забелязах също така че корпуса отзад много се затопли все едно съм играл някоя игра доста време.
После успях да вляза в boot менюто и му дадох factory reset и след последвалия рестарт пак си заби на логото.
Накрая батерията му падна телефона спря и го сложих след това на зарядното. Направи ми впечатление че лампичката горе първо премигна няколко пъти в оранжево и после си остана както е нормално докато се зарежда батерията.
Ами май това е :S. Ако някой пак има идеи ще съм благодарен. Ако не ще имам нов подарък за нова година Smile
  
Здравейте!
Имал съм същия проблем след като смених кабела, стария се скъса , и един път като инсталирах ром но не и кернел за него.
Ако проблем с кабела , задържаш за звука + и - и power бутона, така ресетваш батерията и закачаш оригинален кабел и готово. 
Ако си с не рутнат тел , нещо ти се е омазало , рутни го и качи ром . Но така отпада гаранцията,ти си приценяваш.

HTC Desire X - бял -->HTC one M8 -->Xiaomi Redmi 6A --> Xiaomi Redmi Note 8 pro
Цитирай

(2016-01-06, 12:19:00)ex12345 написа:    
Здравейте!
Имал съм същия проблем след като смених кабела, стария се скъса , и един път като инсталирах ром но не и кернел за него.
Ако проблем с кабела , задържаш за звука + и - и power бутона, така ресетваш батерията и закачаш оригинален кабел и готово. 
Ако си с не рутнат тел , нещо ти се е омазало , рутни го и качи ром . Но така отпада гаранцията,ти си приценяваш.

Мерси за инфото. Ще го пробвам тези дни, че покрай тези празници не мога да се осъзная.
Цитирай

Здравейте,
След доста четене и малко псуване успях да руутна тела и да му кача VenomRom за One M8. Сега всичко е перфектно. Благодаря много за информацията във форума. Определено помогна много Smile
Цитирай

Здравейте !

Имам 2 питанки, за които не успях да намеря инфо в интернет.
- Не знам как, но в задната камера (горната) се е набила прах, не пречи на снимките, но ме дразни. Звъннах на 2 места да попитам за оправяне на тоя проблем. Едните казаха 60 лв., другите 50 лв. Като не ми гарантирали, че нямало да си личи, че е отварян телефона. Имате ли предложение какво да правя (извън гаранция е)
- Втората питанка е за лайстната, тъничката, която обикаля целия телефон около екрана и капачетата, които покриват говорителите. Имам отчупване на 1 място около 2 мм. и спуквания на още 1,2 места. Ще приложа и снимка, за коя лайстна говоря. До колкото успях да видя в интернет това е част от корпуса, на който "лежи" дисплея. Идея си нямам как се е случило това, никога не съм си удрял и изпускал телефона, един ден го извадих от джоба и се втрещих. Също търся някакво решение на този проблем.

Благодаря предварително на отзовалите се.


Прикачени файлове
.jpg м8.jpg Размер: 23.73 KB  Сваляния: 55
Цитирай

Колеги едно питане за карта памет.С самсунг съм 32 гб клас 10 ,като правех външната памет вътрешна ми изписа че е бавна.Някой с препоръки каква карта трябва да сложа даже се чудя за 64 гб,може и линк че не съм наясно с тези сд.Извинявам се предварително ако има подобна тема но не намерих ,благодаря предварително

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай

(2016-01-22, 13:17:33)diapper написа:  Здравейте !

Имам 2 питанки, за които не успях да намеря инфо в интернет.
- Не знам как, но в задната камера (горната) се е набила прах, не пречи на снимките, но ме дразни. Звъннах на 2 места да попитам за оправяне на тоя проблем. Едните казаха 60 лв., другите 50 лв. Като не ми гарантирали, че нямало да си личи, че е отварян телефона. Имате ли предложение какво да правя (извън гаранция е)
- Втората питанка е за лайстната, тъничката, която обикаля целия телефон около екрана и капачетата, които покриват говорителите. Имам отчупване на 1 място около 2 мм. и спуквания на още 1,2 места. Ще приложа и снимка, за коя лайстна говоря. До колкото успях да видя в интернет това е част от корпуса, на който "лежи" дисплея. Идея си нямам как се е случило това, никога не съм си удрял и изпускал телефона, един ден го извадих от джоба и се втрещих. Също търся някакво решение на този проблем.

Благодаря предварително на отзовалите се.
За прашинките по добре питай в БУЛГРАМ.Вече те са официялният гаранционен и следгаранционен сервиз за България.Незнам колко ще ти вземат но поне ще е както трябва ремонта.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Здравейте, ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ.... след дълги опити и пилене на нерви с моето м8-маче неуспях да му сложа ОС (незнайно как се бе изтрила след месец чакане за нов дисплей) 40-50ГБ свалени ромове,риковърита, фирмуери и тн.... все нещо се обърква и все ми се върти какво ли би станало с така добре изглеждащото ХТЦ ако се срещне с флекса :Д

последното което ми пише копеленцето е следното
HBOOT VERSION IS OLDER.
Device halted due to large image update fail.

C:\>fastboot getvar all
(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.21.21331147A1.19_2G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main:
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: HT4********
(bootloader) imei: 3587********
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B11000
(bootloader) cidnum: HTC__621
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: df77f8b7
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!

имам свалени стокови ромове къде им сменям името и ги слагам на СД картата и после ми вади hboot ver is old ....

HTC ONE M8x 
Цитирай

Т.е. казваш, че и това си пробвал:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80802

Опс, сори, това не можеш да го ползваш, cid-а ти е различен.
Някакво Ruu пробвал ли си и ако да какво?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

0P6BIMG_M8_UL_K44_SENSE60_SECURITY_hTC_Asia_TW_1.54.709.4_R_Radio_1.15.2133156.UA14G_20.18n.4096.05_release_358414_signed_2_4

0P6BIMG_M8_UL_K44_SENSE60_MR_hTC_Asia_TW_2.22.709.4_Radio_1.19.21331147A1.09G_20.57.4196.01L_F_release_387920_signed_2_4

OTA_M8_UL_L50_SENSE60_MR_hTC_Asia_TW_4.16.709.9-3.28.709.6_release_414076ukhzxcxrrytcp3ky

само тези успях да намеря за моя ЦИД_621

HTC ONE M8x 
Цитирай

Замени твоето fastboot.exe в папката на adb с това https://www.androidfilehost.com/?fid=96042739161891970
Триеш старото и заместваш с новото и го преименувай да бъде само на fastboot.exe.
След това преименувай някой от файловете, примерно втория на Ruu.zip, сложи го в папката на adb.Рестартирай в bootloader и напиши в cmd:fastboot oem rebootRUU, след това fastboot flash zip Ruu.zip, ще ти даде failed накрая, повтаряш пак същата команда и би трябвало да завърши успешно инсталацията.
Преди да започнеш, bootloader-а трябва да го заключиш (ако е бил отключен) fastboot oem lock.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

C:\adb>fastboot flash zip ruu.zip
sending 'zip'... (44388 KB) OKAY
sending time = 2.247 secs
writing 'zip'... (bootloader) adopting the signature contained in this image...
(bootloader) signature checking...
(bootloader) rom parsing start ...
(bootloader) rom parsing finish ...
(bootloader) zip header checking...
(bootloader) zip info parsing...
(bootloader) checking model ID...
(bootloader) checking custom ID...
(bootloader) checking main version...
(bootloader) checking hboot version...
FAIL44 hboot version check fail
FAILED (remote: 44 hboot version check fail)
Execution time is 7(s)

идея как да си ъпдейтна боотлоадера ? или по-точно каква би трябвало да ми е версията за да я приеме ?

HTC ONE M8x 
Цитирай

Твоя hboot е най-новия, а опитваш да флашнеш по-стари такива, затова дава тази грешка.Ще опитам да потърся днес, някакво решение на проблема, но нищо не обещавам.
Ти ако имаш време, можеш да отключиш bootloader-а, да сложиш twrp recovery и да опиташ да намериш stock nandroid backup, който да възстановиш през нея.Това разбира се ако гаранцията ти е изтекла.

Ето в тази тема има почти всичко необходимо:

http://forum.xda-developers.com/htc-one-...p-t3086860
Виж дали ще успееш да направиш нещо, ако не пиши пак.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Здравейте колеги имам проблем.
Като тръгне да ъпдейтва телефона изписва това.
Ето какво ми изписва:
https://www.dropbox.com/s/c74zym97suucc3...1.png?dl=0
Телефона е стоков няма никакъв ROOT или ROM S-ON.
Заменен е.
Може ли да като са го дали и да не е за този регион и да показва това ?
Мога ли да го ъпдеитна с RUU или RRU беше не си спомням.


Цитирай

Не, нещо е променяно по системата, затова не може да се ъпдейтне.Може и в сервиза да са омазали нещо.Дай информация от fastboot getvar all.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

От преди време не мога да свържа телефона с компютъра от adb
Но мога да ти кажа какво ми пише като натисна power and volume down.
Software status: official
LOCKED
M8UL PVT SHIP S-ON
HBOOT-3.19.0.0000
RADIO-1.25.214500021.06G
OS-4.16.401.10
eMMC-boot 2048MB


Цитирай

Тук, първи пост, в спойлера и си готов, чети внимателно.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80802

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-01-26, 07:02:16)vlaf написа:  Твоя hboot е най-новия, а опитваш да флашнеш по-стари такива, затова дава тази грешка.Ще опитам да потърся днес, някакво решение на проблема, но нищо не обещавам.
Ти ако имаш време, можеш да отключиш bootloader-а, да сложиш twrp recovery и да опиташ да намериш stock nandroid backup, който да възстановиш през нея.Това разбира се ако гаранцията ти е изтекла.

Ето в тази тема има почти всичко необходимо:

http://forum.xda-developers.com/htc-one-...p-t3086860
Виж дали ще успееш да направиш нещо, ако не пиши пак.

Явно съм пропуснал да спомена, че каквото и рекавъри да му сложа, дори и стоково за съответния ЦИД ... в фастбуута пише, че е успешно, но при опит да вляза в него, телефона изписва, че влиза после син екран и така 3-4 сек. и се рестартира. Също така ако е изкл. и го вкл. пак хтц лого и син екран, рестарт.... докато не остане без ток :Д

HTC ONE M8x 
Цитирай

Здравейте, при ъпгрейд на софтуеъра телефонът си остана в рекавъри моуда и не мога да направя нищо. Бихте ли ми казали дали има някакъв моуд да си прехвърля информацията и изобщо ще може ли да се оправи без да трябва ръчно да слагам ром?

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2
Цитирай

В рековъри, като закачиш телефона за компютър, вижда ли се нещо в уиндоуса, можеш ли да копираш информация от телефона?
Иначе, влез в bootloader и опитай от там да рестартираш телефона или просто задръж power button за повече от 10 секунди.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Уиндоуса не го разпознава. Това с копчето не повлия. Има ли нещо като MoundSD card?

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2
Цитирай

Какво означава, не стана нищо с копчето?!Не е възможно, задръж го тогава за две минути.Ако телефона не стигне до андроид или не го разпознае уиндоуса в рековъри, няма как да си копираш информацията от вътрешната памет.От SD card, можеш с card reader.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)