Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми : фабрични и възникнали
#76

@centavar не става братко, не мога да вляза в bootloader mode

правя всичко описано но не става
телефона просто се включва по нормален начин и отново си иска пин.

LG L70 D325 Dual Sim - Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Цитирай
Аксесоари
#77

Madridist написа:@centavar не става братко, не мога да вляза в bootloader mode

правя всичко описано но не става
телефона просто се включва по нормален начин и отново си иска пин.
Рестартирай телефона и задръж бутона за включване и този за намаляване.


entavar-мерси за отговора ,но аз не случайно написах да е на БЪЛГАРСКИ

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#78

ninoff написа:
Madridist написа:@centavar не става братко, не мога да вляза в bootloader mode

правя всичко описано но не става
телефона просто се включва по нормален начин и отново си иска пин.
Рестартирай телефона и задръж бутона за включване и този за намаляване.


entavar-мерси за отговора ,но аз не случайно написах да е на БЪЛГАРСКИ
Нали съм ти написал как са полирали стъклото, не мога да седна да ти превеждам всичко. Информацията на български по тия въпроси е нулева, както виждаш целия раздел за M8 едва има няколко активни теми.

@Madridist, отговорих ти на ЛС-то.

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#79

https://www.youtube.com/watch?v=09k9t3Y2BJg

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#80

Благодаря на всички
Проблема е решен
:capitulation: Android :capitulation:

LG L70 D325 Dual Sim - Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Цитирай
#81

Има ли някакво решение с драскотините по стъклото на камерата. Днес видях, че и моето стъклото е надраскано
Цитирай
#82

Изчистих го с нокът.
Цитирай
#83

Някой има ли представа дали този проблем с драскотините по камерата подлежи на ремонт.. Хич не ми се иска да търкам с силни разтворители, ключове и т.н. Не знам дали в сервиза са се сблъсквали с подобен проблем и как процедират при върнат такъв телефон.. Също искам да попитам ако в краен случай премахна тази защита сам стъклото под нея достатъчно устойчиво ли е да не се драска ? Нека някой който е отстранил проблема да сподели има ли драскотини след прамахването на този пласт защита ? И ми е много интересно как HTC са направили страхотен телефон изпипан до последния детайл, а с нещо толкова малко не са се съобразили :facepalm:
Цитирай
#84

synex написа:Някой има ли представа дали този проблем с драскотините по камерата подлежи на ремонт.. Хич не ми се иска да търкам с силни разтворители, ключове и т.н. Не знам дали в сервиза са се сблъсквали с подобен проблем и как процедират при върнат такъв телефон.. Също искам да попитам ако в краен случай премахна тази защита сам стъклото под нея достатъчно устойчиво ли е да не се драска ? Нека някой който е отстранил проблема да сподели има ли драскотини след прамахването на този пласт защита ? И ми е много интересно как HTC са направили страхотен телефон изпипан до последния детайл, а с нещо толкова малко не са се съобразили :facepalm:

http://www.slickwraps.com/HTC-One-M8-Len...enspro.htm Wink
Цитирай
#85

^Това е добро решение, но трябва да се сложи или докато телефона е току що купен, или след като стъклото е полирано.

@synex Какво очакваш да направи сервиза? Козметични забележки не се признават никъде по-принцип, освен ако от производителя специфично не признаят това като дефект. А дори и да ти сменят стъклото, то ще е същото и отново ще се надраска за нула време. В случая става дума за лош дизайн и недомислица от страна на HTC, явно не са имали време да тестват.

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#86

То не се драска стъклото, а защитното UV покритие.. Не знам ако се изтрие (понеже за сега само така се оправя надрасканата камера - дори и при полиране този слой се премахва ) дали ще се промени качеството на снимките, как ще се отразява светлината и как обектива ще възприема цветовете без тази защита.. общо взето ни така-ни така :wall:
Цитирай
#87

ами като сложиш това предпазно фолио, ако не е надраскано вече не виждам причина от какво има да се притесняваш повече, но ако вече си го надраскал няма смисъл да му слагаш какво и да е било.На моя също забелязах че има лека драскотина от страни , но тя е почти незабележима и не мисля че ще се отрази на качеството на снимките.Някакъв калъф ползваш ли за телефона?И ако да какъв?

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#88

Лесно ли се отключва телефона към другите оператори?
Купен е от М-тел и работи само с тяхна карта, а не познава сим карти от Виваком и Глобул.
Дали е възможно да си го отключа в домашни условия или трябва да го карам на сервиз... чувал съм че по сервизите взимат "солено".

LG L70 D325 Dual Sim - Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Цитирай
#89

Madridist написа:Лесно ли се отключва телефона към другите оператори?
Да, лесно е, особено ако ползваш търсачката :

 
Цитирай
#90

Madridist написа:Лесно ли се отключва телефона към другите оператори?
Купен е от М-тел и работи само с тяхна карта, а не познава сим карти от Виваком и Глобул.
Дали е възможно да си го отключа в домашни условия или трябва да го карам на сервиз... чувал съм че по сервизите взимат "солено".
не съм сигурен че ще ти е лесно да отключиш мтелски телефон

Samsung Galaxy S9 ,Samsung Galaxy tab S3 9.7
Цитирай
#91

Madridist написа:Лесно ли се отключва телефона към другите оператори?
Купен е от М-тел и работи само с тяхна карта, а не познава сим карти от Виваком и Глобул.
Дали е възможно да си го отключа в домашни условия или трябва да го карам на сервиз... чувал съм че по сервизите взимат "солено".
За около 50 лв. в Мтел дават отключващ код.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#92

20 дни им отне на "професионалистите" до предаването на телефона в понеделник Crazy !!! Нямам думи по отношение на "ремонта", не съм чак толкова навътре, за да ръся празнословни твърдения, но аз си имам едно наум.
След "ремонта", който най-вероятно е под формата на даунгрейд или нещо чисто софтуерно, няма забележими следи от "ремонта" на апарат практически труден за сервизиране.
Тая седмица му се порадвах поне Tooth
Няма да си кривя душата - продължавам да го дебна и за го сравнявам с i-устройството. При всички случаи са една прекрасна комбинация, кофти малко с обема, но кеф цена няма.

Iphone 5
HTC One M8
Цитирай
#93

Julian72 написа:След "ремонта", който най-вероятно е под формата на даунгрейд или нещо чисто софтуерно, няма забележими следи от "ремонта" на апарат практически труден за сервизиране.
Нищо трудно няма, пластмасовите ленти на говорителите се отлепят много лесно, а под тях са винтчетата. Телефона се разглабя за секунди Wink

All we are is dust in the wind...
Цитирай
#94

Не знаех, че е толкова лесно Tooth Tooth щото друга слава му се носи на телефона. Но не ми се спори за това. Знам, че каквото и да правят, ако е пипано все някъде ще личи.

Iphone 5
HTC One M8
Цитирай
#95

Аз пък се чудя , какво точно очакваш от телефона???Факта че се разглабя лесно трябва ли да означава , че не струва :facepalm: :facepalm: ? Не знам за каква слава точно говориш , но славата за която ти говориш се гради на лични мнения на хората.Същото както при колите - Х марката при един може да се чупи постоянно , все нещо да му гори или да му харчи повече, а при друг да прави всичко както трябва.Но тук вече и говорим до самия човек как го ползва и за какво и най вече грижи ли се за телефона си.До преди да си купя HTC One m8 изчетох повечето мнения за този телефон( не че бяха много) както и за други марки на които се бях спрял, но няма да ги споменавам.Като цяло не прочетох нищо кой знае какво смислено, имах чуството че повечето хора очакваха от телефона да е възможно най здравото нещо на света въпреки че говорим за телефони, да не се драска , да не дава никакви бъгове щото нали знаем че то софтуера навсякъде е "изряден" .... И все пак колеги мисля че говорим за телефони и основното им предназначение по принцип е едно, но поради развитието на технологията правим куп други работи (очаквам скоро и да почне да се готви на тях).Като ви се драскат стъкълцата толкова много лепвайте по едно предпазно фолио и мача приключва...

Android Sony Ericcson Xperia Neo Android
Android HTC One (M8) Android
Цитирай
#96

хубаво е човек да чете: Къде изобщо съм говорил за нещата, които си написал!

Казал съм, че телефонът се слави с трудното си сервизиране и това не е мое мнение! Какво драскане, какви 5 лв, какъв мач. Телефонът е прекрсен, аз това не го оспорвам. Факт, че при мен даде дефект, факт че го сервизираха 20 дни! Факт че по заявка имах едни претенции, даже май в друга тема съм сложил и снимка с проблема на задната камера, а ми го върнаха със заменена предна Tooth Изобщо пълен смях. Но това е съвсем отделна тема.
Спирам с това, че даже вече не ми е интересна тая сага.

Iphone 5
HTC One M8
Цитирай
#97

труден за сервизиране е от бай пешо ,но не и за лицензирен фирмен сервиз .
Цитирай
#98

Ето с това и 15 минути търкане с памук и микрофибърна кърпа проблема с драскотините на камерата е решен.

Samsung Galaxy S22 Ultra 
Цитирай
#99

Някой май за бай пешо говори? Лицензирен фирмен сервиз - при ХТЦ е пълен та..к. М7 ца четири пъти ми я връщат с един и същ проблем от Полския така наречен фирмен сервиз. Сега се оказа че чакам нов да ми пратят общо взето два месеца съм без телефона си, който влезна в сервиз на втория си месец от купуването му от оператор.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black
Цитирай

alex70 написа:Понеже няма проблеми, да питам може ли да се блокира по някакъв начин бутона отдясно на корпуса за звука, че два пъти след разговор докато прибирам телефона по невнимание го натискам и изключвам звука за звънене при повикване.

И при мен е същото положение... идващите от лагера на галактиките май са свикнали там да им е бутона за вкл на екрана.
А със оригиналното гръбче проблема май е още по осезаем. Почти не усещаш на пипане че там има бутон... и пропускам обаждане заради намаления до край звук.
Но май успях да открия решение, или поне в момента го тествам колко удачно.

https://play.google.com/store/apps/detai...lumelocker

след като апарата е настроен на желаните нива на звука, може да заключите софтуерно промяната им

Примерно: най-често при мен става до като заключвам или поне се опитвам Smile с грешния бутон и намалявам до край звука.
Програмата отчита това и възстановява настроената желана сила преди това.
На екрана остава известие - поп ъп или в статус баран се появява - зависи какво си изберете, че сте опитали да промените силата на звука. Ако желаете промените да влязат в сила, просто трябва да потвърдите в диалоговия прозорец. Ако сте натиснали случайно и не потвърдите, силата на звука остава избраната, колкото и да натискате хардуерния бутон за увеличаване или намаляване

"Проблем" - решен!

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)