Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми : фабрични и възникнали

Да ти кажа честно, аз не забелязвам нищо на тези снимки.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай
Аксесоари

На едната снимка се вижда въпросната линия, но ако човек се загледа и знае какво да търси Smile За мене не е проблем Wink
Цитирай

А при другите така ли е ?
Цитирай

Да ви разкажа, става по-интересно Big Grin ... Бях до два магазина на мтел в първия нямаше такова нещо обаче имаше още две разлики. Яркостта на телефона от магазина им беше много по-ниска, а белият цвят - по-жълтеникав от моя, но също така панела горе с часа и датата, който излиза при нотификациите, при моя телефон е малко по-широк. Във втория магазин пак си имаше такава черта, но другите разлики оставаха налице. Не знам вече как да постъпя, може да отида в друг магазин не на мтел просто да питам някой който повече разбира за какво иде реч.
Цитирай

adanev написа:Бяха големи снимките и ги качих в dox. , съжалявам за закъснението , а за горния коментар не видях откъде да го изтрия.

Ето ги: http://dox.bg/files/dw?a=f98620b405 http://dox.bg/files/dw?a=1cdd9a000c

Ако става въпрос за лентата с часа и при мен е по светла. Мисля, че е нормално. А тази розова светлина на сензора за близост от къде се появи?

HTC One M8
Цитирай

Мисля, че отразява червената светлина на фотоапарата като снимам с макро. Да тя по-светлата лента не е само при този панел а поприцип там е по-светло, просто съм снимал него, защото така си личи повече.
Цитирай

Аз поне не виждам нещо притеснително. Радвай се на уникалния апарат и това е :thumbup: :cheers:

HTC One M8
Цитирай

adanev написа:но също така панела горе с часа и датата, който излиза при нотификациите, при моя телефон е малко по-широк.

Може след ъпдейта - да е променена ширината на въпросното панелче. Твоя ъпдейтнат, а оня в магазина стои и няма кой да го ъпдейтне Smile
Цитирай

Да бе, но все пак това е обяснява засхт там свети повече дисплея и защо white balance-a беше е различен и мисля да проуча въпроса, защото за тези пари имам правото да искам всичко да е както трябва! Big Grin
Цитирай

Съжалявам, че толкова ви занимавам. Днес бях в магазин на Мтел, където естествено не знаят и не разбират. И пак моя беше ного по-ярък. И писах в АндроидФорумс, където един човек ми отговори, че явно имало два типа дисплеи и аз съм бил с по-добрия.. Нещата стават интересни и необясними поне за мен.. Big Grin Какво мислите вие?
Цитирай

adanev написа:Съжалявам, че толкова ви занимавам. Днес бях в магазин на Мтел, където естествено не знаят и не разбират. И пак моя беше ного по-ярък. И писах в АндроидФорумс, където един човек ми отговори, че явно имало два типа дисплеи и аз съм бил с по-добрия.. Нещата стават интересни и необясними поне за мен.. Big Grin Какво мислите вие?
След като си с по-добрия дисплей спри да се терзаеш и си ползвай телефона пълноценно Smile
Цитирай

Здравейте, купих моя телефон преди около един месец.
Появи ми се проблем с power бутона, стана много хлабав и като местя телефона се чува дрънкане.
Не е болка за умиране, обаче се чува този шум и като говоря и си местя главата.
Чудих се какво да правя и го изпратих за сервиз в Мост,а оттам до Румъния.
Не че не можех да карам така, обаче се драазня, че това се случва на телефон за 1000 лева.
Чакам да го върнат от сервиза за да видя какво са направили.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

Здравейте. Купих си телефона от САЩ от at&t и сега имам проблем мобилния ми интернет не реботи някой може ли да ми помогне ?
Цитирай

Georgi.Panchov написа:Здравейте. Купих си телефона от САЩ от at&t и сега имам проблем мобилния ми интернет не реботи някой може ли да ми помогне ?
Настройки от мобилния си оператор за интернет имаш ли качени на телефона?

 
Цитирай

Здравейте колеги, случвало ли ви се е докато слушате музика със слушалки и някой да ви звънне, след като извадите слушалките от телефона и приемете обаждането, автоматично да превключва на високоговорителя?
И как да го премахна? :capitulation:

Samsung Galaxy Gio ---> Galaxy Nexus 4.3 ---> HTC One m8 (6.0)
Цитирай

Здравейте!
От както съм взел телефона вече над два месеца десетина пъти ми се случва да виждам грешно определяне на часовата зона в която се намирам (всичко ми е на автомат). И винаги става, че ме позиционира в град "Себу", което е на другия край на географията (+5 часа)... На старото HTC това нещо не се случваше.

Не ми е проблем това чак толкова. Интересно ми е само дали и на някой друг се случва? Прилагам снимки.

https://www.dropbox.com/s/op4zzzlz5nrceh...2.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xy0jbllhuqx7cy...0.png?dl=0
Цитирай

Здравейте,

Проблемите които имам и ме побъркват в моя HTC One (M8):
1:Откакто съм закупил телефона си имам един единствен основен проблем: копчетата ми ТРАКАТ! Когато заклатя апарата, когато го преместя, когато говоря...общо взето при всякакви действия 3-те бутона тракат като на някоя бракма. Чува се от ОТВРАТИТЕЛНО.
2:Имам около 15 случая в който ми излизат зелени линии на дисплея. (Възстановяван е софтуера, не е от него).

Телефона е гаранционен от Виваком, искам да ме посъветвате как да процедирам, склонен съм да го изпратя на сервиз за да отстранят проблемите (толкова е досадно). Макар, че се притеснявам да не ми го върнат в окайващо състояние, все пак е запечатан.

Други проблеми които си мисля, че имам:
1:Надраскване на камерата - отстранен със спирт и клечка за уши. Перфектно състояние в момента.
2:Батерия - в самото начало държеше доста оскъдно, в момента имам и снимки на непрестанна употреба за 48 часа и оставащи 40% зарят.

Благодаря за отделеното време. В момента не се сещам нещо друго.

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Имам същия проблем като тебе с power button-a, изпратих го за сервиз в мост.
Още не съм го взел от сервиза, изпращат ги в Румъния за ремонт.
Карай го направо в мост, не се занимавай с Виваком.
Телефона на сервиза е 0700 144 11.
Дано съм ти бил полезен.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

mcontract написа:Имам същия проблем като тебе с power button-a, изпратих го за сервиз в мост.
Още не съм го взел от сервиза, изпращат ги в Румъния за ремонт.
Карай го направо в мост, не се занимавай с Виваком.
Телефона на сервиза е 0700 144 11.
Дано съм ти бил полезен.

Много ти благодаря за отговора.

Естественост, че си бил полезен. Всяка информация е добре дошла.

Днес го оставих в официалният клон на Виваком, защото гласят, че трябвало да мине през тях. Подробно описах всички глупости който се сетих, че са ми се случвали и го оставих. Дадоха ми оборотен Нокиа Лумиа 720 хаха.

Заявих, че предпочитам смята, защото не считам, че апарат за 1000 лв. трябва да бъде разпечатване, заради тяхна грешка!

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Няма да ти го сменят, за подобни проблеми в други нормални държави ти го сменят без никакви уговорки.
Има описани подобни проблеми за този модел в androidcentral.
Като се върне моя телефон от ремонт ще пиша за резултата.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

Здравейте, днес си взех телефона от ремонт-
пълно разочарование, проблема с power button-а не е оправен, надрасквания по дисплея и страничния корпус на телефона.
Говорих с управителя на Мост, каза ми че нищо не може да направи,нищо не зависи от тях, те били само логистичен център.
Изпратих телефона отново в Румъния за сервиз и заявих, че искам подмяна на апарат с нов.
Говорих и със съпорта на htc, общо взето нищо не обещаха.
Това за сега, ще пиша как са нещата в бъдеще.
Жалко за htc, тръгнали са по пътя на Nokia.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

Ако се случи нещо подобно с моя апарат, ще ги съдя до последно. Аз просто няма да го приема!

Учи се от всеки, не подражавай на никого.
Цитирай

Здравейте smile Пиша ви с последни надежди за моя проблем. През юли с кеф си купих HTC One M8, защото гледах доста ревюта и наистина смартфона е страхотен, абсурдно бърз. Не след дълго започна да прави следния проблем. Докато си цъкам с мобилния интернет (и не става въпрос за този, когато ти изтекат мегабайтите) той просто спира. Имам иконка за мобилен интернет отгоре, но интернет няма - нито на браузъра, нито на приложенията. Тръгва след като се рестартира от бутона за Mobile data. И това се случва супер произволно и на често. В последните два месеца се разправят със смарт отдела на Mtel, сменяхме уап настройки, чистих кеш на recovery, смених си даже нано сим картата за всеки случай. Все същото. Накрая писах на Mtel за проблема - те се съгласиха да ми дадат чисто нов. Супер много се изкефих на отзивчивостта, взех си телефона, купих си кейс за 50 кинта, стъклен скрийн протектор за 30. 2 дни по-късно чисто новия ми HTC One M8 прави абсолютно същия проблем. Направо откачам, не знам какво да правя. Възможно ли е от Mtel да имат дефектна партида телефони или самият ми номер да прави някакъв проблем, не знам? Благодаря на всички, които са прочели този текст. Надявам се да открия решение на проблема или просто да си искам парите обратно...
Цитирай

Ако имаш възможност пробвай:
1. С тази карта на друг апарат, без значение какъв, дали ще има същия проблем.
2. С друга карта на този апарат.
Но след като и апарата и чипа са сменени, не виждам логика.
По-скоро имаш някакъв софтуер, който прави мизерии.

iPhone 14 Pro
Цитирай

Не знам за вас, аз имам проблем с WiFi. Сигурно няма по-глух телефон от тоя... Предполагам е заради това че е метален и корпуса му се явява като екранировка но е гадно че трябва винаги да съм на не повече от две стени от рутера. И М7 ме дразнеше че е глух, но тоя изби рибата. На М8 се надявах да са измислили нещо но..... Като цяло телефона не си заслужава имиджа но това е др тема. Реших да се оплача от WiFi-то.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)