Първо мнение - Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску
#1

Здравейте, мисля да закупя телефон от въпросният интернет магазин: gsm-bg.eu.  Моля ако някой е имал вземане-даване с магазинът, нека да сподели своят опит.
Поздрави.
Извинявам се ако темата не е в точният раздел. Преместете я ако е нужно.



Малко преработих заглавието. Поради зачестилите теми за този или онзи магазин, вдигам темата като "Важна" .



Ще помоля:


В темата да НЯМА работещи линкове към онлайн магазините! 
vladdark

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Закупуване на стоки от онлайн магазини - препоръки, насоки и диску

Ако го разпечаташ, след много дертове ще го върнеш, но няма да ти възстановят 100% от сумата, защото вече не можели да го продадат като нов ... Това се случи с един приятел.

Изпратено от моят CPH2409 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Лично аз винаги търся запечатан,че знам ли какви глупости някой може да е сътворил .Смятам,че при разопакован,само при добра воля биха възстановили цялата сума.Може би с предварителна уговорка ще е по-голям шанса.Дори се продават онлайн разпечатани и съответно цената е малко по-ниска,което означава,че са си удържали някаква сума от разопаковалия купувач.

   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Факт е, че "Ardes" си взеха обратно разпечатаният телефон без абсолютно никакви проблеми и ми възстановиха сумата на 100%. Въпроса е какво би се случило с тези шано магазини при същата ситуация. За съжаление не намирам телефона, който търся - Xiaomi 13 Pro, в нормален магазин...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Ще ти възстановят около 70% от сумата в повечето случаи подобни гаражни магазини, не си заслужава Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

В техномаркет го има,но цената...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Местя коментара си тук, че май съм объркал темата.

Намерих Xiaomi 13 с кожен гръб (син цвят) на много добра цена (около 1080 лв) в tradingshenzhen. Въпросът е, че има няколко опции за Firmware, от които нищо не разбирам. Може ли да ме посъветвате:
1) Коя от трите опции да избера? По възможност без да се налагат после някакви сложни операции като флашване, буутлоудване и други такива непонятни и плашещи за мен думи. Big Grin
2) Читав ли е този сайт?
3) Като гледам уж до БГ няма мито и ДДС, правилно ли разбирам? Въобще има ли някаква уловка да се пазарува от тук, понеже е с около 300 лв по-евтино от гаражните магазини в БГ, а също и цветовете са такива, каквито при нас ги няма.

Много ще съм благодарен за просветление!  Big Grin

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Няма уловки, сайтът е може би най-добрият в Европа за покупка на китайски телефони, писано е за него из форума. За фърмуера - тук е сложно ако не разбираш и не искаш да се занимаваш. С китайският е най-добре, имаш ОТА ъпдейити и всичко най-добро, но е най-трудно да го ползваш в EU - трябва да си поиграеш с махане на апове и доста настройки. Разгледай compatibility assistant-а. С xiaomi.eu те ще ти го отключат и флашнат първоначално (плащаше се +25 EUR ако не е вече в EU склад), но после ъпдейтите трябва да си ги правиш ти по трудният начин - през рикавъри. Глобалният не го искаш.
Към цената имаш +16EUR за доставка и ако плащаш с Paypal +3.8% от сумата за такса. Ето ти един купон за днес за free shipping: s7UDCjvF Wink

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Благодаря за разясненията! Smile
Само един уточняващ въпрос - глобалният фърмуер защо не е ок? Сега открих, че сегашният ми телефон е Global версията и проблеми не съм имал.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

И още един въпрос към горния: в магазини като Зора, Технополис и Емаг с какъв firmware са Xiaomi-тата?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Просто е по-орязан заради евро директиви и подобни глупости. Идват с гугълските приложения Phone, Massages. При темите приложението е различно. Няма запис на разговор. Сега при новата хипер-дупер ос нямам идея как ще е положението.
И ъпдейти идват доста по-късно, естествено.

Sent from my CPH2493 using Tapatalk
Цитирай

Привет,
Очаквам пратка -  търговец от Нидерландия (PostNL )
Получил съм мейл от сайта, чрез който спечелих търга.
Адресът ми не се разпознавал...

2 december 14:32
Zending niet bezorgd, adres incorrect
Bezorgtijd wordt berekend

Ето пример, как съм подал в сайта адреса и как го изписва всъщност при тракинга:
Може би липсва ж.к. и 505 е блок? Кодът е точен.
Как да коригирам адреса?

Petar
OVCHA KUPEL 2-BL505, AP.11
1632 Sofia
Bulgarije

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Ами напиши името на улицата. Те сигурно си мислят, че Овча купел е улица, а bl505 нищо не им говори на чужденците.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Ж.к. се пише Zh.k., аз така правя и не съм имал никога проблеми, в твоя случай примерно Zh.k. Ovcha kupel 2, bl. 505, ap. 11.
Цитирай

Някой купувал ли е реновиран телефон от Амазон Германия, сериозни ли са, коректни и прочие?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай

(2023-12-08, 18:26:54)scenic написа:  Някой купувал ли е реновиран телефон от Амазон Германия, сериозни ли са, коректни и прочие?

За в момента бих казал че са най добрите, без да се колебая.Отговарят точно на думите който си вмъкнал в изречението ти,''сериозни и коректни'' !
Пазаруваме от доста години и не е имало проблеми.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Как ви се вижда саита?Дали са коректни?
https://yugeloveet.life/
Притеснваме факта че цените са доста намалени,и че може да се плаща само с кредитна карта.
Някак си ми се вижда доста несериозен.Имали начин да се провери без да се купува дадена стока?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2023-12-19, 07:03:57)Compare написа:  Как ви се вижда саита?Дали са коректни?
https://yugeloveet.life/
Притеснваме факта че цените са доста намалени,и че може да се плаща само с кредитна карта.
Някак си ми се вижда доста несериозен.Имали начин да се провери без да се купува дадена стока?
Фишинг сайт, не бих рискувал с такъв.

 
Цитирай

търси плащане с paypal, искат ли пари с въвеждане на дебитна карта - не си губи изобщо времето.
Цитирай

(2023-12-19, 12:57:21)NoMaD написа:  Фишинг сайт, не бих рискувал с такъв.

(2023-12-19, 17:32:55)fotograd написа:  търси плащане с paypal, искат ли пари с въвеждане на дебитна карта - не си губи изобщо времето.

И на мен така ми се струва.

Благодаря! Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2023-12-19, 19:38:40)Smakl написа:  Здравейте, момци .... Имам стока задържана на митницата /от Алиекспрес / и е вече седмица там /поне трака показва така/, та се питам дали да се обаждам или да чакам да ми звъннат... т.е. нормално ли е това време или...?
За тук си: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=64312

 
Цитирай

Купих си ZTE от Озоне, който се оказа доста сполучлив.
Реално заради марката се озовах и в този форум Smile

https://www.ozone.bg/product/smartfon-zt...64gb-blue/

Вече втори месец го ползвам и въпреки лошото качество снимки, всичко друго ми е доста добро.
Цитирай

Здравейте!
В интернет ми попадна флаш памет 2ТВ за 41 лева. Цената е ПРЕКАЛЕНО смешна. 99% съм сигурен, че флашката НЯМА толкова капацитет.
Вашето мнение? valstocks.com
Цитирай

И защо да няма? Зависи и от бранда, както от скоростта на трансфера на файловете. Иначе цената е завишена. На Али могат да се намерят 2ТВ на половината на цената от тази.

 
Цитирай

(2024-01-28, 11:11:58)NoMaD написа:  И защо да няма? Зависи и от бранда, както от скоростта на трансфера на файловете. Иначе цената е завишена. На Али могат да се намерят 2ТВ на половината на цената от тази.

Избягвам Али. Бял си закупил от България, 2ТБ за около 40 лева. Оказа се 32ГБ  Big Grin
Цитирай

(2024-01-28, 11:42:12)Svtln написа:  Избягвам Али...
Закупих си оттам преди два месеца една метална такава. Капацитетът си отговаряше на заявените характеристики.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)