Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Добре, ако казваш, че си успял да го върнеш до сток, защо не пробваш да го ъпдейтнеш директно през телефона, като му дадеш да провери за ъпдейти, нищо ли не излиза?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари

В момента няма ъпдейт за вашето устройство. Автоматично след 48 часа ще провери. Ама аз знам защо няма ъпдейт. Те пращат само на абонатите си срещу номер и услуги които ползват, така че няма да дойде.
...
Аз да попитам един глупав въпрос. При ръчния ъпдейт как трябва да процедирам
1 като при стоковия
2 трябва ли да кача файла на телефона (защото в опътването пише само да го стартирам.
Цитирай

Връзваш телефона към компютъра и стартираш exe файла.Нищо не се качва на телефона!
Нещо обаче ми се струва, че не е наред, не може да няма ъпдейт (освен ако при at&t е нещо различно, не съм запознат).Можеш ли да ми дадеш снимка от bootloader-а ти или fastboot getvar all и съответно след вчерашното връщане на стоковия ром, нали не си слагал пак twrp.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Ами то интересното е, че уж го върнах пък като вляза ме пита дали искам да започна ъпдейта. Не знам как да ти прекача снимка от bootloader-a.
Дадох му пак да се ъпдейтне и да видим какво ще стане сега.
на OS пише 1.58.502.1

(bootloader) version: 0.5
(bootloader) version-bootloader: 3.16.0.0000
(bootloader) version-baseband: 1.16.21331931.LA11G
(bootloader) version-cpld: None
(bootloader) version-microp: None
(bootloader) version-main: 1.58.502.1
(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON
(bootloader) serialno: HT43MWM08477
(bootloader) imei: 358718052135931
(bootloader) imei2: Not Support
(bootloader) meid: 00000000000000
(bootloader) product: m8_ul_ca
(bootloader) platform: hTCBmsm8974
(bootloader) modelid: 0P6B12000
(bootloader) cidnum: CWS__001
(bootloader) battery-status: good
(bootloader) battery-voltage: 0mV
(bootloader) partition-layout: Generic
(bootloader) security: on
(bootloader) build-mode: SHIP
(bootloader) boot-mode: FASTBOOT
(bootloader) commitno-bootloader: c3d94491
(bootloader) hbootpreupdate: 11
(bootloader) gencheckpt: 0
all: Done!
finished. total time: 0.023s
Цитирай

Ако правилно съм те разбрал, след като един път си ъпдейтнал през bootloader-а, трябва да изтриеш този zip, защото при всяко влизане в bootloader, ще те пита дали да ъпдйтнеш.
Имах предвид да снимаш с друг телефон bootloader-а и да качиш снимката.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай


Аха, сега разбрах. Ще го изтрия. Имам снимка но не знам как да ти я прекача от телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Добре, всичко изглежда наред, но вече, защо не получаваш ъпдейт, нямам идея.
Варианта ти е да пробваш с Ruu, което сам си намерил от официалния сайт на HTC.
Нямам с какво повече да ти помогна.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Имам снимка на email от Horatiu, който е служител в HTC адресиран до приятел работещ в БГ телеком в, който въпросния Huratiu споделя:

"Dear Partners,
Please find below Android 6 new targeted rollout dates for M8 and M9"

M8 19.01
M9 26.01


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Дано да е вярно.
Цитирай

Спокойно, рано или късно трябва да го получим.

Пс

Знам, че вече е много късно за това и това ще ни е последния ъпдейт, но ще е хубаво темата да се прехвърли на някой друг, т.е първия пост (според мен модератор) и да се направи като в XDA да се знае кой е официалния ъпдейт и т. н)
Цитирай

(2016-01-09, 02:48:05)stuffzz написа:  Имам снимка на email от Horatiu, който е служител в HTC адресиран до приятел работещ в БГ телеком в, който въпросния......

Има потвърждение от още две-три места (Хърватия и Румъния....), за тези дати.Ще почакате още седмица и ще видимSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Ма разбира се, че Азия първо :д след това ще е Индия, Пакистан, Туркменистан... На терористите може би им е важно да използват Marshmallow Big Grin #HTCLOGIC Страните от 3тия свят да го получат първи, там може да няма какво да ядат, но пък ъпдейт трябва да имат.
[Изображение: b53a9e7c15a72a4de46b398b23c67e2b.jpg]
Цитирай

Ами нека им пускат бъгавинките най-напред на тях .
Цитирай

Всъщност да, като се замислиш има смисъл. Предполагам за Европа искат да е стабилен.
Цитирай

Я ми кажете кой е по-големия пазар - в Азия или в Европа?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

И още ли се хващате на тоя номер с бъговете..... много ясно че ще кажат че има бъг и затова е забавен..... ама ако имаше бъг нямаше да го пускат изобщо, а не да го пускат навсякъде, само не и Европа......

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай

Не знам дали помните времето, когато ъпдейтите идваха първо за Европа (дори и в родна България), чак след това за останалия свят. Дори Тайван не беше от първите, а САЩ даже сред последните. Хайде сега и ние да почакаме малко Wink
Цитирай

НЕ ОТГОВАРЯМ ЗА СЧУПЕНИ ТЕЛЕФОНИ!!!ВСИЧКО ПРАВИТЕ НА СОБСТВЕН РИСК!!!

Big GrinBig GrinBig GrinНАПЪЛНО СТОКОВ АНДРОИД 6.0 MARSHMALLOWBig GrinBig GrinBig Grin
Rom Version:6.12.401.4

Не ми се искаше да го поствам тук, искаше ми се да направя отделна тема, но както винаги не ми остана време.
Та на въпроса, който не иска да чака до утре, ето как да ъпдейтнете до андроид 6.0, европейската версия, която ще дойде по ota.Това не е бета, а същата, която всички в Европа ще получат.Big Grin
Не трябва да сте с отключен bootloader или пък s-off, не губите гаранция или нещо такова.
Bootloader-а ви, задължително трябва да е locked или relocked (освен ако не сте s-off разбира се)!!!
ВНИМАНИЕ, ТОЗИ НАЧИН НА ЪПДЕЙТ ЩЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО ОТ ТЕЛЕФОНА ВИ, БЕЗ КАРТАТА ПАМЕТ!!!
ТОВА Ruu Е САМО ЗА ЕВРОПЕЙСКИ ТЕЛЕФОНИ СЪС СЛЕДНИТЕ CID:



MID supported: 0P6B10000
CIDs supported: HTC__001, HTC__002, HTC__016, HTC__032, HTC__102, HTC__203, HTC__304, HTC__405, HTC__A07, HTC__A48, HTC__E11, HTC__J15, HTC__K18, HTC__M27, HTC__Y13 and of course SuperCID: 11111111


АКО ВАШИЯТ CID Е РАЗЛИЧЕН, НЕ ОПИТВАЙТЕ!!! (как да проверите вашия cid:fastboot getvar all)



Сваляте файла от линка и го слагате на картата с памет (не в папка, просто на картата).Преименувате го предварително на 0P6BIMG.zip (първото НЕ Е буквата "о", а е цифрата "0").Гасите телефона напълно и  влизате в bootloader (задържате vol down+power button), телефона ще намери ъпдейта и ще ви попита дали искате да го стартирате, избирате yes и потвърждавате с power button.Ще започне самия ъпдейт, телефона ви ще се рестартира няколко пъти, не го пипайте, докато не завърши ъпдейта.
След като всичко приключи, рестартирайте и след бутване изтрийте zip-а от картата с памет.
Общо взето е това, заредете си телефоните над 50% задължително, не опитвайте да отваряте zip-а, криптиран е и ще ви даде че архива е повреден.Големината му е, около 1.6gb.

Download:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960686952
Md5 check sum:469c3b8504ce2a2c8aae0fde17bfe028

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Супер Big Grin!
Да видим сега кой пръв ще се похвали с успешен ъпдейт!
Цитирай

Щом има manual update предполагам, че за утре е сигурен ъпдейта. Мисля да изчакам. Не съм фен на пълното форматиране точно в момента. Иначе vlaf евала братле. +1

UPGRADED TO HTC ONE M8 Android 6.0 HTC Sence 7.0
Another perfect upgrade -  OnePlus 5T 8/128 _ Oreo 8.1
Samsung Galaxy S22+ - it was about time
Цитирай

Нетърпеливи все ще има Smile
Благодарих за инфото Wink
Цитирай

Извинявам се за глупавия въпрос, но ще мога ли да възстановя нещата от htc backup.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

За по-сигурно използвай друг начин, защото HTC Backup май не се поддържа вече в Android 6.
Например Helium.
Цитирай

За най-сигурно,изчакай до утре,или докато долети официално
Цитирай

[Изображение: b87e22a4fb998899d5a7ecbb662e1335.jpg]

ПС

Не трябва ли ruu то да е ехе формат?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)