Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Вече го ъпдейтнах по описания начин, HTC backup си работи. Засега всичко е перфектно.

Samsung s21 ultra 
Цитирай
Аксесоари

(2016-01-18, 16:23:46)mcontract написа:  Вече го ъпдейтнах по описания начин, HTC backup си работи. Засега всичко е перфектно.

Аха, сетих се каква беше схемата!
Ако имаш вече направен бекъп с HTC Backup, то след ъпдейта можеш да го възстановиш. Но вече не можеш да го използваш за бъдещи бекъпи, защото от HTC са спрели поддръжката. Така че за тази цел трябва да използваш нещо друго. Или бекъпа на Google, или програми като Helium и Titanium Backup.
Цитирай

(2016-01-18, 16:23:46)mcontract написа:  Вече го ъпдейтнах по описания начин, HTC backup   си работи. Засега всичко е перфектно.

Браво, един да се престраши Big Grin.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Мога и аз да пробвам, но ме е страх от брик или нещо подобно Smile

Въпрос трябва ли да е задължително на картата, защото ми е малка каратата и ми дава пробем ?
http://prntscr.com/9rp72l
ПС: хмм то и на телефона не ми дава да го копирам дава ми същата грешка...

UPGRADED TO HTC ONE M8 Android 6.0 HTC Sence 7.0
Another perfect upgrade -  OnePlus 5T 8/128 _ Oreo 8.1
Samsung Galaxy S22+ - it was about time
Цитирай

Аз също не можах да го кача с кабел дава ми същата грешка само на този файл. Качих си го с monect, може да пробваш и с някоя друга програма за wifi трансфер. Сега се кефя на сенс 7 благодарение поста на vlaf. Storstark

| Phone: HTC M8 Silver | ROM: Stock| Status: Rooted | BOOTLOADER: Unlocked
Цитирай

(2016-01-18, 17:26:21)RockStaR написа:  Въпрос трябва ли да е задължително на картата...

Да, задължително, няма как иначе.
Цитирай

Качете го с card reader, проверете си драйверите за телефона, няма начин, да няма начин.....Big Grin
А защо не го свалите от телефона и след това не го сложите на картата памет, директно пак от там.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Аз излъгах системата по друг начин. Промених разширението, качиш и промених пак през мениджъра. Ъпдейтнах сега стартира и оптимизира Smile Ще пиша за резултати.
PS: thank you Vlaf!!!!!


Прикачени файлове Миниатюри
   

UPGRADED TO HTC ONE M8 Android 6.0 HTC Sence 7.0
Another perfect upgrade -  OnePlus 5T 8/128 _ Oreo 8.1
Samsung Galaxy S22+ - it was about time
Цитирай

Аз пък ще си си седя съм випера Big Grin ще се опитам само да го дръпна та да си сложа firmware то за нашия регион.
Цитирай

@mefistoreyon няма ли да ти е по-лесно да си го дръпнеш от тук:
https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960686131
Доколкото си спомням беше с S-OFF и няма да имаш проблем.
Линка е от MaximisHD 12.0.0
Цитирай

(2016-01-18, 20:32:24)stambo82 написа:  @mefistoreyon няма ли да ти е по-лесно да си го дръпнеш от тук:
https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960686131
Доколкото си спомням беше с S-OFF и няма да имаш проблем.
Линка е от MaximisHD 12.0.0
Мерси, сега ще го дръпна. Това е за нашия регион така ли?
Цитирай

За цял следобед работа с телефона никакви проблеми засега.

Samsung s21 ultra 
Цитирай

Иде шестицата!
[Изображение: AVWwhqx.png]

Here we go again on a 747
Looking at the clouds
From the other side of heaven
/Motorhead | Going To Brazil/
Цитирай

А сега де, CID ми е _032 . Свалих пакета, сложих го на картата, преименувах го, както е описано и след старта на инсталацията, ми изписа, че update is halted because large image fail. От тук нататък нищо не става. Извадих сега картата памет, но телефонът стартира до логото на ХТЦ, след това се появава червен триъгълник с удивителна, извибрира и отново.... Може ли мзалко помощ ?

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Четете внимателно целия пост на @vlaf особенно в часта:
"не опитвайте да отваряте zip-а, криптиран е и ще ви даде че архива е повреден"
Цитирай

Това е md5 check sum на файла 469c3b8504ce2a2c8aae0fde17bfe028
Провери дали е същата и при теб!Според мен, нещо не е наред със свалянето на zip-а (bad download с една дума).
Свали го наново и задължително погледни дали няма накрая в разширението .zip.zip.Трябва да е само .zip

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Няма два .zip
Сега телефона прави следното - вибрира, стартира до логото и излиза червения триъгълник с удивителната.
"Това е md5 check sum на файла 469c3b8504ce2a2c8aae0fde17bfe028" абсолютно нищо не ми говори. Хич не са ми ясни тия андроиди.
Първоначално помислих, че наистина архива не е свален , но го свалях три пъти от три различни миръра.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Теглиш тази програма http://www.winmd5.com/ и проверяваш тези цифрички и буквички, които съм дал, дали съвпадат с твоя zip файл, който си свалил!
Нали bootloader ти е заключен?Напиши и информацията от fastboot getvar all (без imei и serial number) и снимка на bootloader искам да видя.......

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

(2016-01-18, 22:46:55)vlaf написа:  Теглиш тази програма http://www.winmd5.com/ и проверяваш тези цифрички и буквички, които съм дал, дали съвпадат с твоя zip файл, който си свалил!
Нали bootloader ти е заключен?Напиши и информацията от fastboot getvar all (без imei и serial number).

Така, това с CID е 032
Свалих си една програма от плейстор, след като не разбрах как се търси. В момента не мога да цитирам други букви и цифри, тъй като телефона е умрял. Буутлоудъра ми е заключен и е с-он ( ако правилно се изразявам ) . 
Това за MD5  и буквено-цифровата комбинация е де факто, нещо като номер на архива, който си дал ( току що разбрах ) . Ако не е свален целия зип, дали ще са други буквите и цифрите?
Да, съвпадат буквите и цифрите. Прави ми впечатление, че когато копирам зипа на мемори картата ( ползвам кард рийдър флашка ), не се копира по нормалния начин. Трябва да рефрешна прозореца на G: ( в моя случай картата ), за да се появи зипа.

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Да, други ще бъдат.Трябва да са същите, като тези, които аз съм дал.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Докато си едитна мнението и ти си писал. Ще изчакам десетина минути, за да видя, дали може да е проблем при самата карта - тоест прехвърлянето, защото сега като се опитам да чекна зипа от картата, получавам съобщение, че файла се използва от друго място ( респективно тъй като , както писах по-горе, файла се появява на картата, само след рефреш на прозореца, допускам, че не се е прехвърлил целия ( въпреки че като големина го дава еднакъв ) , респективно сега и програмата, за която ми падсказа, не иска да се затвори. Апропо уиндоуса ми е 10, ако това има значение, но нямам проценти на прехвърляне...неясно що така

EDIT: Не, цифрита не мемори картата, нямат нищо общо с тези на архива на компютъра. Къде е проблемът според вас ?

ЕDIT 2: При втора проверка на файла на картата, излезе трети различен номер на MD5.

EDIT 3: Последен опит правя сега - ще сваля файла директно на картата и ще проверя хеш номера. Дано стане, ако не стане, утре след работа ще го мъча отново

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Пробвай с друг компютър, с друг card reader, с друга карта, спри антивирусната.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Качих го директно на кяртата файла и стана. Инсталира се , но първо впечатление - скайпа не работи

HTC 10 rose gold > Nokia 8 Blue
Цитирай

Това е от Скайп. Майкрософт трябва да го обновят.
Цитирай

(2016-01-19, 08:28:08)chinchilla написа:  Качих го директно на кяртата файла и стана. Инсталира се , но първо впечатление - скайпа не работи

Докато Майкрософт не оправят бозата, която са сътворили, единствената ти опция е, да смениш езика на телефона на English и скайпа ще работи.
Иначе браво, че си се справилSmile.

Я скачайте на телефоните и проверете дали няма да изскочи зайчетоBig Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)