Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

(2016-01-19, 21:05:10)accident написа:  Здравейте. Пуснах ъпдейта, но съм сигурен, че повече от час ми стои на екран Android is upgrading... Starting apps. Какво мога да направя? Или просто трябва да го изчакам, но ми се струва, че доста време мина.

Здравейте отново. Вчера ми падна батерията (беше на 98% като пуснах ъпдейта) от продължителния ъпдейт, който продължи около 3 часа. Пуснах телефона да се зарежда и тръгна да се включва, но ми стои на белия екран с логото и htc one и просто отказва да се включи. Не знам какво да правя вече...
Цитирай
Аксесоари

Задръж Power+VolumeUp, за да го накараш да се рестартира. Когато екранът изгасне, натисни VolumeDown. Ще влезеш в bootloader. Рестартирай от него. Ако отново не тръгне, влез пак там, навигирай до recovery и направи factory reset. Имай предвид, че така ще изтрие всичко от вътрешната памет. (Докато си в recovery, опитай да свържеш телефона с компютър, за да видиш дали ще можеш да копираш някои неща.)
Цитирай

(2016-01-20, 02:05:06)okrob9$ написа:  Здравейте Колеги, след час ъпдейт и почти 40% батерия се здобих и аз с новия андроид.Върви ми добре ,но едно нещо ме подразни ,че няма модуса ''Internet pass through''.Преди много лесно си споделях интернета през компютъра понеже нямам вкъщи интернет и долавям комшията  Big Grin Също така имам и проблем с драйверите. Smile

Свържи телефона през USB  и имаш опция за шерване на нета.
Цитирай

Здравейте, да ви кажа имам чувството, че телефона работи по-добре. Въпросният "standby" определено си пролича от снощи, преди телефона ми падаше с от 3% до 6%, снощи само с 2%. Което за мен е индикация, че като сработи хубаво телефона след едно две зареждания, всичко ще бъде наред.
Въпроса ми е как да видя колко свободни ГБ имам на вътрешната памет, пише само колко е заето от 16ГБ?
Колегата по-горе споменава за описание на разлики/новости/промени, което е доста добра идея, някой който е запознат да ни упъти и нас. Smile
@barovecca, колега аз смених темата (от 'Теми' гледай дали има скрийн шот със някакъв цвят на клавиатурата) и ми се смени цветът на клавиатурата, това намерих за сега, ще поровя за някоя настройка допълнителна, евентуално  Big Grin
Хубав ден на всички! Smile
Цитирай

Освен, че са съсипали уведомленията, сега виждам, че скайпа посмъртно не тръгва, снощи се нервирах и го ресетнах ама файда няма.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Уведомленията са си супер. Какво са им съсипали? А за Скайпа, ако беше прочел малко по-нагоре, щеше да знаеш, че проблемът е изцяло в него.
Цитирай

Скайпа има ъпдейт от днес!
Цитирай

Преди можеше да разделиш силата на звука за уведомления и рингтон, сега не може и на всяко нещо което идва цялата къща се тресе, сложили са някакъв малоумен график за сила на звука, но основното го няма. Вчера се ебавах с ай-пръчката на жена ми, че не може да си разделя силата на звука, днес и аз съм така. Може да има ъпдейт, но това не му помага да тръгне на скайпа.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

(2016-01-20, 09:11:30)avon76 написа:  Скайпа има ъпдейт от днес!
И пак не работи, въпреки него

hTC One™ (M8 Gunmetal)> Stock ROM; Android 6.0; Soft. Num. 6.12.401.4 ; Sense 7.0
Цитирай

Спрете да обсъждате тоя скайп!Темата не е затова и вече е ясно, че проблема е в Майкрософт, а не в HTC!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Е как да не може?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И къде видя разлика в силата на звука за уведомления и звънене?

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

(2016-01-20, 09:12:16)alexdevil написа:  Преди можеше да разделиш силата на звука за уведомления и рингтон, сега не може и на всяко нещо което идва цялата къща се тресе, сложили са някакъв малоумен график за сила на звука, но основното го няма. Вчера се ебавах с ай-пръчката на жена ми, че не може да си разделя силата на звука, днес и аз съм така. Може да има ъпдейт, но това не му помага да тръгне на скайпа.

Ако говориш за това на скрииншота, същото си е и в андроид 6, освен ако аз не пропускам нещо......

Edit:да, премахнали са го Sad.


Прикачени файлове Миниатюри
   

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Photo 

Това е от самсунг, но го имаше и на М8 до вчера. Пълна глупост ама пълна, подобни дреболии могат да ме накарат да сменя системата, честно.


Прикачени файлове Миниатюри
   

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Много моля без драми!
Такава настройка всъщност липсва и в чистия Андроид.

Да не говорим, че на фона на цялостните подобрения, това е бял кахър.
Цитирай

Разликата между андроид и айфон, че андроид се приспособява според потребителя, а не обратното, това оффтопик, иначе да, ще свикна, до следващото малоумно решение.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

Благодаря на колегите за отговорите.На мен ми харесва като цяло андроид 6 ,малко хрома ми позацикля и забелязах че батерията ми пада по бързо но тези дни ще направя хард ресет и ще видя как е след това.А и след подобни актуализаций съм забелязал че трябва да се зареди 2-3 ппъти телефона за да почне да му държи батерията нормално.

Nokia 3310,6233,n78,,n500,1100,2600,sony j70,nokia lumia 610,htc desire 500,htc one m8,cat s41 XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай

Някой да има проблеми с моушъл лънча? От вчера го боря, но по никакъв начин не иска да заработи. Единствено камерата се пуска. Нещо тотално са насрали нещата. Освен силата на звука за уведомления, за която става на въпрос, друга "дреболия" е фенерчето - вече няма степени, а лейтънсито при пускане е кошмарно...

iPhone 14 Pro
Цитирай

Така като ви счета коментарите май ще е по добре да си остане андроид 5.0.1 Върви си без никакъв проблем!
Цитирай

(2016-01-19, 22:41:43)skary9 написа:  Само не мога да разбера, защо като дам да се оптимизират всички приложения от Захранване новата опция, след като изляза пак вляза и пише, че не сачоптимизирани, а давам да на филтър и всички приложения да се оптимизират

Всички приложения по подразбиране са оптимизирани.

Когато отидеш на Захранване>Оптимизиране на батерията>Оптимизиране на батерията>Всички приложения и избереш някое от тях, ще ти се покажат две опции - Оптимизирай (което е активно по подразбиране) и Не оптимизирай. Ако избереш второто - Не оптимизирай, когато отново влезеш в Захранване>Оптимизиране на батерията, ще го видиш най-отгоре, като под името му ще пише Не е оптимизирано.

Накратко - всичко е оптимизирано. Ние вече можем да избираме кое приложение да не се оптимизира.




(2016-01-20, 10:14:16)Octavia написа:  Така като ви счета коментарите май ще е по добре да си остане андроид 5.0.1 Върви си без никакъв проблем!

О, не отново!!!
Цитирай

Както и предполагах!Преди беше, "кога ще дойде", "що не идва", "тия от HTC само лъжат", сега "що са го осрали така", " лолипопа беше по-добър".....
Аз пък не съм на това мнение, андроид 6.0 е в пъти по-добър от лолипопа.Батерията е сигурно едно 15-20% по-добра, по-плавен е, бъгове zero......И те така.....Може да не ми отговаряте и да не навлизате в спорове!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Честно казано,след толкова негативни мнения,мисля да изчакам.....имам горчив спомен от един така дългоочакван ъпдейт на едно  HTC Desire 820,след който батерията започна да пада с 30% на час,и звука му стана адски тих.....и после едвам се го продадох.....
Добре си живея и спя спокойно и без новия ъпдейт...Smile

Huawei Mate 20 lite
Xiaomi 11T Pro
Xiaomi 13T Pro
Цитирай

(2016-01-20, 10:47:29)vlaf написа:  Както и предполагах!Преди беше, "кога ще дойде", "що не идва", "тия от HTC само лъжат", сега "що са го осрали така", " лолипопа беше по-добър".....
Аз пък не съм на това мнение, андроид 6.0 е в пъти по-добър от лолипопа.Батерията е сигурно едно 15-20% по-добра, по-плавен е, бъгове zero......И те така.....Може да не ми отговаряте и да не навлизате в спорове!

Дам, НТС са свършили страхотна работа с ММ!



(2016-01-20, 10:53:19)iveshko написа:  Честно казано,след толкова негативни мнения,мисля да изчакам.....имам горчив спомен от един така дългоочакван ъпдейт на едно  HTC Desire 820,след който батерията започна да пада с 30% на час,и звука му стана адски тих.....и после едвам се го продадох.....
Добре си живея и спя спокойно и без новия ъпдейт...Smile

Yikes  Va  Huh

Има и положителни, недей така Lol
Цитирай

vlaf май се засегна. Не ме разбирай погрешно, колега. Цялостното ми впечатление е положително, но не може да не признаеш, че това с фенерчето например е абсурдно...
Колкото до моушън лънча се допитвам до всички ви, защото не изключвам проблема да е само в моя "телевизор". Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай

Намерих си една тема, на която клавиатурата ми харесва и си я нагласих, с изклзчение на стила при заключен екрат и по-скоро стила на часовника, който ме дразни, но не знам дали може да се промени.По-късно ще видя за друга тема, ако ми допадне някоя повече.Иначе, вчера направих ресет.Не виждам някаква промяна, но като че ли вече нямам това усещане за леко забавяне.Аз лично не видях да се посочват някакви бъгове, а недостатъци на самия андроид.Сещам се сега, че не успях да намеря възможността да си наглася спиране достъпа до интернет в часови период.Аз си го слагах да спира нощем, когато и без това не го ползвам.Не се сещам откъде се правеше точно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)