Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Всички известни проблеми при Samsung Galaxy S5

Двойния часовник се появява, като напуснеш страната.

Samsung Galaxy S5
Цитирай
Аксесоари

rado__8 написа:
popity написа:Здравейте! Искам да Ви помоля за малко помощ! Имам S5 и от едно известно време забелязах, че не ми разрешава да правя никакви настройки на заключения дисплей. Примерно добавям настройка за излизане на дата и прогноза за времето, заключвам, рестартирам го дори, но нищо. Гледах клипчета в нета как да променям и добавям известия, но нищо. В клипчето става само със задържане върху часовника, а при мен където и да задържа нищо не се променя, абсолютно нищо. Вече взех да се съмнявам дали не съм заключила въпросния екран за промяна. Моля, ако някой знае как да оправя това, да ми пише, защото е изклщчително изнервящо да имаш такъв ултра - функционален телефон, а да не можеш да оперираш изцяло с него! Благодаря предварително!


Това включено ли е ?


Това не ми излиза изобщо за да е включено. Какво мога да направя сега?



edit :

rado__8 написа:Как не знаеш какво е включено ! Влез в настройки >> Заключен екран и провери.
И да проверя от там на заключения екран не излизат.


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай

Напиши ми Версията на основната честота от Настройки >> За Устройството

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа:Напиши ми Версията на основната честота от Настройки >> За Устройството
Вчера смених софтуера.
Цитирай

Сега като се поразрових,ми то S5 заради отключване с пръстовия отпечатък са премахнали тази глезотийка от заключен екран да виждаш известия или да му правиш промяна с визуални елементи >> http://forums.androidcentral.com/samsung...creen.html

Пробвай с друг локър,примерно най-известния с много настройки,като аз не съм го пробвал никога Smile


https://www.androidbg.com/forum/post1245...l#p1245609

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа:Сега като се поразрових,ми то S5 заради отключване с пръстовия отпечатък са премахнали тази глезотийка от заключен екран да виждаш известия или да му правиш промяна с визуални елементи >> http://forums.androidcentral.com/samsung...creen.html

Пробвай с друг локър,примерно най-известния с много настройки,като аз не съм го пробвал никога Smile


https://www.androidbg.com/forum/post1245...l#p1245609
Ами не е за локър в началото дистанционното ми излизаше а сега не всичко излизаше в началото нещо трябва да се направи не е от това за фингер принта.
Цитирай

Не знам при вас,но при мен се появява странен проблем.Не знам на какво се дължи това,но вече 2-поредни пъти ми го прави този номер.Опитвам се да пусна камерата,появават се иконите но показва черен екран.Нито един от бутоните не реагира.Рестартирам и си тръгва нормално.Днес давам телефона на една колежка да ни заснеме със един приятел,и насреща черен акран.Само иконите се виждаха,но и те не реагираха.След рестарт,тръгна нормално.Ако още веднъж ми направи същият проблем,веднага го връщам.Някой чувал ли е такова нещо за камерата.Също и иконата за музика,която е на телефона.Много пъти ме изхвърля програмата.
Цитирай

На мен от 2-3 дни ми прави проблема с дисплея. Светват сензорните бутони, но екрана не се включва и трябва да вадя батерията... Има ли лек за това или трябва да ходи в сервиз.

Също така от 2-3 дни ми се случи 2-3 пъти, като отключа дисплея и целия става на снежинки, като стар телевизор без сигнал....

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Колеги, днес както набирам по телефона, вдигат ми от другата страна и се чу все едно как изпука пластмаса, все едно наместваш пластмаса да изщрака. Шашнах се в първия момент. Знам, че съм затворил задния капак перфектно, наместен е самият телефон в силиконовия калъф перфектно и това изпукване дойде направо от нищото. Възможно ли е да е било просволутото пукане от говорителя?
Цитирай

Пробвай още няколко пъти ако се повтори и то с различни хора значи може да е от него,другия варянт е от сервизното меню да го тестваш няколко пъти за да разбереш. *#0*#

Samsung Galaxy S+ i9001 -> Samsung Galaxy S IV i9505 -> Samsung -> Galaxy S III I9305 -> Samsung Galaxy SIII i9300 Danis Rom by Niko Root-ed -> Samsung Galaxy S5F Rooted Knox 0x0 -> Samsung Galaxy S7 EDGE Black Onix
Цитирай

Тествах го, няма проблем. И не ми го е правило с когото и да било. Даже стана толкова бързо, че не разбрах точно откъде дойде звука. Пак казвам, все едно изпръщя пластмаса, ей така от нищото, без никаква видима причина.
Цитирай

Аз моя днес го изпратих в сервиз, да видим какво ще направят.

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай

Здравейте! Малко късничко се включвам, но имам един страшно важен въпрос, понеже виждам, че тук обстойно всеки е описал проблемите си.. Моят проблем е доста по-различен от вашите, но отново използвам Самсунг С5 и ето какъв е той: доста често, а и дори всеки ден, когато се опитам да отворя камерата, ми излиза приложението, но стои като черен екран.. Телефона не е изпускан нито веднъж, на 2 месеца е и всичко друго си работи перфектно. Но се поинтересувах допълнително за този проблем и в английските сайтове пишеше, че много потребители се срещат с този проблем и няма решение за него. Някой да знае нещо, което може да ми помогне? (да не включва купуване на нов, понеже се изръсих с достатъчно пари за него) Благодаря ви! Cry :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation: :capitulation:
Цитирай

Този проблем с камерата е официално признат от Самсунг. Те казват на засегнатите потребители да поискат замяна на апарата.. Ако постоянно го прави действай и не ги оставяй да ти обясняват глупости, там откъдето си го купила (защото ще го правят), а си искай замяната Smile .. Моят го беше направил това няколко пъти, но вече от много време е идеален...
Цитирай

Ако може и аз ще изкажа мнение и ще се оплача от Samsung s5 mini. Имам го от месец и половина и вече започна да прави номера. По точковата система отговарям на т. 3 и т. 8. Когато някой ми звъни - не мога да му отговоря, тъч дисплея не реагира. И така - гледам как си звъни човека, а аз не мога нищо да направя. Devil Като приключи, рестартирам и нещата се оправят до следващото "забиване". Не знам какво да правя - да ходя в МТел да им се оплаквам.... дали има смисъл от някакви гимнастики =(
Цитирай

Винаги има смисъл.. Щом нещо не е наред, трябва да си търсим правата, иначе "докато има тарикати ще има и балъци" както е казал народът.. Smile
Цитирай

Здравейте , търся информация как се изтриват икони от samsung s5. Повторих няколко икони а не ми показва триене никъде. Благодаря.
Цитирай

gderelieva написа:Здравейте , търся информация как се изтриват икони от samsung s5. Повторих няколко икони а не ми показва триене никъде. Благодаря.
Не разбрах Smile инсталирала си икони за някой лаунчър от маркета и не знаеш как се деинсталират ли?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Копирах ги на няколко места но току що разбрах че се задържат и горе в дясно има кошче . Извинявам се че не писах в не подходящата тема . Благодаря
Цитирай

Да използвам темата Smile Взех си Samsung MicroSDXC Evo 64gb и забелязах един доста дразнещ проблем. Всеки път при добавяне на mp3 файл на картата телефона не го вижда. Правя Unmount->Mount на картата и файла чак тогава се появява в стоковия Music Player. При снимки и видео го няма този проблем :unknw:

Samsung Galaxy S22 Green
Цитирай

ivo_draganov написа:Да използвам темата Smile Взех си Samsung MicroSDXC Evo 64gb и забелязах един доста дразнещ проблем. Всеки път при добавяне на mp3 файл на картата телефона не го вижда. Правя Unmount->Mount на картата и файла чак тогава се появява в стоковия Music Player. При снимки и видео го няма този проблем :unknw:

Дай му малко време да "види" току що каченото. Евентуално можеш да рестартираш самото приложение.
Дори и в раздела "папки" ли я няма мр3-та която качваш

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай

M@KaVeLi90 написа:Пуснах темата понеже мисля ,че най-лесно ще е да съберем на едно място всички известни до сега проблеми , защото доста пъти се среща да се коментират проблеми с телефона но не в правилния раздел ,също по този начин смятам ,че ще помогнем и на другите хора да решат дали си заслужава телефона ,като видят всичките известни проблеми до сега.


1. Проблем с задния капак(Скърцане)
2. Проблем с камерата дрънка( размазване на снимки)
3. Проблем с тъча (спира да работи)
4. Проблем с Нета (има обхват но се губи Интернет връзката)
5. Проблем със смяната на Клавиатурата (Български-Английски)
6. Проблем с Говорителя (пукане, бръждене)
7. Проблем с ускорител на изтегляне( Не работи)
8. Проблем с дисплеят (не светва, сензорите работят)
9. Проблем с рамта (голяма употреба на рам)
10. Проблем (Голямо загряване )


Моля хората които имат някои от следните проблеми да напишат номера

11. Има проблем с микрофоните(почти всеки S5 го има). При запис на видео се чува по-слабо, отколкото трябва да бъде. Също така по време на разговор трябва много да внимаваш как държиш телефона, защото другия започва да чува едно бучене и нищо не се разбира.

1. Нормално е капака да скърца. Все пак е пластмаса. Дори и LG G2 скърца, при положение, че е капсулован.
2. Никога не ми е дрънкала и нямам проблеми с фокуса. Размазва, поради липсата на Image Stabilizator. Дори и да има.. смотан е.
3. Да... имам случаи, в които с налага да натисна 2-ри път, понеже първия не подейства.
4. Само с WiFi го срещнах 2-3 пъти.
5. Какъв проблем?! Много удобно се сменят.
6. Телефончето ми свири идеално, а и говорителя за разговори ми е супер.
7. Не ми трябва и не съм го пробвал.
8. Никога не съм имал този проблем.
9. Тук е по-особено. Андроидите работя по-различно от iOS. Така са направени, че да използват максимално рам памет, за да може устройството да върви гладко и безпроблемно. Когато стартирате приложение, телефона ви освобождава достатъчно рам, за да може да го ползвате и то да върви доста гладко.
10. Загря ми само когато ъпдейтнах до андроид 5.0. Дори когато играя игри не ми загрява повече от нормалното. Дори по-често не усещам никакво загряване.
Цитирай

thedeivis написа:
ivo_draganov написа:Да използвам темата Smile Взех си Samsung MicroSDXC Evo 64gb и забелязах един доста дразнещ проблем. Всеки път при добавяне на mp3 файл на картата телефона не го вижда. Правя Unmount->Mount на картата и файла чак тогава се появява в стоковия Music Player. При снимки и видео го няма този проблем :unknw:

Дай му малко време да "види" току що каченото. Евентуално можеш да рестартираш самото приложение.
Дори и в раздела "папки" ли я няма мр3-та която качваш

Дадох му бая, но никакъв ефект. Установих, че проблема е само когато прехвърлям файлове през домашната мрежа, а през USB всичко си е ок.

Samsung Galaxy S22 Green
Цитирай

Пробвай с нещо от този сорт >> https://play.google.com/store/apps/detai...LaatKegsgL

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

rado__8 написа:Пробвай с нещо от този сорт >> https://play.google.com/store/apps/detai...LaatKegsgL

Никакъв ефект Lol Явно за сега ще прехвърлям mp3 от лаптопа само със USB :coffee:

Samsung Galaxy S22 Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)