Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за MiPad
#26

zorvalth написа:Имам такава бисквитка и на предния таб бях с нея. Много им е зле батерията около 4 часа което поне на мен не ми върши работа. Затова искам да разбера дали работи с usb 3g флашка

Когат пуснат версия 64GB + 3G + GPS - моооже и да се замисля!... иначе е безсмислена допълнителна джаджа!
Цитирай
Аксесоари
#27

Alcatel Y580 + външна батерия 5500mAh в комбинация с този модел със сигурност ще кара повече автономно на батерия отколкото същия таблет с вградено 3G (поне при бившия ми таблет 3G-то си беше сериозен консуматор) - все пак да изтъкна единственото предимство пред следващия модел с 3G (да не споменавам GPS-а, че почти ме хваща яд). Все пак ще запълни липсата на таблет докато излезе "пълнометражната" версия Big Grin

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#28

kokosoft написа:Alcatel Y580 + външна батерия 5500mAh в комбинация с този модел със сигурност ще кара повече автономно на батерия отколкото същия таблет с вградено 3G (поне при бившия ми таблет 3G-то си беше сериозен консуматор) - все пак да изтъкна единственото предимство пред следващия модел с 3G (да не споменавам GPS-а, че почти ме хваща яд). Все пак ще запълни липсата на таблет докато излезе "пълнометражната" версия Big Grin

Мислил съм го но това вече са 3 устройства и ми се стори прекалено. А за следващия модел с 3г съм скептично настроен защото никъде не съм чул дори слух за съществуването му.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#29

Така е, допълнително устройство си е, но получаваш да не кажа почти двойна работа на 3G, иначе и аз принципно си предпочитам всичко в едно.
Иначе ето ги - все едно носиш две бисквитки вместо една - автономна работа на 3G толкова, колкото няма да издържи и самия таблет ползвайки споделения нет през wi-fi Wink
[Изображение: ea245f.jpg]

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#30

kokosoft написа:Така е, допълнително устройство си е, но получаваш да не кажа почти двойна работа на 3G, иначе и аз принципно си предпочитам всичко в едно.
Иначе ето ги - все едно носиш две бисквитки вместо една - автономна работа на 3G толкова, колкото няма да издържи и самия таблет ползвайки споделения нет през wi-fi Wink
[Изображение: ea245f.jpg]

Точно с мойт абисквита за Ingress, карам почти цял ден!
Незнам какви са били тези батерии, на бисквитите които ползвате и защо са ви външни, за тях, но мойта си е перфектна!

приблизителна работа при натоварване с още един закачен юзер към бисквитата 6-7 часа! Което за деня ми е пределно достатъчно.
Цитирай
#31

Мне - Alcatel Y580 повече от 4 часа е изключителна рядкост да изкара, да не говорим за 6-7 :confused:
В повечето случаи съм единствен юзър и ползването е умерено и по-скоро инцидентно...а сега и като търся, никъде не се предлага батерия за тази бисквитка, така че за момента след 4-я час ще си разчитам на външната, която е с размера на още една бисквитка и не ми пречи въобще в чантата.
А-хаа, утре е денят - таблетчето вече пътува към Варна Rock Dance :cheers:

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#32

Моята е Huawei 5332 и без спестяващи режими (демек спанета) изкарва около 4-4:30 часа постояна работа. И каквото ида съм чел почти няма мдоели дето да изкарват повече освен с очевадно по големи батерии.

Koko, моята бисквита ако се върже с усб за лаптоп и се превръща на флашка, черпи ток от лаптопа. Не съм пробвал на таблета ама , опитай като ти дойде с ОТГ кабел дали табелта ще я разпознае, може да се окаже че можеш като свърши да ползва батерията на таблета.

s01o - твоята къв модел е?

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#33

Машината пристигна - супер е Rock
За момента впечатленията ми са само положителни, боднах й една карта 64GB да си има. Няма смисъл да го сравнявам с предишния си таблет (Note 10.1 N8000), тъй като са различни поколения и самсунга отстъпва по абсолютно всички параметри. Много ми се иска да сравня дисплея на iPad mini Retina, тъй като съм наистина впечатлен от това което показва MiPad като качество, а ревютата из нета са противоречиви. Иначе спрямо 8.4 Pro на Samsung определено ми харесва повече Xiaomi-то.
По-тънък от Mi2s и с подобен дизайн. Всичко по таблета функционира много гладко без никакъв лаг. Вече го понатоварих с доста приложения и не се усеща никакво замисляне Rock Нямам под ръка OTG кабел да тествам бисквитката, но като се докопам (има ги из Варненските магазини за 5-7лв) ще тествам и ще пиша.
[Изображение: 81e1e4.jpg]
Този резултата от AnTuTu е след като бях понакачулил бая приложения, ако има някакво значение в режим Balanced.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#34

kokosoft написа:Машината пристигна - супер е Rock
За момента впечатленията ми са само положителни, боднах й една карта 64GB да си има. Няма смисъл да го сравнявам с предишния си таблет (Note 10.1 N8000), тъй като са различни поколения и самсунга отстъпва по абсолютно всички параметри. Много ми се иска да сравня дисплея на iPad mini Retina, тъй като съм наистина впечатлен от това което показва MiPad като качество, а ревютата из нета са противоречиви. Иначе спрямо 8.4 Pro на Samsung определено ми харесва повече Xiaomi-то.
По-тънък от Mi2s и с подобен дизайн. Всичко по таблета функционира много гладко без никакъв лаг. Вече го понатоварих с доста приложения и не се усеща никакво замисляне Rock Нямам под ръка OTG кабел да тествам бисквитката, но като се докопам (има ги из Варненските магазини за 5-7лв) ще тествам и ще пиша.
[Изображение: 81e1e4.jpg]
Този резултата от AnTuTu е след като бях понакачулил бая приложения, ако има някакво значение в режим Balanced.


Е хайде да ти е честита придобивката и със здраве да си го ползваш Smile :cheers:

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#35

Пууу, докато се докопам до един черен MiPad Smart Flip-open Cover минаха седмици, но успях да опазя таблетчето непокътнато поне. Вече имат наличности в ibuygou, че се бяха изчерпали. Поръчах го миналия четвъртък следобед и вече пътува за Варна - утре ще облека MiPad-еца Big Grin докато не съм го бастисал някъде. Такъв кът откъм аксесоари не е бил досега.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#36

Поръчах си 64 GB версия миналата седмица и чакам куриера да звънне на вратата всеки момент!

Имам въпросче: първоначално има ли нещо специфично в инсталацията? Трябва ли да минава през CWM, GAPPS и последният Multilang или машинката си идва готова?

Тенкю предварително! :cheers:

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#37

Няма как да знаем докато не ни кажеш от къде си го взел.
Ако е от мицентър ще е с мултито
ако е от ibuygou ще е с китайски стабилен и те съветвам да си останеш с него освен ако не можеш да се орпавиш с английският.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#38

Wink
От ibuygou е + подаръци + smart cover!
Оправям се доста с английския.... даже никога ама никога не съм променял основният език на БГ, нито на тел, нито на къмпютър (камо ли смотано преведеният Уин/Офф) Smile
Да разбирам ли, че няма проблем със стабилния китайски РОМ и само да си оправя езика на EN.
Локации/GPS е ясно, че няма да ползвам!!!
Въпросът е как са решени нещата с GAPPS и Play Store???

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#39

Моят дойде от MiCENTER с мултито и за момента нямам оплаквания, а и не съм имал време да се занимавам да слагам китайски стейбъл - сегашния си работи отлично Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#40

kokosoft написа:Моят дойде от MiCENTER с мултито и за момента нямам оплаквания, а и не съм имал време да се занимавам да слагам китайски стейбъл - сегашния си работи отлично Wink

Я отиди в настройката на бутоните , че по мое време не я бяха оправили. Имаше няколко бъга в повече които намерих на мултито.

PeterP написа:Wink
От ibuygou е + подаръци + smart cover!
Оправям се доста с английския.... даже никога ама никога не съм променял основният език на БГ, нито на тел, нито на къмпютър (камо ли смотано преведеният Уин/Офф) Smile
Да разбирам ли, че няма проблем със стабилния китайски РОМ и само да си оправя езика на EN.
Локации/GPS е ясно, че няма да ползвам!!!
Въпросът е как са решени нещата с GAPPS и Play Store???

Таблета така или иначе няма gps така че и да искаш няма да ползваш, но ид а имаше локацията щеше да си е наред. То през wifi става всъщност и те намриа къде си. Няма да имаш проблеми със стабилния, аз бих си ползвал него. По отношение на на gapps отиди в раздела на mi3 и от там темата ми за китайски стейбъл, втората част от гайда е за тебе как да си инстланеш gapps.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#41

Такаааа. Да споделя нещата, които направих снощи, че имах около 10-15 мин да се занимавам, ама не ме свърташе да го оставя така!

Идва със стейбъл Китайски РОМ, който при включване ако искате менкате на английски, ъпдейтва си се и всичко е точно... може би! MiMarket и т.н.

Точно, но не за мен - нещо не кефят йероглифи по някои папки и приложения, затова направих следното:
*Дърпам последният към днешна дата MultiLangRОМ оттук http://xiaomi.eu/community/threads/4-8-22.25457/
*Плясвам го в основната директория и го преименувам на install.zip
*През риковери трия кешовете и дати БЕЗ user data и инсталирам въпросният install.zip

Рестарт и опааа - имам си таблет с KK - 4.4 и исталиран Play Store. Като си влезеш в гугъл акаунта ти изкарва какво си инсталирал на другите устройства и дърпай на воля. Скоро чакам и MIUIv6.

Понеже преди време си взех и MiBox Pro Enhanced Edition ще ми е интересно да видя как се държи в режим WiFiDisplay с тази двучестотна връзка през wifi.

Дано съм помогнал!

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#42

Ами на последната версия на мултито явно са ги оправили бутоните, понеже всички техни настройки ми работят коректно, даже ме подсети да си подменя едната при задържане Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#43

който мисли да купува pandawill е на промоция + free shiping
Цитирай
#44

Здравейте,
ще поръчвам тези дни въпросния таблет. Искам преди това да си изнесня някои неща.
1. Батерията стабилна ли е, нормална употреба, колко дни изкарва?
2. Някакви дефекти имат ли, ще бъде неприятно чувството, ако го поръчам от Китай и след 1 месец се окаже, че трябва да го връщам. Никой не "играчките" му да не работят.
3. Изчистен ли е OS ? Четох, Xiаоmi имат свой маркет и от него се тегли приложение за Google Store, и чак тогава има възможност да се ползва, вярно ли е ?
4. За колко време идват по DHL China ?
Цитирай
#45

1. Батерията е повече от стабилна, не знам изобщо какъв отговор очакваш тук. Все пак всичко зависи от това за какво го изпозлваш, колко програми имаш и колко часа на активен дисплей имаш.
2. Не съм чул да има досега miPad с проблем.
3. Има 3 различни ROM-a (в общи линии са толкова). И за 3те си има Google play.
4. В момента всеки един доставчик е на тавана на възможностите си, заради коледа, Нова година и всички подаръци които се купуват покрай тях. Иначе в останалото време - идва за 3-5 дни с DHL.

P.S. Весели празници!!!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#46

Човек на място, то си личи! Благодаря за изчерпателния отговор !

Номера на пратката на пощата ли да го очаквам ? От два дена заявката е "Pending => Paid => On the way => Order Completed.
Цитирай
#47

Само да кажа че на устройствата от тази фирма фабрично е инсталиран шпионски софтуер.
Цитирай
#48

А ще кажеш ли дали може да се разкара ? Тенкс за инфото.
Цитирай
#49

И ще ми прочете шпионските съобщения до моите приятели "ай въри на Велинград за 5 дена". " да одим да пием кафе" и т.н.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#50

georgekodinov написа:Само да кажа че на устройствата от тази фирма фабрично е инсталиран шпионски софтуер.
Кой, как, къде си разбрал, прочел, усъмнил или го чу по телевизията ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)