Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

prestigio 5503 DUO
#26

Зависи от предпочитанията ти.
Като прегледах характеристиките на LG L80 (D373) и ги сравних с тези на Prestigio MultiPhone 5503, забелязах следните разлики:
  • Версията на Андроид на LG-то е 4.4 и е с интерфейс Optimus UI от LG, докато на Prestigio-то - 4.2.2 с почти стоков интерфейс
    °Процесорът на LG-то е двуядрен на 1.2 ГХц, докато на Престижиото е четириядрен на 1.3 ГХц => Престижио-то е по-бързо от LG-то
    °Батерията на LG-то е 2450 мАч, а на Престижиото - 4000 мАч => тази на Престижиото е по-голяма като капацитет
    °Резолюцията на LG-то е 800x480, на Престижиото - 960x540 (малко по-голяма)
    °Престижиото поддържа закачане на флашки чрез OTG кабел, докато за LG-то - не знам.[/*]
Накратко:
1.Aко предпочиташ по-голяма батерия, стоков Андроид, възможност за закачане на флашки - избери Prestigio MultiPhone 5503;
2.Ако предпочиташ интерфейса на LG за мобилни телефони (хубавичък си е) и по-известна марка, избери LG L80 (D373) Smile
Аз бих избрал Prestigio MultiPhone 5503.

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте имам въпрос. Телефона добър ли е за игри от вида Asphalt и/или ми предложете друг Престижо ,на горе долу 350 лв. Който става за игри и тъй като ми мяза дизайна на някой Самсунг,дали ще може да се използва калъф на Самсунг.
Цитирай
#28

Обсъждания телефон в тази тема (Prestigio MultiPhone 5503 Duo) прилича на Самсунг по външен вид; Хасфалта мисля, че трябва да върви добре; мохе да се намери под 350 лв. като цена; всякакъв калъф за 5-инчови телефони ти върши работа.
Между другото, в комплекта към смартфона си има калъф.

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#29

Здравейте,
Дали някой е намерил начин за премахване на звуците при зареждане и изключване ? Нещо не се влияят от силата на звука и винаги са на MAX, което е доста дразнещо. Няма ги само в режим "без звук".
Цитирай
#30

Рутваш телефона, качваш Root Manager, oтиваш в папка root/system/media и там преименуваш (добавяш една 1-ца пред името на) двата файла: bootaudio и shutdownaudio, записваш с променени имена и повече няма да чуваш дразнещите звуци при включване и изключване на телефона.
Цитирай
#31

npocmak написа:Рутваш телефона, качваш Root Manager, oтиваш в папка root/system/media и там преименуваш (добавяш една 1-ца пред името на) двата файла: bootaudio и shutdownaudio, записваш с променени имена и повече няма да чуваш дразнещите звуци при включване и изключване на телефона.
А има ли надежден метод за Root и евентуално за Unroot, защото телефончето е чисто ново ?
Също така ме интересува и нещо за махане на реклами, евентуално при нерутнат вариант.
Цитирай
#32

I.Надежден вариант за рут - VRoot - http://products.mgyun.com/api/downjump?p...lcode=1005 | тествал съм го и рутва за 0 време. Не забравяй да включиш опцията за "Отстраняване на грешки през USB" от настройки за разработчика (в 4.2 и нагоре е скрита; трябва да докоснеш до 10 пъти върху номера на изданието в "Относно телефона") и "Разрешаване за инсталация от непознати източници" от сигурност.

II.За блокиране на рекламите сваляш и инсталираш XPosed Framework Installer и XAd модула. Запомни, че след инсталиране на installer-а и активиране на всеки модул от xposed framework трябва да рестартираш смартфона.

1.XPosed framework installer - http://dl-xda.xposed.info/modules/de.rob...36570c.apk
2.XAd модул - http://dl-xda.xposed.info/modules/com.xad_v1_ba1cd6.apk

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#33

Нещо не потръгна връзката отпървия път, не посмях да повторя.
Нататък не продължих, защото начините за премахване на рекламите очевидно са за Root телефони.
Цитирай
#34

При вас как е gps-a? При мен търси сателитите по много време, и ги губи много често. Някой има ли подобен проблем, и евентуално как да се разреши!? Това е единственото ми оплакване, иначе е без грешка. А за батерията да не говоря, страшно силна.
Цитирай
#35

ivchospasov написа:При вас как е gps-a? При мен търси сателитите по много време, и ги губи много често. Някой има ли подобен проблем, и евентуално как да се разреши!? Това е единственото ми оплакване, иначе е без грешка. А за батерията да не говоря, страшно силна.

Така е. Доста повече губи позиция от друг телефон и таблет пак на prestigio.
Невинаги показва точност при налични успоредни пътища.
Направи ми впечатление, че не можа изобщо да "види" нито един спътник с iGo в един от мъгливите дни в края на миналата седмица.

Свързва се по-бързо при наличен интернет.
Цитирай
#36

Потвърждавам проблема с GPS-a, едва хваща 1 спътник, до сега общо 4 хвана и като го заключа ги губи.. ако някой си го е харесал, да не разчита на сигнал за gps, пробвах и в кола, и след доста каране пак не става...
Иначе всичко останало е перфе, не забива, дисплея е идеален, не личи разлика с HD, тоест, резолюцията си е доста добре, батерията е чук, с нармално ползване, средно натоварване държи около 2 дена и 12 часа, при максимално натоварване не мага да го източа за 1 ден. Най-много се източва от разговорите, но до колкото четох има плоблем точно с андроид 4.2.2 относно батерията, ако някой мигрира към по-нова версия, нека сподели :-)

И така, от снимките долу може да видите колко бързо пада батерията и с колко, това е с ръчкане през 10 минути и ползване вместо вестник сутрин и вечер в метрото и кенефа Big Grin не се ползва единствено докато спя, интернета е предимно 3G, wifi само на работа.
Цитирай
#37

Та gps-а е оправен, занесох го до сервиза, ъпдеитнаха ми firmware-а и сега намира около 10 сателита за няколко секунди. А ако се питате... има ли кит кат за телефона?...... има! Точно него ми качиха в сервиза. Ято и доказателствен материал....
Цитирай
#38

Ще пиша как е кит кат-а. Само да го поръчкам малко.
Цитирай
#39

ivchospasov написа:Ще пиша как е кит кат-а. Само да го поръчкам малко.

колега пиши колко държи батерията с кит ката,че по руските форуми се оплакват,че издържала по малко отколкото при 4.2.2

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
#40

Здравейте, и аз съм на крачка от покупката на Престижио, но 5517, което 5503 но с Кит-кат. И все още се колебая поради няколко причини:
1. Екрана според руснаците е двуточков тъч-дали се отразява в работата и на игрите?
2. ГПС-а дали са го оправили с Кит-кат-а във версията 5517 (очаквам предположения, не точни отговори :-) )
3. Колебая се поради излезлия наскоро Леново S660, но с 150 лв отгоре!?
4. гаранцията (напр. от Технополис) Collect&Return за 48 часа ли е или...?!
Ще ви бъда благодарен за всякакви насоки относно покупката, тъй като доста си изпатих с един гигабайт!
Цитирай
#41

temi7 написа:...
3. Колебая се поради излезлия наскоро Леново S660, но с 150 лв отгоре!?
Зависи какво се разбира под "отскоро" - https://www.androidbg.com/forum/topic856...eniya.html
При сравнение, не може да не се отчете, че S660 е 4.7 инча, а не 5. Батерията му е 3000, а не 4000 mAh. Въпрос на личен избор е.
temi7 написа:4. гаранцията (напр. от Технополис) Collect&Return за 48 часа ли е или...?!
Ще ви бъда благодарен за всякакви насоки относно покупката, тъй като доста си изпатих с един гигабайт!
Гаранцията е от Prestigio и няма нищо общо с веригата от която е закупен телефона. - http://computerworld.bg/42292_prestigio_..._balgariya
Според описанието ремонтът е в рамките на 48 часа (в работни дни) "след получаване в сервиза" и транспорт чрез куриер. Останалото може да се провери на описаните телефони.
Цитирай
#42

2. ГПС-а дали са го оправили с Кит-кат-а във версията 5517 (очаквам предположения, не точни отговори :-) )

-Еми за гпс-а мога да кажа, че е много по добре. преди намираше най-много 3 или 4 сателита и то с много чакане. Днес като го пробвах, направо ме изненада, за няколко секунди хвана около10, не бяха с много добур сигнал, но бурзо и доста повече от преди това.

4. гаранцията (напр. от Технополис) Collect&Return за 48 часа ли е или...?!
-
Гаранцията за съжаление вече не е 48 часова, но моя го върнаха за 4 дни..... което се ядва.
Цитирай
#43

ivchospasov написа:-Еми за гпс-а мога да кажа, че е много по добре. преди намираше най-много 3 или 4 сателита и то с много чакане. Днес като го пробвах, направо ме изненада, за няколко секунди хвана около10, не бяха с много добур сигнал, но бурзо и доста повече от преди това.
При мен открива сателитите, но не може да намери местоположението. По-бъзо го открива при наличен интернет, но при движение дава доста хаотични показания, движение по успоредни пътища и т.н. Освен това, отчита скоростта на придвижване с огромни закъснения. Тестовете ги правя с iGo.
Въпросът е освен откриването на сателитите, дали е коригирана и точността на местоположението ?
И другото - дали може да се "извади" отнакъде актуализирания ром ?
Цитирай
#44

Здравейте, благодаря за бързите отговори. Само ме притеснява двуточковия тъч дали се отразява на игрите?!
Имам и още едно питане - мобилния интернет само на симкартата в слот 1 ли може да се ползва или може и от втората сим, тъй като на нея имам повече мб бърз интернет. Пък и на подредбата на сим1 и 2 съм и свикнал :-)
Цитирай
#45

sams5 написа:При мен открива сателитите, но не може да намери местоположението. По-бъзо го открива при наличен интернет, но при движение дава доста хаотични показания, движение по успоредни пътища и т.н. Освен това, отчита скоростта на придвижване с огромни закъснения. Тестовете ги правя с iGo.
Въпросът е освен откриването на сателитите, дали е коригирана и точността на местоположението ?
И другото - дали може да се "извади" отнакъде актуализирания ром ?

Да преди много бавно и трудно намираше местоположението, сега с новия фирмуеър става доста бързо и хваща много повече сателити. За точност не мога да ти кажа, не съм го пробвал в колата и в движение. Но е много по добре от преди. А за новия ром, май само в сервиза за сега. Но става за няколко дни.



temi7 написа:Здравейте, благодаря за бързите отговори. Само ме притеснява двуточковия тъч дали се отразява на игрите?!
Имам и още едно питане - мобилния интернет само на симкартата в слот 1 ли може да се ползва или може и от втората сим, тъй като на нея имам повече мб бърз интернет. Пък и на подредбата на сим1 и 2 съм и свикнал :-)

За игрите не мога да ти кажа. Не играя такива игри. А за интернета, може да се ползва и от сим2 но няма 3г и ще е много бавен. А и в менюто те са си именувани, не са сим1 и сим2 а с имената на операторите.


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай
#46

Здравейте, снощи и аз станах горд собственик на Престигио 5517(5503 с КитКат).
Първи впечатления - екрана има малко балончета, като че е покрит с втори слой фолио - но дали е така, споделете!?ю
Батерията я зареждах цяла нощ и от сутринта без ръчкане, интернет и прочее, само около 20 мин. разговор, и с включен БатериДоктор, за 3 часа падна на 77 %. Може ли грешно да отчита?
Екрана се цапа много - 4 пъти го чистих с кърпичка за очила и пак е със следи!
Снощи му инсталирах Асфалт 8, но така заби при инсталацията, че се наложи да вадя батерията. Иначе играта се играе добре.
Пуснах едно филмче от флашката - DvDRip, и с врадените плеъри нямаше взук. Инсталивах KMPlayer и заби тотално. Пак батерията се вади. На следваща проба вече даде грешка, че хардуерно не може да се.... и да пробвам пак. Пробвах и тръгна със страхотно качество - екрана ме учуди много приятно и като резолюция и като цветове.
Тъча се оказа двуточков, както предполагах, но за сега не е имало ядове - е по някой път се иска два пъти да натиснеш за едно и също действие(т.е. не е много чувствителен) или като използвам клавиатурата трябва да натискам нарисувания клавиш в горния край, иначе отчита по-ниско стоящия.
Но като цяло няма лагове. Процесорчето и паметта за сега не съм успях да "пречупя" изключая КМПлеъра.:-)
Корпуса изглежда солиден и не се огъва лесно и не пука при натоварване.
Камерата,хм, е камерата за 250 лв си е за 250 лв. Но виж светкавицата - рава няма, като малък прожектор е! :-)
Има много излишен за мен софтуер.
Лаунчера е гола-вода.
Но с помощта на съветите на колегите от форума, ще го сменя!
За сега е това-довечера ще видя батерията ще бъде или не!

P.S. Помагайте от къде от Бг да намеря протектор за екрана!!!
Цитирай
#47

За 5517 не мога да кажа, но на 5503 не виждам балончета на екрана.
Батерията ще е "в силата си" след няколко зареждания.
KMPlayer работи без забележки.
Описаното за натискане на екрана и бутоните е така.
Протектор и гръбче не намерих, но в някакъв магазин за такива атрибути ми направиха и едното и другото от някакви мосели на Samung S нещо си. Много добре ги направиха и съм много доволен. Гръбчето е малко плитко, но поне гърбът на телефона е защитен и камерата е малко по-навътре от гръбчето и се запазва.
По коментирания проблем със GPS-a - кофти работи. Успях да го подкарам напълно задоволително със Sygic 13.2.0 beta 2. Има известен проблем с динамиката при отчитане на скоростта, но не е чак толкова фатално. Само с тази версия позиционира сравнително точно, не се "лута" при установена позиция и всичко е много приемливо.
GPS-а сработи добре и с Navigator от маркета, но програмката е с по-малки възможности от останалите.
При GPS-а си остава проблемът при който сателитите са открити, но се мота безкрайно дълго за фиксиране на точното място.
Цитирай
#48

По въпроса за скрийн протектора-има ги в OLX(виж линка)

http://olx.bg/skriyn-protektor-za-presti...-i61711566

Lenovo IdeaTab S5000-H(Kit Kat 4.4.2),Prestigio 7500,32gb,Prestigio 5503 DUO(JB4.2.2)
Цитирай
#49

До колегата с колебанията, двуточковия екран не трябва да те притеснява!! Ти представяш ли си как се играе игра с 3 пръста, невъзможно е.. екрана е достатъчно чувствителен и двете точки са напълно достатъчни!

От скоро време го ползвам без включено 3G с почти постоянно ползване освен когато спя, което е малко, батерията издържа двойно (5 дена), след малко ще дам скрииншот с натоварването. Що се отнася до GPS-а, някой знае ли ако аз сам си сменя РОМ-а дали ще падне гаранцията, бих искал да сложа директно андроид 5.

ПС: До всички имащи проблем с ЧАСОВНИКА и това, че забива и спира да отчита време, ПРЕМАХНЕТЕ всички приложения за изчистване на паметта, каквито и да са те, това е причината часовника да забива, просто тези приложения убиват сървисите за времето и си седи на 1 и същ час.. кофти ако сте си настроили будилник за работа...
Цитирай
#50

Здравейте, до сега телефончето бачкаше добре. Макар че с икономии изкарва едвам до вечерта на втория ден. Но днес започна да блокора тъча. Не мога д вдигна или пък да отключа. Забелязах и че на моменти екрана трепти. Някакви идеи какво да правя ако пак се появи, че рестарта е малко времеемък и досаден?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)