Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самоизключване - Проблем може би с батерията.

И аз от както съм си купил телефона (от както пристигна във България) до сега нито веднъж не съм имал рестарт . Имам двама мой приятели с Г3 и при тях е така . Това е много странен проблем....
Цитирай
Аксесоари

Имам телефона от месец и нещо,но от два-три дни започна да се самоизключва,вече го е направил 4-тири пъти.Имам инсталиран clean master който от същия период ми показва,че някой от приложенията ми се саморестартират,често.
Някой има ли решение за самоизключването,и някаква идея защо се случва така с приложенията?

Благодаря предварително
Цитирай

Seduce написа:Имам телефона от месец и нещо,но от два-три дни започна да се самоизключва,вече го е направил 4-тири пъти.Имам инсталиран clean master който от същия период ми показва,че някой от приложенията ми се саморестартират,често.
Някой има ли решение за самоизключването,и някаква идея защо се случва така с приложенията?

Благодаря предварително

Правиш ресет и слагаш само доказани и необходими приложения и тестваш, ако се оправи е ясно, ако не то пак е ясно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

и как се прави тоя хард ресет :wall:
Цитирай

През уикенда бях на вила и там обхвата ми беше постоянно на "E" и отново телефона се изключи 4-5 пъти за два дни. Като съм си в Пловдив и обхвата е добър няма изключвания. С V10l съм. Започвам да си мисля, че е нещо свързано с мрежата.

LG G3 32GB
Цитирай

speedking написа:През уикенда бях на вила и там обхвата ми беше постоянно на "E" и отново телефона се изключи 4-5 пъти за два дни. Като съм си в Пловдив и обхвата е добър няма изключвания. С V10l съм. Започвам да си мисля, че е нещо свързано с мрежата.
Едва ли....сега бях две седмици на място с много слаб обхват,никога не ми се е изкл.телефона.Проблема ти е или софтуерен или хардуерен,дано с андроид5 ти се оправи.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай

politican написа:
speedking написа:През уикенда бях на вила и там обхвата ми беше постоянно на "E" и отново телефона се изключи 4-5 пъти за два дни. Като съм си в Пловдив и обхвата е добър няма изключвания. С V10l съм. Започвам да си мисля, че е нещо свързано с мрежата.
Едва ли....сега бях две седмици на място с много слаб обхват,никога не ми се е изкл.телефона.Проблема ти е или софтуерен или хардуерен,дано с андроид5 ти се оправи.

А на теб някога изключвал ли ти се е телефона?

LG G3 32GB
Цитирай

Никога

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай

Хора не си блъскайте главите Smile Имам закупен LG G3 Titan 16GB от Мтел още на 28-ми Юли си го купих. Изключваше се , рестартираше се , търпях го търпях го пък го закарах на Мтел да ми го оправят преди 2 седмици , е де преди 4 дена ми го носят пускам го бачка си екстра , никакви проблеми.Събуждам се днеска изключен , включвам го никакви проблеми заредих си го (нищо , че беше на 40 % тя после падна батерията ) и викам няма да се повтори след 6-7 часа отново и се побърках просто...преди 5 дена ми го върнаха , хард ресетнат от гаранцията и сега пак същия проблем...кво да ги правя ми кажете ?? Нова батерия или да ми го сменят или да ъпдейтна софтуера или как не ги знам вече предвид , че струва 1000 лева как може ?? Идеи ??
Цитирай

Връщай го пак в гаранция, 3 пъти като стане искай разваляне на договора. Друго не знам какво да ти кажа. Имам такъв проблем със Sony Xperia T.....

Samsung Galaxy S7 + Huawei P8
Цитирай

Привет на всички ви. Имал съм почти всички модели на марката,както и почти всички флагмани без HTC M8 .До сега не съм имал никога самоволно изгасяни или рестарт.В момента съм с G3 32gb и за мен това си е най-добрия и удобен телефон.Ползвам малко приложения и не инсталирам излишен софт.Все си мисля,че проблемите идват от някое приложениице което работи скритичко на заден фон или от друго от черната борса.

Xiaomi Mi 10t Pro 8gb Ram/ 256gb Rom
Цитирай

Колеги имам телефона от три седмици. Телефончето дойде с Андроид 4.4.2, след което почти веднага преминах на 5.0 с версия v20F. Преди няколко дни ми пристигна актуализация до v20h. Надграждането го направих през телефона, като след това не направих хард резет защото нямах оплакване от телефона. Днес ми направи впечатление, че сутришната аларма не прозвуча. Погледнах телефона гледам самоизключил се е, пробвах да го пусна, но не стана. Прибягнах до сваляне на батерията, след което си се включи нормално. Аз знам, че този модел с предишните версии на софтуерът е имал проблем със самоизключването но се питам с новата версия на софтуера v20h да не би пак да се е завърнал този досаден проблем? При предишните версии не съм имал такъв проблем но отчитам факта, че малко време съм бил и с тях. Подчертавам, че след три седмици използване за първи път днес намерих телефонът изключен.
Цитирай

(2015-02-11, 11:54:25)ivanov_km написа:  Колеги имам телефона от три седмици. Телефончето дойде с Андроид 4.4.2, след което почти веднага преминах на 5.0 с версия v20F. Преди няколко дни ми пристигна актуализация до v20h. Надграждането го направих през телефона, като след това не направих хард резет защото нямах оплакване от телефона. Днес ми направи впечатление, че сутришната аларма не прозвуча. Погледнах телефона гледам самоизключил се е, пробвах да го пусна, но не стана. Прибягнах до сваляне на батерията, след което си се включи нормално. Аз знам, че този модел с предишните версии на софтуерът е имал проблем със самоизключването но се питам с новата версия на софтуера v20h да не би пак да се е завърнал този досаден проблем? При предишните версии не съм имал такъв проблем но отчитам факта, че малко време съм бил и  с тях. Подчертавам, че след три седмици използване за първи път днес намерих телефонът изключен.
Колега направи ресет. Винаги след ъпдейт правя ресет на телефона още повече ако е ОТА,точно поради тази причина. И на мен ми е правил такива номера дори след кръпка. Рестартираше се самопроизволно(направи го 2 пъти), но след ресет се оправиха нещата.  Ако след това ти прави подобни проблеми,може да се мисли за хардуерен проблем,както колегата е писал по-горе. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

Ресета още сутринта след като ми направи този номер го направих веднага. Сега ще чакам да видя. Според мен се касае за софтуерен проблем, ако е хардуерен ще е доста по на често, все пак през тези три седмици откакто ползвам телефонът не ми е правил подобен номер.
Цитирай

(2015-02-11, 12:58:59)ivanov_km написа:  Ресета още сутринта след като ми направи този номер го направих веднага. Сега ще чакам да видя. Според мен се касае за софтуерен проблем, ако е хардуерен ще е доста по на често, все пак през тези три седмици откакто ползвам телефонът не ми е правил подобен номер.

Предполагам,че всичко ще се оправи. Щом е единичен случай и то след ъпдейт,определено е свързано със софтуера. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

За ресета винаги съм бил за но приемете, че е досадно да се прави при всеки един малък ъбдейт. Разбирам когато се минава от 4.0 към 4.1 ...4.1 към 5.0 и т.н. да се прави. От Гугъл трябва сериозно да помислят как преминаването от една компилация на друга да става без сътресения.
Цитирай

Който иска прави,за други е "глупост" и не го правят и предпочитат да ни занимават после със странни глупости.
Цитирай

Аз по-скоро да се оплача, да си излея мъката. Взех си телефончето от наш оператор в края на декември, след 1-2 седмици си сложих близалката и всичко си бачкаше нормално, без абсолютно никакви забележки ( нито бързо падане на батерията, нито някакви лагове, загрявания, самоизключвания ... нищо ), и така до една прекрасна ледена вечер, в който докато си цъках нещо и се изключи, за постоянно.

Чакам втора седмица да ми го върнат от сервиза, да видим какъв е бил проблема.

Преди да го дам пробвах абсолютно всичко, което се сетих и прочетох онлайн, нямаше никаква индикация за живот. Та такива ви неща : )
Цитирай

От 1 месец телефона ми започна да се рестартира от време на време Но рядко...после по-често и по-често...Докато е на зарядно не се ресетва.Правих хард ресет...махах и длагах програми...все тая.Докато не се насочих към ПРОБЛЕМ С БАТЕРИЯТА.Според мен батерийте са със Заводски дефект.Оказа се,че вътре в батерията има терморезистор който след време се прецаква....на някой по-бързо на някой по-бавно.Отворих батерията,махнах терморезистора и телефона спря рестарта.Получава се пад на напрежение и лъже телефона че батерията е разредена....
Цитирай

Може ли малко информация за намесата ти в батерията, че и аз имам една такава и сега ми стана интересно

Xiaomi 12
Цитирай

(2016-09-20, 18:16:05)stiix написа:  Може ли малко информация за намесата ти в батерията, че и аз имам една такава и сега ми стана интересно

Значи Леко с резец се реже батерииката от пред колкото да се издърпа пластмаската с електрониката ,то там се виждат малки щипки...натискат се и излиза.На средата на батерията е плюса,това е една тенекиена пластинка която е запоено за платката.Именно там е проблема на батерията.То е запоено за терморезистор,който след време- при някой повече време,при някой по-бързо дефектира.Отпойх плюсовата пластинка,махнах терморезистора и запоих директно плюса за платката.Именно в този терморезистор ( някаква защита която може и без нея) та там се получава пад на напрежение и телефона си "мисли" че батерията е истощена...и за това изключва и включва...когато се натовари телефона ,а при мен накрая караше Само на зарядно...
Цитирай

(2016-09-22, 07:47:48)YuriTanev написа:  Значи Леко с резец се реже батерииката от пред колкото да се издърпа пластмаската с електрониката ,то там се виждат малки щипки...натискат се и излиза.На средата на батерията е плюса,това е една тенекиена пластинка която е запоено за платката.Именно там е проблема на батерията.То е запоено за терморезистор,който след време- при някой повече време,при някой по-бързо дефектира.Отпойх плюсовата пластинка,махнах терморезистора и запоих директно плюса за платката.Именно в този терморезистор ( някаква защита която може и без нея) та там се получава пад на напрежение и телефона си "мисли" че батерията е истощена...и за това изключва и включва...когато се натовари телефона ,а при мен накрая караше Само на зарядно...

Много интересно мнение. Значи,от LG ти слагат защита,за да не си прецакаш телефона,а ти твърдиш,че можело без нея. Значи,да скапеш телефон за 580лв е по-добре за теб,от колкото да си купиш за 40лв батерия с 2г гаранция. Странно и подвеждащо разсъждение. Щом нещо е там и инженерите на компанията са преценили да е там,то има нужда от него.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Еми не искам да споря с никой...това е моето мнение...не ги знам какви са тея инжинери но е факт че не е направено като хората.Това нещо е направено при късо саединение да срботи...на практика няма как да стане освен ако не допреш с нещо метално пластините на батерията...И странно защо все пак никой други телефони не се оплакват от подобно нещо..а точно тази на Lg g3 ...за мен,а и не само според мен това си е Заводски Дефект,и я кажи има батерия 2 години гаранция че да си взема от там...всички са с по Макс 6 месеца....
Цитирай

Сити тел

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

(2016-09-22, 17:37:00)sunmaster написа:  Сити тел
Това не е вярно. Наскоро се наложи да закупя нова батерия заради гореспоменатия проблем с рестартите(поради превантивната загриженост на инженерите на lg). Купих я от Сити тел и гаранцията е точно 6 месеца. Пише го и на сайта им.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)