Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI HONOR 6 /THE FASTEST/ - Инфо, ревю, съдействие при проблеми.

Привет.
Тоя Huawei Honor 6 (H60-L02) е голямо разочарование. Вчера дойде от алиекспрес с изключително странен за мен проблем Sad Като се обаждам или получавам обаждане, телефона звъни, "вдигам" слушалката, за да проведа разговор, брояча започва да отчита че разговора се провежда, но няма звук - нито при мен на Хонор-а нито на другия телефон, от който или на който се обаждам ?!?!
Опитах какво ли не - 4g3g2g едновременно, 3g2g или само 2g - все същото Sad
Същото е и с хендсфри - няма звук по време на обаждането. А ина4е с хендсфри-то си слушам радио без проблем.
Същата шитня се получава и със Скайп и Вайбър - няма звук и това е Sad

Ако някой има някакви предположения или предложения, моля споделете Sad
Цитирай
Аксесоари

Преинсталирай, и ако не се оправи го връщай. Другия вариант е в сервиз да го отворят и да проверят дали не са заминали високоговорителчето и микрофона, ама ме съмнява. Принципно аз имах подобен случай, но беше noname марка.
Цитирай

ElNinyo69 написа:Привет.
Тоя Huawei Honor 6 (H60-L02) е голямо разочарование. Вчера дойде от алиекспрес с изключително странен за мен проблем Sad Като се обаждам или получавам обаждане, телефона звъни, "вдигам" слушалката, за да проведа разговор, брояча започва да отчита че разговора се провежда, но няма звук - нито при мен на Хонор-а нито на другия телефон, от който или на който се обаждам ?!?!
Опитах какво ли не - 4g3g2g едновременно, 3g2g или само 2g - все същото Sad
Същото е и с хендсфри - няма звук по време на обаждането. А ина4е с хендсфри-то си слушам радио без проблем.
Същата шитня се получава и със Скайп и Вайбър - няма звук и това е Sad

Ако някой има някакви предположения или предложения, моля споделете Sad

С каква версия е телефона?

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Huawei Honor 6 - H60-L02 / 4.4.2 и EmotionUI 2.3
Цитирай

ElNinyo69 написа:Huawei Honor 6 - H60-L02 / 4.4.2 и EmotionUI 2.3
Като за начало можеш да му сложиш новия EMUI 3.0. Има излязъл официален ъпдейт.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Според мен проблема си е хардуерен и с никакви преинсталации и др. софтуерни манипулации няма да се оправи. По-скоро куриерите са ритали пратката от Китай до България. Най-добре е колегата да го върне или ако не му се чакат още два месеца - да го занесе в читав сервиз да го погледнат. Това, че радиото се чува с хендсфрито не е гаранция, че проблема е софтуерен.

LG G Watch R, Android wear 5.1.1
Huawei Honor 6, KitKat 4.4.2, Stock EMUI 3.0 Rooted | Gsmart Sierra S1, JB 4.2.2
Lenovo Tab A7, KitKat 4.4.2
Цитирай

windnfog написа:Според мен проблема си е хардуерен и с никакви преинсталации и др. софтуерни манипулации няма да се оправи. По-скоро куриерите са ритали пратката от Китай до България. Най-добре е колегата да го върне или ако не му се чакат още два месеца - да го занесе в читав сервиз да го погледнат. Това, че радиото се чува с хендсфрито не е гаранция, че проблема е софтуерен.
По принцип е така,но най -безболезнения начин е да пробва софтуерно.А в сервиза ще гледат тоя Хонор като голям камък.Китай е далеко така,че пак най-приемлив остава моя вариант Christmas

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Ще има хонор 6 плюс Big Grin с нов процесор 5.5 екран и 2 8мегапиксолови камери отзад
Ще си е с метална рамка този път ,ама новата им политика не ми харесва много много - от п7 двусимовия 2рия слот за сим картата се ползва или за 2ра карта или са сд картата.
Като нямаш отделен слот за сд карта - така е и на мате 7 сега и на хонор 6 плюс-а.
Но е доста добро телефонче за тези който обичат над 5 екрани.
Иначе по-моя проблем с по-бавното зареждане след ъпгрейда на емуй 3 - след 2рото зареждане и рестарт пак се зарежда бързо.
Друг проблем който стана снощи - сам се рестартира и като зареди отново излезна надпис ,че систем пи спря да работи и като натиснеш ок на съобщението не се чистеше.
Та нов рестарт и след това се беше поомазал в настройките ,хоум бутона не реагираше и най досадното - не можеше да ме търсят на сим карта 1 - на мен не ми звъни нищо - само долу на зелената слушалка има за пропуснато.
Върнах фабричните настройки и се оправи.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

Honor 6 Plus ще се следи!

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

При мен излизат някакви китайски символи в телефонния указател за държава. Имате ли идея как да ги махна.
Цитирай

Здравейте отново.
Свързах се с китайците, които любезно ми пратиха някакъв имидж, за флашване с fastboot - на китайски език !!
Да не говориме, че версията на фирмуеър-а на тоя телефон е такава, дет никой не е чувал за нея.
И още един странен проблем, който допълнително затруднява положението е, че няма възможност за "Local" ъпдейт от телефона - просто няма такъв бутон.
Цитирай

ElNinyo69 написа:Здравейте отново.
Свързах се с китайците, които любезно ми пратиха някакъв имидж, за флашване с fastboot - на китайски език !!
Да не говориме, че версията на фирмуеър-а на тоя телефон е такава, дет никой не е чувал за нея.
И още един странен проблем, който допълнително затруднява положението е, че няма възможност за "Local" ъпдейт от телефона - просто няма такъв бутон.

Какво значи, че никой не е чувал за нея? B116SP02 си е съвсем официален рилийз. Ти с кои китайци се свърза - с магазина или с Huawei?
Ето ти една тема, която може да ти е полезна: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=590821
Може да си дръпнеш всички официални фирмуери + разни къстъм. Има и ютилита, които не са на китайски и може да са ти полезни при флашването.

LG G Watch R, Android wear 5.1.1
Huawei Honor 6, KitKat 4.4.2, Stock EMUI 3.0 Rooted | Gsmart Sierra S1, JB 4.2.2
Lenovo Tab A7, KitKat 4.4.2
Цитирай

Китайските иероглифи се махат като го рутнеш телефона и си пойграеш да смениш ръчно едни неща - в руския форум го има описано.
Ако си си взел телефона от етоталк - тия май слагат някакъв техен ром и телефона е рутнат и гориш с официалните ъпдейти и май трябва да гледаш да свалят на етоталк ромовете.
Или да си качиш официален ром и да си получаваш ъпдейтите

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

windnfog написа:
ElNinyo69 написа:Здравейте отново.
Свързах се с китайците, които любезно ми пратиха някакъв имидж, за флашване с fastboot - на китайски език !!
Да не говориме, че версията на фирмуеър-а на тоя телефон е такава, дет никой не е чувал за нея.
И още един странен проблем, който допълнително затруднява положението е, че няма възможност за "Local" ъпдейт от телефона - просто няма такъв бутон.

Какво значи, че никой не е чувал за нея? B116SP02 си е съвсем официален рилийз. Ти с кои китайци се свърза - с магазина или с Huawei?
Ето ти една тема, която може да ти е полезна: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=590821
Може да си дръпнеш всички официални фирмуери + разни къстъм. Има и ютилита, които не са на китайски и може да са ти полезни при флашването.
Ох, ако беше погледнал снимките по-внимателно щеше да видиш, че не си чувал за тая версия Sad За да не се объркаш пак, версията е B1116
На линка от руския форум инфото е просто прекрасно - може би най-доброто въобще написано за Huawei Honor, само дето и там "греда". Точно в тоя форум питах за помощ - последните постове са мои.
Цитирай

nastykb написа:Китайските иероглифи се махат като го рутнеш телефона и си пойграеш да смениш ръчно едни неща - в руския форум го има описано.
Ако си си взел телефона от етоталк - тия май слагат някакъв техен ром и телефона е рутнат и гориш с официалните ъпдейти и май трябва да гледаш да свалят на етоталк ромовете.
Или да си качиш официален ром и да си получаваш ъпдейтите


Проблема е, че в телефонна книга номерата са въведени 088 и 087 , а като звъни някой излизат с +35988 и т.н . И след номера пише мобилен + кривули гадни.
Цитирай

Ми руут - сваляш ес екплоера се води май - влизаз в билд.проб и още едно беше и сменяш там има на две места пише cn - за китай - ти го правиш на bg и това е.

Проблема е, че в телефонна книга номерата са въведени 088 и 087 , а като звъни някой излизат с +35988 и т.н . И след номера пише мобилен + кривули гадни

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай

nastykb написа:Ми руут - сваляш ес екплоера се води май - влизаз в билд.проб и още едно беше и сменяш там има на две места пише cn - за китай - ти го правиш на bg и това е.

Проблема е, че в телефонна книга номерата са въведени 088 и 087 , а като звъни някой излизат с +35988 и т.н . И след номера пише мобилен + кривули гадни
Би ли обяснил точната процедура? това е проблем на всички с EMUI 3.0 така,че мисля ще е полезно за всички.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

ovchara написа:
nastykb написа:Ми руут - сваляш ес екплоера се води май - влизаз в билд.проб и още едно беше и сменяш там има на две места пише cn - за китай - ти го правиш на bg и това е.

Проблема е, че в телефонна книга номерата са въведени 088 и 087 , а като звъни някой излизат с +35988 и т.н . И след номера пише мобилен + кривули гадни
Би ли обяснил точната процедура? това е проблем на всички с EMUI 3.0 така,че мисля ще е полезно за всички.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry34310983
Тук е обяснено, пробвано е и от мен ,работи.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай

stobi написа:
ovchara написа:
nastykb написа:Ми руут - сваляш ес екплоера се води май - влизаз в билд.проб и още едно беше и сменяш там има на две места пише cn - за китай - ти го правиш на bg и това е.

Проблема е, че в телефонна книга номерата са въведени 088 и 087 , а като звъни някой излизат с +35988 и т.н . И след номера пише мобилен + кривули гадни
Би ли обяснил точната процедура? това е проблем на всички с EMUI 3.0 така,че мисля ще е полезно за всички.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry34310983
Тук е обяснено, пробвано е и от мен ,работи.
Нещо не се получава при мен тва. Рутнах обаче такава папка не мога да намеря.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Получиха се нещата,но с платената версия на Root explorer.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай

Здравейте,при входящо повикване снимката на търсещия излиза много малка.Въпросът ми е,може ли да се направи да излиза на целия екран?Когато аз набирам,снимката пак излиза много малка.Дали може да се настрои,или иска програмка за това?
Цитирай

От доста време се мъча да вържа контактите от указателя с ФБ, но не мога да намеря как става. Някакви идеи?

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай

(2015-01-08, 11:36:12)skvelichkov написа:  От доста време се мъча да вържа контактите от указателя с ФБ, но не мога да намеря как става. Някакви идеи?

И при мен е така!Само няколко контакта са синхронизирани може би защото е видяло че имат сходни мейли или не знам как се е получило.Но някой ако има идея нека сподели как го е направил!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Здравейте на всички!

От няколко дни гледам офертите из сайтовете и търся надеждните продавачи.
Някой имал ли е проблем при доставката от Китай по нормални пощи(Сингапурски поши и т.н.), или използвате куриерите?
Малко съм скептично настроен какво ще ми пристигне през родната ни поща и дали пакета няма да е вече изпразнен по пътя.
Единственото нещо, което знам е че през DHL  е почти сигурно, че ще ме обмитят с 20%, а през нормалното(макар и дълго пътуване на пратката), може и да се мине метър.
Ще съм благодарен за съвет, може и на личен!

Благодаря предварително и поздрави!

Gsmart G1317D=>Samsung Galaxy S=>Sony Xperia P=>Huawei Honor 6(H6-L02) EMUI 4.0.3=>Xiaomi Mi A2 Lite
Цитирай

(2015-01-11, 02:19:03)Godkill написа:  Здравейте на всички!

От няколко дни гледам офертите из сайтовете и търся надеждните продавачи.
Някой имал ли е проблем при доставката от Китай по нормални пощи(Сингапурски поши и т.н.), или използвате куриерите?
Малко съм скептично настроен какво ще ми пристигне през родната ни поща и дали пакета няма да е вече изпразнен по пътя.
Единственото нещо, което знам е че през DHL  е почти сигурно, че ще ме обмитят с 20%, а през нормалното(макар и дълго пътуване на пратката), може и да се мине метър.
Ще съм благодарен за съвет, може и на личен!

Благодаря предварително и поздрави!

Здравей,

Аз нямах проблем с поръчката на моя телефон от huaweimobileshop. Пристигна със Сингапурските пощи. По принцип всички пратки над 15 долара минават през митница. С куриерите това е задължително, а с пощите е възможно да се мине между капките. Чувал съм, че понякога и пратки на по-ниска стойност спирали и искали разпечатка на плащането, за да се види реалната стойност, защото знаят че хората са се изучили да пускат всичко на ниска стойност.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Тази сутрин като пуснах интернета на телефона и се обнови. Вече е версия H60-L02V100R001CHNC00B310, но не знам какви са промените, защото информацията е на китайски Bu

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)