Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia M2 (D230x)

Едва ли менюто горе за известия е активно за плъзване надолу и евентуално настройки,  но провери все пак.
Пробвай с рестартиране на телефона също.
Ако не стане, явно ще е необходимо ресетване през компютър.
При активиран мобилен трафик или безжична мрежа на телефона, ресетването би могло да стане и от линка по-долу, след въвеждане на паролата от Gmail-а.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

благодаря с линка по долу рестнах и се орави Smile
Цитирай

Здравейте колеги
най-вероятно е писано вече, но не го открих ... та за проблема - имам интересен проблем с картата памет и телефона (D2303) - когато прехвърля каквото и да било на картата памет до 5 минути то изчезва. Какво означава това - приложения снимки музика каквото и да е изчезва ... просто така. Първата ми мисъл беше че е от самата карта(все пак я взех чисто нова и ми се стори странно но все пак е китайско и е много вероятно да е дефектна бройка) смених я и при първи опит в магазина още ... същия проблем ... смених я пак и понеже нямах време да си играя в магазина реших да я пробвам вечерта вкъщи и какво стана ... проблема продължава. Хайде една рекламация и към Булграм мисля че беше. Върнаха ми го със становище че му няма нищо но още в магазина установих същия проблем. Е кажете колеги как се оправя тая чудесия че нямам място за нищо.


Мерси предварително !!

Sony Xperia M2 ft. Nokia Lumia 630 = Неочаквано добра комбинация 
Цитирай

@pec0to, Връщал ли си го към фабрични настройки, за да видиш дали и тогава ще продължи проблема със изчезването на информация от картата?
Помисли като вариант и поправка /Repair/ на софтуера с програмата на Сони Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-04-23, 05:22:06)Monipeev написа:  @pec0to, Връщал ли си го към фабрични настройки, за да видиш дали и тогава ще продължи проблема със изчезването на информация от картата?
Помисли като вариант и поправка /Repair/ на софтуера с програмата на Сони Pc Companion.

Ами фабрични настройки няколко пъти съм връщал също така съм правил и поправката .. няма ефект Grater

Sony Xperia M2 ft. Nokia Lumia 630 = Неочаквано добра комбинация 
Цитирай

(2016-04-22, 23:28:24)pec0to написа:  Здравейте колеги
най-вероятно е писано вече, но не го открих ... та за проблема - имам интересен проблем с картата памет и телефона (D2303) - когато прехвърля каквото и да било на картата памет до 5 минути то изчезва. Какво означава това - приложения снимки музика каквото и да е изчезва ... просто така. Първата ми мисъл беше че е от самата карта(все пак я взех чисто нова и ми се стори странно но все пак е китайско и е много вероятно да е дефектна бройка) смених я и при първи опит в магазина още ... същия проблем ... смених я пак и понеже нямах време да си играя в магазина реших да я пробвам вечерта вкъщи и какво стана ... проблема продължава. Хайде една рекламация и към Булграм мисля че беше. Върнаха ми го със становище че му няма нищо но още в магазина установих същия проблем. Е кажете колеги как се оправя тая чудесия че нямам място за нищо.


Мерси предварително !!

Имаш ли инсталиран Clean Master или подобна програма?  Виж им настройките за оптимизация на паметта.
Цитирай

(2016-04-24, 22:57:33)mircha написа:  Имаш ли инсталиран Clean Master или подобна програма?  Виж им настройките за оптимизация на паметта.

Нямам такива програми, а и мисля че са ненужни при положение, че имам фабричен, но както и да е въпроса че нищо не помага Bu

Sony Xperia M2 ft. Nokia Lumia 630 = Неочаквано добра комбинация 
Цитирай

Здравейте, имам sony xperia m2 от две години и съм доволен от телефончето, но от скоро почна да ми пада батерията много по бързо от преди.
   
Ако някой има идея как да помогне, ще съм благодарен.
Цитирай

От снимката се вижда, че си с последния ъпдейтдо Android Lollipop. Преди време и аз го бях update-вал, но забелязах, че Lollipop-a дърпа повече батерия от KitKat-a (при използване на телефона по абсолютно един и същ начин и при двете версии на Android). В крайна сметка downgrade-нах чрез Flashtool отново до KitKat и "живота" на батерията се удължи както си беше преди да update-на до Lollipop.
Ако ти се занимава, може  да пробваш да си върнеш KitKat-а и да видиш как ще е Smile
Цитирай

Ем вчера върнах фабричните настройки, но Lollipop-a си седи. Естествено направих резервни копия на всичко. За 13 часа батерията е паднала с 10% ,което си е връх
Цитирай

Връщане на фабрични настройки, няма да върне предходната версия, с която е било устройството.
Това само ще занули всички настройки и ще премахне допълнително инсталираните приложения от теб в телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте!
Имам M2 и въпроса ми е дали да го ъпдейтвам или не, откакто съм го купил никакви ъпдейти не съм правил?
Единствен проблем в момента ми е, че автоматичното завъртане не бачка винаги, трябва да рестартирам, за да тръгне и след време спира.
Цитирай

Здравейте,
може би го има засегнат някъде въпроса, но не можах да го открия та затова питам наново.
Със сони М2 две (двусимовия) съм вече 2год и съм супер доволна. Е има си някои минусчета, но пък кой ли телефон няма по нещо открито :Д Та на въпроса, че се отклоних. Тъй като от известно време се позарибих по тренировки, а не ми се купува фитнес гривна само да ми мери крачки (и евентуално пулс) се ровя в гугъл плей за някакво подходящо приложение, което да замести аксесоара. Проблема обаче е, че lifelog на сони не работи въобще, а повечето от другите (с висок рейтинг над 4,4-4,5) не работят добре и гълтат ужасно много батерия, отделно, че трябва специално да ги стартираш. Та въпроса ми е - проблемите с приложенията по вина на телефона ли са (няма съответните сензори) или просто не попадам на подходящото приложение и ако е така ако може да ми препоръчате нещо (да отчита автоматично крачки относително вярно). Предварително благодаря!
Цитирай

След последния ъпдейт на месинджър някой има ли ороблем със снимането през приложението? На мен ми дава само бял екран и снимането е невъзможно Sad
Цитирай

Аз честно казано имам проблем изцяло с Messenger-a. От една страна непрекъснато ми дава че възниква някакъв проблем и затова постоянно си спирам и пускам проложението отново и отново... От друга страна като ми пише някой и остава като непрочетено, въпреки, че съм го прочел... Да не говорим, че като дам да снима с камерата и тя крашва....
Поне според мен проблемът е и от Lollipop-a Няколко пъти вече съм рефлашвал с PC Companion и ефектът е същия.
Аз считам, че за SONY M2 си е KitKat и до там.
Цитирай

Здравейте, отскоро М2-ката ми започна много често сама да си демонтира картата памет. Понякога може в 4 секунди 4 пъти да я демонтира(след това си я монтира) а се случва и 2-3 дни да не си я демонтира. Картата памет съм я вадил точно 2 пъти за 2-те години откакто имам телефона, чистил съм ѝ пинчетата но проблема си остава, а не смея да бъркам в слота там да чистя пинчетата. Та въпроса ми е дали трябва да сменям картата памет или телефона иска преинсталация?

Sony Xperia M2 (D2303) 
Версия на компилацията: 18.3.1.C.1.17
Android 4.4.4 KitKat
Цитирай

По-скоро ще е нещо хардуерно. Надявай се да е от картата. Пъврото нещо, което трябва да направиш е, да пробваш с друга карта, за да започнеш да елиминираш един по един вариантите.
Цитирай

Здравейте,
на екрана на телефона се появи това съобщение: "за съжаление com.google.process.gapps спря " и от долу има едно ОК , но и да го натискаш не може да се премахне а само за момент се скрива и отново се появява.
При натискане на бутона ОК под него , се скрива за малко и отново се появява но за част от секундата през времето когато се скрива , ако бързо се натисне някой бутон или команда, реагира но след показване на надписа отново, нищо не може да се прави.
Опитах по няколко начина да отстраня проблема показани в интернет, включително и метода с връщане на фабричните настройки, но успявам да докарам нещата до натискането на бутона за потвърждаване на фабричните настройки "изтрий всичко" но не ме пуска да го натисна, колкото и бързо да реагирам след натискането на ОК и скриването на горния текст.
Въпросът е : какво може да се направи за да се оправи телефона?
Цитирай

@emicha1, След като си стигнал до връщане на фабрични настройки, значи може да опиташ да преминеш и през преинсталиране на софтуера с програмата Xperia Companion на компютър.
Синхронизирай си контактите и всичко важно за теб от телефона и премини през стъпката по-горе.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Малко късно, но да дам отчет че го оправих.
Успях някак, (пусна ме при един от опитите),да му дам фабрични настройки и се оправи.
Цитирай

Здравейте,

Смених сим картата от стара на Глобул с нова карта на Теленор днес. Старата и подобни на Глобул ги разпознава но новата не може. Сложих новата на Теленор в друг телефон(по-нисък клас) и си върви. Дайте съвет? Софтуерно ли е или е хардуерен проблем?
Благодаря предварително.

SE k750 --> LG GT540 Optimus 2.1 Eclair --> Nokia N8, X7 и Motorola RAZR MAXX 4.1.2-->T. Xperia T--> Nokia Lumia 1020--> Microsoft Lumia 950--> Nokia Lumia 930--> iPhone 6--> iPhone 7
Цитирай

Въпреки това, че новата карта бива разпозната от друго устройство, но на твоето не работи, бих опитал при възможност да отида при оператора и да се пробва друга пластика / сим, с чип като новата.
Ако е хардуерен проблем, например със развален сим слот, не би трябвало да работят каквито и да било други сим карти, от друга страна, същия този телефон, твърдиш, че работи със старата (и подобни, което не съм убеден доколко става ясно какво означава).
Така или иначе, опитай с друга сим карта при оператора от същия вид пластика, било то и чужда и виж какъв ще е резултата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте на всички днес опитах със TWRP да сложа Lineage OS Android 8.1 но се случи следното с телефона d2303  руутнах го с kingoroot сложих TWRP 2.8.7.0 и изтрих всичко датата на телефона уайп - нах и пробвах да инсталирам въпросния ОС но не пойска и рестартирах телефона сега даже не иска да влезне в TWRP стига до логото Sony и до там нито в TWRP нито някакъв друг мод работи нито тръгва четох насам натам нищо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)