Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 обявен официално и наличен в Ibuygou
#76

25$ е доставката, току що проверих, а и цената на самия тел е паднала на 379$. Така че общата му стойност до бг е вече само 404$
Цитирай
Аксесоари
#77

Да днес вече е 25 - много странно.

Иначе за вчера ето шот, за невярващите Smile

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#78

Здравейте колеги, имам един въпрос. Поръчах Mi4 16GB за сестра ми през новият сайт понеделник, тъй като тогава доставката с DHL беше по-евтина. Вече телефонът е подготвен за пращане, но чакат да се съберат повече пратки и след това тръгва за БГ (като ще пристигне за 3 дена). Въпросът ми е, че от DHL България ми казаха, че когато пристигне ще мине митница, това трябва ли да ме притеснява? Могат ли да ми начислят още пари да дам при получаване на телефона или каквото съм платил през PayPal това е?
Цитирай
#79

Колега каза че днес от DHL са му се обадили че стоката трябва да мине митница заради високия курс на долара.Аз се обаждах в DHL и момичето ми каза че ако е над 20$ или превърнато лева над 30лв. се плаща мито това и бяха думите по телефона..

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#80

valeribogoslovov написа:Здравейте колеги, имам един въпрос. Поръчах Mi4 16GB за сестра ми през новият сайт понеделник, тъй като тогава доставката с DHL беше по-евтина. Вече телефонът е подготвен за пращане, но чакат да се съберат повече пратки и след това тръгва за БГ (като ще пристигне за 3 дена). Въпросът ми е, че от DHL България ми казаха, че когато пристигне ще мине митница, това трябва ли да ме притеснява? Могат ли да ми начислят още пари да дам при получаване на телефона или каквото съм платил през PayPal това е?

А DHL Bulgaria, знаят ли на каква стойност е декларирана твоята пратка? Защото по принцип от ibuygou пращат от частно лице и с по-ниска стойност. За да не се минава митница.
Цитирай
#81

Ами казаха, че още нямат информация за пратката, дано всичко е ок и не се налага доплащане.
Цитирай
#82

valeribogoslovov написа:Ами казаха, че още нямат информация за пратката, дано всичко е ок и не се налага доплащане.

Да не съм лош пророк но ако дхл бг са ти звънали, гласи си Еори, пълномощно и 20% ддс. Ама според мен е заради това че си поръчл от новият сайт, където е по евтин ДХЛ-а който според мен е ралзичен от този който ползват по принип. има нколко подразделения на ДХЛ в китай и най вероятно, от тариктлъци ще се опариш.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#83

Аз като им следя сайта на ibuygou пише, че ще има нов сайт. Тоест старият ще спре да функционира. Тогава защо да не поръча от новият?

п.п. това Еори какво е? И ако е само 20% пак е добре. Smile

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#84

https://www.google.bg/webhp?sourceid=chr...1%80%D0%B8

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#85

DHL в България знаят още с изпращането на пратката от Китай на каква стойност е. Има прикрепена Invoice към пратката електронно. Не е задължително да е пристигнала в БГ за да ти се обадят ,че ще минава митница. Явно наистина заради високия курс на долара за митнически цели им е наредено да спират пратки с обявена стойност и фактура 20$
Цитирай
#86

zorvalth искаше да каче, че досега никой почти не е плащал мито на поръчака от ibuygou, защото винаги пишат на пакета, че са части за телефон или слушалки или нещо друго под 20$.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#87

Курсът на долара не е кой знае колко променен за последните седмици. Моята и на още един човек поръчката си минаха без проблем. Плюс това всички пратки си минават митница така или иначе. Просто в общия случай не ги спират.
Цитирай
#88

Това с митницата е ужасно, наистина. Преди 4 дена си направих поръчка и явно пак съм изтеглил късата клечка и ще трябва да се минава митница ... От ibuygou ми казаха, че на всички техни пратки пишат, че е gift. Като декларираната стойност я слагали стандартно 20$. Ако е така, то при курс на щатският долар над 1.5 лева започват мъките с митницата. До преди няколко седмици е бил 1.4х и тогава левовата равностойност не е минавала 30 лева.
Преди 2 години си бях поръчвал нещо друго, но тогава идея нямах че трябва да се минава през митница. След като отидох на терминал 1 и хората там ми обясниха, че ако нямам EORI номер и за първи път искам да освободя нещо от митница, то тогава няма проблем. Използват ЕГН-то вместо EORI. Но това е само еднократно. Ако след това трябва да се освобождава нещо друго от митница, искат да си направиш такъв номер. А за да си направиш такъв номер трябва да попълваш сума документи, да изчакаш 5 работни дни и едва тогава ще го получиш, с който вече може да си взимаш всяка една пратка от чужбина. Но това с документите си е много време разправия и ходене. Така че, ако някой от вас има електронрн подпис, може да си извади такъв EORI през сайта на митницата. Успех и дано $ не расте повече!
Цитирай
#89

Когато физическо лице има досег с митница "два" пъти годишно, се изважда еднократно ЕОРИ номер. Той е готов на момента, така че цялата процедура по внос отнема не повече от 20 мин.
Цитирай
#90

Дори да не е с еднократното еори, пак става на моемнта. Ако преди това си направиш и едно пълномощно на дхл, няма и да ти се налага следващия път да ходиш ти да се заниамваш, просто по мейл им пращаш разпечатка от пейпал и банка и на следващия ден ти го освобождават.

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#91

Мисля да си я поръчам ми4 но искам да го видя първо на живо дали си заслужава.... ако някой от форума е от Пловдив и го има този модел ще го почерпя ако може да разгледам 4-та.
Цитирай
#92

masters007 написа:Мисля да си я поръчам ми4 но искам да го видя първо на живо дали си заслужава.... ако някой от форума е от Пловдив и го има този модел ще го почерпя ако може да разгледам 4-та.
Колега, пиши на ЛС. Ще го измислим. :cheers:
Цитирай
#93

Колеги, някой срещал ли е информация кога ще има черен Mi4? Или 64GB версия?

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#94

bobyn написа:Колеги, някой срещал ли е информация кога ще има черен Mi4? Или 64GB версия?
Колега, някъде бях мярнал, че няма да е преди декември, но не се ангажирам с коректност на инфото.
Иначе 64 гб. версия си има и сега, но бяла естествено.
Цитирай
#95

ZinedineZidane написа:
bobyn написа:Колеги, някой срещал ли е информация кога ще има черен Mi4? Или 64GB версия?
Колега, някъде бях мярнал, че няма да е преди декември, но не се ангажирам с коректност на инфото.
Иначе 64 гб. версия си има и сега, но бяла естествено.

http://www.androidheadlines.com/2014/10/...china.html

Около 28 Октомври, но може би пак няма да е FDD-LTE ! Sad
Цитирай
#96

Доколкото видях на en.miui ще е китайското 4джи 16гб:
http://en.miui.com/thread-52816-1-1.html

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#97

Здравейте колеги, исках само да споделя, че телефончето пристигна успешно и мина митницата без допълнителни начисления.
Цитирай
#98

Днес и аз поръчах един 16 гб телефон, ми банд, безплатен калъф за 424 долара всичко с DHL-a.
Проблема е, че въртях и колелото на късмета и ми се падна безжичния рутер и не знам цялата пратка какъв размер ще стане като обем :wall:


Edit: Ново 20, сега получавам мейл, че ще ми пратят http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi...-5794.html , вместо това което е на картинката http://www.ibuygou.com/p-original_xiaomi...-6050.html .
Страшна работа са тия китайци :rofl:

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#99

fernando написа:Днес и аз поръчах един 16 гб телефон, ми банд, безплатен калъф за 424 долара всичко с DHL-a.
Проблема е, че въртях и колелото на късмета и ми се падна безжичния рутер и не знам цялата пратка какъв размер ще стане като обем :wall:
Ами голям! Smile... какъв да е! Smile

Ма споко! Митницата няма да те фане! Smile
Цитирай

Скоро (преди по-малко от месец) ми дойде едно MI3 заедно с такъв рутер в общ пакет - никакви грижи, доставка до вратата Dance

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)