Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 :)

Аз го пробвах този ром ама блутута не работи добре и се върнах на RCMX 2 иначе благодаря за отговорите а програмите има ли смисъл да ги местя в картата когато ми позволява или в случая е безмислено и може да се омацат

Huawei P30 PRO
Цитирай
Аксесоари

Някой може ли да ми каже дали може да си сложна някакво допълнение към InsertCoin_GB_Sense2.1_A2SD+_1.0.8 за да може да показва батерията в проценти горе?

HTC Desire InsertCoin CM7 HBOOT/STOCK 1.0.8
Цитирай

snakebg написа:Някой може ли да ми каже дали може да си сложна някакво допълнение към InsertCoin_GB_Sense2.1_A2SD+_1.0.8 за да може да показва батерията в проценти горе?
Разбира се Smile
Идваш Тук : http://uot.dakra.lt/kitchen/
Препоръчвам ти да излгедаш клипчето за това какво и как да правиш. И си слагаш каквото ти душа иска :cheers:

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

А това пробвал ли го е някой http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1110921 с него би трябвало да си виждам тези 1.5 ехт 4

Huawei P30 PRO
Цитирай

tcvetko написа:А това пробвал ли го е някой http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1110921 с него би трябвало да си виждам тези 1.5 ехт 4
Еми колега пробвай го и ще разбереш Wink

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай

Хайде и аз вече се присъединих към групата. Пробвах двата най-популярни рома от подписите ви - insertcoin & RCMixS. В крайна сметка втория ми допадна повече, тепърва ще го разглеждам, но засега изглежда много добре Smile Благодаря и за добре описания guide.

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

тръгвам аз да инсталирам http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1040121 обаче проблеееммм
E: No Signature (1120files (някакво число около 1100...)
E: Verification failed
от какво може да е проблема
първо рутнах телефона с клокуоркмод но ми даваше грешка сега съм с амон ра но не иска да инсталира нов ром...
Цитирай

Имаш ли ext4 дял на картата освен основния fat32?

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

от маркета си свалих ром мениджър и от там зададох да се прай некви партишъни но не съм сигурен какво е станало
сега като вляза в рековъри моуд и като отида на партишън есде кард ми излиза следното:
- Partition SD
- Repair SD:ext
- SD:ext2 to ext3
- SD:ext3 to ext4
кликнах на най долното да ъпдейтна 3то към 4 и ми изписа че е успешно...
Цитирай

Аз моята карта не съм я разделял през рикавърито и не знам какво се прави оттам, да не те объркам нещо, но аз го направих по този начин, лесно е http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1016084 , отиваш на стъпка 5 и там е описано, даже и видео има Wink

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

направих го... Smile
в рековъри менюто отидох на "others" и там видях нещо свързано със "verification" кликнах няколко пъти там и забелязах че нещо се смяна ту на позволено ту на забранено... в крайна сметка забраних signature chek и инсталацията тръгна
сега съм с
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1040121
яко ме радва... андроид 2.3.3 ейчтиси сенс версията е 3.0, билд номер "Sensation v5"
Цитирай

Гайда е супер, както и обясненията как всеки се е справил с индивидуалните си проблеми! :thumbup:

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

Нов ROM + ново радио Smile Това е ефекта на късното ми лягане към 2:55 :coffee: Сега съм щастлив :proud: Ром-а в подписа ми е перфектен.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Имам един конкретен въпрос. Мога ли отново да променям партишъни на картата, след като вече съм ионсталирал нов ром. Ясно ми е,че всичко ще се изтрие от нея. Но ром-а ще спре ли да функционира? Не знам какво съм направил с Rom Manager, но телефона ми има 64 свободни мегабайта,което не беше идеята Smile

Internal Storage 64.75 MB

SD картата ми е 8 GB Class 6

Всичко беше въпрос на формат на картата и създаване на дяловете наново. Както и флашване на рома разбира се :-)

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

[Изображение: th_836703713_266359_2231614188111_118058..._202lo.jpg] [Изображение: th_836704397_280367_2231614428117_118058..._425lo.jpg] [Изображение: th_836705181_272495_2231614548120_118058..._171lo.jpg]
[Изображение: th_837384545_279588_2231707430442_118058..._546lo.jpg] [Изображение: th_837385856_279726_2231708070458_118058...2_94lo.jpg] [Изображение: th_083738678_280663_2231707910454_118058..._241lo.jpg]

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

svencho този ром който ползваш има ли бъг при phone когато ти е заключен телефона. Звънне ти непознат номер и ти се опиташ да драгнеш зелената слушалка към кръга (че гледам и твоя ром е с този интересен lock screen, като AceSMod007_v19_A2SD+)
Цитирай

Ами не, при непознат номер вдигам аналогично,като при познат. Ти със същия ром ли си ?

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Сложете последната версия 22 и няма никакви бъгове колеги :cheers: :cheers:

Huawei P30 PRO
Цитирай

tcvetko написа:Сложете последната версия 22 и няма никакви бъгове колеги :cheers: :cheers:
Че тоя пич с рома си през ден ли пуска нова версия :rofl:
Миналата събота или неделя рових темата с последни ромове и иазбрах този AceSMod007 от 2 или 3 рома с тоя сенс 3

Ще взема да го кача и тествам няколк дена да видя слуша ли не слуша ли този ром.

svencho аз бях със AceSMod007, но гледам твоя също има тоя лок скреен като AceSMod007 и реших да питам дали има тоя бъг да force close когато непознат ти звъни (че вечерта от пицарията като ми носят ядане, и пичовете звънят по 2-3-4 пъти да кажат че са пред блока а аз направо на първото или второто опитче за отваряне на телефона и слизам да си взема ядането и им казвам нещо софтуера се е бъглан и немога да ти вдигна :rofl: :rofl: )
Цитирай

Ами пуска докато отстрани бъговете именно тези проблеми са отстранени и всички други в темата е описано както казах в последната версия бъгове не съм открил перфектен е рома.
Някой знае ли руутването по същия начин ли ще става след упдейта на 2,3

Ето ги промените от извора
cleanedup ROM

changed some entries in install script (hope CM7 problems fixed)

changed some bin-files

changed entries in 97optimize

changed wpa-supplicant (better battery drain)

added LEDmeknow fix

updated Google Market: 3.0.26

Huawei P30 PRO
Цитирай

Колеги от това което прочетох в първия пост разбрах че единственото с което трябва да се съобразя при флашването на Ром е Радиото.... така ли е ?

Това С-Офф не е задължително да се прави.

Греша ли някъде

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай

Да не те объркам и аз, но все пак мисля, че радиото си слагаш най-новото веднъж и после докато не излезе по-ново не го пипаш. С-офф не е задължителен, аз съм без него, той ти трябва за да смениш HBOOT стоковия към CM7. Някои ромове го изискват, трябва да четеш в темата на самия ром, но повечето имат версии и за двете Wink

Motorola Milestone -> HTC Desire -> Desire HD -> LG Optimus 2X -> Galaxy Nexus -> Galaxy Note -> HTC One M7 -> Galaxy Note 3 -> iPhone 6 -> Galaxy S6 -> iPhone 6s -> Galaxy S9+
Цитирай

Здравейте
Аз съм донякъде нов в тия неща. Но успешно си рутнах и S-OFF-нах телефона. Пробвах вече няколко ROM-а, но единственото нещо, което не се получаваше е update на radio-то.

Преди малко си направих ext4 1Gb и качих /InsertCoin CM7 HBOOT/STOCK 1.0.8/ като заедно с това ъпдейтнах и радиото с /32.56.00.32U_5.17.05.23/, но след reboot now се появява логото на AlpaRev и нищо не зарежда вече доста време.
Някакви съвети.
Цитирай

Аз лично чаках 10 мин. след ъп на радиото за да ми се зареди напълно телефона.

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай

В крайна сметка си ресторнах back up-а и видях, че радиото се е ъпдейтнало.
След това си качих Redux 1.2 и тръгна без проблем, но като пробвах да кача /RCMix S v2.0 Evolutionary Sense/ отново зацикли на логото на Alpharev.

Някой, който е качвал този РОМ да е забелязал колко време му трябва при първи старт, защото аз го чаках 15 мин и се отказах.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)