Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 :)

Здравейте,
Имам нужда от помощ. Изчетох всички теми и не можах да се оправя. Инсталирах си няколко къстъм рома но всеки път като се стартира ми изписва някакви грешки че някакви процеси не можело да се стартират. Не съм наясно как точно да си разделя картата и може би там бъркам но все пак ако някой може да ме насочи къде точно бъркам ще съм благодарен!
Това е съобщението което ми излиза всеки път
Sorry! The process android.process.acore has stopped unexpectedly. Please try again.
Цитирай
Аксесоари

На 99% сигурно е, че грешката ти е точно в разделянето на картата, защото ако сложиш ром, който изисква ext дял без да имаш такъв, той крашва.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

препоръчайте ми ром който няма нужда от Ext дял и да е Sense 3. Благодаря за бързия отговор!
Цитирай

Няма такъв (поне аз не знам да има), ромовете със Sense 3/3.5 са твърде големи и не могат да се съберат на системния дял. Иначе има ромове без Sense, които работят без ext дял.
Ще трябва да направиш дяла, инсталирай MiniTool Partition Wizard и пробвай, ако мислиш, че няма да се справиш, може да пробваме през TeamViewer, да ти го направя аз (няма да ми е за първи път).

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

здравейте,
нов съм във форума и искам да си флашна Oxygen v2.1.6, направих S-OFF понеже съм със стоков ром андроит 2.3.3, искам да питам коя версия да сваля на Oxygen v2.1.6 за GSM или за CDMA, и трябва ли някакви подготовки други да правя?
Цитирай

Ами ако телефона ти е GSM и има сим карта в него, предполагам се досещаш коя версия ще ти трябва. Иначе v2.1.6 е стара, последната е v2.3.2 - http://forum.oxygen.im/viewtopic.php?id=1476.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Здравейте имам един проблем, който не е за тази тема точно но стана след флашване на нов ром. Флашнах този ром: http://forum.xda-developers.com/showthre...p=18893953 и след като всичко беше готово и започнах да инсталирам приложения ми изписва, че нямам достатъчно памет, а в телефона имам още 116мб свободно пространство. какво да направя в този случей???

REDMI NOTE 9 PRO
Цитирай

Тъй като ми се наложи да флашна най-новото радио, а през Recovery това вече не е възможно при няколко различни случая:
- Вашият hboot е с недостатъчна големина за Cache паметта.
- Вашето Recovery е твърде ново, за да успее да флашне .zip файла и ви дава съобщение "the script update method is outdated" или подобно.
- Други неведоми случаи, за които не предполагам.

За тази цел, с помощта на съфорумеца reaper22 и малко ровичкане в xda, стана ясно, че трябва .img файла от архива да се вземе и да се инсталира през fastboot. Прилагам и мини ръководство за случая -

Цитат:
РЪКОВДСТВО ЗА FLASH НА НОВО РАДИО!

1. Изтегляме последното радио - към днешна дата - 5.17.05.23, от този списък в xda
2. Изтегляме adb-tools.zip и го разархивираме.
3. От .zip-a на радиото взимаме radio.img файла и го поставяме в папката на adb-tools.
4. Проверявате дали имате инсталирани драйвери за вашето HTC на компютъра. Ако нямате - то инсталирате HTC Sync от официалния сайт. При инсталацията ще ви сложи същинските драйвери плюс htc sync. След като приключи инсталацията отивате в Control Panel -> Add/Remove programs (Windows XP), Programs and Features (Win 7, Vista) и махате САМО htc sync.
5.
Цитат:Този етап е необходим само за хакери с Windows:
Трябва да инсталирате предварително HBOOT драйвер, който свалихте на предната стъпка от тук: unrEVOked modified USB driver
1. Разархивирайте unrEVOked modified USB driver в някоя директория на компютъра Ви.
2. Изключете телефона
3. Влезте в HBOOT меню, това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона.
4. Изчакайте 5-10 сек докато трае “SD Checking” процеса, ако в този момент натискате бутоните за навигация имайте в предвид, че те не работят.
5. Изберете от HBOOT менюто HBOOT USB, това става като натиснете бутона за намаляване 4 пъти и след това веднъж бутона за включване (с него се потвърждава избора)
5.1 ВАЖНО: Ако в HBOOT менюто нямате подменю HBOOT USB не се протесняайте - такова подменю често липсва в по-новите версии на HBOOT лоудера - просто следвайте внимателно инструкциите по-долу:
6. Включете телефона към Win компютъра Ви с USB кабела и изчакайте да видите надпис на телефона: HBOOT USB PLUG
7. На компютъра Ви влезте в: Start / десен бутон върху Computer / изберете Properties / след това Device Manager
8. В Other devices би трябвало да откриете телефона си като: Android 1.0 device.
9. Десен бутон върху Android 1.0 и изберете Update Driver Software
10. Изберете Browse my computer for driver software
11. Изберете Browse и след това отидете в папката Android USB Driver (където разархивирахте драйвера от стъпка 1
12. Драйвера би трябвало да се инсталира без проблеми
13. Проверете дали се е инсталирал: Android Bootloader Interface би трябвало да се появи като подменю на Android Phone

6. Свържете телефона с компютъра и влезте в bootloader менюто (това става като на изключения Ви телефон натиснете и задържите бутона отстрани за намаляване и едновременно натиснете и задържите за няколко секунди бутона за включване на телефона).
7. Влезте в command prompt-а (Start -> Run -> cmd).
8. Влезте в папката, в която сте разархивирали adb-tools от предишните стъпки.
9. Напишете fastboot flash radio radio.img и рестартирайте телефона.

Ако всичко е било точно, би трябвало успешно да сте сложили най-новото радио! В случай, че не искате да ползвате ADB-tools, можете да повторите ритуала, но вместо това използвате - Android Flasher, който можете да намерите тук.

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

Нещо метода с новото радио не се получава при мен!През Android flashera ми изписва че не намира устройството а драйвера и всичко си е ок в Device managera ?!? Някакви идей?
Цитирай

Щом не ти намира устройството би трябвало да е от драйвърите. Доколкото си спомням, в темата за Android Flasher пишеше, че са необходими и hboot драйвърите (от сайта на Revolutionary или Unrevoked) и тези от HTC Sync.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Да ама нещо не мога да ги намеря тези драйвери?!?
Цитирай

Ето ти hboot драйвърите http://downloads.unrevoked.com/HTCDriver3.0.0.007.exe

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Справих се през Adb-tool не е написано много правилно горе метода!Значи като стигнем точка 7 е пропускаме !Влизаме в конзолата като първо влезем в папката на Adb-tool задържим SHIFT и цъкнем десен бутон на мишката в празното пространство на папката http://picbg.net/img.php?file=847a41bd1eead152.JPG и вече цъкнем тук!
Цитирай

koz3la,
Точката е съвсем правилна, но явно разбирам, че не е достатъчно ясно формулирана. Вече след като си влязъл в конзолата, навигираш до папката на твоя диск, ПРЕЗ КОНЗОЛАТА, а не да влезеш в нея през explorer, нещо, което се подразбираше според мен, иначе файда да се отваря конзолата и да се отваря папката отделно? Малко съм заложил на common sense, но ще го оправя, за да няма други неразбрали.

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

Здравейте,купих си Desire-втора употреба, но е рутнат и е с СМ ром :capitulation: .Искам да си върна стоковия ром(заради сенса),но не съм на ясно как.Ако може телефона да си остане руутнат.Нямам бекъп файл на стоков ром.
Моля помагайте с файл и начин на инсталиране !
Цитирай

Вариантите са два, да потърсиш в XDA руутната версия на стоковия ром, другия вариант е да върнеш стоковия ром и после да го руутнеш отново.
Аз лично бих ти препоръчал ди си избереш някой ром със Sense 3.0 и нагоре или поне със Sense 2.1 и елементи на Sense 3.0., много по-приятни са за окото пък и функционални.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Съгласен съм за по-новия сенс,ама не мога да се оправя с намирането на рома.
Цитирай

Примерно този РОМ: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1250815 . Ползвам го от няколко месеца и до момента си е доста стабилен, без забивания, лагване и т.н..

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Хора , абе колко време беше нужно да се направи Partiton-а (1024 мб) , че не си спомням.В момента му дадох да разделя на нова карта 16 гб понеже си слагам нов ром и вече 15 минути никаква реакция , само "Partitioning Sd Card... please wait...".Дали картата не е нещо прецакана , понеже е някаква без марка , китайска. Big Grin .Ако прекъсна разделянето и дам наново ще се развали ли нещо?А и може ли да ми дадете програмата с която се разделя от компютър , да пробвам с нея дали ще има положителен резултат.

Впрочем намерих програмта https://www.androidbg.com/forum/topic185...remor.html , но компа не чете картата (след като се пробвах да я разделям от тела) .Иска да я форматирам , направих го , но нито FAT нито NTFS формат не работи .Пише че Уиндоус не може да завърши форматирането . Sad

Всичко е оправено !!Форматирах картата с SDFormatter и всичко наново.

HTC Desire GB 2.3.7 | MildWild 5.0 | HBOOT CM7r2 | S-OFF
LG Optimus G Jelly Bean 4.1.2
Цитирай

Здравейте колеги интересуваме как да си ROOT- на HTC Desire с 2.3.3 сам и имам S-off но гледах горе посочена та тема ( https://www.androidbg.com/forum/topic332...o-224.html )-тая но накрая ми исписва, че неможе да продължи root-ването защото съм с нов firmware. Ако някой знае как да направа роота, ще съм му много благодарен. :bow:
Цитирай

"Методът НЕ работи на Android 2.2.2 и 2.3, вижте темата за S-OFF."

...

HTC Desire 2.3.3, S-off, root.
Цитирай

Колега аз имам S-Off но искам да си направя да имам повече памет на тела защото съм с 8gb карта и ми излиза излишна защото ми се пълни паметта на телефона местя ги в CD картата ама някои приложения не могат да се местят като Facebook и си изтеглих си link2SD давам да ми използва ext4 за 1 гб дял от картата но като щракна ок и ми излиза че трябва да имам роот и затова питам как да го направя. Благодаря предварително.
Цитирай

След като флашнеш някой ром автоматично ще получиш руут.

White Nexus 5 16GB with Android 5.0 Lollipop
Цитирай

speedx написа:След като флашнеш някой ром автоматично ще получиш руут.
Можели да ми обясниш как да Флашна ром и кои ром би ми препоръчал защото от 1 седмица ми е телефона и не разбирам много на андроид. Благодаря предварително.
Цитирай

Прочети важната тема отгоре- Флашване на къстъм РОМ + ново радио, лесно като 2+2=4 Smile. След като я прочетеш влизаш тук- http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628 и си избираш ром като внимавай за изискванията на всеки ром. За да ти препоручам ром кажи дали искаш ром с Gingerbread, HTC Sense или най-новите Ice Cream Sadwich и Jelly Bean Smile

White Nexus 5 16GB with Android 5.0 Lollipop
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)