Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Тя не идва директор от Сингапур в София. Минава няколко разпределителни центрове, където в някой от тях отлежава и чака, докато и дойде ред да продължи. За това срока за доставка е до 28 дена, но в някои случаи се забавят доста повече.

Sent from my LM-V350 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
Аксесоари

А Защо не се чекира , когато минава тези междинни центрове?
В сайта на bgpost.bg винаги съм виждал двете крайни точки: SG и SF,  ако/когато влезе в Бг.
Няма нищо междинно.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

Защото тази информация не се показва не мога да кажа. Показва се вече, когато стигне в София. Това е. Просто след EDI-received може и за 5 дена да дойде, може и за 20 дена да дойде или въобще да не дойде, ако я забутат някъде. Всичко е до късмет.

Sent from my LM-V350 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Благодаря Smile.
Поръчах една стойка за вертикален монтаж на видеокарта, сърбят ме ръцете вече, да идва, да я слагам.

LG V30+ - H930G- 128Gb- Cloud Silver
Цитирай

Въоръжи се с търпение, голямо търпение.


Цитирай

(2020-01-19, 18:41:09)jorostoikov написа:  Чудесно.
И къде става голямото бавене от 30+ дни, след като веднъж се е появила в bgpost.bg?
Едва ли полета трае толкова, или на наша територия се бавят нещата, докато обработят всички новопристигащи пратки?

Ако е в РЦС София до ден е в клоновете в София, за страната не знам. Тоест днес пристига статуса че е в разпрделителния център, утре след обяд е обработена в пощенския клон в София.

(2020-01-19, 19:14:59)jorostoikov написа:  А Защо не се чекира , когато минава тези междинни центрове?
В сайта на bgpost.bg винаги съм виждал двете крайни точки: SG и SF,  ако/когато влезе в Бг.
Няма нищо междинно.

Зависи от тракинг номера. Аз имам пратки които са с два ъпдейта на тракинга, други имат по 158 актуализации къде точно са. Минават няколко разпределителни центъра както каза Ганчев. Явно зависи от пощите и как точно е пратена пратката.

(2020-01-19, 19:24:51)jorostoikov написа:  Благодаря Smile.
Поръчах една стойка за вертикален монтаж на видеокарта, сърбят ме ръцете вече, да идва, да я слагам.

Какво искаш да постигнеш с този монтаж и кутията ти позволява ли го? Вярно че е оригинално донякъде и изглежда добре ако си с джам.
Цитирай

Визия, търся degman.
Харесва ми да гледам ротори, перки, вентилатори, rgb-та под всякаква форма.
Въобще, всичко което кара компютъра да изглежда, цветно и "живо".
Перформънса не ми е приоритет.
Кутията е от типа "... за 5 лева", но смятам че ще поеме 30+ см GPU.
Цитирай

То въпроса е да има де да я фанеш. Особено без да режеш което е трудно всъщност. Дори и моята която е FD R5 мисла че не позволява такъв монтаж.
Цитирай

А някой забелязвал ли е, да му увеличат периода на защита при покупка, без да са искали потвърждение. Имах една пратка с остатъчен период от 15 дни и днес хоп, удължена с още 30 дни.?
Цитирай

На мен ми се случи преди 1-2 седмици
Цитирай

(2020-01-20, 15:01:52)valentyno написа:  А някой забелязвал ли е, да му увеличат периода на защита при покупка, без да са искали потвърждение. Имах една пратка с остатъчен период от 15 дни и днес хоп, удължена с още 30 дни.?

Да, което говори за по-коректен продавач.
Цитирай

Усетили са, че някъде е заседнала пратката и за да не тече обратно броене след 60тия ден, по този начин ви дават възможност да забавите Диспута, без да губите срока. Тоест си гледат интереса, а не вашия...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-01-20, 15:56:03)alexbg67 написа:  Усетили са, че някъде е заседнала пратката и за да не тече обратно броене след 60тия ден, по този начин ви дават възможност да забавите Диспута, без да губите срока. Тоест си гледат интереса, а не вашия...
Аз пък - моя. На 61-я ден отварям веднага диспут, нищо че срока за защитата е удължен с още 40 дни.

 
Цитирай

(2020-01-20, 15:56:03)alexbg67 написа:  Усетили са, че някъде е заседнала пратката и за да не тече обратно броене след 60тия ден, по този начин ви дават възможност да забавите Диспута, без да губите срока. Тоест си гледат интереса, а не вашия...

В някаква степен е и това. Но удължаване на това време е период, в който задържаш плащането към самия търговец ако примерно стоката се бави или е дефектна, или не отговаря на описанието или... нещо.
Цитирай

(2020-01-20, 15:01:52)valentyno написа:  А някой забелязвал ли е, да му увеличат периода на защита при покупка, без да са искали потвърждение. Имах една пратка с остатъчен период от 15 дни и днес хоп, удължена с още 30 дни.?
Няколко пратки ми се случи. Но така или иначе предполагам пак няма да дойдат и така или иначе ще има диспути.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Да, имах предвид, че нещата вече са в ръцете на купувача, като от него зависи дали да изчака без да губи срока или да направи възражение, защото е изтекъл максималния срок за доставка. Въпрос на добра воля.
Аз като видя, че пратката ми е увиснала в РЦто повече от месец, колкото и да удължават, ползата е нулева.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Ама как така увиснала в РЦ? Това за нашия РЦ в София главния говорим нали? Аз точно тогава се радвам че е там защото знам че на следващия ден ще е в пощенския клон.
Цитирай

degman, какво да ти обяснявам, човек... колко китайчета бърнаха заради този разпределител... БГ риалити, радвай се, че минаваш все още метър!.. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Разпределителният център след митница ли е? Във всеки случай, навсякъде по веригата е пълно с идиоти.
Цитирай

Така ако изглежда, всички ще сме доволни... [Изображение: 5417188ab8da82705dc1408e9835764b.jpg]

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Миналогодишните пратки лека полека започнаха да пристигат:
"Your order 8006729743867037 has arrived in your country and is on the way to your local post office. It will be with you soon!".

 
Цитирай

Днес за първи път (откакто съм регистриран в Aliexpress) получавам SMS с номера на пратката, че е пристигнала. До миналата година само хвърчащи (касови) бележки с известие за получаване на пакет/пратка.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Пак добре, че са правили някакъв минимален опит за контакт.

Преди година-две си бях поръчал слушалки с AliExpress Shipping и след като бяха отбелязани като пристигнали в България имаше период от близо седмица-две където нямаше никакво развитие или известие. Един ден реших да отида до близкия офис на скъпите ни бг пощи и се оказа, че пратката е била в офиса няколко дни вече. Виж ли ти хората са се опитали да се свържат с мен, но не било успешно някак си. Нищо, че имаха телефон и имейл за контакт. Не съм получавал никакви повиквания, неприети, смс-и, имейли. Даже и бележчица.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

Практиката на нашите пощи да пращат известия е най-ненадеждния метод, дано остане в историята. Сега по темата, в близките 2 седмици и повече, каквото и да поръчвате от АЛИ или друг чайник, докато не им мине тупурдията не се очертава никакъв шипинг.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Така е. На 25 им е нова година и 2-3 седмици не ги търсете
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)