Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

По принцип каквото си платил тотал, това ти дава да си поискаш, като компенсация. По-малко може, но не и повече. Ако правилно разбирам въпроса?..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

"Български пощи" временно спират приемането на пратки за Китай

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02/...na_pratki/

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Смятай пък какво забавяне ще има при доставката на пратки от Китай.
Цитирай

Ами аз все още си чакам едни слушалки вече близо месец. Последно са чекирани в Сингапур, не знам дали да не ги описвам направо и да търся някъде нещо по нашите магазини.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай

60 дни от датата на плащането, после Спор, ако още не са дошли.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Аз днес ходих да си вземам пратки и учтиво ме информираха за това, че няма да приемат пратки от Китай. Имам да получавам още доста неща, но каквото такова. Сега дори опитах да поръчам, но няма доставка до България.
Цитирай

(2020-02-05, 13:49:22)valentyno написа:   Сега дори опитах да поръчам, но няма доставка до България.
Къде пък го видя това , нарочно влязох сега и си има доставка до тук ?!?

п.п. сега висях това 

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

От Китай неща си идват, За Китай са преустановени временно, защото с превозвачите е хаос...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Хора, моля пишете грамотно и разбираемо, защото От и За са две различни неща. На сайта ясно си е написано какво-що. Няма нужда от надуване на драма-балона.

Вчера получих пратка От Китай.


Цитирай

(2020-02-05, 14:43:15)achodemo написа:  Къде пък го видя това , нарочно влязох сега и си има доставка до тук ?!?

п.п. сега висях това 
Това е търговец, от който купувам от доста време,....


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

То и без друго от последните 3-4 месеца пратките от Китай идваха с огромно закъснение.При последните три пратки с цена над 15euro нарочно избирам магазина да има склад в Европа- хем митница няма,хем и бързо става. Шипинга е около 8euro.
Цитирай

Търговеца може просто да е престанал да праща насам.Вчера поръчах и платих пратка за БГ,просто предупреждават че е по-дълъг шипинга,иначе всичко си е точно.
Цитирай

Да попитам има ли начин от мобилното приложение да се избере филтър, и да дава само продуктите които имат shipping от EU ? На desktop версията на сайта ми дава единствено ако сменя региона с някой по-европесйки като Германия, Франция, Испания , UK .. като дам България и филтъра изчезва Smile
Цитирай

Днес за първи път (откакто пазарувам от Aliexpress от около 1 година) ми звъняха от пощата, че имам пратка от Сингапур, която е задържана на митница и трябваше да нося снимка на транзакцията и банково извлечение за плащането, че и скрийншот с номера за проследяване на пратката.
Утре ще видим колко мито ще платя за 140$.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Мито при мен за обектив беше около 7-8 лв. Цената му беше 400 лв.
Цитирай

Ако е толкова скъпо отварям dispute и каквото сабя покаже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Сабята ти няма да излезе от ножницата дори,най-много да се порежеш SmileПратка за толкова пари има "присъствен" бар-код(нещо като тракинга,той вижда,че е в пощенския клон,митницата),китайчето не пасе трева.Такава пратка се получава и срещу подпис на бона.Няма да ти уважат диспута и може да ти баннат акаунта.
Цитирай

Преди два дена и аз си взех телефона от митницата. Този път нямах късмет и за първи път ми спряха пратката. Платих 176лв ДДС заедно с таксите на пощите за представителството пред митницата. Мито за електоника няма.

Sent from my LM-V500N using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2020-02-06, 21:29:38)centur написа:  Ако е толкова скъпо отварям dispute и каквото сабя покаже.
Ако пратка вече е получена тук, няма как да отвориш диспут, просто системата няма да ти позволи това.

 
Цитирай

Диспут може да се отвори и за несъответствие, какво като е дошла стоката? Всичко зависи от арбитража.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-02-07, 11:27:02)alexbg67 написа:  Диспут може да се отвори и за несъответствие, какво като е дошла стоката? Всичко зависи от арбитража.
За да се отвори диспут за несъответствие, стоката преди това трябва да бъде взета от получателя след заплащане на съответните митически такси.

 
Цитирай

Аз скоро ще видя застраховката на Banggood дали важи за 60% ако мина митница. Две пратки са се запътили нататък. Едната 52 долара, другата 30. Абе гадна работа стана с тия китайци. Спирам да поръчвам всъщност, то положението е трагично - не стига че чакам по 3 месеца вече ами и още 2 седмици да чакам митница, като на всичко отгоре трябва да плащам още.....

Sent from my LM-G710
Цитирай

Абе, за тоя коронавирус някъде бях чел дали има риск, ама не помня какво пишеше. Днес пристигна пратка в нас, но казах, на майка ми да я хвърли...
Цитирай

Няма риск! Рисково е ако общуваш с човек, който носител на вируса в продължение на поне 15м.
Нещо такова бе условието, за да го прихванеш. Отделно вируса няма дълъг живот самостоятелно.
При условие, че пратката е пътувала 20/30 дни, не трябва да има проблем.

Redmi Note 8T
Цитирай

Здравейте колеги. Имам едно питане. Харесъл съм си смарт часовник който излиза към 60 лв. и ме спира да го поръчам казуса със митница,защото нещо не ми е ясно. От Пазарджик съм и ми е мъгляво ако го стопират на митница,къде ще е? Тук (Пазарджик)или.....София,Варна??
Някой по компетентен ако може да отдели 5 минути да разясни,ще съм много благодарен.
Защото,едва ли бих хукнал на някъде си из градовете да освобождавам пратка.

Изпратено от моят SM-N960F с помощта на Tapatalk

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)