Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Освен, ако не сте вътрешен служител, няма как да ги знаете тези неща.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
Аксесоари

По горе писах, че имам приятел в митницата... За да превозваш стока под карантина трябва самите служители да са облечени с дрехи за карантина. Познайте колко служители на пощите и митницата са облечени така... Бавят, разкарват стоки от единия край на България до другия и обратно. Симулират работа на бг пощи щото ще ги продават... Тва бяха думите на моя човек. Отделно са проверявали всички стоки дали не са медицински принадлежности, за да няма спекулации в България. Явно нещата вече утихват и не минава всичко на проверка щом оня ден каца в България и днес си вземам пратката.
Цитирай

(2020-05-15, 13:49:22)NoMaD написа:  Не ми се е налагало, а и търговците винаги занижават цифрата на пратката.

Хм, оказа се , че 30лв, но се включва и цената на доставката и опаковки, ако има.Или ако пратката е за 15$ и доставката е 15$ пратката отива на митница.

Какви бяха разходите , ако сам се занимаваш да освобождаваш пратката?
Цитирай

На 27.05 изтича датата на защита. Повдигнал съм диспут и ме приканват да изчакам тази дата.
След нея как се процедира? Възстановяват ли автоматично сумата, или трябва да подам оспорване на плащането в банката?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ако диспутът бъде затворен в твоя полза до 14 дни ще ти бъде възстановена сумата по сметката ти.

(2020-05-18, 10:48:42)aladin написа:  Хм, оказа се , че 30лв, но се включва и цената на доставката и опаковки, ако има.Или ако пратката е за 15$ и доставката е 15$ пратката отива на митница...
Не отива, защото на пратката обикновено се посочва само стойноста на самата стока, таксата за доставка и опаковка не я отразяват никъде.

 
Цитирай

Какво е посочено, като цена на опаковката въобще не е определящо за отделяне на стоката, като подлежаща или не на митническа обработка. Солджъра щом има познати в тази област нека ги пита на какъв принцип определят, кое ще ходи и кое - не и да е любезен да го сподели с нас. Но в общи линии преценката е лична, едва ли имат СОП. Като се объркат си е за сметка на получателя, така е и в другата ситуация, когато не се объркат... Wink

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

На случаен принцип проверяваха. След ковид проверяват всички пратки за медицински принадлежности. Обработка го водели, сортиране, разпределяне... Ако има маски, филтри значи имаш проблеми... Всяка пратка идва в София. Ако имаш пратка за Бургас и кацне в Бургас отива до София за "обработка" и я връщат пак в Бургас. С две думи намират работа на пощата щото щяла да се продава, а няма почти никва дейност. Не е казано, че всичко което мине за обработка през митницата ще се плати. От цялата тая обработка на всички пратки идва и забавянето при доставка. Обикновено искат доказателство за цената на случаен принцип. Тва беше преди 2 седмици като го питах. Сега може и да са олабили вече. Моите пратки дойдоха последната седмица. Днес кацна още една.
Цитирай

И на мен днес ми дойдоха разни пратки. Много съм доволен че една от най - скъпите мина без митница. Но пък беше лека, нищо че в голяма кутия. И китаеца беше написал под 17 долара. Много добре че проверяват за маски и подобни боклуци, поне да пускат наистина важни неща.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2020-05-18, 15:22:57)NoMaD написа:  Ако диспутът бъде затворен в твоя полза до 14 дни ще ти бъде възстановена сумата по сметката ти.

Не отива, защото на пратката обикновено се посочва само стойноста на самата стока, таксата за доставка и опаковка не я отразяват никъде.


Не отива, но е отишла и ще стои там, въпреки, че е декларирана на 16$, колкото е и реалната и цена. 
Доставката е 15$ отгоре. 
Пратката, не би трябвало митниците да я пуснат и ще си стои там, предполагам. Тогава какво, ще чакат 3 месеца и ще я върнат?
Цитирай

(2020-05-19, 01:02:23)aladin написа:  ..Доставката е 15$ отгоре. 
Пратката, не би трябвало митниците да я пуснат и ще си стои там, предполагам.
Кой е начинът за доставката?

 
Цитирай

(2020-05-19, 07:59:10)NoMaD написа:  Кой е начинът за доставката?
Алиекспрес стандартна доставка с проследяване. И после БГ пощи.
Цитирай

Подтвърждаваш, че си получил пратката и след като не ти се занимава с митници - забравяш за нея.

 
Цитирай

(2020-05-18, 13:08:23)airbus написа:  На 27.05 изтича датата на защита. Повдигнал съм диспут и ме приканват да изчакам тази дата.

(2020-05-18, 15:22:57)NoMaD написа:  Ако диспутът бъде затворен в твоя полза до 14 дни ще ти бъде възстановена сумата по сметката ти.


Изминалите дни са 53, при максимални 51 на защитата. Някак системата удължава времето до 26.06, което е неприемливо.
Как да процедирам според вас? Досега не беше се случвала такава ситуация.


[Изображение: protection.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Чакаш до 26.06 и ако не е пристигнала пратката дотогава все още, се отваря диспут.

 
Цитирай

(2020-05-19, 12:41:39)NoMaD написа:  Чакаш до 26.06 и ако не е пристигнала пратката дотогава все още, се отваря диспут.

Диспут съм отворил. Датата там е друга:  Since your package is still in protection time and your order will be protected by AliExpress, you'll be refunded if you don't receive the package when purchase protection ends, so please do not worry about that. Any new update regarding your package, we will follow up the tracking information every 3 to 11 days. Please waiting for the package until 2020-05-27

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Ами значи имаш още време. А и след като системата ти позволява да отвориш диспут, значи няма проблем, ще ти бъде възстановена сумата.

 
Цитирай

(2020-05-18, 08:53:20)alexbg67 написа:  Е това ключовата дума - да те разиграват. Особено за столицата, където бюрото го направиха на Макчу Пикчу у царевичака... Системата е да докажеш, че нямаш сестра, но те са решили, че имаш.

На мен ми звъняха от Пощите, че ми оставали 3 дни до изтичането на една такава задържана. Сумата беше 26 лв. Ама при тях друго се виждало... Иначе трябваше да доплащам още 17 лв. И ги отсвирих. Дано поне са я върнали на търговеца, както декларират.
Колко време стоя на митницата преди да ти звъннат, че остават 3 дни?

А536
Цитирай

Предполагам 87 дни, 90 са по закон. Вече нямам нишки да го проследя коректно, но идеята беше да (така го усетих) ги "наема", да освободят и доставят пратката. Отговорих, че не се интересувам, да я връщат. Това беше.

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Като знаят, че си я платил - едва ли ще я върнат.

 
Цитирай

Вероятно, като си ги знаем какви крадливи свраки са... Беше филтърна хартия 2 х 10 бр за 26 лв общо. Да си бършат задниците с нея!..

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-05-20, 08:46:44)alexbg67 написа:  Предполагам 87 дни, 90 са по закон. Вече нямам нишки да го проследя коректно, но идеята беше да (така го усетих) ги "наема", да освободят и доставят пратката. Отговорих, че не се интересувам, да я връщат. Това беше.
Благодаря!

А536
Цитирай

Как се процедира ако търговец изпрати пратка вместо от Полша от Китай?

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Как... Защитата все си е 90 дни, произхода пак Китай...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT4, KM6 Deluxe, KM2 Plus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-05-20, 13:06:04)ostava123 написа:  Как се процедира ако търговец изпрати пратка вместо от Полша от Китай?
Има вероятност да мине митнически сборове.

 
Цитирай

Това със митническите сборове не го разбрах.
Видях този коментар в профила на продавача.
Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[Изображение: 5473994389219148fc3204c7ad5e7c57.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)