Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2020-05-23, 11:08:13)eksoldier написа:  В момента всичко минава през тях. Писах по-горе... Дали отива за мито вече е друг въпрос, касаещ единствено хрумването на митничаря.
Е чак пък всичко? То, ако всичко отива при тях няма да могат да смогнат, сигурен съм, че на ден идват сигурно стотици, ако не и хиляди пратки от Китай, а служителите, които се занимават с тях, колко са? Физически не ми се вижда възможно това нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари

За тва беше забавянето последните два месеца. Проверки за медицински материали преди всичко.
Цитирай

Ами не знам. Поръчах часовник на 5 април,на 9 април поръчах калъф който продавача "шипна" след 1 седмица та и повече но калъфа пристигна миналата седмица а часовника е все още "in transit" и ми се струва,че няма и да го видя . Пише ми че ако не дойде до 4.06 да се свържа със Съпорта.

Изпратено от СУ-57

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

(2020-05-23, 14:12:54)eksoldier написа:  За тва беше забавянето последните два месеца. Проверки за медицински материали преди всичко.
Едва ли това е проблема, а и не виждам връзка с медицинските материали! Фирмата в която работя, постоянно поръчват медицински материали. Идват до 5 работни дни, и се получават без проблем от никого. Явно това е оправдание някакво, на някого.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Тва е ключовото - фирмата. Не някой тарикат решил да изкара някой лев... Wink
Цитирай

Чата им с оператор от сайта е направо супер услуга,изобщо не е "да се отбие номера"!! 4 случая имам на проблеми,разрешени в рамките на минути,след "жив" чат с оператор! Колега dobs7z,чета ти постовете и недоумявам в какви филми се вкарваш!!Складове,спорове,измамници-писал си на някой,който щял да отвори спор вместо теб?!?Изобщо прочел ли правилата на сайта?Ама честно?Имам над 800 поръчки от Али(от тях 12 телефона,8 таблета и шест навигации).Налагало ми се е да освобождавам само 2 пратки,задържани на митница и минах само с плащане на ордерни документи(4-6) лева!!Всичко друго си пристигна в местния пощенски клон!И НИЩО не е било с DHL!Избираш стандартния начин на превоз,посочен от търговеца и си свиркаш!Вярно,много се чака-но пуснеш ли DHL,слагаш червен флаг на пратката!Няма значение,дали склада е в Испания или в мазето на комшията ти !Следиш срока на ордера и си отваряш диспут,когато мине,това е!С DNL,пратката ти има реален тракинг номер,и ако е пристигнала на дестинацията(твоята),търговеца я вижда.Не я ли вземеш(щото била от склад,не била от склад,била донесена от зайче-а ти си искал да я донесе мече)-при спора,журито от Али най-вероятно няма да уважи спора ти.Складовете в европейският съюз се посочват с цел,че ще получиш евентуално стоката по-бързо,а не да гарантират незадържане на митница!Всяка пратка,идваща от където и да е,носена от когото и да е,МОЖЕ ДА БЪДЕ СПРЯНА от митницата,това се нарича "случаен анализ на риска" и зависи от лично решение на оператора на митницата в момента!
Цитирай

Ъхъ... почти да ме убедиш. Да, ама от всичките ми пратки с DHL над цената на текущата (и доста над обема), от EU склад всички до една са идвали на адрес. Не това е най-важното.

Аз ти казвам какъв ми е опитът дотук с "живия" чат. Да, писах им 3 (ТРИ!) пъти. С три различни човека от "живия" чат.

Двата от отговорите бяха: "We have contacted your seller regarding your concern today,pelase kindly note that For your shipment details, once you contact the seller there is no guaranteed time of when they will respond, since the seller might be busy due to overload shipment and massive inquiries. Please check your email from time to time for possible updates." - последващи "ъпдейти" - НУЛА. За диспута, който се наеха да отворят вместо мен (или с две думи, просто да ми дадат по-рано достъп до това да си опиша казуса), понеже както писах - не бяха минали 10 дни от шипването и на мен не ми разрешаваше - не дойде мейл. Не знам аз ли трябва да чета правилата или съпорта да ги знае, ако реално не могат да отворят диспут вместо мен, но ме увещават, че ще го направят. Та, даже - казаха ми, че са го направили още докато бях в лайв чата, но съобщението за него щяло да дойде от 1 час до няколко часа, когато и ще имам достъп да си пиша вътре. Ако е така, то си е баш заради звездичките, които ми дава да попълня като оценка накрая, сиреч - "отбий номера". Wink

Гледам ги разбираш нещата, интересно ми е как би купил съответния артикул, ако като опция за изпращане е наличен само DHL.

Ясно ми е, че я вижда търговеца, но и аз виждам откъде е тръгнала пратката. Като съм написал Полша и тръгва от Китай - не виждам какво повече има за оспорване. Ако беше тръгнала от Полша и я хванат на митница - окей, отивам и си плащам там няколкото лева за освобождаване и си свиркам. Ама като идва от Китай - 30% оскъпяване + разните им такси гише + 1 ден изгубено време + пътни разходи (в града няма митница).
Цитирай

Май пак ще ме "гласят" за пратка от 8 долара. (Няколко пинсети и отверчици за вейп). Сега таксите ще са повече от колкото струва цялата пратка..Май ще спирам с поръчките за сега .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Аз имам 127 поръчки за 5г ,да чукна на дърво нямам митница за сега Smile

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

Чукай, чукай на дърво!..

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-05-28, 18:14:13)ostava123 написа:  Аз имам 127 поръчки за 5г ,да чукна на дърво нямам митница за сега Smile

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
 Аз имам около 250 само от Али и до миналата седмица нито една не беше ходила до митници, а сега две пратки вече. Чакам още 11 пратки като една е за 32 долара и направо съм я предвидил че и тя няма да мине метър. другите са все малки неща за по 2-3-5 долара. Ако ги спрат направо няма да ги търся.
Цитирай

Аз очаквам една от март, но съм я предвидил дори да мине митница и я да продам - пак няма да съм на загуба, а в най-лошия случай ще я продам за колкото съм я взел.
За сега дребни пратки не са ми спирали, но да видим едни протектори по 1 - 2 долара едва ли ще ги спрат (поне до сега не са го правили).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Аз получих всичко което чаках. Остава един кейс от ибей, ама няма проследяване.
Цитирай

(2020-05-14, 19:31:33)eksoldier написа:  Всичко ще дойде. Не се тревожете.

Вече изпитвам съмнения дали ще е преди 60-тия ден (поръчката е правена на 31-ви март):

[Изображение: 02.jpg]

Статусът в пощата:

[Изображение: 02.jpg]

Утре със сигурност няма как да получа известие, а 60-тия ден изтича утре, т.е. в неделя мога да отворя dispute и от там нататък каквото сабя покаже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Оо къде до 60 ден... Повечето пратки бяха минали 60 дена. Дойдоха все пак.
Обикновено след send item abroad edi resived отнема около 2 седмици до България.

Тая корона обаче обърка нещата...
           
Цитирай

Чудя Ви се, как може за 2 лв по-скъпо/примерно/ да чакате 2,3 и повече месеца. Аз не бих си го причинил! Поръчвам от ибей, и чакам макс месец, при положение, че не ми е зор/т.е. в момента ползвам нещо, което искам да сменя с по-ново/. Пък и ако трябва да мине и митница.... Описах случай тук за пратка поръчана и доставена за седмица, но ме спъна митницата. 2-3 дни повече и двайсетина лв повече разход/по спомен/

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Преди тая простотия с ковид всичко ми е идвало до месец. В повечето пъти до две три седмици. Никакви митници не съм минавал.
Поръчах един кейс на нилкин от ибей, нямам проследяващ номер, няма нищо. Поръчах на 16 април, пише доставка между 5 май и 30 юни... Още чакам. Не знам какво му се кефите толкоз на ибей. Али за мен е по подреден и уреден.
Цитирай

Въпрос на усещане, мен неме кефи разплащането/не може с пей пал/, диспута, времето за доставка и други дребни, но дразнещи/за мен/ детайли! Иначе амазон ибей и др. евро сайтове - от там поръчвам!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

За две три години имам под 10 диспута. Всички завършили в моя полза с връщане на парите.
Цитирай

Мдам, иБеят е пълно неведение. Ако се заплеснеш и гориш... Единственото му предимство е. че осигурява възможност за доставки от ЕС. Но цените за доставка са... обикновено = олеле-мале. До скоро в АЛИ имаше повече избор, напоследък забелязвам скок в цените за доставка.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Да все по често standard shipping е платен от 1 до 3 долара...
Цитирай

Здравейте.Гледам че коментирате Ибей затова ще помоля който знае да сподели с кой куриер идват пратки от Лондон? Имам проследяващ номер започващ с LPGBA000........ .В ляво на него пише IML. Информацията в Ибей за доставката е много постна.В сайтовете за проследяване няма информация а там където има е почти никаква.От Ибей ми пратиха имейл в който пише това-

.We are writing to inform you that your recent transaction through the Global Shipping Program has cleared customs and is now out for delivery with the carrier.

You should receive additional automated updates regarding delivery status.


Не разбирам с кой куриер пътува и кой ще я достави.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

Пощата.
Цитирай

И аз започнах с Ибей(отворих кутията на Пандора,хаха)... но все по-често не намирам там това ,което търся.И споделям напълно мнението на eksoldier,Али е железен Smile Всичко в сайта се движи по железни правила,знаеш ли ги-няма никакви проблеми!Взели са най-доброто от всички он-лайн платформи за пазаруване(а съм пазарил почти от всички по-големи) и са го подредили добре!Поръчката ти от плащането,до края(какъвто и да е),е пред погледа ти.Дори когато пращат отново стока(на загубена предишна),пак е със товарителница!В Ибея ,в повечето случаи,разчиташ на честна дума,разхвърлян е.Разбира се,за да успокоя страстите,уточнявам-лично мнение Smile

P.S.-Хм,относно цените в Алито:Не само са вдигнали цените за доставка(което е обяснимо според мен,имайки пред вид логистичният кошмар по света напоследък),ами днес имам 2 случай на стока,която ми хареса и реших да взема още бройки.Джаджата беше с фрий-шипинг.Влизам в сайта и с изумление виждам,че за около месец и половина,шипинга на продукта е станал 100% от номинала му!Цъкнах въпреки всичко 2 парчета в обща пратка и виждам как цената за шипинг се умножава по 2!Въпреки че са в палетаж!!Естествено,канселирах всичко.Явно са загубили някои от куриерите си(или са им вдигнали драстично цените).Засега и аз ще успокоя топката малко! Smile
Цитирай

Да и аз забелязах на повече от една стока как се вдига доставката...
Поръчах едни батерии за часовник, но забравих, че доставка няма. Ще ми върнат парите като не дойде. Миналата година докато не видях, че пощата не приема батерии поръчах две външни ама не дойдоха. И за двете ми върнаха парите след диспут.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)