Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Ако е пощенска доставка трябва да получиш СМС известие. По имейл, или на място в пощенски клон, трябва да подадеш скриншот/разпечатка на авизо (от интернет банкиране) за направеното плащане, скриншот/разпечатка на поръчката от сайта, попълнени декларации за съгласие и стойност на поръчката. Декларациите се свалят от сайта на БГ Пощи.

Скриншотът на поръчката трябва да показва всичко: цена, доставка, тракинг номер, име, адрес и тн. Ако нещо не се вижда, искат нов скриншот. Аз сейвам страницата като .pdf файл за по-лесно и изпращам него. 
 
Услугата струва 12 лв., на мен ми взимат и по 2-3 лв. за доставка до пощенския клон. Всичко се плаща в клона при получаване на пратката, като е готова пращат нов смс. Подаването на документите отнема 10-ина минути, по принцип отговарят много бързо (с потвърждение, или уточнение, ако има нещо). Освобождаването и доставката до клона е 2-3 работни дни (от моя опит). 

За електроника от Китай има само 20% ДДС, няма мита и други налози.
Цитирай
Аксесоари

Много благодаря! До адрес в София е пратката. Ще чакам от централна поща да ме търсят, понеже адресът е в центъра и повечето пъти ми доставят на крака.
Цитирай

(2020-09-21, 19:21:07)eksoldier написа:  Какви такси ти взеха освен 20-те процента ддс? Една колонка на анкер съм поръчал аз. 80 долара е цената която съм платил. Китайците са писали под 10 долара сигурно.

Какво пише върху опаковката няма значение. Важното е да им покажеш скрийншот със стойността на покупката.
Така, че 80$ е почти 133 лв., а 20% ДДС излизат 26,60 лв. + още 16 лв. пощенски разходи приблизително 43 лв.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Мда. Сега видях, че имам някви отстъпки и съм платил 72 долара или 120 кинта. Като платя ддс и пощенските пак идва по евтино от емаг. Там колоната беше 250 лв...
Цитирай

И аз така се нахендрих за един часовник. С таксите и представителството на пощите - всичко 315 лева. Тук в България с 2 години гаранция 279 или нещо подобно. Понякога се случва да си вътрешно но имах часовника 6 месеца преди да дойде в България изобщо. Или 3 - 4 - 5 месеца но яма значение всъщност. Случва се понякога. Ако поръчваш много ясно е че няма как да не се случи, тъпо ще е ако нямаш много поръчки.
Цитирай

На мен това ми е първата митническа изобщо от както пазарувам от али. Но е и най-обемната. За тва са я задържали...

Дойде ми смса сутринта и им пратих мейл с всички документи. Да видим колко са бързи.
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=100166 Гласувайте, ако искате.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

На мен днес ми пристигнаха нещата от Aqara за Homekit-a и честно казано очаквах да отидат на митница,но не отидоха. Ако бяха отишли щяха да ме ударят,защото пратката беше за 170$.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

Явно е бил малък пакет.
Моята колонка вече е оправена в митницата и е получена в централната поща днес. Доста бързо, очаквах повече мотане! В понеделник ще ида да платя каквото трябва и да си я взема. Ще пиша тук след това какво ми е струвало.

Оп още днес си взех пакета.
40 лв. горница. Пак близо 100 кинта по евтино.
Не очаквах такава бързина от пощата, похвално!
Цитирай

За рожден ден на дете ме помолиха да намеря хубава и качествена Bluetooth колонка, устойчива на лек дъжд и прах (ще се ползва навън), да свири дълго време- цял ден и по възможност с бърза доставка. Това препоръчах, доставката от Полша е гарантирано без митница и пристига за 5-6 дни до БГ, цената е 28.18 долара или около 47 лв. в момента:

https://www.aliexpress.com/item/32830972...b201603_53

[Изображение: 31761332.jpg]

[Изображение: 31761336.jpg]


Цитирай

Имам следното питане.Китаеца иска да ми намали една стока от 15 на 1$.но така и не става.Казва ми да тръгна да правя поръчка и преди да платя щял да намали.Чакам цял ден ,но явно нещо греша или трябва от компютър да стане само.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-09-28, 22:16:06)vihrens написа:  Имам следното питане.Китаеца иска да ми намали една стока от 15 на 1$.но така и не става.Казва ми да тръгна да правя поръчка и преди да платя щял да намали.Чакам цял ден ,но явно нещо греша или трябва от компютър да стане само.

Изпратено от моят M2004J19C с помощта на Tapatalk
И през приложението би трябвало да стане. Целта е да пуснете поръчката без да платите. След това той ще коригира цената. За целта като дойде време за плащане изберете не с карта, а с webmoneyz примерно. Или ако имате виртуална карта просто не вкарвате пари е нея.
Цитирай

Поръчах от ЕУ склад (Германия) в Събота, почивен ден, днес следобяд пристигна (към 80Е) на домашен адрес. АЛИто става все по-примамливо за пазаруване... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-10-07, 18:08:03)alexbg67 написа:  Поръчах от ЕУ склад (Германия) в Събота, почивен ден, днес следобяд пристигна (към 80Е) на домашен адрес. АЛИто става все по-примамливо за пазаруване... Smile
Добре де,има ли някакъв филтър за търсене на евро складове или аз не правя нещо както трябва.


Изпратено от СУ-57

SAMSUNG GALAXY S3 PEBBLE BLUE
NOTE 2 TITANIUM GRAY, NOTE 4 SM-N910C
Цитирай

Филтърът, колега са "големите" магазини и доказани марки, при избор на изпращане се появяват все повече ЕУ отправни точки, важното е да са активни и да шипват до БГ. Иначе през търсещата машина не мисля, че има алгоритъм за отсяване до въпросното питане.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Няма такъв филтър. Иначе и аз забелязвам, че напоследък все по-често има опция за шипване от европейски склад. Много добре!! Не само гарантирано без митница, но и много бърза доставка с куриер до вашият адрес!! И най-важното: не сме зависими от бг търговците, които за толкова години не се научиха, че бизнес се прави с голям оборот и ниски надценки, а не обратното!!


Цитирай

Днес получих смс от пощите и взех предпазен калъф за телефон поръчан от Алиекспрес. Ето за колко време пристигна с най-бавната и безплатна поща Cainao Super Economy Global, която обикновено се използва за малки пратки на стойност 1-18 долара:

Поръчан на 31 август, изпратен на следващият ден. На 5-ти септември напуска Китай, на 28-ми септември получих мейл от Алиескпрес, че пратката е влязла в страната. На 6-ти октомври сайта 17 Track показа, че е предаден на бг пощи, днес на 8-ми получих смс и го взех от кварталната пощенска станция.

Сайта на бг пощи не проследява тези пратки. Затова може да използвате сайта на 17 Track: https://www.17track.net/bg


Цитирай

17track има приложение с което е доста удобно да се следят през смартфона. За такива активни и редовни, като нас... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

моята пратка беше престоя едня седмица в пощата, без някой да се обади... така че си проверявайте..

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

Напоследък, когато ползвам търсачката на сайта ме превежда през някакъв верификационен процес с плъзгач, който не винаги сработва. Някой забелязва ли същото неудобство, като мен?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

И при мен я има двойната верификация, всичко си работи.

 
Цитирай

Има си я доста отдавна. На компютър горе-долу лесно се влиза, ама от телефон е тежко: понякога има и плъзгач, и captcha, после пращат имейл, откъдето трябва да потвърдиш, накрая обикновено нещо се бъгва и си си изгубил 1 минута е така за нищо Facepalm1
Цитирай

Защо не ползвате приложението им за Android/iOS?
Много добре работи и няма нужда от 1000 верификации, а само едно единствено влизане първоначално и след това - само си отваряте приложението, когато ви потрябва без да попълвате нищо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2020-10-20, 07:19:22)tough написа:  Има си я доста отдавна. На компютър горе-долу лесно се влиза, ама от телефон е тежко: понякога има и плъзгач, и captcha, после пращат имейл, откъдето трябва да потвърдиш, накрая обикновено нещо се бъгва и си си изгубил 1 минута е така за нищо  Facepalm1

През Файърфокс тая гимнастика я няма, както е в Хром. За другите браузъри не знам, не съм ползвал скоро.
Цитирай

Здравейте, трябва ми малко помощ във взимането на решение.
Баннат съм от Алиекспрес по карта Виза и аз не разбрах особено причината, не успявам да купя нищо, иска да кача документи, качвам ги в Appeal и после след няколко дни Appeal Denied, пробвам там и през уж Пейпал, пак уж нещо не става, ясно БАН и не искат вече, защото имаше един продукт който казах, че не е дошъл и после уж дойде и те видяха или не знам.
Може би продавача се е оплакал, парите не бяха много, беше нещо от сорта на 10лв, писах им не искат и да чуят.

Скоро идва време за ново телефонче на роднина, да вадя нова карта, да правя нов акаунт, и да поръчам от друг компютър за друг адрес ли?

Или има някакви други алтернативи, искам Poko f2 pro, но нито Ебай има нещо сносно, нито Gearbest нито никъде.
И честно цена по 400$ не намирам никъде.
Да се бъхта ли да вадя нова Виза за друг човек или според вас, не си струва усилията?

Големи гадняри са обаче Huh , посъветвайте ме нещо.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)