Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Всеки разполага с парите и времето си, както сметне за добре Smile

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари

Нищо де. Тая кутия е под 20 долара, но е платена наведнъж с всички други неща и сметката отива над $100. Извлечението от банката е общо, но мисля, че като им покажа скриншота с номера и моето име ще разберат, че не трябва ддс и такси.

Иначе приятел ми поръча от английския амазон една батерия, май през гъбките беше доставката и дойде в България за няма 10 дена.
Цитирай

Да питам и аз... митн. отдел в съответния град вече е "затворен"/поне така казват от пощите /... има задържана пратка и да питам, къде в София да се отиде... в някой клон на пощите или? Искам да ме представляват пощите пред митниците...

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

Ако имаш задържана пратка за освобождаване,трябва да получиш уведомление от митницата.Получаваш го на адреса,който си сложил на товарителницата.
Цитирай

получил съм... с тел. номер... наясно съм с процедурата... но вече в съответния град няма митници... затова питам къде в София се ходи, за да ме представляват пощите?

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Цитирай

Никъде не се ходи, пишеш на пощите, пращаш им нужните документи и после си плащаш дължимото в пощенският клон, когато си вземеш пратката.
Тук е обяснено, има и таблица с пощенски клонове и пише кой за кой град отговаря: https://www.bgpost.bg/bg/485

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Когато на 51-ия ден продавача удължи с още 39 доставката това нормално ли е?Пишеше,че е 30-50 дни.
Как да процедирам?И какво значи тази 75-дневна защита на купувача?Тук отиваме на 90 дни.След 75-ия ден може ли да си измие ръцете продавача?
Цитирай

Нормално е, чакаш си. Нищо не може да се направи. И аз имам такава пратка, която чакам за да вдигна диспут.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

И те хората се надяват, че ще си ги получим, за да си приберат паричките... Това им е последната надежда с удължаване на защитата.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-19, 13:02:44)alexbg67 написа:  И те хората се надяват, че ще си ги получим, за да си приберат паричките... Това им е последната надежда с удължаване на защитата.

-Liege-Linehaul Arrival
Това ми изпрати,че е крайната дестинация сега.А кажете къде е?  Undecided
Цитирай

Кацнала е в БГ, но минава сортировачен център, митници и тн. Ще дойде до някой ден при теб.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

(2020-11-19, 14:37:06)dgrozev1 написа:  Кацнала е в БГ, но минава сортировачен център, митници и тн. Ще дойде до някой ден при теб.

Имам доста случаи, в които ми "потъват" точно там... Дано не съм лош пророк!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-19, 15:32:48)alexbg67 написа:  Имам доста случай, в които ми "потъват" точно там... Дано не съм лош пророк!

Май натам отиват нещата!От 5-ти този месец е там......
Цитирай

Това означава, че е пристигнала в Лиеж Белгия. Пристига след 10-30 дни в пощенския клон.
Цитирай

(2020-11-19, 17:15:18)шерлок холмс написа:  Май натам отиват нещата! От 5-ти този месец е там......
При мен пратката беше пристигнала в BG на 4-ти този месец, а смс за нея, че мога да си я взема от местния пощенски клон го поучих едва преди два дни.

 
Цитирай

Има ли вероятност пратка поръчана от Чехия с доставка с DHL да бъде спряна на митница?

А536
Цитирай

Не би трябвало, едно че идва от ЕС, второ че DHL си имат някакви начини да заобикалят тези проверки.
Цитирай

(2020-11-27, 09:19:13)2608 написа:  Има ли вероятност пратка поръчана от Чехия с доставка с DHL да бъде спряна на митница?

Не , няколко пъти поръчвам от там , никакви проблеми , идва за 4-5 дни .

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай

Благодаря ви! Успешен ден!

А536
Цитирай

(2020-11-19, 19:28:32)meto1 написа:  Това означава, че е пристигнала в Лиеж Белгия. Пристига след 10-30 дни в пощенския клон.

Днес пристигна пратката. 2 месеца след поръчката.Уж беше от официалният магазин на BASEUS и от коментарите нещата стигат бързо?!?
Явно някои неща се замотават някъде-човешка грешка или различна логистика.
Мрънкането ми беше,че поръчах още много неща след тази поръчка и те дойдоха между 15-25 дни като голяма част са free shiping.
Благодаря за отговорите!
Цитирай

Мито

Как трябва да постъпя в този случай. Митото на мястото на получаване ли се плаща или с карта. За първи път ми се случва и то за стока със стойност 27-28 лева.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

https://www.bgpost.bg/bg/485
Като за първи път и аз се оправих, не е никак сложно. Плащаш при получаване на пратката митото във съответния пощенски клон, ако те представляват пред митниците! Удобно е и не губиш време, всичко правиш от компа в къщи. Между другото, пощите трябва да те уведомят, че имаш пратка на митницата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Че то за стока с такава стойност не трябва да плаща нищо...
Цитирай

Попринцип това е идеята на проверката, да се установи дали е така или не! Иначе за тази сума не би трябвало да се плаща мито.

"В кои случаи трябва да плащате вносни мита и ДДС?

Когато стойността на стоката вложена в пощенската пратка е до левовата равностойност на 30 лв, няма да се налага да плащате вносни мита и данък върху добавената стойност (ДДС).

Когато общата стойност на стоките в пощенска пратка надвишава левовата равностойност на 30 лв., но е до левовата равностойност на 150 EUR, не се дължи мито, но се дължи ДДС.

Когато общата стойност на стоките в пратка надвишава левовата равностойност на 150 EUR се дължи и мито и ДДС."

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Точната сума, която съм платил е 15.99$ или 27.51лв.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)