Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Сега чета на сайта на бгмама,че има много такива случаи  за други получили това(мито), за същата сума,че е лъжлив емайл-бгпощи не пращат такива.       
https://m.bg-mamma.com/?topic=1264731.1620
Разгледайте коментарите от тази страница
Цитирай
Аксесоари

То си и личи по съдържанието на мейла че е скалъпен набързо фишинг .. всеки ден получавам подобни.. нищо ново
Цитирай

Бг пощи си пращат смс... От 10+ години поща абв нямам... Явно си пропуска яко фишинг.
   
Цитирай

До 30 лв. не плащаш ДДС ама имат някаква такса 4.80лв. от която няма отърване за да ти дадат пратката. Това ме вбеси последния път.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

А каква е тази такса? Какво пише на касовата бележка?

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Не пазя касовата бележка, но докато чаках в клона видях едни залепени листи на таблото и тая практика е от 14.10.2020г.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-11-30, 16:51:38)BlackBone написа:  До 30 лв. не плащаш ДДС ама имат някаква такса 4.80лв. от която няма отърване за да ти дадат пратката. Това ме вбеси последния път.

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Защо те вбеси ? Искаш безплатно ли ? Ами следващия път си поръчай с DHL, като искаш безплатно.
Цитирай

Абе то 4.80 ок, ама и още 12 искат пощата ако те представляват, баси хамалогията е тва. Всичко се случва електронно и накрая бам още 12 кинта. И ако си купил нещо за 10 кинта, понеже им скимнало на митничарите да ти задържат пратка, духаш супата!
И dhl не винаги ти е безплатен, особено извън ЕС!
   
Цитирай

Няма начин да поръчам нещо за 3 лв и да платя 20 лв! Просто не взимам поръчката, пък да си взимат 17-те лв от който искат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

По закон трябва да върнат стоката на изпращача, ако не си я освободите. Което от друга страна не ви спира да си повдигнете спор за неполучена стока...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-30, 21:01:15)alexbg67 написа:  По закон трябва да върнат стоката на изпращача, ако не си я освободите. Което от друга страна не ви спира да си повдигнете спор за неполучена стока...
Струва ми се доста некоректно.
Цитирай

Кое, че стоката се връща на изпращача или, че няма кой да го направи?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Нищо безплатно не искам. Аз съм си платил поръчката, даже и шипинг имаше. Тия нашите пощи искат да ме суркат по 4.80лв. само защото са го спрели. След като влизам в тия 30 лв. и не плащам 12 лв. да ме представляват пощите и не плащам ДДС защо трябва да им плащам каквато и да е такса? След като всичко е в техните граници да си го пуснат. Това искам

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Добре де шипинга на кой го плащаш - на китаеца. Нали и пощата трябва да вземе пари за услугата. Кой работи безплатно.
Цитирай

А колко е коректно да те жулят още 17 кинта за нещо което струва 5 примерно...
Щом връщат стоката ще си иде до търговеца...

Митницата и пощата частни ли са или държавни???
Цитирай

(2020-11-30, 21:46:01)eksoldier написа:  Митницата и пощата частни ли са или държавни???
Това е интересно мислене. Ако са частни броиш им парите и си мълчиш. Ако е държавно не трябва да се плаща, щото е общо, ако може и да се крадне нещо.
Цитирай

Ти данъци не плащаш ли на тая държава?! Кой ти говори за крадене?! Имам десетки пратки пристигнали след двумесечния срок и можех с пълно право да си искам парите от китайците, но никога не съм го правил!
Ама да ми обясняват нашите, че за пратка 10 кинта трябва да им ръсна още 17 щото били гладни....!
Разбирам да плащам за нещо дето е 100-200 лв., ама за пратка под 30 кинта да искат пак да лапат, просто България!
Цитирай

Че е под 30 лева се доказва с превода от банката.

(2020-11-30, 21:57:22)eksoldier написа:  Ти данъци не плащаш ли на тая държава?! 

Плащам. И аз искам, като плащам данъци, всичко да ми е безплатно в държавата, ама не се случва. Отмина онова време.
Цитирай

Да де, и като докажа, че е под 30 искат още 17 лв., за да ми дадат пратката. Е мерси...
Дано не стигам до там де. До сега платих за анкер колоната която ми беше 80 долара, и я задържаха щото е по-обемиста и тежка. Чакам една кутия за 10 долара и ако иде в митницата, за кво да им плащам още толкова... Подиграват се с нас!
Цитирай

(2020-11-30, 21:01:15)alexbg67 написа:  По закон трябва да върнат стоката на изпращача, ако не си я освободите. Което от друга страна не ви спира да си повдигнете спор за неполучена стока...
Не работят така тези спорове - това, че ти си решил да не я внесеш в държавата си означава, че няма да ти върнат парите от диспута Wink. Има ясни видими доказателства и ги ползват.
Митническото представителство на DHL в България е безплатно ако вие си плащате директно задълженията към сметките, DHL само ви оформя документите. Предполагам това имаше предвид колегата...

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Пратки с номера LT.........NL препоръчани ли са и могат ли да се проследяват с БГ пощи?

А536
Цитирай

Следи си ги в приложението на Али. Първо отиват в Холандия. И от там може да се следи...
.jpg Screenshot_20201201-105606_1Track.jpg Размер: 29.54 KB  Сваляния: 183
Цитирай

Ползвайте този апп на телефона или PC и няма да ви се налага да траквате с различни сайтове:

https://site.trackchecker.ru/en

Поддържа всички популярни пощенски сървиси по света /вкл. и Спийди/Рапидо/Eконт в БГ/ и се актуализират редовно, като може да траква едновременно един номер в няколко сървиса.

[Изображение: 32504686.png]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2020-11-30, 23:58:43)stenlius написа:  Не работят... 

На 3 задържани пратки под себестойност по този начин си възстанових сумите. Така или иначе ги бях "отписал".

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Здравейте,

какво мислите за тази регулация:

https://www.gs1.eu/activity/new-eu-vat-regulation

сиреч от 1.7.2021 всички стоки от 3ти страни отиват директно в митница и начисляване на 20% + тези разходи по освобождаване на пощата и 4.8лв друга такса.

Ще направи инеизгодно дребни неща да се купуват от алиекспрес.

Да се надяваме че ще има все повече складове в европа оттам да поръчваме.

Поздрави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)