Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Няма месец. След едно седмица ще е в местния пощенски офис за получаване.

 
Цитирай
Аксесоари

Явно си късметлия. При мен втора пратка се бави вече. Първата я бях поръчал в края на ноември, дойде в началото на януари. Втората я поръчах на 09.02, а още не е тръгнала от Нидерландия дори.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

(2021-02-17, 12:12:22)tonus написа:  От вчера сутринта пратката ми от Али експрес при проследяването на Български пощи е със статус BURGAS-MITNIZA/Send item to customs. Трябва ли да чакам да се свържат с мен или да ходя на място да си търся пратката и да и плащам ДДС или мито.
След три дни ще стане месец от както съм подал всички необходими документи за освобождаване на пратката ми и резултат никакъв. Звънях на номера от пощата който ми бяха дали и ми обясниха че документите ми са наред и са подадени и се чака кефа на някакъв митнически служител да задейства процедурата по освобождаване. Искат да пълнят хазната на Боко с голямата тиква, ама няма кой да ми определи какво ДДС трябва да платя и да си взема пратката. Убеждавам се че сме пълна пародия на държава. Пратката ми пристигна за 20 дни от Китай и месец стои на митница.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Отиваш там на митницата и си искаш пратката.Ако си по нахален ще си я вземеш след половин час.Ако не настояваш има да чакаш още един месец.Те си мислят че са там само да взимат заплата без да работят.Виждал съм ги как се правят че работят а на монитора се вижда пасианса.И пощите и митниците са едни и същи.Показват ти един куп който трябва да се обработи и се оправдават че имат много работа.Само че тоя куп не намалява въобще заради тоя пасианс.Дано този път на изборите нещо да променим.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай

(2021-03-05, 21:00:24)dgrozev1 написа:  Има забавяне, объркване няма. И като ти пише , че е кацнала, може и след 1 месец да я получиш. Пък и чакам 20 броя в момента. Та на тоя хал са.
Пратката я получих вчера. Срок за обработка след влизането й в България - 10 дни.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
Цитирай

Бях си поръчал едни слушалки samson sr850 за 60лв от aliexpress, задържаха ги на митница. Пратих документите по email-а на бг пощи, после след 20 дни им звънях, оказа се, че не ги бяха видяли, та ме замотаха още време.
И така, днес получавам известие с 99лв такси?? За ддс и мито-ок, но какви са тия 48лв към бг пощи, нали митническото представителство беше около 20лв? И какъв е тоя акциз, аз да не вкарвам цигари и алкохол?

Някой може ли да ме светне, аз ли съм сляп или тия наистина са ме прецакали така? Ъпсурд да плащам 99лв такса.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Излъгал и са те..! Влез в сайта им и виж цените!... Доколкото си спомням саъм плащал към 10 лв да ме представлява т пощите

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Според сайта им таксата е 12+4.80-общо 16.80лв. Дори пише:
"Когато общата стойност на стоките в пощенска пратка надвишава левовата равностойност на 30 лв., но е до левовата равностойност на 150 EUR, не се дължи мито, но се дължи ДДС."
Значи и мито не дължа. И как да процедирам сега?

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Ами единствено на място и им казваш да си погледнат собствения сайт... И предполагам че имат отдел по жалби...!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Ъпсурд с жалби да се занимавам, каквито са некомпетентни най-много още месеци да ме мотаят. Също и митницата е оклепала таксите, и с тях още месеци разправия.

Ако откажа пратката, ще се върне ли в Китай? И ще трябва ли да плащам някаква такса за връщането?

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Не,...! Отиди само до пощите и ги питай, каква е таз такса, това мито... Може и малко скандалче да вдигнеш.. За спорта, ясно че с жалби няма да стигнеш далеч

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

То ясно, че ще ги питам, но служителите на бг пощи не могат да направят много. В най-добрия случай, дори да си коригират таксата пак ще съм навътре с 40лв заради грешката на митницата, пък с митничарите никакъв шанс да се занимавам.

Имам един приятел от Румъния, от там мога да поръчам същите слушалки за 106лв с доставката, май няма по-добър вариант.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

Занапред гледай или от европейски склад да е стоката или нещо до 30 лв.. Последната ми стока е телефон за 350 лв от европ.склад и дойде до вратата ми..!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Не всичко е налично в европейски складове.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Наблюдавам че все повече неща има оттам.. И все повече рестрикции ще има и затова...

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Сега бях до пощата. Оказа се, че пощальона объркал сумата на бележката. Платих 28лв.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

28 всичко или?

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

Бях поръчал маски FFP2 от Алиекспрес - за мен и за роднини, общо 300 броя в три пратки по 100 броя. Двете пратки дойдоха директно, третата е минала през митницата и ме рекетираха в пощата с 4.80лв пощенска такса. Не са ми искали нито мито, нито ДДС, предполагам защото стойността на пратката беше около 30лв, но пак не останаха капо.

(2021-03-17, 15:18:43)MeRtYy написа:  Сега бях до пощата. Оказа се, че пощальона объркал сумата на бележката. Платих 28лв.

Ми тя сумата си е 28.08лв и е написана най-отдолу на бележката, така че пощальона не е сбъркал - само го е написал неграмотно е забравил да напише, че последното е общата сума.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай

Като са я написали срещу акциза аз от къде да гадая, че това е общата сума?

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай

(2021-03-15, 12:25:59)tonus написа:  След три дни ще стане месец от както съм подал всички необходими документи за освобождаване на пратката ми и резултат никакъв. Звънях на номера от пощата който ми бяха дали и ми обясниха че документите ми са наред и са подадени и се чака кефа на някакъв митнически служител да задейства процедурата по освобождаване. Искат да пълнят хазната на Боко с голямата тиква, ама няма кой да ми определи какво ДДС трябва да платя и да си взема пратката. Убеждавам се че сме пълна пародия на държава. Пратката ми пристигна за 20 дни от Китай и месец стои на митница.

След 20 дневно пътуване+30 дневен престой на митница днес си получих пратката.
Равносметката е следната:
152 лева цена+доставка
4,80 митнически контрол
12 лева митническо представителство
33,30 лева ДДС
Общо:202,10 лева
Изводът е че ако се намери продуктът от Европа или от България макар и на по-висока цена по-добре е да се закупи за да се избегне дългото чакане  и главоболия с митниците и накрая цената пак същата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

има ли нещо такова че и пратки под 30 лева вече отиват на митница според някакъв закон или наредба, тъй като мисля да поръчам някой усб кабел за телефона и едни жакове?  Rolleyes

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

Не, няма, но може. По преценка на митническите власти - винаги.

 
Цитирай

(2021-03-21, 19:27:53)NoMaD написа:  Не, няма, но може. По преценка на митническите власти - винаги.

Което значи - само разкарване или и такси?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

При стойност на стоката под 30 лв. засега не се дължат такси.

 
Цитирай

Такси - не, но някой трябва да те представлява...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)