Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Имах такъв подобен случай преди 2-3 месеца. Стоката ми бе изпратена вместо от Чехия от Китай и вместо доставка за 10 дни, си я получих след 40 дни след като вече не ми трябваше. Разбира се отворих диспут и сумата ми бе върната обратно.

 
Цитирай
Аксесоари

(2021-06-17, 07:45:31)nowhere написа:  Няма значение, че изпращат от Китай. Те си ги пращат някъде до Европа и някакси избягват (или пък си плащат) ДДС и след това ти изпращат артикула до България. Но щом си поръчал с доставка от Европа, няма място за притеснение.
Зависи. По-скъпите ги пращат по DHL от Китай, вместо от ЕС склад, ог какъвто си заявил пратката и DHL ти пускат мейл, че дължиш ДДС.
Цитирай

От Капитал статията
https://www.capital.bg/moiat_capital/how...A9oMjBmXCE

:: respect
Цитирай

Аха,това е по-ясно,табличният вид дава доста инфо.Доста повече,от онова 2-часово фъфлене не "експертите"!!
Цитирай

Някой знае ли дали има начин да се ползват промо кодовете за определени държави? Напримее от понеделник видвх, че за Испания има 28 евро за над 190, 25 за над 200 за Франция и т.н. Преди съм се опитвал с нови регистрации и т.н. но не съм успявал. Дали има някакъв начин?
Цитирай

Smile Забрави ги тези номера.Малките ни жълти приятели си разбират от работата,филтрират глобални IP-не можеш ги излъга,най-много да си компрометираш акаунта!А дори и да беше в Испания апример,пак нямаше да има голяма полза,системата е така измислена,че трябва да направиш доста сериозна поръчка,с определени условия да ги ползваш после.
Цитирай

Дано китайците почнат да бачкат със спийди масово, че тея некадърници в пощата не ги понасям вече!
Не стига, че ддс и доставка ще си плащам, ми като ми дойде пратката в България можело да се наложи пак няква такса да им плащам. Гниди мръсни.
Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Със сигурност ще измислят нещо китайците. Smile Няма да им се даваме, я.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Средата на май и началото на юни поръчах дреболии, като някои от тях, след получаване на известие в Али, че пратката е в страната по местоназначение, минаваха сами още няколко дни, за да получа смс от пощата, че пратките са при тях.
Имам обаче и пратки, при които въпреки известието за пристигане в страната, се бавят доста над очакванията ми и започвам да си мисля, че изкуствено ги бавят, за да влезем в месец Юли и съответно новите правила.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Нямам проблем да им плащам ддс-то, ама не да ме зариват с 1000 такси, за да им плащам заплатите на мързеливите лелки.
Преди няколко седмици отивам и им казвам, че имам пратка, оня патка ми вика, ама от къде знаете, и ме пита за името. Казвам аз името, ми на вашето име няма нищо... Викам, а що не пробваме с тракинг номера??? WTF! Оооооо да, ми при нас е, ми при вас е да ви...!

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Можете да си освободите и сам пратката без да плащате такси.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

(2021-06-25, 20:45:40)eksoldier написа:  Нямам проблем да им плащам ддс-то, ама не да ме зариват с 1000 такси, за да им плащам заплатите на мързеливите лелки.


Намерих статия в един сайт, че Aliexpress  са регистрирани по новите правила и не би следвало тук да плащаме нищо. Ще е интересно да се види дали ще е така. Иначе гледам, Български пощи са обявили вече такса 3,90 (такса за тях)  + 20% ДДС само не знам дали старата такса за спиране на митница 4,80 или 4,60 (по спомен) дали ще се дължи...

Цитат:eksoldier написа: 
Можете да си освободите и сам пратката без да плащате такси.

Дори и при самостоятелно освобождаване, ако е доставка от пощите винаги са ме таксували 4,60 или 4,80
Цитирай

@powerbg може ли линк към статията ?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-06-26, 12:28:44)Johnnie написа:  Можете да си освободите и сам пратката без да плащате такси.


Sent from my iPhone using Tapatalk
За какво да освобождавам аз нещо като вече ще съм му платил ддсто при покупката???
"При пазаруване например от китайски сайт още при попълване на адреса в България електронният магазин ще добавя 20% ДДС в цената. Клиентът ще плаща крайната цена, а онлайн магазинът ще има ангажимент да внесе ДДС-то по сметка в НАП. Възможно е сайтът да си партнира с куриера, за да бъде подадена необходимата митническа декларация. Потребителят няма да има ангажименти за оформяне на документите, но е възможно да плати допълнителна такса към тази за доставката за подаване на митническата декларация".
За тая допълнителна такса иде реч! Значи плащам на али ддс и доставка, иде тука пратката и нова такса! Де*а и търгашите смотани не наяли се!
Последните 2 пратки от али ми ги пратиха от Полша и дойдоха със Спиди за няма и седмица! Надявам се все повече така да работят!
Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

Никой китаец няма да седне да се занимава да попълва такива декларации. Най-малкото защото няма единен общоевропейски портал за попълване, а се ползват страниците на съответните данъчни администрации. И това е решение на ЕС, не на България.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай

(2021-06-12, 14:04:44)delta_line написа:  явно повечето смятате тези неща за реклами
https://drive.google.com/file/d/1WcBYzOF...BbOWW/view
https://drive.google.com/file/d/1peOJyua...CpCTh/view

какво сложно има, ако ти спрат пратка, 3,90 на пощата + ДДС, казват че по малко документи ще се искат

(2021-06-27, 18:32:20)rosenirs написа:  @powerbg може ли линк към статията ?

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
а и го пише в хелп центъра на алиекспрес
Цитирай

(2021-06-28, 07:55:54)valkov2 написа:  Никой китаец няма да седне да се занимава да попълва такива декларации. Най-малкото защото няма единен общоевропейски портал за попълване, а се ползват страниците на съответните данъчни администрации. И това е решение на ЕС, не на България.
За тва ще се пазарува от европейските складове. След първи се надявам да направят достъпни за повече продукти...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Цитирай

(2021-06-28, 14:03:49)eksoldier написа:  За тва ще се пазарува от европейските складове. След първи се надявам да направят достъпни за повече продукти...

Sent from my Note10+ using Tapatalk
Aĸo cтe плaтили зa пopъчĸa c ДДC в АlіЕхрrеѕѕ, ДДC нe тpябвa дa ce нaчиcлявa oтнoвo oт митничecĸи / лoгиcтичния дocтaвчиĸ. B cлyчaй, чe cтe тaĸcyвaни oтнoвo, мoля, зaпaзeтe фaĸтypaтa и я изпpaтeтe нa eĸипa зa oбcлyжвaнe нa ĸлиeнти, зa дa пoлyчитe възcтaнoвявaнe нa cyмaтa
https://service.aliexpress.com/page/know...anguage=en
[Изображение: kc-oss-1624438486438-image.png]
вече и фактури ще ви издава алито
[Изображение: kc-oss-1624548619715-image.png]
Цитирай

[Изображение: 206094096_1147107249118539_3370544187771...e=60DF616D]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Преди малко излизайки от входа на блока си виждам, че имам известие с бланка от български пощи за пратка, но с място за посещение МГ и съответно номер на пратката.
Първото което ме учуди е датата на известието ,че е от преди 7 дни, правете сметка колко време минава до пускането му в пощата във входа.
Другото е,че няколкото неща, които очаквам са на пренебрежимо малка стойност и за мен ще е изключително неудобно, ако трябва за всяка от тях да ходя до митническо гише, време което е загуба на работно време например и с незнание какво още да очаквам като необходимо от моя страна, след влизането ми в митническата станция, дори като се замисля не знам коя.
До момента известието, поръчките от Али и всичко получавах в кварталната поща, но ако днешното известие и мястото ми на получаване на дреболиите е "цената" , която ще трябва да се "плаща" всеки път, сериозно ще се замисля за бъдещи поръчки от чужди онлайн магазини.
Абсурдно е просто.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Както някой наскоро тук отбеляза, целта е икономическа война с Китай. Това е начин да разколебаеш милиони потенциални и реални купувачи.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Какво е МГ?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

МГ - митническо гише.

 
Цитирай

значи вече да отписвам, всичко което очаквам да дойде, а това са неща за по долар, за тях няма как да ме накарат да платя на пощата таксата им от 3,90
Цитирай

Здравейте, днес намерих в пощенската кутия бележка от пощата за пратка, но още от 4ти месец, не бях отварял кутията. В пощата казаха, че вече е върната към изпращача. В приложението ми пише , че очакваната дата за доставка е след 20 дена. Кога следва да отворя диспут за връщане на парите и ще имам ли това право.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)