Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Направена поръчка на 3.03 и дойде днес, мисля че е перфектно. [Изображение: 111496dddcf997df11fdfb569303ee59.jpg]

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Направих няколко поръчки оня ден със стандартен шипинг с проследяване и сега гледам някви огромни номера с по 25 цифри, без нито една буква... Разбира се нито един сайт не ги разпознава като проследяващи номера. Писах им, ама никой не зацепва да отговори.

Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тази ги разпознава
[Изображение: KXHzn97dStbu2ZemaMZSVsnQTS_TpHRXYS9rgd3n...z4=s180-rw]

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Благодаря!

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Скоро не съм поръчвал от Али и нещо не мога да се ориентирам, а по телефоните в Митници никой не вдига.

Направих поръчка на телефон от сайта и то от официалния профил на марката в Али - Mi Global Store.

Сумата е 310 долара. Като допълнително за Ali Express Standart Shipping (единствен вариант) ми искаше 23 лв за доставката, който влязоха уж в крайната сума.

Навремето си спомням, че ако поръчвах нещо по-скъпо и е с доставка на DHL ти го носеха до вратата - да плащаше се малко повече за доставка, но нямаше митници и неща.

Сега имам притеснения, че освен, че ще трябва да се плаща мито, 20 процента от сумата и тн ще трябва да се разправям с митници, а не с БГ пощи.

Може ли някой да ми сподели или да ми даде съвет, ако наскоро е взимал нещо, което е било със сума над 150 долара?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Аз поръчах едно Redmi Note 11 - 6/128 на 24 февруари . От 20 март стои на митница .
Български пощи - веднага щом ме уведомиха съм им пратил фактура , декларация за стойност и пълномощно . Ужасно бавни и тромави са .
Повече нищо освен дребни неща от Алиекспрес .
А и телефона ще ми струва повече отколкото се продава тук . 200 долара , ДДС , 36 лв митническа декларация и 4,80 пълномощно . Може и още някоя такса да измислят Българси пощи .
Поръчах го , когато излезе , още го нямаше в Бг . Но повече такава грешка няма да направя .
Цитирай

Принципно тези неща ги научаваме по трудния начин...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Оказва се, че пратките с тея 30 цифри не минават през Холандия, а али явно имат хъб в Унгария. От там обаче у нас се разкарват с досега неизвестните за мен express one, а не бг пощи. Уж били идвали днес на адрес, нито някой е звънял на човека, нито портиера на фирмата знае нещо... Утре ще им звъня да ги видя какво става.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

Разнасят се от най-мизерният куриер - МБМ Експрес. Днес звънях за моята, да проверя дали има ГСМ номера. Увериха ме, че има и куриерът ще ми звънне. Сега гледам в тракинга, че са ме посетили и имам лепенка за посещението. Пратката е върната в офис... Най-близкият ми е на 6-7 км. Излишно е да казвам, че никой не ми е звънял и дори стикер не са залепили... Просто никой не е идвал.
Утре мисля за оплакване, за съжаление това е масова практика с тях, има доста инфо в нета.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Днес се обадиха от тези express one и доставиха трите пратки. Двете са ги обединили в Унгария в една, доставиха и тая от вчера.

Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk
Цитирай

In Time като че ли поемат неща от Хонк Конг, същата мизерна ситуация. 4 офиса в цяла София и ти звънкат пред свършен факт...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Пичове, то ди ейч ел България се гъбарка с нас, а какво остава за другите измислени куриери! В такава държава живеем, даже не си знаем, и търсим правата /повечето/. Ми няма какво друго да очакваме. Многото проблеми ме карат никога да не поръчвам от алито. Сега някои от Вас ще кажете, аз нямам проблем, да ама повечето се оказва че имат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

При мен пратка от Италия дойде с Бг пощи, а друга от Америка с In Time - и двете до адреса лично ми ги донесоха. Явно е локален проблема или по-скоро персонален. На други места Бг пощи трябва да ходя до офиса им - не ги доставят до адрес.
Цитирай

Аз поне с БГ пощи не съм имал проблеми през годините - поне не и по тяхна вина. DHL също не са се ебавали с мен, напротив - услугата им е много добра. НО не евтината, която ползват китайците и се казва DHL packet и се обслужва от евтини събконтрактори, а Express...
Пазаруването от Али предполага някаква доза познания как оперират тези системи по света и кога какво се прави. Не е за всеки и не всеки може да се оправи в по-заплетена ситуация.
Но съжалявам, че Али са избрали този куриер за групажните пратки до БГ - тракването е проблем и доставките явно също не са съвсем ок.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Аз не мисля, че има разлика в онлайн пазаруването в различнити магазини. Всичко е 1/1, алито не прави изключение, ама там са малко мизерници ако ги сравниме с амазон например. И като доставка, и като гаранция и ... каквото се сетиш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Хм, а при мен вече втора седмица пратките стоят в пощата и не ги намират. Бележки - няма ! Проследяване - няма !
Цитирай

Нормално за Бг пощи.. поне някои разпределителни центрове и офиси. Други са ок, но масово са под всякаква критика.
Цитирай

Имаше хакерска атака. Вероятно заради това.
Цитирай

Някой дали е обърнал внимание, дали цените ги коригират (намалят), понеже долара скочи много високо? (от любопитство, че не мога да знам цените в алито)

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Има доста прайс тракери за цените в Али и можеш да видиш как са се движили във времето за всеки артикул. Те се менят нон-стоп и това няма нищо обшо с курс на долара, който китайците не ги интересува хич Wink.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

https://tribune.bg/bg/mrezhata/balgarski...ski-firmi/
Цитирай

Знае ли се докога бг пощи няма да им работят системите. Имам телефон, който го акам , вече е уж в бг и на митници у заради бг пощи и проблемите там не мога да си го взема. Някой получавал ли е каквато и да е пратка наскоро от тях

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Да, аз тази седмица получих една пратка, но тя беше дребна, без да е минавала през митници.
Цитирай

Четири пратки съм получил,от наличието на проблема в пощите.Всичко си върви,няма забавяне.Единствената промяна е,че няма известия или смс.Хората звънят на телефона,който е оставен на шипинг адреса и ти казват номера на пратката,за да го кажеш,когато отиваш да я вземеш.
Цитирай

(2022-05-09, 05:28:16)vertexe написа:  Четири пратки съм получил,от наличието на проблема в пощите.Всичко си върви,няма забавяне.Единствената промяна е,че няма известия или смс.Хората звънят на телефона,който е оставен на шипинг адреса и ти казват номера на пратката,за да го кажеш,когато отиваш да я вземеш.

Моята пратка надвишава 300 долара. За първи път поръчвам нещо на такава сума от али. До колкото четох, когато надвишава определена сума пратката пристига в БГ и отива на митница. Там се плаща ддс - мито и някакви дпълнителни на бг пощи. Отново тромава процедура, с които бг пощи се славят. За момента статусът ми на пратката LS050824212NL по международните тракинг листи е : Out for delivery. Received by local delivery company .
Препращат да си проверя пратката през сайта на бг пощи. Той не функционира.
Сега не знам дали е на митници - от там ме препращат през бг пощи, защото те трябвало да ме представляват пред митници. Но тяхната система още не работи - не казват и кога ще заработи.
Четох, че е необходимо да си изпратя данните на бг пощи, че съм си платил пратката, но в декларацията е необходимо да попълня някакъв номер, който го има в хартиеното известие, което изпращат от бг пощи - според тях, такива известия в момента не изпращат заради неработещата им система.

Така се стига до там, че е необходимо да чакам да се отпушат пощите с неясна дата за това кога ще стане - от митница не могат да ми дадат повече информация, нито да ми проследят пратката да ми кажат къде е.

Малко като омагьосан кръг и не зная как да процедирам, за да си взема пратката възможно най-бързо.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)