Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Ако проблема е в пощата, както може би е, няма значение адреса. Изгубят ли я… Аз имах обратната случка 2 пъти - но не с алито. Поръчвам, няма пратка, помоли ме да изчакам още седмица. Изчаках 2 и ми върнаха парите. Един път от немско и веднъж от английско. След 3 месеца ми се обаждат от пощата по телефона и им казвам да го връщат, защото са ми върнали парите. Междувременно съм си купил от друго място, това което търсех.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
Аксесоари

(2023-06-05, 16:30:28)pepy1 написа:  Ако проблема е в пощата, както може би е, няма значение адреса. Изгубят ли я…
Не е в пощата, а в доставчка... Едно е, както в моя случай в офиса на MBM Express да седят две неадекватни лелки в пенсионна възраст и да не могат да ми открият пратката срещу която са се расписали, че е пристигнала при тях преди 5 часа и друго да е да си адекватен и да си на мястото, а не да седиш, да дремеш и да чакаш да ти дойде края на смяната.

 
Цитирай

MBM не успяха да доставят безпроблемно пратка на 35км, вие очаквате да придвижат нещо такова успешно. Споделям и ситуацията. Поръчва се нещо от Техно верига и те решават да пратят по MBM. Отиваме в офиса им в деня на доставката, след като са се свързали, че е пристигнала в офис. В офиса, една кака, облечена изключително неприлично, да не кажа по-груба дума, млящеща дъвка, първо не знае къде е пратката, после ни кара да чакаме 10-15 минути, докато си приказва сладки приказки с нейн познат, който дойде след нас да получи пратка и я получи пръв някак си. След това разбираме, че пратката е пристигнала в офиса, но куриера след това я взел и я натоварил в служебния си автомобил, защото решил, че ще я доставя на адрес. На адреса няма никой, съответно му даваме трети адрес, на работно място, където да я достави. Отговора беше, че ще я достави когато може, около Х часа. Така щяло да му е удобно.
Не знам някакви субстанции ли използват или ги наемат с конкурс.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Благодаря за обяснението относно пазаруването от Aliexpress. Малко по-долу съм дал няколко допълнителни съвета, които могат да помогнат да сведем рисковете от пазаруването до минимум Big Grin :

4. Проверете ревюта и отзиви на продукта и продавача: Преди да направите покупка, прегледайте ревютата и отзивите на продукта и продавача. Това ще ви помогне да получите представа за качеството на продукта и надеждността на продавача. Обърнете внимание на положителните и отрицателните коментари и внимавайте с продукти или продавачи с много ниски оценки или лоши отзиви.

5. Внимателно прегледайте описанието на продукта и снимките: Обърнете внимание на детайлите в описанието на продукта и проверете дали снимките са ясни и показват истинското състояние на продукта. Ако има недостатъци в описанието или снимките, може да бъдете изложени на риск от получаване на различен или дефектен продукт.

6. Проверете гаранцията и политиката за връщане на продукта: Преди да направите покупка, проверете каква е гаранцията на продукта и политиката за връщане на продукта. Уверете се, че има ясни указания за връщане на продукта или за получаване на обезщетение, ако не сте доволни от него.

7. Пазарувайте от надеждни продавачи: Избягвайте съмнителни продавачи с нисък рейтинг или огромни намаления. Предпочитайте продавачи с висок рейтинг и добра репутация. Внимавайте и с новите продавачи, защото може да нямат достатъчно отзиви и рейтинг, за да се оцени надеждността им.

П.С. Предварително се извинявам, ако се повтарям с някой друг съфорумник Wink

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай

Здравейте! Искам да върна пратка на Алиекспрес. Продавачът ми писа да използвам възможността за безплатно връщане. Как става това, просто отнасям пратката в пощата ли?
Цитирай

Зависи колко ще те таксуват за пратка до там. Може да се окаже по-скъпо отколкото е стоката + доставката до тук.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

(2023-06-13, 15:44:09)centur написа:  Зависи колко ще те таксуват за пратка до там. Може да се окаже по-скъпо отколкото е стоката + доставката до тук.

Аз напреднах малко в материала. Открих формата, която се попълва за връщане на продукта. Приета е, но не знам следва ли да правя още нещо, или вече мога да отнеса пакета в пощата. Във формата е посочена сумата, която ще ми върнат, плюс разходите за доставката. В края на краищата, използвам възможността за безплатно връщане, тъй като съм в срока за връщане и предполагам, че ще бъде уважена рекламацията ми. Не е като в европейските сайтове да имаш възможност в рамките на 14 дена да връщаш стоката без обяснения, но пък трябва да си платиш куриерските услуги.
Цитирай

Няма "безплатно" връщане на пратка до Китай!Идва "безплатно" ,защото имат търговски споразумения с авиокомпаниите нашите жълти братя.Всъщност има-но само в рамките на Китай.Ако пратката има батерия,може и изобщо да не ти я приемат(странно,но насам няма проблеми да идват Smile ) Отиди до съответният пощенски клон,там ще ти обяснят(услугите се заплащат различно в различните части на БГ)
Цитирай

Аз не съм връщал, но и според мен ще те одрусат, от пощите дават някакъв краен срок-дедовия, не ме бяха уведомили за една, нищо не бяха върнали
Цитирай

(2023-06-13, 16:54:07)vertexe написа:  Няма "безплатно" връщане на пратка до Китай!Идва "безплатно" ,защото имат търговски споразумения с авиокомпаниите нашите жълти братя.Всъщност има-но само в рамките на Китай.Ако пратката има батерия,може и изобщо да не ти я приемат(странно,но насам няма проблеми да идват Smile ) Отиди до съответният пощенски клон,там ще ти обяснят(услугите се заплащат различно в различните части на БГ)

Рокля е. Ето какво ми писа продавачът: "Sorry, please use the free return service."

(2023-06-13, 17:23:29)Pazuzo написа:  Аз не съм връщал, но и според мен ще те одрусат, от пощите дават някакъв краен срок-дедовия, не ме бяха уведомили за една, нищо не бяха върнали

Нищо не разбрах. Sad
Цитирай

Изключително приятна изненада от Алиекспрес-ако имаш повече от 1 поръчка,обединяват всичките в обща пратка и така я доставят.В случая бяха две от различни магазини с различни дати за доставки-поръчани на 19.05. доставени на 7.06. в офис на Expresone.Най-ранния срок за доставка беше обявен за края на юни на единия магазин и средата на юли за другия.
Цитирай

(2023-06-13, 17:37:52)evpetra написа:  Нищо не разбрах. Sad

Изпращаш пратката обратно на продавача в Китай - това е за твоя сметка естествено, т.е. плащаш си за пратката според тарифите на пощата за тегло/размер и т.н.
В случая може да се окаже, че ще ти излезе по-скъпо да я пратиш до там, отколкото да си поръчаш нова/друга пратка.

Ето пример:

[Изображение: 01.jpg]

+ си плащаш кашон/опаковка.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

evpetra,може да отвориш спор,това е другият вариант.Ако стоката има очевидни разлики с обявената(снимковият материал,който е предоставил търговеца),спокойно с отвори спор!Има ли очевидни разлики в цвят,кройка или размер?Ако има(особено размер-ти си поръчала М-идва L) или цвета розов,а ти си поръчала червен.Журито на платформата държи на тези неща-разлика в обявената стока от тази,която си получила!Не приемай предложенията на търговеца,след 4 дена се включва журито и решава спора.Направила ли си някаква постъпка до сега-чукнала ли си че си приела стоката?Връщането го забрави-най-вероятно ще струва повече от стоката(е,ако не е 50-60$).
Цитирай

(2023-06-14, 17:22:25)vertexe написа:  evpetra,може да отвориш спор,това е другият вариант.Ако стоката има очевидни разлики с обявената(снимковият материал,който е предоставил търговеца),спокойно с отвори спор!Има ли очевидни разлики в цвят,кройка или размер?Ако има(особено размер-ти си поръчала М-идва L) или цвета розов,а ти си поръчала червен.Журито на платформата държи на тези неща-разлика в обявената стока от тази,която си получила!Не приемай предложенията на търговеца,след 4 дена се включва журито и решава спора.Направила ли си някаква постъпка до сега-чукнала ли си че си приела стоката?Връщането го забрави-най-вероятно ще струва повече от стоката(е,ако не е 50-60$).

Продавачът се е съгласил да върна стоката, но къде отива безплатното връщане, не знам. Платих доставката, защото, все пак, обувките струват около 30 долара и си струваше да платя 18 лева (1,80 за опаковката!), за да спася поне част от сумата. Сега чакам да ми върнат парите.
Цитирай

Още една причина да не пазарувам от алито.  Сега ще кажете, ми то 90% нямат проблеми. Да, докато не им се случи на тях!
Цитирай

Пак не би ме спряло.. даже съм имал проблеми, все едно с бг търгашите нямаме проблеми Smile

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2023-06-14, 19:40:41)pepy1 написа:  Още една причина да не пазарувам от алито.  Сега ще кажете, ми то 90% нямат проблеми. Да, докато не им се случи на тях!

От кого пазарувате?
Цитирай

Да,от кого пазаруваш pepy1 ? Подобни неща могат да се случат на всяка он-лайн платформа.Не говоря наизуст-имам акаунти във 12 от тях и ги ползвам повече от 10 години.Ако си разучил добре правилата на платформата и си гледаш сроковете-всичко е точно.Имам над 1000 поръчки.Имам непристигнали пратки,неизправни,грешни и т.н.Нямам изгубени пари!НЯМА ПО-КОРЕКТНИ от Али,ако си любезен!А твоето включване в някой казус обикновенно е само негативно "Не купувай от Али"! Хайде да ни кажеш вече от къде купуваш ти,да знаем и ние!Къде всичко е ТОЧНО?!Предварително ти благодарим-ВСИЧКИ!
Цитирай

(2023-06-15, 05:46:06)vertexe написа:  Да,от кого пазаруваш pepy1 ? Подобни неща могат да се случат на всяка он-лайн платформа.Не говоря наизуст-имам акаунти във 12 от тях и ги ползвам повече от 10 години.Ако си разучил добре правилата на платформата и си гледаш сроковете-всичко е точно.Имам над 1000 поръчки.Имам непристигнали пратки,неизправни,грешни и т.н.Нямам изгубени пари!НЯМА ПО-КОРЕКТНИ от Али,ако си любезен!А твоето включване в някой казус обикновенно е само негативно "Не купувай от Али"! Хайде да ни кажеш вече от къде купуваш ти,да знаем и ние!Къде всичко е ТОЧНО?!Предварително ти благодарим-ВСИЧКИ!

Именно!
Цитирай

От по известните, Ибей и Амазон, другите места са ми предимно европейски сайтове, и някои български. В Европа има правила и регулатори! Германци, италианци и поляци са много коректни продавачи, британците са малко мърлячи. Говоря за платформите като цяло.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Те каквито цапаници са ми ставали в ибей,нямам думи!Нещо,което в Али е невъзможно да стане!Пратката е платена,с DHL ми идва за 2 дни,онези още не са пуснали шипинга!И на митницата ми казват"Пратката не е ваша,няма да ви я дадем!"(Подлежеше на обмитяване и ДДС)!!
Цитирай

Какво мито и ДДС от Европа? От скоро има от британците! Спора е излишен, давай си парите където желаеш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Че е ясно-ясно е Smile КАКВА ЕВРОПА? По-голямата част от търговците в бея, шипинга им е ИЗВЪН ЕВРОПА,болшинството е USA! Стока 5$-шипинг 4-6$ ! Да не говорим,че е пълно и с китайчета-със шипинг Китай Smile И спирането на митница и обмитяване на определени стоки има,откакто има он-лайн пазаруване!Вземи рацъкай малко няколко платформи,преди да даваш мнения.
Цитирай

Какво щях да правя ако те нямаше тук-незнам! Приключвам с теб, че не искам наказания заради диалога!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

От Али винаги включват таксите
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)