Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

(2023-06-14, 19:40:41)pepy1 написа:  Още една причина да не пазарувам от алито.  Сега ще кажете, ми то 90% нямат проблеми. Да, докато не им се случи на тях!
Явно си объркал темата, защото тази е за тези, които пазаруват от Алиекспрес, а не за тези, които НЕ пазаруват оттам.

 
Цитирай
Аксесоари

(2023-06-16, 12:36:06)Pazuzo написа:  От Али винаги включват таксите

Това не е вярно, за пратките на стойност над 150 евро ти приспадат таксите на последната стъпка при плащането Wink. После си дължиш ДДС тук заедно с митническото представителство. Хубаво е да се знае...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2023-06-16, 13:39:09)stenlius написа:  Това не е вярно, за пратките на стойност над 150 евро ти приспадат таксите на последната стъпка при плащането Wink. После си дължиш ДДС тук заедно с митническото представителство. Хубаво е да се знае...

И аз платих за митническо представителство 3,50 лв. за много евтина пратка. За пръв път ми се случва, вероятно това е било записано в офертата, но не съм обърнала внимание. Впрочем, и друг път съм получавала евтини стоки.
Цитирай

(2023-05-27, 17:02:41)flatmo написа:  За момента измислих елементарно решение - Отказах диспута.
Сега отново текат 75 дни до автоматично приемане на поръчката и премина в статус - очакване на потвърждение за получаване.
Мисля след 20 дни пак да пусна диспута защото системата в момента ми дава тази възможност.
Следващия път ще работя изцяло от компютъра и няма да потвъждавам предложението на търговеца през мобилното приложение.

Имам развръзка. Пуснах диспута наново с предложение "Refund only". Продавача отново предложи "Return/Refund".
Този път отказах предложежението му и системата ми даде възможност да се откажа от процедурата или да се върна към първоначалното ми предложение "Refund only".
Тъй като нямаше консенсус след 4 дни се намесиха от Алито. Излязоха със становище "Shipping abnormal" и в момента си чакам парите обратно.
Case closed!
Предполагам, че ако измамника беше успял да изнамери тракинг до Варна а не до София щях да гризна дървото.
Цитирай

Здравейте,
имам доста странна случка с пратка от Алито за която ме таксуваха 3 лв. в пощата. Поръчах си една малка тубичка с вакса за кола , уш за премахване на дребни драскотини но реално нищо не премахна. Както и да е, поръчката беше на стойност 2,13 долара с в ключен VAT и доставка под 1 долар, пратката се забави два месеца, помислих си че няма да дойде но пък взе че дойде. Отивам в пощата и ми казват че пратката била задържана на митница и затова се е забавила и ми искат 3 лв. и аз се учидих все пак цената която платих в сайта включваше VAT (ддс) и не разбирам защо са я спряли. От пощата немогат да ми дадат отговор защо трябва да платя 3 лв. и ако имам въпроси да ходя на митницата.(която се намира в друг град) На пакетчето няма опоменато че трябва ДДС, Мито и т.н. навсякъде пише 0.00 лв. Само отдолу на Митническо представителство: 3 лв.
До сега съм поръчвал доста пратки от Алито и за първи път ми се случва нещо подобно. Някой имал ли е подобна ситуация и разбрал ли е тези 3 лв. за какво ги взимат при изрядна поръчка с платено ддс и т.н. ?

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай

Откакто пощите въведоха тази официална облекчена процедура по митническо представителство от 1 май настана огромна драма. В пощенските станции мат множество отказани пратки, хората не искат да си ги взимат заради 3-те лв и смятат, че Али ще им върне парите след диспут (няма да ги върнат). Във FB групата за проследяване на пратки буквално всеки 2-ри пост е само за 3-те лв и е рев та рев...
А реално - това е наистина облекчена процедура и се начисляват единствено когато пратката идва от извън ЕС и влиза ДИРЕКТНО в България за митническо обслужване. Към момента това са предимно пратки с Узбекистанските пощи. Ако пратката е пусната с някоя от другите популярни услуги съдържащи ТРАКИНГ номер - тя влиза за митническо облужване в друга държава - Холандия например и 3-те лв в БГ не се начисляват.
Ето тук е описано всичко: https://www.bgpost.bg/bg/485
Накратко - в почти всяка поръчка в Али имате опция да изберете между няколко вида доставки - съответно тези с тракинг номер са по-скъпи, не са free shipping или 0.xx USD. Тогава няма да се плащат тези 3 лв, но ще платите 2-5$ за доставка. При free shipping и "Ali Saver shipping"; "Cainao super saver/economy" най-често се използват Унгарските пощи и напоследък Узбекистански за България. Унгарските не влизат на нашата митница и няма 3 лв; Узбекистанските влизат и има 3 лв - това няма нищо общо с ДДС.
Досега някой някъде е плащал тази услуга при влизане в ЕС, а БГ Пощи са я извършвали за тяхна сметка. След промените - ние клиентите (ЕДИТ: получателите, защото не сме клиенти) я плащаме, когато стоката е с произход извън ЕС и влиза директно на нашата митница за обработка.
Да, не е готино човек да си поръча нещо за 1-2$ и да има накрая още 3 лв такса - но е нереалистично да се смята, че вече може да дойде нещо толкова евтино с включена доставка от другият край на света. Времето на наистина евтиното пазаруване от Китай отмина безвъзвратно за съжаление. ЕС се защитава по всякакви начини от този внос, който бърка икономиката, която и без друго се крепи на обещания и фалш. Трябва да се калкулира и тази такса вече в очакванията за крайна цена на придобиване на даден продукт от Китай.
Надявам се да съм помогнал с разясненията. Smile

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Лошото е, че няма как да разбереш предварително с какво ще ти бъде изпратена пратката и да си направиш сметка (Унгарски, Узбекистански, Холандски и т.н.)
Цитирай

Благодаря за отговорите,
пратката е дошла с Узбекистанските пощи, доколкото разбирам това е проблема. Наистина, лошото е че няма как да се рабере с кои пощенски услуги ще дойде дадена пратка. Вариант за който се сещам е за вбъдеще да пиша на китаеца на лично да не я праща чрез тях. Не че 3-те лева са проблем, но като се съберат повече пратки за по 1-2 долара и лепнат на всяка по 3 лева, сумата става по-голяма.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай

Начинът как и от кого да бъде изпратена една пратка не се определя от продавача, а от системата върху която е изградена логистика, обработка и изпращане на поръчаните стоки по света.

 
Цитирай

(2023-07-24, 18:18:25)NoMaD написа:  Начинът как и от кого да бъде изпратена една пратка не се определя от продавача, а от системата върху която е изградена логистика, обработка и изпращане на поръчаните стоки по света.

Да, това е слабото място на Алиекспрес. Продавачът няма контрол върху логистиката, а логистиката е абстракция, нямаме контакт с нея. Така ми се изгубиха две пратки. На едната не ми бил написан телефонът и куриерът не можал да се свърже с мен, а на втората адресът за връщане бил невалиден, но той беше преписан от етикета на тяхната пратка.
Цитирай

Има и друга драма с Али-то... Поръчах една батерия на Хилти, за която имаше цена за доставка и съответно тракинг номер. Алиекспрес ме известяваше своевременно за движението на пратката и когато пристигна в бг, получих някакво странно съобщение за чакаща ме пратка в пощенската станция и даден номер със софийски префикс. Не му обърнах внимание и ходих в бг пощи, но там ме върнаха с обяснението, че това не е пристигнало при тях. След седмица се сетих да питам в DHL и ми се разкри цялата схема - било някаква вътрешна немска DHL услуга, която се разпращала от спийди, но швабите имали навика да трият номерата за връзка на получателя, след като ги предават за доставка към нашия куриер, което води до невъзможност да те известят да си получиш пратката само с посочен адрес, защото искат системата да запише разговорите на куриер-клиент... Тъпня неземна и неслучайно имат доста върнати пратки вече, така че си имайте едно наум и питайте в спийди, когато чакате пратки от Алиекспрес с DHL транспорт.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-07-23, 17:09:04)stenlius написа:   накрая още 3 лв такса - но е нереалистично да се смята, че вече може да дойде нещо толкова евтино с включена доставка от другият край на света. Времето на наистина евтиното пазаруване от Китай отмина безвъзвратно за съжаление. 
Щеше да е вярно,ако не беше написал,че минаващите през Нидерландия нямат такава такса и съответно нищо не си е заминало все още.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Привет! Боря се с един казус от Алито и не знам как да процедирам. Направих поръчка за малко под 1000$ разпръсната между 40 продукта, като голяма част от тях са от различни търговци и всичките са под 100лв с изключение на една единствена, която надвишава заветните $150. Абсолютно всичките пристигнаха в рамките на 2 седмици без последната, която е задържана на митница. И тук идва "проблема" - направил съм едно единствено плащане на цялата стойност, т.е $1000, а от митницата искат плащането на задържаната поръчка, т.е на $150. По телефона ми казаха, че трябва да принтирам всички останали поръчки да ги прикача към мейла за да си съберат сумата. На въпроса дали няма да начислят такси върху цялата сума от $1000 ми отговориха " Те колегите в митницата знаят какво да правят и ще преценят ", което ми звучи абсурдно. Поразпитах приятели и познати и всеки ми казва различно нещо - принтирай цялата поръчка и с един маркер задраскай останалите и напиши срещу тях " Друга поръчка "; Преправи си платежното да отговаря на цената; Търси си човек в митницата да ти помогне и т.н...

Та някой сблъсквал ли се е с този случай и знае ли какво е решението? Има няколко продукта ( общо към $200 ) изпратени от склад в Белгия и тракинга го доказва, но имам едно такова усещане, че никой няма да ми търси разяснение и ще ме зашият с таксите за цялата поръчка както е платена.

Не търся вариант в който да не плащам или да правя каквито и да е схеми. 

Поздрави Smile

И да добавя една "хитринка", която ползвам от известно време и го "доказах" пред колегите, та и каса бира си спечелих... Не знам дали сте запознати с ggbg - няма да правя реклама, но са доста известни и коректни. Всяка седмица ходя до офиса им за пратки откакто жената "откри" амазон.

Та пуснах 2 еднакви поръчки в един ден от Алито - една към БГ и една към Германия. Немската стигна за 5 дни до Германия и 1 ден за да я докарат до офиса им в Берлин. Хванах края на седмицата и на 9тия ден от поръчката ми беше в ръцете. Българската отне 24 дни. Не знам дали имат някакъв канал, самолети, хиликоптери или камили, но до момента всичко до там стига изключително бързо. Имах и "задържана" на митница в Германия - куриера ( немски пощи ) си носи ПОС терминал и от ггбг го плащат на момента, след като ти се обадят да потвърдят естествено.
Цитирай

1000 $ - около 40 ордера Smile The lord of the AliExpress! Хаха..ами не,колега.Тук никой не се е "сблъсквал" с такъв казус.Не се притеснявай,щом пазариш с такъв размах,едва ли ще те уплашат някакви таксички,дори и на всички поръчки.На следващите 3000 $ си запамети картата в портфейла на али и ги плащай отделно-просто още един клик.
Цитирай

@vertexe Не разбирам защо се правиш на интересен  Big Grin Съвсем нормален въпрос зададох Visslar
Цитирай

Какво означава с един клик, тракингите трябва да са различни щом са от различни продавачи
Цитирай

(2023-07-28, 23:11:04)Cherrypielol написа:  Привет! Боря се с един казус от Алито и не знам как да процедирам. Направих поръчка за малко под 1000$ разпръсната между 40 продукта, като голяма част от тях са от различни търговци и всичките са под 100лв с изключение на една единствена, която надвишава заветните $150. Абсолютно всичките пристигнаха в рамките на 2 седмици без последната, която е задържана на митница. И тук идва "проблема" - направил съм едно единствено плащане на цялата стойност, т.е $1000, а от митницата искат плащането на задържаната поръчка, т.е на $150. По телефона ми казаха, че трябва да принтирам всички останали поръчки да ги прикача към мейла за да си съберат сумата. На въпроса дали няма да начислят такси върху цялата сума от $1000 ми отговориха " Те колегите в митницата знаят какво да правят и ще преценят ", което ми звучи абсурдно. Поразпитах приятели и познати и всеки ми казва различно нещо - принтирай цялата поръчка и с един маркер задраскай останалите и напиши срещу тях " Друга поръчка "; Преправи си платежното да отговаря на цената; Търси си човек в митницата да ти помогне и т.н...

Та някой сблъсквал ли се е с този случай и знае ли какво е решението? Има няколко продукта ( общо към $200 ) изпратени от склад в Белгия и тракинга го доказва, но имам едно такова усещане, че никой няма да ми търси разяснение и ще ме зашият с таксите за цялата поръчка както е платена.

Не търся вариант в който да не плащам или да правя каквито и да е схеми. 

Поздрави Smile

И да добавя една "хитринка", която ползвам от известно време и го "доказах" пред колегите, та и каса бира си спечелих... Не знам дали сте запознати с ggbg - няма да правя реклама, но са доста известни и коректни. Всяка седмица ходя до офиса им за пратки откакто жената "откри" амазон.

Та пуснах 2 еднакви поръчки в един ден от Алито - една към БГ и една към Германия. Немската стигна за 5 дни до Германия и 1 ден за да я докарат до офиса им в Берлин. Хванах края на седмицата и на 9тия ден от поръчката ми беше в ръцете. Българската отне 24 дни. Не знам дали имат някакъв канал, самолети, хиликоптери или камили, но до момента всичко до там стига изключително бързо. Имах и "задържана" на митница в Германия - куриера ( немски пощи ) си носи ПОС терминал и от ггбг го плащат на момента, след като ти се обадят да потвърдят естествено.
Аз го правя редовно. Няма проблем, ще им дадеш разпечатки от поръчка с отделни стойности на артикулите, те ще си приспаднат каквото е нужно.
Ако си ползвал купони - трябва да покажеш артикул по артикул намалената цена (financial tab-а), иначе ще те чарджят по-високо. Обикновено искат и извадката от плащането + снимки на артикула, който е спрян от листинга в Али.
Събирам ги в таблица в ексел за да не се объркват и да е по-лесно за смятане и приспадане.
Ще си имаш и 16.80 таксата на БГ пощи + ДДС за това, което е спряно на митница. След като платиш може да пуснеш диспут в Али за да ти върнат ДДС (само него, без никакви други такси, които си платил).
Ще трябва да попълниш и декларации за стойност и за съгласие да те представляват.

Едит: този артикул за 150$+ може и да не ти е начислено ДДС - Али автоматично го маха за такива продукти. Провери си в поръчката. Така че, това с диспута няма да е актуално ако случаят е такъв.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Или директно в митницата да се ходи, после диспютче че не си получил товара Smile
Цитирай

@stenlius благодаря за изчерпателният отговор. Значи по каналния ред ще пусна платежното и отделни скрийншоти на всяка една от поръчките с ясно виждаща се цена ( полето най-отдолу с обща цена, шипинг и т.н ) заедно с попълнените документи + отделен екселски файл с всичко вътре описано и започвам да чакам. До колкото знам ще се свържат с мен ако има нещо допълнително от което се нуждаят като информация/документи и т.н. 

Поздрави и благодаря за отговора отново Cool
Цитирай

Пуснах 4 поръчки преди 7-9 дни и през Parcels ми дава еднакъв статус за всички и общ "Additional tracking number" (имат си и уникален тракинг номер). Това значи ли, че в даден разпределителен център са обединени и да ги чакам като една пратка? От различни търговци са.
Цитирай

Щом са от различни търговци по-вероятно да ти пристигнат по отделно (може да има разлика с 1 - 2 - 3 дни примерно, но може и повече).
Протекторите идват най-бързо, а по-обемни неща за около 2 седмици и на третата в началото са тук.
Понякога има опция да избереш 3 продукта на еди каква си цена - те обикновено идват или заедно в една опаковка с куриер или от пощата си ги получаваш заедно или горе долу по едно и също време.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Да, случвало ми се е да ми обединяват няколко поръчки от различни търговци в една пратка. Мисля, че това е било за поръчки с безплатна доставка, но не си спомням точно.
Цитирай

(2023-07-30, 20:59:44)centur написа:  Щом са от различни търговци по-вероятно да ти пристигнат по отделно (може да има разлика с 1 - 2 - 3 дни примерно, но може и повече).
Протекторите идват най-бързо, а по-обемни неща за около 2 седмици и на третата в началото са тук.
Понякога има опция да избереш 3 продукта на еди каква си цена - те обикновено идват или заедно в една опаковка с куриер или от пощата си ги получаваш заедно или горе долу по едно и също време.
Въпросът е, че ми ги свързва към общ тракинг номер. Ще видя.
Цитирай

Правилно си разбрал,дори да са от различни търговци,в сортировъчния център компа отчита,че са към една дестинация и ги събира заедно.Обикновенно се случва,ако си ги пускал през малки интервали от време.Ще дойдат заедно в един пакет.
Цитирай

Пуснах ги буквално наведнъж, с едно плащане. Преди малко пристигнаха всичките 4 вкупом, като прогнозируема та дата за получаване за едната беше до 14 август, за другите 3 до средата на септември. Те дойдоха за няма и 2 седмици, че и до вкъщи: Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)