Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Когато въведоха плащането на ДДС с поръчката,вече не чакаме толкова.Жълтите ни братя направиха огромни митнически складове във Унгария,Холандия,Румъния и всичко идва доста бързо.Но за да се застраховат,оставиха сроковете за шип и делив същите.В Испания направиха даже "жив"магазин на Али-на 4 нива,над 1000 търговци продават на обявените в сайта цени...лудница направо! Smile
Цитирай
Аксесоари

Здравейте! Някой знае ли какво се случва с тези от EXPRESSONE? Да не са в някакъв годишен отпуск? Имам пратка, която за 7 дни пристигна от Китай до София, а вече 19 дни не може да измине по-малко от 60 километра до моя офис.


   

А536
Цитирай

Те тия са си така Smile)))))
Цитирай

В намален състав са, но работят. Опитай да тракнеш късият номер от Eurodis в expressone.bg, с дългият вероятно няма да работи. Като гледам скрийншота ти - пратката ти е потънала/загубена във входящият склад на EO. Обикновено отнема 2-3 дни да я вземат по разпределение в локалният ти офис.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Това е от българския и унгарския
.png у2.png Размер: 36.57 KB  Сваляния: 528
.png У.png Размер: 18.32 KB  Сваляния: 517
:

А536
Цитирай

А идвало ли е съобщение във Viber Business inbox или в мейл-а от регистрацията в Aliexpress, че данните за пратката са непълни и трябва актуализация?

Ето така изглежда:

[Изображение: dd61bb3301599d1e3ef19972fa762be0.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Нямам такива съобщения. Имам отговори от 27 юли насам от общо три мейла  от Expressone, които са почти еднакви:

"Здравейте,
Ще извършим проверка относно пратка номер 00000000000000000 и ще я придвижим за доставка възможно най-бързо.
С уважение,
Express One"

" Отговор на запитването
Здравейте,
Ще извършим проверка относно пратка номер 000000000000 и ще Ви върнем обратна връзка, когато имаме повече информация за нея.
С уважение,
Express One"

Досега няма никакъв резултат.

А536
Цитирай

(2023-08-01, 18:08:15)stenlius написа:  А идвало ли е съобщение във Viber Business inbox или в мейл-а от регистрацията в Aliexpress, че данните за пратката са непълни и трябва актуализация?
Нищо лично, но за мен това си е някаква измамна схема с цел източване на сметки или нещо друго. Преди месец бях също получил 2-3 пъти подобни съобщения от Expressone, без да съм поръчвал нищо от Али.

 
Цитирай

Някой да е освобождавал пратки от митница с декларация за съгласие скоро? С последните 3 пратки ми се струва, че все повече и повече излизат в отпуски - от 3 до 20 дена след подадени пълен набор документи....
Цитирай

(2023-08-02, 08:52:22)NoMaD написа:  Нищо лично, но за мен това си е някаква измамна схема с цел източване на сметки или нещо друго. Преди месец бях също получил 2-3 пъти подобни съобщения от Expressone, без да съм поръчвал нищо от Али.

Не е измамна схема, а вероятно е объркан телефонен номер Wink. Аз имам 10-ина такива от юни насам и на всичките съм си попълвал адреса - и всички пратки ми пристигнаха както трябва. На линка се попълва само избор за получаване от офис или на адрес еднократно - няма опция за сметки или нещо друго.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Стоката така или иначе е платена предварително. И аз веднъж съм попълвал адрес само
Цитирай

Здравейте. Има ли начин да се свърже човек директно с Алиекспрес, като се избегнат чат ботовете. От както за комбинираните доставки се намесиха post.hu (да кажем от средата на тази година), заедно с expressone.bg, стана пълна каша. В системата пишат неуспешна доставка, така 4-5 пъти, без въобще да са идвали (много лъжливи). Накрая пишат нещо се обърка. Трябва ли половин година, хората в България да не си получават пратките, за да се сетят тия в Китай, че тия унгарци са бая лъжливи. За сега Алито връща пари, но това не си е работата... големи мошеници. Някакви идеи.
- Като например да се поръчва през 2-3 седмици по една пратка, за да избегне комбинираните им доставки
- Ако по вайбър ти пишат да си дадеш адрес, да не даваш адрес, а да посочиш някой пункт за вземане. Тия експресоне, явно няма да ти го донесат до вкъщи
- Да не се поръчва, чрез AliExpress доставка, да се се избегнат унгарците.

То с българските пощи бе зле, но работеше системата. С тия унгарци и БГ приятелите им, всичко е пълна измама.

С холандците, работа си беше супер. Тия унгарци прецакват всичко...
Цитирай

Аз поръчах наскоро за пръв път от алиекспрес и си взех комбинираната пратка от офиса им.Мен ме устройва.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

(2023-08-05, 09:17:04)15W40CE написа:  Здравейте. Има ли начин да се свърже човек директно с Алиекспрес, като се избегнат чат ботовете. От както за комбинираните доставки се намесиха post.hu (да кажем от средата на тази година), заедно с expressone.bg, стана пълна каша. В системата пишат неуспешна доставка, така 4-5 пъти, без въобще да са идвали (много лъжливи). Накрая пишат нещо се обърка. Трябва ли половин година, хората в България да не си получават пратките, за да се сетят тия в Китай, че тия унгарци са бая лъжливи. За сега Алито връща пари, но това не си е работата... големи мошеници. Някакви идеи.
- Като например да се поръчва през 2-3 седмици по една пратка, за да избегне комбинираните им доставки
- Ако по вайбър ти пишат да си дадеш адрес, да не даваш адрес, а да посочиш някой пункт за вземане. Тия експресоне, явно няма да ти го донесат до вкъщи
- Да не се поръчва, чрез AliExpress доставка, да се се избегнат унгарците.

То с българските пощи бе зле, но работеше системата. С тия унгарци и БГ приятелите им, всичко е пълна измама.

С холандците, работа си беше супер. Тия унгарци прецакват всичко...

Аз не виждам никаква вина в унгарците. В Унгария 2 дни, в България 22 дни: 

.png сл.png Размер: 57.72 KB  Сваляния: 420

А536
Цитирай

(2023-08-07, 07:45:06)2608 написа:  Аз не виждам никаква вина в унгарците. В Унгария 2 дни, в България 22 дни: 
Браво колега. Добре изглеждат нещата. При вас комбинирана доставка ли беше? В моя случай писаха, че са идвали 3-4 пъти в къщи, без никой да е идвал. Накрая уж я унищожили. Върнаха ми парите.
Сега, чакам още две комбинирани. Пратиха ми по Вайбър съобщения да си пиша адреса, сякаш те бе би трябвало да го знаят. Написах го, но май трябваше да посоча пункт за получаване....  Angry Има нещо гнило.... Angry Angry Angry

(2023-08-05, 17:55:30)nanobanano написа:  Аз поръчах наскоро за пръв път от алиекспрес и си взех комбинираната пратка от офиса им.Мен ме устройва.

Може би това е начина. Да се посочва само офис за получаване. Преди автоматично насочваха към най-близкият офис. Но сега има нещо не както трябва...


Прикачени файлове Миниатюри
   
.png Screenshot 2023-08-07 095443.png Размер: 122.61 KB  Сваляния: 418
Цитирай

(2023-08-07, 08:58:17)15W40CE написа:  Браво колега. Добре изглеждат нещата. При вас комбинирана доставка ли беше? В моя случай писаха, че са идвали 3-4 пъти в къщи, без никой да е идвал. Накрая уж я унищожили. Върнаха ми парите.
Сега, чакам още две комбинирани. Пратиха ми по Вайбър съобщения да си пиша адреса, сякаш те бе би трябвало да го знаят. Написах го, но май трябваше да посоча пункт за получаване....  Angry Има нещо гнило.... Angry Angry Angry



Тази беше комбинирана, но с нея дойде и друга, която не беше/вместо за 22 за 17 дни/.

А536
Цитирай

(2023-08-07, 08:58:17)15W40CE написа:  Браво колега. Добре изглеждат нещата. При вас комбинирана доставка ли беше? В моя случай писаха, че са идвали 3-4 пъти в къщи, без никой да е идвал. Накрая уж я унищожили. Върнаха ми парите.
Сега, чакам още две комбинирани. Пратиха ми по Вайбър съобщения да си пиша адреса, сякаш те бе би трябвало да го знаят. Написах го, но май трябваше да посоча пункт за получаване....  Angry Има нещо гнило.... Angry Angry Angry


Може би това е начина. Да се посочва само офис за получаване. Преди автоматично насочваха към най-близкият офис. Но сега има нещо не както трябва...

Явно са прочели, за моят случай и днес ми пратиха известия да си ги взема от техни пунктове. Lol Извода е да си избереш сам техен офис, защото при мен за едни и същ адрес , са ми пратили два техни офиса, които са далеч един от друг. Имайте си едно на ум. Tongue


Прикачени файлове
.png Screenshot 2023-08-07 151352.png Размер: 61.51 KB  Сваляния: 434
Цитирай

Получавам вече за 4ти път комбинирани през тия и няма никакви проблеми. Всичките пъти пристигат в един и същи офис. Но тракинга става безполезен за последните 2-3 стъпки.
Цитирай

На мен ми е интересно кога ги комбинират?
Поръчки (за всички съм избрал Aliexpress Saver Shipping) от 12 юли ги получих комбинирани, от 28 юли всичките ще са отделни. Има ли връзка с промоциите на Aliexpress? https://promossale.com/aliexpress-sale-dates-2023/
Цитирай

Някой да препоръча въдица с макара за начинаещ ,компактна.Нещо 50на лв или да търся от България.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

https://www.aliexpress.com/item/1005002565007089.html

Посочения продукт ако бъде поръчан до адрес (поща) ще дойде ли до адреса (пощата) или трябва да ходя да го вземам от митница?
Гледам, че е с включен VAT, но досега не съм правил поръчки с такава стойност и искам да съм сигурен, че всичко ще мине нормално.
Цитирай

Да споделя за моя опит. Комбинираха ми пратки с един номер. На 1.10 според проследяването на сайта ми показва, че била станала грешка и пратките ще бъдат доставяни по отделно. Ако номер на пратката ви започва с 15827 и е само числа ще бъде получено от expressone.bg Там обаче си проверете къде ви се намира пратката и почвайте да звъните. При мен от 2.10 е там и чакам известие, но няма никакво - няма смс или мейл. Жената от телефона каза, че системата им е нова и поне 80 процента от китайските пратки ще се получават за в бъдеще при тях и най-вероятно няма да се доставят до адрес, а по пунктове, на които трябва да се взимат след като проверите къде е вашата.

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай

Пичове какви отстъпки се очакват на 11.11 понеже досега на съм пазарил на този "черен петък" за Aliexpress?
Да очаквам ли голяма отстъпка (харесал съм си https://www.aliexpress.com/item/10050051...TxkKy3oZRF) или няма смисъл да чакам и да си го купувам сега?
Цитирай

(2023-10-07, 17:25:30)simeonivanov22 написа:  Пичове какви отстъпки се очакват на 11.11 понеже досега на съм пазарил на този "черен петък" за Aliexpress?
Да очаквам ли голяма отстъпка (харесал съм си https://www.aliexpress.com/item/10050051...TxkKy3oZRF) или няма смисъл да чакам и да си го купувам сега?

Провери цената на сайта на СанМартин и поръчвай.При тези намаления на 11.11 минуса е че много се бавят доставките.

Smile
Цитирай

(2023-10-07, 17:25:30)simeonivanov22 написа:  Пичове какви отстъпки се очакват на 11.11 понеже досега на съм пазарил на този "черен петък" за Aliexpress?
Да очаквам ли голяма отстъпка (харесал съм си https://www.aliexpress.com/item/10050051...TxkKy3oZRF) или няма смисъл да чакам и да си го купувам сега?

Официалната им страница в Алиекспрес има намаление и купон за този модел. От ревютата, които съм гледал за повечето китайски марки, осовните препоръки винаги са да се купува от "официалните" магазини. Голяма лудница е настанала покрай този NH34, тези цени са абсурдни.

Seriouswatches ще имат Black Friday и Cyber Monday през ноември, провери и там. Цените им по принцип не са лоши, обслужването е бързо и добро, всичко се доставя от Европа. OceanX имат сходни Ролекс homage/клонинги с механични и кварцови GMT на сходни цени.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 21 гост(и)