Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Не го намирам там.

 
Цитирай
Аксесоари

(2023-11-23, 11:51:05)NoMaD написа:  Не го намирам там.

Защото вероятно е видно само за администрацията на сайта. И аз не виждам даже броя на покупките си. В eBay имаше доколкото помня рейтинг даван от продавачите, но тук не намирам нищо и в акаунта на сайта.
Цитирай

(2023-11-23, 07:52:29)buci59 написа:  Сигурно не знаете,но както всеки продавач в платформата на Ali Express има рейтинг,който сам си печели спрямо отношението си към клиентите си с продажби,коректност,бързина,качество на продукта,така и всеки купувач трупа рейтинг с отношението и действията си към платформата.Когато решиш да се правиш на тарикат и често неоснователно злоупотребяваш с предизвикан спор за връщане на суми по пратки,рейтинга ти пада и пада докато накрая те игнорират напълно.Затова и "съфорумци пазарували по правилата, “журито” ги порязва и горят"

И в ибей има рейтиг, там ако държиш на него не се стига до спорове с администрацията, всичко се решава на ниво продавач - купувяч. имах поръчка за 70$, обаче по тракинга тя е получена във Варна, а аз съм дал софийски адрес. Просто ми пратиха нова, а варненската сигурно са я върнали на продавача, дори и да не са, не ми пука, аз не съм я получил - то така става като мамиш с тракинга. Това става с официална кореспонденция мужду мен и него. За Амазон ... Ако ти пратят грешна поръчка, не я връщаш/ако е до 50$ сумата по спомен/, остава си за теб, обаче ти пращат наново това което си поръчал! Алито... за късметлии като теб е идеално, но за изгорелите които играят по правилата.... Само да споделя, че китайците нарушават правилата за ел търговията като пращат грешен или несъществуващ тракинг номер!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

В декстоп сайта(може и чрез мобито,но даваш вид "като декстоп"),отиваш на feedback-Reviews About You.И там,ако си се правил на селски тарикат,ругал си като каруцар и следвал съвета"пиши че не е дошла поръчката и ти е без пари" и т.н.може да те баннат перманентно от платформата.Банана е сериозен-IP,мак адрес,идентификационен номер на операционната система,кредитна карта.Ако рейтинга ти е висок и спазваш правилата,при разумен спор-платформата ВИНАГИ ОТСЪЖДА В ПОЛЗА НА КЛИЕНТА.Колегата pepy1 знам,че не е на такова мнение,ама него си го знаем.Бъдете послушни,деца! Smile
Цитирай

(2023-11-23, 19:04:23)vertexe написа:  ...Ако рейтинга ти е висок и спазваш правилата,при разумен спор-платформата ВИНАГИ ОТСЪЖДА В ПОЛЗА НА КЛИЕНТА...
Това "ако" не върши работа. Къде може да се провери какъв ти е рейтинга?

 
Цитирай

Само последното изречение ли си чел от поста ми?Почни от началото,ама бавно!
Цитирай

Явно говорим за различни неща. Преди десет години нивото на купувачите бе в букви: A1, А2, А3, след това бе сменено с "бронза, злато, платина". Сега нивата на купувачите или са премахнати от платформата или просто са преместени някъде. В директорията ""Feedback-Reviews About You" са само твоите отзиви за стоката която си или не си получил и няма никаква информацията за нивото ти както купувач там. Т. е. не е това, което ме интересува в случая.

 
Цитирай

Нивата бяха на база това колко пари си изхарчил, а не какво си диспутвал. Big Grin
В секцията "Feedback - Reviews About You" са ревютата, които търговците са оставили за теб и star rating-а (виждаш и твоите ако си писал за всеки артикул). Несъмнено бекенда ги групира тези неща за всеки акаунт и се взимат предвид при по-тежките диспути.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Да, така е. Аз имам само положителен рейтинг и досега никога не са отсъждали диспут не в моя полза. Но аз пускам диспут само и единствено ако има за какво.
Цитирай

(2023-11-24, 11:43:04)stenlius написа:  Нивата бяха на база това колко пари си изхарчил, а не какво си диспутвал. Big Grin
Ами аз точно за това и питам, къде може да се види кое ниво си стигнал вече.

 
Цитирай

Опитай с този линк: 
https://login.aliexpress.com/?return_url...om/vip.htm
Цитирай

Ето тук са.

   
Цитирай

Точно,колегата degman се е постарал да го направи със срийнове.Клас на юзера(А1/А2...) се определя не само колко поръчки си направил,там влиза и присъствие в сайта(време),брой монети,колко дълъг страйк на монетите имаш и т.н.Общо присъствие в али долу-горе...
Цитирай

(2023-11-24, 14:43:59)vl@di написа:  Опитай с този линк: 
Благодаря, точно това търсех, линкът в случая помогна.

[Изображение: Untitled.png]

 
Цитирай

Ами на грешното място си,не е това!Това ти е рейтинга като купувач(колко поръчки имаш,колко пари си изхарчил,присъствие в сайта и т.н.)
Отиваш на Account-feedback-Reviews About You.Там ще видиш на всяка поръчка,твоето име-името на търговеца-звездички.Колегата degman,2 поста нагоре,го е направил с картинки!
Цитирай

(2023-11-25, 09:29:48)vertexe написа:  Ами на грешното място си,не е това! Това ти е рейтинга като купувач...
Ами мен точно този рейтинг ме интересуваше, защото той бе премахнат в мобилното приложение. Директорията Account-feedback-Reviews About You си я ползвам при нужда най-редовно при отзивите си и на търговеца, но не и за рейтинга, за който питах.

(2023-11-23, 10:52:30)NoMaD написа:  И къде може да се види този рейтинг на купувача?

 
Цитирай

Поръчал съм си лампа за химическо полиране на фарове.
3та поръчка правя, от различни търговци с доставка от Полша, Франция и сега последната май е от Испания.

И не идват, някаква схема ли правят ?
Парите ми ги възстановяват, няма драма там, ама вече сума ти време чакам прословутата лампа.

https://www.dhl.com/bg-bg/home/tracking/...30368038DE
Намерих познат в DHL Германия, който провери пратката, документално не е оформена, както трябва и понеже подателя не си мърда пръста, а и вече Али са ми възстановили сумата - пратката предстои да бъде унищожена.

Даже сега последната е Choice и минаха вече 9 дни, а статуса е като на линка по-горе.
Цитирай

Ако е Choice би трябвало да дойде със сигурност. Ацетонова ли е - това което ми хрумва е да има някакви ограничения за транспортирането или вноса/експорта. Китайците си пишат от EU складове, но много често идва първо от Китай - и DHL номера чака да пристигне китайската пратка за да се активира.
Дай линк за чойса...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Ацетон е, аз докато я чакам да дойде, ги минах с полир паста.


https://www.dhl.com/bg-bg/home/tracking/...31034892DE

Значи тази е от Полша този път:
https://www.aliexpress.com/item/10050058...18029sVvht
Цитирай

Здрaвейте. Имам пратка уж от Полша през CAINIAO WAREHOUSE EXPRESS, но тракинг номерът ми завършва на DE и в сайта на DHL от 18ти Ноември стои стаус Export parcel center. Germany. По същото време (18ти ноември) speedy има Получена информация за пратка с този тракинг номер.

Видях в пост номер 3986, че DHL Германия може "услужливо" да са замаскирали номера ми, та писах мейл на спиди да ги питам те виждат ли движение на пратката (без да казвам какво съм прочел тук във форума), ама ми върнаха мейл просто да изчакам повече време, камионите се бавели на границата.

Нямам познати нито в DHL, нито в спиди, сигурно ще посетя някой офис на спиди идните дни да видим мои данни ли липсват, или друг е доставчикът, а спиди по дефолт си получават известие от DHL, или нещо продавачът ме пързаля с тоя тракинг номер.

Ако някой има идея какво да направя и колко време имам преди да върнат пратката, моля да сподели. Блaгодаря.
Цитирай

Спиди получават информация за пратката веднага при изпращане,съответно няма последващ тракинг.Ще дойде.От европейските складове идва пак за 2-3 седмици.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Добре дошъл в отбора, прочети над твоя пост.
Цитирай

Прочетох и може би е ред да кажа "благодаря за приема" Smile , но все още се надявам да не вляза в отбора и да си получа пратката.
За сега два противоречиви поста: ще дойде; вече трета пратка не идва. Явно няма какво да направя, ще почакам и дано пристигне. Мерси за отговорите.
Цитирай

Aз имам развитие. Пратката ми е в БГ, но благодарение на приятел в DHL Германия.
Чакаш, аз имам съмнения , че продавача изобщо е нямал склад в Полша и си е пътувала от Китай до Дойч.
Цитирай

Ако чакат първо да пристигне от чайна, значи и DHL са в играта по някакъв начин, защото си пише, че на 18-ти е била в центъра им за изпращане/напускане на Германия.
По-скоро немците може да са затегнали трафика през граница, не знам. Защото жената от офиса на спиди ми каза, че също имала забавена пратка от DHL Германия, липсвал ѝ някакъв етикет, че е безопасна пратката ѝ (нещо документално, не разбрах точно), но и тя имала на кого да се обади и са уредили нещата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)