Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

За да спите спокойно най-добре поръчайте пратките на стойност над 30 лв. да идват от Германия или друга страна от Европейския съюз. За пръв път се сблъсках с ДДС и мито, когато ми беше задържана пратката. Купих си обектив за моя фотоапарат, пратката беше изпратена от Китай. Цената на обектива беше 350 лв, тук в България беше обявен на 500 лв,, нов, в магазин. Накрая като ударих чертата, като платих ДДС и мито, че даже платих и на Български Пощи да ме представляват пред митницата, и останах с едни 50 лв на кяр, както се казва. Интересното беше че и друг път съм поръчвал пратки над 30 лв., както в случая с една екшън камера която беше 140 лв., но тогава се разминах, не ми я бяха блокирали. Лошото при случая с обектива е, че не бях наясно и затова изгорях. Ако сега трябва да го поръчам отново бих задал като опция пратката да се изпрати от страна от Европейския съюз.
Цитирай
Аксесоари

(2019-07-27, 22:18:47)donscot написа:  За да спите спокойно най-добре поръчайте пратките на стойност над 30 лв. да идват от Германия или друга страна от Европейския съюз...
 Стоките, с дестинация от страна, членка на ЕС, на Али се броят на пръсти и няма как да стане всеки път.

 
Цитирай

Така е, съгласен.
Цитирай

Правенето на нов акаунт при всяка нова поръчка и използването на отстъпката за нов потребител позволено ли е в алиекспрес ? Като се има в предвид че се ползва една и съща дебитна/кредитна карта ?

Samsung galaxy s3 - rooted cm 13 official / Meizu MX4 / Samsung Galaxy s6 gold 32gb / Xiaomi redmi k20 pro 8/128 GB, black
Цитирай

Добър ден колеги , имам въпрос свързан обаче с Amazon.com ... ///
Желая да си закупя следния лаптоп - https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-...pons&psc=1

Защото просто цената е страшно ниска , към 2100лв , докато тук в българия абсолютно същия лаптоп е 3000лв + ...

Понеже никога не съм поръчвал толкова скъп продукт , дали ще пристигне уж пише " deliver to Bulgaria " и колко горе долу ще струват тези МИТА , тъй като нищо не разбирам и това ми е първото сблъскване като цяло ...

Много благодаря на отзовалите се !!!

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

За телефони всъщност е 20% ДДС, мито няма. Не знам обаче за лаптоп как стоят нещата.

Вечния бетатестер!
Цитирай

(2019-08-05, 09:38:39)gamerz7 написа:  Добър ден колеги , имам въпрос свързан обаче с Amazon.com ... ///
Желая да си закупя следния лаптоп - https://www.amazon.com/Acer-Predator-i7-...pons&psc=1

Защото просто цената е страшно ниска , към 2100лв , докато тук в българия абсолютно същия лаптоп е 3000лв + ...

Понеже никога не съм поръчвал толкова скъп продукт , дали ще пристигне уж пише " deliver to Bulgaria " и колко горе долу ще струват тези МИТА , тъй като нищо не разбирам и това ми е първото сблъскване като цяло ...

Много благодаря на отзовалите се !!!

Общата цена всичко излиза 1493 $  ,  с доставка до България  .

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
Цитирай

Като гледам и шипинга(доставката),няма смисъл да поемаш риска да го купуваш от там!Цената е почти една и съща,и ако ти тряснат и ДДС(евентуално и нещо по машината да не е в ред),увисваш на куката!
Цитирай

Така е , съгласих се... Просто тука е около 3000лв точно.....

''A true master is an eternal student''

           
                
Цитирай

Поръчай го до офис на фирма която доставя стоки от Англия.
Цитирай

Някой имал ли е такъв случай, при който 1 месец само му се обработва пратката в Китай. На 19/03/29 23:15 е изпратен първия кейс и не дойде изобщо. После на 19/06/18 04:21 бе изпратен още един и все още го няма. По трак номера виждам, че доста време е престоял в Китай. https://t.17track.net/zh-cn?spm=a2g0s.im...89928660CN

Другото, което ме съмнява е БГ Пощи дали не затриха някъде първата пратка, защото ми бяха звъняли, но не бях вдигнал. Отидох на място да го взема и ми казаха, че пратка за мен нямат никаква. Аз им обясних, че са ми звъннали най-вероятно, за да отида да си я взема, но те отрекоха да са позвънявали. Показах номера - потвърдиха, че от него звънят, но ... дотам. Както и да е писах на китаеца и той изпрати нов, но май няма да пристигне. Купени са 2 нови от БГ, но просто ми стана чудно защо толкова бавно се обработва самата пратка и дали и при вас се е случвало.


Цитирай

Аз бях поръчал 2 вида стъклени протектори по 2 броя - нищо не дойде дори на 60-тия ден, след което пуснах dispute и Aliexpress ми възстановиха парите (китаеца беше съгласен на dispute).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

А, аз ги отписах вече, щом купихме нови. Въпросът е че чак сега забелязах колко време се подготвя пратката в страната им и ми се видя странно.


Цитирай

(2019-08-08, 17:05:11)tivanov96 написа:  А, аз ги отписах вече, щом купихме нови. Въпросът е че чак сега забелязах колко време се подготвя пратката в страната им и ми се видя странно.

Когато пратката не е записана, като препоръчана не се проследява от българските пощи. Следователно не се получават известия, че пратката е изпратена към България, или пристигнала в пощенския офис.

https://www.bgpost.bg/bg/384

Сега видях, че става въпрос за кейс. Малко тъп въпрос, но провери ли си пощата? По принцип малките пратки, ги пращат  на адрес.

ZTE BLADE with CyanogenMod 11.0(4.4.2)
Цитирай

Да, наясно съм с препоръчаните. За някои пратки давам адреса на пощата, особено когато са такива малки пликчета. Една от служителките винаги ми звъни като пристигне нещо за мен и отивам и го грабвам. Случват се и такива неща, просто тоя срок ме учуди, че е твърде дълъг в страната на продавача. Досега не съм забелязвал такова нещо.

Иначе от ~10 години си пазарувам от ибей, вече и али, и съм наясно, че не идват пратки. Явно не съм обърнал внимание на тракинг кодовете и по-точно датите  Big Grin Да не де случва при по-големите суми, другото е прежалимо.

EDIT: Това получих като разяснение защо се бавят толкова

Цитат:i check the shipment at shipping company ,
there is a problem with customs , now we have a new rules of export ,
so many parcel should be deal with at Airline departure
and some of parcel can not be sent soon ,


Цитирай

Не знам дали точно тук трябва да пиша за проблема си Smile
Регистрирана съм в сайта Aliexpress.com отдавна и преди дни направих няколко покупки. От два дни се опитвам да вляза в профила си, но ми изписва съобщение, че поради голяма активност иска верификация на акаунта. Стъпка по стъпка направих, каквото искаха - телефонен номер, на който да ми изпратят код за достъп, но .... до там. Нито код, нито достъп и така няколко пъти.
Опитах се да се свържа по чата, но за да проведа разговор трябва да вляза в профила си, а точно това не мога. Този чат според мен е напълно безполезен
Всичко направих, но никакъв резултат. И зелената лента предвижих, и телефонен номер оставих, но не получих обратен SMS с код, и от друг компютър и през телефона пробвах, но нищо. Не мога да вляза в профила си.
Изпратих и имейл в отговор на поръчката си, че не мога да влизам в акаунта си, но не получих никакъв отговор, защото предполагам, че са автоматични и не са за комуникация. От картата ми са извършени плащанията и май ми остава единствено надеждата, че продавачите са коректни и нещо ще изпратят , което не е много сигурно. Най-много се ядосвам на начина им на комуникация с клиентите.
Няма ли някакъв имейл за връзка с клиенти, относно въпроси и сервизно обслужване, а само чат, който не можеш да използваш, ако не си в профила си?
На някого да му се е случвало това?
Приемам всякакви съвети и помощ как да вляза в профила си.
Цитирай

Пробвай със забравена парола, ако още неси пробвала!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай

Колеги, как се свързвате с продавачите от Алиекспрес? Имат някаква нова система за съобщения. Изпращам съобщения, които остава непрочетени. В същото време, те ми изпращат някаква информация през друг канал като съобщение.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Еми..това е начина,смениха начина на съобщения(и не само това).Другия начин е живия чат,там веднага реагират,но това е екипа на Алито(журито).Те може и продавачите още да не са свикнали с новите съобщения Smile
Цитирай

Един взе че прописа. Написа доста плахо Welcome , след което последваха емоти. Език ли не знае, друго ли е, големи торбалани в Алиекспрес. Big Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай

Не ми се е случвало някой да не ми отговаря. Много добре се разбирам с китайците явно, гледам че и те с мен Smile

Sent from my LM-G710
Цитирай

Аз въобще не се занимавам да им пиша. Директно цъкам Open Dispute.
Преди няколко дни получих пратка (беше поръчана на 25-ти юли). Отварям плика и си викам: толкова бързо пристигна и само бегло погледнах кутията (по принцип на кутията е изобразено точно това, което бях поръчал). Обаче като отворих кашончето да видя ... изненада - няма нищо общо с това от кутията, а съвсем различно от това, което бях поръчал.
Единствено бях избрал опция за Free Shipping и висок рейтинг, но явно за мошениците няма значение рейтинга. Теоретично е възможно да е объркал съдържанието, защото са сходни с други, но това не е мой проблем, а да не говорим, че стока за 5$ да я пратя обратно в Китай ще ми излезе по-скъпо от самата стока сигурно. Днес получих отговор от Aliexpress, че ще ми възстановят сумата от 3 до 20 работни дни.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Нямам загубен спор.Никога не пиша съобщения,молби и разбирателства по мейли и съобщения.Има правила,наложени от платформата Али Експрес-до указания срок,доставката трябва да пристигне,иначе гарантират връщане на парите.Бъди винаги любезен и спазвай правилата на сайта-това е златното правило.И винаги връщай фидбек-това гради висок рейтинг на купувач(от скоро може да се види и той).Хората са по-коректни от жив продавач в нашите магазини!
Цитирай

Много зависи за какво става въпрос. Ако продавачът шикалкави нещо - да, диспут. Ама, ако е нещо, което не зависи пряко от него - проявявам разбиране и чакам (ако опира до пресрочване на сроковете за доставка).
Цитирай

(2019-08-11, 15:48:03)a6olq написа:  Не знам дали точно тук трябва да пиша за проблема си Smile
Регистрирана съм в сайта Aliexpress.com отдавна и преди дни направих няколко покупки. От два дни се опитвам да вляза в профила си, но ми изписва съобщение, че поради голяма активност иска верификация на акаунта. Стъпка по стъпка направих, каквото искаха - телефонен номер, на който да ми изпратят код за достъп, но .... до там. Нито код, нито достъп и така няколко пъти.
Опитах се да се свържа по чата, но за да проведа разговор трябва да вляза в профила си, а точно това не мога. Този чат според мен е напълно безполезен
Всичко направих, но никакъв резултат. И зелената лента предвижих, и телефонен номер оставих, но не получих обратен SMS с код, и от друг компютър и през телефона пробвах, но нищо. Не мога да вляза в профила си.
Изпратих и имейл в отговор на поръчката си, че не мога да влизам в акаунта си, но не получих никакъв отговор, защото предполагам, че са автоматични и не са за комуникация. От картата ми са извършени плащанията и май ми остава единствено надеждата, че продавачите са коректни и нещо ще изпратят , което не е много сигурно. Най-много се ядосвам на начина им на комуникация с клиентите.
Няма ли някакъв имейл за връзка с клиенти, относно въпроси и сервизно обслужване, а само чат, който не можеш да използваш, ако не си в профила си?
На някого да му се е случвало това?
Приемам всякакви съвети и помощ как да вляза в профила си.
На кой оператор сте? Преди време, само Виваком получаваха смс-и от Китай, другите 2 оператора ги бяха забранили, не зная дали изтече това време и вече се получават. Но за инфо, смс-ите се бавят от получаващия, иначе от али са ги изпратили, понякога се бавят много, по спомен до 24 часа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)