Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aliexpress-всичко,което трябва да знаем !

Днес получих за първи път смс от бг пощи, че имам пратка в еди кой аи клон, до еди коя си дада и проследяващия номер. Дано им е станало редовна практика!
Цитирай
Аксесоари

и аз съм на смс-и от 2 месеца, не мога да се оплача.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Ами последните два месеца имам десетина доставки. Това ми е първият смс.
Цитирай

На мен никога не са изпращали съобщение, а само бележка с покана да получа пратка еди кой си.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Никога бележки или SMS, винаги обаждане, поне до сега.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Страхотна промоция в Алиекспрес на магазина Mi Global store. Намаление с 50 долара на глобалната версия Xiaomi Mi 9T Pro. Така цената пада до 370 долара или към 650 лв. за 6/64 версията. Повече подробности и линкове тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1578402


Цитирай

Китайския вариант на mi band 4 е 38лв с купони.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-08-26, 17:53:18)ostava123 написа:  Китайския вариант на mi band 4 е 38лв с купони.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Линк, ако може ?
Цитирай

Hong Kong goldway с купуване на два купона за 2$ и 1$.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Aliexpres вече има физически магазин в центъра на Мадрид! За откриването са дошли към 3000 човека!Магазинът е на площ от 760кв. метра.Повече от 60 марки! Първите 500 посетители получили подарък още на влизане.


испански источник тук

кратко видео от туитер
Цитирай

Страхотна оферта за много добър скутер !Доставка от Полша за около 5 дни.[Изображение: 5010a82c576f036530e7f1f32fe6364e.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-08-26, 19:19:45)user32 написа:  Aliexpres вече има физически магазин в центъра на Мадрид! За откриването са дошли към 3000 човека!Магазинът е на площ от 760кв. метра.Повече от 60 марки! Първите 500 посетители получили подарък още на влизане.

кратко видео от туитер

Страхотен интерес, браво  Storstark

Отварянето на физически магазини бележи нов етап от експанзията на Алиекспрес в Европа.  Оказва се, че след САЩ и Русия, Испания е третият по големина пазар за Алиекспрес!! Ето и една новина по темата:

https://www.economic.bg/bg/news/11/aliex...aniya.html


Цитирай

Здравейте, някой имал ли е проблем с отварянето на спора? Имам поръчано калъфче от преди два месеца и все още не съм го получил, остава ми ден защита и възстановяване на сумата, но отбелязвайки, че не съм получил стоката и ми затваря допълнителните прозорци и ме подканя да си проверя логистиката.
Цитирай

Като свърши срока на защитата, ще ти се актива опцията за отваряне на диспут. Друг вариант търговеца да ти удължи протекцията, но не си струва.

 
Цитирай

(2019-09-09, 08:35:09)NoMaD написа:  Като свърши срока на защитата, ще ти се актива опцията за отваряне на диспут. Друг вариант търговеца да ти удължи протекцията, но не си струва.
Ползвам АлиЕкспрес отдавна, но досега не се бях сблъсквал с такова нещо, винаги съм отварял диспута няколко дни преди изтичането на периода, затова и писах защото е ново за мен.
Цитирай

(2019-09-09, 09:09:54)valentyno написа:  Ползвам АлиЕкспрес отдавна, но досега не се бях сблъсквал с такова нещо, винаги съм отварял диспута няколко дни преди изтичането на периода, затова и писах защото е ново за мен.
Ново е, наистина. И аз се чудих преди няколко месеца, когато го видях за първи път.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тази опция бе просто премахната преди време поради злоупотреби на някои не дотам честни клиенти.

 
Цитирай

(2019-09-09, 09:15:36)NoMaD написа:  Тази опция бе просто премахната преди време поради злоупотреби на някои не дотам честни клиенти.
Ами те могат да излъжат и като е изтекъл срока? Особено ако пратката е непроследима. Вече ако имат надграждане в методите, чрез които проверяват тези неща е друг въпрос.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Така бях поръчал към края на април 2 по 2 бр. стъклени протектори, които трябваше да пристигнат до края на юни, но така и не дойдоха в срок - пуснах dispute (търговеца се съгласи моментално) и си върнах парите обратно в картата.
Миналия месец бях поръчал други неща и като отидох в пощата служителката ми каза, че съм имал пратка от юни месец и малко ми дойде като гръм от ясно небе, защото не очаквам да получа нищо по принцип и нямах никакво известие в пощенската кутия. Отварям пратката и гледам стъклените протектори дошли, ама не в 60 дневен срок, а в 90 - 100 дневен някъде са дошли.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Забелязвам нещо. Търсех радиатор за един мотор, намерих с цени около 60 долара. Пише ми някакъв китаец, искал да му помогна някак, праща ми линк със същия радиатор, но написан само марката мотор за която става, без модел, и цена 30 долара. Магазина изглежда реален. Какво иска китайчето и дали е само да си продаде стоката?

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай

Няма как да знаем, без да си пуснал линк за въпросната оферта.

 
Цитирай

Поръчвал съм вече няколко пъти продукти от AliExpress, предимно XIAOMI телефони, и всичко е било точно и съм мн доволен...
...ала ето, че дойде момент и на леко разочарование - поръчах таблет (този път изневерих на xiaomi),който обаче не ме задоволява, защото повечето приложения и игрите, които искам да ползвам, не тръгват на този таблет...
Говорих с продавача... предложиха ми естествено по-мощни и съответно по-скъпи таблети....питах ги ако поръчам някой от тези таблети, дали може само да доплатя над сумата, която вече съм заплатил за получения таблет, а не да плащам пълната сума за нов таблет...те ми отговориха да им върна таблета, като ми дадоха и адрес, и ще ми върнат цялата сума, която съм заплатил за него и вече на чисто да си купя нов таблет от тях, като за връщането на таблета ясно, че аз тряа платя
...
Разгледах доста теми и тук, и къде ли не относно диспутите, и реших все пак да отворя и диспут...щото ако им върна таблета, те я ми върнат парите, я не, а така с диспут и съдействието на Али Експрес е по-сигурно, уж...
Е, купувача прие диспута и сега от мен се очаква да върна таблета на посочения адрес и щяло да получа пълен refund от "бай Али"..
. . .
И сега, голеЕемия въпрос, КАК ДА ВЪРНА пустия му таблет... ?!?

Видях в по-предни страници от темата, че има опит за разискване на подобен случай, но е било преди 2 години, а и не беше изяснен хубаво случая...извинявам се, ако съм пропуснал назад в темата вече даден ясен отговор на подобен на моя въпрос

Още ли е в сила забраната в бг пощите за пренос на батерии и Как може да се прескочи/завоалира този момент с батериите? По какъв друг начин може да се връща стока към Али? Въобще струва ли си да се занимавам? Има ли опция да ми върнат някви пари, ако не върна таблета?
...
Благодаря за съдействието :•)
Цитирай

На всички въпроси ще ти отговори пощенския клон,най-близо до вас.Първо отиди там и питай за цената на връщането-от сега да ти кажа,ако шипинга е бил примерно 10$,очаквай около 30-40$ да е на обратно.Батерията ще е най-малкия проблем.Аз лично бях доста шокиран да разбера,че стока с шипинг 23$,ще ми струва около 50$,да я върна обратно.Търговците си имат споразумения с превозвачи и куриерски компании и затова шипинга е "фрее",ама на обратно-леле мале Smile Аз лично се отказах.
Цитирай

(2019-09-14, 07:57:24)vertexe написа:  На всички въпроси ще ти отговори пощенския клон,най-близо до вас.Първо отиди там и питай за цената на връщането-от сега да ти кажа,ако шипинга е бил примерно 10$,очаквай около 30-40$ да е на обратно.Батерията ще е най-малкия проблем.Аз лично бях доста шокиран да разбера,че стока с шипинг 23$,ще ми струва около 50$,да я върна обратно.Търговците си имат споразумения с превозвачи и куриерски компании и затова шипинга е "фрее",ама на обратно-леле мале Smile Аз лично се отказах.
...че нужно ли е да им казвам, че е стока, която връщам (съответно и да показвам колко е бил shipping-a)? Не може ли просто да го изпратя на адреса, който са ми дали? А има ли как да скрия от пощата какво пращам? ХоХоХо Big Grin
Цитирай

Не съм обяснил както трябва,или си чел през редовете.Да съм писал някъде да обясняваш нещо на някой?Отиваш в пощата и казваш "Това искам да отиде на този адрес,колко ще струва?" И,ако шипинга на скапания ти таблет на идване до теб е бил 20$,когато го пращаш обратно, е възможно да струва с пощата 80$!Сега разбра ли ме? Целта на цялото писание тук е,че може да е по-изгодно да го хвърлиш в кофата-сега разбра ли ме? ХоХоХо Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)