Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво ви е мнението за стъклените Screen Protectors.
#26

И двата протектора са стъклени и лепнаха супер !

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
Аксесоари
#27

Да споделя и аз мнението си. Поръчах си един от Ebay за около $5. Наистина усещането е съвсем различно, все едно си без протектор. Чисти се много по-лесно от нормалните, а и дебелината компенсира издаването на ръбовете на калъфа и улеснява работата по ръба на екрана.
Недостатъкът е, че все пак си личат ръбовете, а някой това може да го дразни. Другото е, че Home бутона на S4 сега ми е една идея по-труден за натискане, понеже се намира по-навътре, но свикнах с това. А може и да ви взема от залепващите бутончета, за да го повдигна, ако реша Smile

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#28

Чудни са направо ! Аз да добавя още ,че съм го лепнала върху фабричния протектор с логото на Сони, на който имам нещо като люспичка от падане . Все си мислех ,че като лепна стъклото върху протектора ще остане наякакво балонче въздух, но за моя изненада няма нищо Smile А протектора не исках да го махам заради гаранцията...
Само някой да сподели при падане как се държат тея стъкла? Много ли са крехки ? Ако някой е чупил такъв протектор при каква ситуация е било и лесно ли се маха после ?

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#29

Чудесни и полезни са стъклените протектори и според мен.
Нищо не може да се сравни с допира на съвършено гладкото и хлъзгаво стъкло, налагайки до него пластмасово фолио, че дори и матово има такова.
Няма и помен от намаляване качеството на дисплея и всичко, което се изобразява на него е според възможностите на дисплея, а не според пропускливоста на фолиото, което след известно време, при наличие на дори микроскооични драскотини, пречупва светлината и образа върху екрана, което води до цветни линии по него.
Наскоро в тема за аксесоари, колега сподели, че вероятно именно наличието на такъв протектор е предпазил телефона от счупване на дисплея, като този протектор е поел последствията върху себе си.
С двете ръце съм за стъкления закален протектор. Виждам, че и повечето от вас колеги. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#30

СТъклените са много добри, НО!!! Много зависи върху какъв дисплей ще се сложат. Ако се поставят на дисплеи, които са извити в края си, точно съклените са ужасно грозни. Ръбовете в единия случай са във въздуха, в другия случай самите протектори са много по-малки от дисплея. Просто ужасно. По някога са дори с по 5 милиметра по-малки от самия дисплей, за да прилепнат добре.
Цитирай
#31

Аз на сонито боднах по един отпред и птзад за $7-$8 долара от иБей и си пея от радост. От поне година на сам само темперирани стъкла слагам на телефоните си и съм доста спокоен. До сега случей да го счупя съм нямал ама и не съм изтървал телефона по лице на земята ( дано и да не се случва ). А и дори да го счупя чичо иБей е мой мой добър приятел Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#32

Аз бях чупил на HTC-то в единия му край, бях го ударил с ключ и се пукна като паяжина.Свали се без никакъв проблем и сложих новия Smile
Цитирай
#33

climb написа:Аз бях чупил на HTC-то в единия му край, бях го ударил с ключ и се пукна като паяжина.Свали се без никакъв проблем и сложих новия Smile

Това нарочно си го направил ли ? Силно ли го чукна или леко? Идеята ми е , тея протектори да не са направени да се чупят и при най лекото излтърване, при което примерно дисплея не би се пукнал и без протектор ?
ПП Весели празници Smile

Sony Xperia S White ==> Sony Xperia Z1 Compact Black
Цитирай
#34

И аз съм със стъкен и съм много доволен. Няма драскотини, отпечатъци и каквто и да е. При докосване е много гладък все едно си докосвам стъкото на дисплея.С него няма никаква разика в цветовете на дисплея. горната и долната част на дисплея е в черно. С предишния протектор се виждаше през деня сиво. Със стъкления си е толкова черно колкото е и без протектор.
Цитирай
#35

А има ли разлика между тези от aliexpress по 2-3 долара и "оригиналните" ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#36

На S4 имах такъв от Али за под 2 долара. Седеше супер точно и красиво. А за здраво, пробвах на друг протектор. Сложих го на масата и бих и драх по него с ключ. Никакви щети. Но ако го огънеш леко и се пръсва.
Цитирай
#37

А ако се счупи протектора може ли да нанесе щети и на дисплея ?

Samsung Galaxy S2 4.4.2 NeatROM
Цитирай
#38

Аз си взех такъв 9H за G620s ама нещо не съм доволен. Остават много отпечатъци, помъчих се да го махна ама така се е залепил, че сигурно с дисплея на телефона трябва да го изтръгна. Като мъчих да го махна само видях, че почна да се пука в единия ъгъл ама пак не се отлепя. Доста е "грапав" става след ден, с обикновените протектори пръста се движи по-добре.
Общо взето не съм доволен, може би като защита е добър, но до там.
Искам да попитам за някакъв вариант да го махна "безболезнено".
Цитирай
#39

Стъкленият протектор, който си взех не беше точен размер, не ми покриваше дори дисплея, да не говорим за цялата предна част. Затова реших да го сваля и така и така съм си го платил, да го видя колко е здрав. Взех го за 10лв от олх, а принципно е 2 долара в Алито, доста добре понесе ударите за тези пари.

Цитирай
#40

При всички писания че не оставали балончета, такива се получиха при поставянето на протектора. Само с "натискане и търкане към края" ефект няма. Някакви предложения?
Благодаря предварително. Smile
P.S. По спомен някъде бях чел, че с оставяне на директна слънчева светлина за известно време, същите изчезвали.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#41

По принцип, причината за да останат мехурчета под стъкления протектор, е когато има малки прашинки, които иначе с лепенката, вероятно предоставена с протектора, се използва за залепването на прашинките към нея.
Ако е така, стоенето на слънце не би помогнало.
Надявам се не е това причината разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Честно казано не знам какво може да се очаква като качество от протектор за 2$. Така че аз си поръчах от Али за 7.80$ пък да видим.

 
Цитирай
#43

Имам опит с протектори и за 2, 5, 7 долара, като монтирането на нито един от тях не бе съпроводен с проблем, а само едно леко притискане на протектора по средата върху дисплея.
Това и бе причина, да предположа, че става въпрос за попадане на външни частици под протектора при колегата. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#44

Преди да поръчам от Алито и аз, също бях се спрял в началото на цена от 2$ за бройка. Но прочетох мненията на потребителите, които в повечето случаи бяха написали, че те просто не са от стъкло...Smile

 
Цитирай
#45

@NoMaD, взимал съм и по евтини, като повярвай ми, тези които получих, бяха от стъкло.
След решението за смяна, за да пробвам протектор на друга марка например, при опит да ги разлепя, се чупят на няколко парчета, които ги държи изключително тънко найлоново фолио, а обръщайки вече счупения протектор, можеш да усетиш режещия фин ръб на някое от парчетата, залепени с фолиото.
Това бе и причината, при някои модели устройства, да има фабрично залепен пластмасов протектор,  който да предпази потребителя от евентуални проблеми след неволно счупване на стъклото.
Това фолио върху иначе стъкления протектор, съм го видял върху протектор от евтин материал и производител, а също и при марков производител на аксесоари.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#46

Стъклените са по-добри! Аз съм с такъв и няма 1 драскотина, а и по-плавно се движат пръстите. Smile

Samsung Galaxy Note 3 N9005 Android 5.0 LolliPop + Samsung 32GB Micro SD Card Plus (Class6, UHS-1)
Favorite Games: Asphalt 8 Airborne / Real Racing 3 / N.O.V.A. 3 / Dungeon Hunter 4 / Modern Combat 5 / Heroes of Order & Chaos / Clash Of Clans
Цитирай
#47

Всичко вече е ОК. На сутринта "балончетата" бяха изчезнали!

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#48

Да споделя и моя опит със стъклените протектори.От както ги открих обикновен не съм слагал. Купувам все от ефтините и проблем не съм имал до сега .Дисплея си стои като нов и работи безупречно.На Mi2s-а вече почти година и половина си стои като нов без драскотина.
Основното при поставянето му е повърхността да бъде абсолютно чиста и да се центрира правилно от първия път.Може и смешно да звучи,но аз ги поставям в банята след като с душа съм "обезпрашил" средата. Wink

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#49

Моля за съвет ако махна моя стъклен протектор нали няма опаснос да се счупи дисплея?
Цитирай
#50

(2015-08-14, 07:39:13)todesto написа:  Може и смешно да звучи,но аз ги поставям в банята след като с душа съм "обезпрашил" средата. Wink

Не е смешно , много добре правиш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)