Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Аз си го обяснявам така-Антените са разположени на капака,който се закрепва посредством щипки.контактуването е чрез крачета и контактчета.Според зависи от носенето на телефона крачетата понякога не контактуват добре,и като ефект се губи връзката със съответното предназначение на антената.Решението е просто и не поврежда нищо.За всеки случей,ако се наложи посещение на сервиз,то е по-добре да се премахнат подложенитв "хартийки".Аз лично го направих понеже постоянно губех обхват,на и без друго лошия сигнал на Глобул,сега вече е добре.Проблеми с GPS-а нямах,и сега няма,но въпреки това сякаш забелязвам по-бързо локализиране,дори и в затворено помещение ме локализира за до десетина секунди,сега,за преди не помня.Вграденото приложение за време преди това често ме локализираше погрешно в малките населени места,сега вече е достоверно локализирането.Това,че някои нямат никаки проблеми с капака,еми още по-добре.Важното е,че има някако решение,за тези които имат проблем.

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
Аксесоари
#27

днес и аз реших да направя тази операция на моя Г2,едвам се престраших,защото ме беше страх да не прецакам нещо,както и да е успях да го отворя доста лесно посредством кредитна карта.Подложих хартийки на трите антенки,както е в клипа,сглобих го и ....... греда,обхвата все толкова зле,както преди(глобул 1-2 черти в стаята),ГПС пак в стаята едвам засича един спътник(и преди беше така) :facepalm: Последва ново отваряне и премахване на хартийките,сглобяване,пускане и обхвата все същия,но гпс засече за няколко секунди 5 спътника в стаята Dance Не знам на какво може да се дължи това,но поне не е по-зле положението след моята интервенция,дано само не съм прецакал нещо,защото тези антенки доста крехки ми се видяха.....дано всичко да е наред :cheers:

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#28

Не се тревожи,едва ли си ги прецакал.Другия път като се престрашиш да отвориш може с една игличка много нежно да наддигнеш самите крачета на телефона,бъркаш леко в дупчицата на крачето и много мъничко наддигаш..Предполагам,че с времето се намачкват малко и не контактуват така добре.А то относно обхвата на Глобул-си е пълен ужас така или иначе,не е точно до телефона,ами ни остава да видим след обешания ремонт дали ще има промяна

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#29

хаха на мен толкова ми трепериха ръцете,направо се тресях Big Grin има вероятност направо да измъкна крачетата,определено неставам за хирург :rofl:

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#30

Колеги а като сте отваряли телефоните, остават ле някакви малки следи по корпуса (различни луфтчета между корпуса и капака на телефона на определени места)?
Цитирай
#31

поне аз НЕ Smile

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#32

Питам понеже на клиповете се вижда доста зверско дърпане за да се раздели задния капак от корпуса. Използвайки инструменти (за отваряне на телефони и дебитни карти) вклинваики ги все ми се струва, че малко или много на места може да се побие капакът или хромираната лайсна на телефона.
Цитирай
#33

При мен няма никакви следи.
Цитирай
#34

Колегите, които казват, че след тази операция няма ефект или е станало по-зле е добре отново да отворят капака и да видят дали са на място парченцата кадастрон. Може при затварянето да са се плъзнали и да не са под контактите.
Също така има значение дебелината на кадастрона - колкото повече толкова повече. Wink
И не на последно място - за по-добро и по-бързо позициониране на GPS-а препоръчвам FasterGPS:

https://play.google.com/store/apps/detai...rgps&hl=bg

Имайте предвид, че телефонът ви трябва да е руутнат.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#35

Mondiso написа:Колегите, които казват, че след тази операция няма ефект или е станало по-зле е добре отново да отворят капака и да видят дали са на място парченцата кадастрон. Може при затварянето да са се плъзнали и да не са под контактите.
Също така има значение дебелината на кадастрона - колкото повече толкова повече. Wink
И не на последно място - за по-добро и по-бързо позициониране на GPS-а препоръчвам FasterGPS:

https://play.google.com/store/apps/detai...rgps&hl=bg

Имайте предвид, че телефонът ви трябва да е руутнат.
Хубаво я препоръчваш но ако кажеш и как се работи с нея ще съм много благодарен Smile))

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#36

@politican

След инсталиране влизаш в програмата и в меню NTP Server избираш континента, на който си. В масовия случай е Европа, но колегите, които са в САЩ и Канада съответно избират Америка.
След това трябва да избереш държавата, в която си - България, Испания или който където е по света бели.
Накратко - задаваш континент, държава, рестартираш телефона и си готов. :thumbup:

Има и допълнителни настройки за тесни специалисти в навигирането, но аз не ги пипам и ползвам дефолтните Cool


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#37

Това с жижата не е откриване на топлата вода, аз лично съм запойвал жица на DESIRE HD и даже едно мисля германче обясняваще че според дължината на вълната която предават спътниците на GPS кабелчето трябва да е 4,7 см. На DESIRE HD жицата свърши чудна работа, но този телефон беше с много куца GPS антена.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
#38

Досега четях и събирах впечатления.Общо взето и двамата имате право.Отворих отново телефона,махнах по едно парче кадастрон,тоест остана само едно подложено,и подлепих малко с канцеларско лепило,защото има силна логика да се разместват контактчетата на антените с така подложен кадастрон.В доказателство на това,имаше леки следи от различно контактуване.Като ефект е,че GSM-сигнала ми е сравнително добър,до колкото е възможно понеже съм на Глобул.WIFI-си е наред,ама то и преди си беше.GPS-на открито студения старт е почти могновен,или най-много за десетина секинди,на закрито е различно-от двадесетина секунди,до минута,но там положението зависи от много други неща,и ако се сложи жичка,съм убеден,че ще стане много по-силен сигнала,ама за какво ми чак пък толкова,като и тази сила на сигнал и бързина на свързване с предостатъчни.Всъщност и аз си мисля,че е по-вероятно елементите на капака да не са читави.Гледах в ebay,че оригинален капак е около 30-40 лева,и ако срешна за в бъдещетв ядове,мисля да рискувам с нов капак.Няма как да предоставя снимков материал,но и не виждам на какво да публикувам снимки.Всичко,което обсъждаме си е въпрос на честност и опит.Един вид си помагаме един на друг,поради това различните мнения са полезни,но не превръщайте темата в КАВГА-Безсмислено е!

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#39

Със сонито от подписа ми съм ловил сателит и за 5 секунди, а в др. идентичен случай на телефонът му е трябвало 5 минути за да се позиционира. Много е относително това със сателитите (облачност, брой сателити над местността и др.) Според мен този ГПС или лови сателити или не Smile. Служебно използваме от време на време професионална техника за направа на хидрографски снимки (струваща майка си и баща си) и си спомням за един случай където над нас за цял час нямаше сателити, имаше един два но не и заветните 4 за да се позиционира техниката.
Цитирай
#40

колеги тия 3те антенки (от клипа),на които подлагаме хартийки за по-добър контакт имат ли нещо общо с WIFI-то,че аз нещо се вкарах в некви филми,заради по-слабия ми сигнал на wifi в сравнение с един самсунг.

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#41

Всъщност има-Да.Едната е WIFI,другата е GSM,третата е GPS.Коя коя е се обсъждаше в темата "Антена LG G2?"

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#42

сега забелязвам,че скороста на мобилния нет на глобул варира от 1 до 2 mbps,незнам,ама преди това беше доста повече
p.s моя проблем май ще се окаже в микро сим картата,пробвах и на друг телефон и там скороста е същата

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#43

АЗ засега нямам проблем със GPS. Нa Sigyc си намира сателит за около 5-10 секунди, според локацията ми. Мисля, че това е съвсем в рамките на нормалното.
Цитирай
#44

За тези, които имат проблем с GPS-а, ето едно решение! http://4pda.ru/2014/09/25/177874/ Обаче трябва Рут...

[h]LG G2 D802 [/h]
Цитирай
#45

Вече и аз имам проблеми с ГПС-а. като го пусна изобщо не ми се показва иконката горе, съответно не намира и никакви спътници в навигация...до скоро си работеше без проблем и изведнъж това...някой с подобен проблем ?
Цитирай
#46

Здравейте ! Телефонът ми изобщо не може да се свърже със сателит. Навигон , Гугъл мапс....нищо не иска да проработи. Излиза иконката горе в лентата обаче си остава сива , а не бяла.Дали ще помогнат тези хартийки ?
Цитирай
#47

Проблема е в дънна платка,след смяна се оправяло,ползвай си гаранцията.

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#48

Точно след като прочетох темата реших да си пробвам новото G2 Включих локализиране за по малко от 30 секунди ме отри и зададох маршрут за да го пробвам всичко си е 6.Предишни ми G2 на същото място което се намирам пак е облачно конкретно казано не можеше да ме намери не за 5 мин. а чаках 15 20 и хоп сигнала ми изчезваше явно този път съм читава бройка на G2 Smile
Цитирай
#49

Колега на закрито ли ти ги лови толкова бързо или на открито? Можеш ли да споделиш за коя държава е телефона и кога е произведен.Благодаря

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#50

Колега на закрито съм пък за държавата кога е произведен не знам как се проверява D80220f-eur-xx това е което виждам и аз се учудих предишния ми телефон ме бавеше някои път по 20 мин. и пак на изчакване.А този за 20 секунди и съм готов и вънка е доста облачно както споменах.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)