Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MiBand - бърз "Unbox"-инг!
#51

Е то според мен направо си е имитация на силиконовата част.
Цитирай
Аксесоари
#52

Е аз нали това съм писал - само каишката/ силикона, не цялата гривна с чипа вътре.
Цитирай
#53

Be6i4 написа:Ако някой не е разбрал - гривната се продава винаги в черно. Отделно ще се продават само каишките като различен аксесоар. И до скоро имаше само сини и оранжеви. Дано не ти дойде някое менте!

Човека е писал ,че са като , а не оригинал. Дано да са както казва търговеца.
Цитирай
#54

rumo написа:Aз си поръчах оранжева гривна от този търговец в алито за 6.8$. Става въпрос само за силикона без чипа. Има и другите цветове. Пише, че са 1:1 с оригинала. Ако ми хареса цвета и изработката ще си взема и една синя.

http://www.aliexpress.com/item/6-Colors-...92348.html

Много яки ментета са това!
Не случайно не са снимали вътрешната страна на гривната! Smile

И Бешка! - от 1-ви ще има само сини и жълти - не сини и оранжеви! Smile
Цитирай
#55

Хайде един screenshot за живота на батерията и от мен Smile


Цитирай
#56

costi.kocev написа:Хайде един screenshot за живота на батерията и от мен Smile

БраО - рекордьор! :cheers:
Цитирай
#57

Здравейте.

Гледам сте обсъждали, че вече има цветни каишки налични. В ibuygou, обаче няма други цветове освен черният базов. От къде мога да взема друг цвят каишка, като да е оригинална, а не менте от Алитата?

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#58

Няма друга за момента. Очаква се да пуснат.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#59

За под 20 дни се появи гривната при мен (От Китай). Най-учудващо беше, че пощаджиите вместо да ми донесат известие, направо ми я връчиха в ръцете.
Имам няколко питанки:
Софтуера го изтеглих от Google Play. Обаче не всичко е на английски. Етапите от деня които се появяват са с йероглифи. От къде ли е проблема? Защото на колегата в началото на темата, от шотовете се вижда, че при него е на английски. Всичко друго е на английски.
Освен това, до колкото разбрах светлините на гривната, трябва да светят в зависимост от това колко от предвидените крачки за деня си минал - една светлина - 1/3, две светлини - 2/3 и 3 светлини когато си изпълнил планираните крачки. Е да ама не светят?! На някой да светят?
Ако има значение гривната работи с Mi 4.
Цитирай
#60

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthr...d%2Bupdate

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#61

jidachev написа:За под 20 дни се появи гривната при мен (От Китай). Най-учудващо беше, че пощаджиите вместо да ми донесат известие, направо ми я връчиха в ръцете.
Имам няколко питанки:
Софтуера го изтеглих от Google Play. Обаче не всичко е на английски. Етапите от деня които се появяват са с йероглифи. От къде ли е проблема? Защото на колегата в началото на темата, от шотовете се вижда, че при него е на английски. Всичко друго е на английски.
Освен това, до колкото разбрах светлините на гривната, трябва да светят в зависимост от това колко от предвидените крачки за деня си минал - една светлина - 1/3, две светлини - 2/3 и 3 светлини когато си изпълнил планираните крачки. Е да ама не светят?! На някой да светят?
Ако има значение гривната работи с Mi 4.

Предполагам знаеш, че за да ти индикират светлините за изминатото разстояние, съгласно поставената от теб цел, трябва рязко да вдигнеш ръката на нивото на очите и след около секунда ще видиш индикацията.
Цитирай
#62

Claping Monkey написа:Здравейте.

Гледам сте обсъждали, че вече има цветни каишки налични. В ibuygou, обаче няма други цветове освен черният базов. От къде мога да взема друг цвят каишка, като да е оригинална, а не менте от Алитата?
http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi-band-...-6320.html
Цитирай
#63

s01o написа:
rumo написа:Aз си поръчах оранжева гривна от този търговец в алито за 6.8$. Става въпрос само за силикона без чипа. Има и другите цветове. Пише, че са 1:1 с оригинала. Ако ми хареса цвета и изработката ще си взема и една синя.

http://www.aliexpress.com/item/6-Colors-...92348.html

Много яки ментета са това!
Не случайно не са снимали вътрешната страна на гривната! Smile

Айде сега аз ги снимах вместо китаеца, да видим кой ще различи ментето :thumbup:
Днес пристигнаха и 2-те на куп, една оригинална черна и един оранжев "ментак". За около 20 дена след поръчката, което за алиекспрес при това с безплатна доставка си е направо постижение.

Като външен вид, изработка нямат никаква разлика. И не виждам от какво се притеснявате дали е оригиналната само верижката или не, все пак това един прост шарен силикон с дупка по средата, не е като да купуваш изтребител и да се притесняваш, че няма да "фръкне".

Единствената разлика, която усещам е, че на "ментака" му е малко по-мек и пластичен силикона. Чипа влиза малко по-лесно, но не е и нестабилен вътре, няма опасност да падне. Слагам снимки да си ги видите и да намерите разликата

[Изображение: 034351526.jpg?r=0]

[Изображение: 034351544.jpg?r=0]

[Изображение: 034351557.jpg?r=0]
Цитирай
#64

rumo написа:
s01o написа:
rumo написа:Aз си поръчах оранжева гривна от този търговец в алито за 6.8$. Става въпрос само за силикона без чипа. Има и другите цветове. Пише, че са 1:1 с оригинала. Ако ми хареса цвета и изработката ще си взема и една синя.

http://www.aliexpress.com/item/6-Colors-...92348.html

Много яки ментета са това!
Не случайно не са снимали вътрешната страна на гривната! Smile

Айде сега аз ги снимах вместо китаеца, да видим кой ще различи ментето :thumbup:
Днес пристигнаха и 2-те на куп, една оригинална черна и един оранжев "ментак". За около 20 дена след поръчката, което за алиекспрес при това с безплатна доставка си е направо постижение.

Като външен вид, изработка нямат никаква разлика. И не виждам от какво се притеснявате дали е оригиналната само верижката или не, все пак това един прост шарен силикон с дупка по средата, не е като да купуваш изтребител и да се притесняваш, че няма да "фръкне".

Единствената разлика, която усещам е, че на "ментака" му е малко по-мек и пластичен силикона. Чипа влиза малко по-лесно, но не е и нестабилен вътре, няма опасност да падне. Слагам снимки да си ги видите и да намерите разликата

+ от мен! Няма лошо - изглеждат добре направени, но аз поне съм си темерут и вманиачен на тема оригинални продукти - си чакам оригинала!

Със здраве да си я ползваш... :cheers:
Цитирай
#65

В момента е черния им петък, така че и тази гривна има още малко намаление. Разликата с тази в ibuyigo е някъде 3$ (aз като я поръчвах там я нямаше още)

Така, че който иска добро менте за 5,58$ има още 14-15ч до края

http://www.aliexpress.com/item/6-Colors-...92348.html

Пс: извън темата,ама някой успя ли нещо да грабне от днешните разпродажби. Аз лично сутринта напазарих за около 300лв, но само от частта с 50% off. Тези от flash deal-a нищо не може все още да ме огрее.
Струва ми се, че ме смотват нещо китайците, още докато натисна buy it now и пише че вече го няма. Пък специално за днешния ден вкарах едни 1000лв в картата, сега не могат да ми ги вземат Tooth

Пс 2: още след 1-вия час бяха обявили 2$ милиарда продажби...до края на деня се очакват да надхвърлят
7 милиарда $.

Тва не знам колко години трябва да работим в нашата държавица, за да ги изработим тия 7 000 000 000$ дето тия ги правят за ден!
Цитирай
#66

Angel1999 написа:
jidachev написа:За под 20 дни се появи гривната при мен (От Китай). Най-учудващо беше, че пощаджиите вместо да ми донесат известие, направо ми я връчиха в ръцете.
Имам няколко питанки:
Софтуера го изтеглих от Google Play. Обаче не всичко е на английски. Етапите от деня които се появяват са с йероглифи. От къде ли е проблема? Защото на колегата в началото на темата, от шотовете се вижда, че при него е на английски. Всичко друго е на английски.
Освен това, до колкото разбрах светлините на гривната, трябва да светят в зависимост от това колко от предвидените крачки за деня си минал - една светлина - 1/3, две светлини - 2/3 и 3 светлини когато си изпълнил планираните крачки. Е да ама не светят?! На някой да светят?
Ако има значение гривната работи с Mi 4.

Предполагам знаеш, че за да ти индикират светлините за изминатото разстояние, съгласно поставената от теб цел, трябва рязко да вдигнеш ръката на нивото на очите и след около секунда ще видиш индикацията.
Не го знаех разбира се - това с рязкото вдигане на ръката. Гривната е на ръката на жена ми. Щеше да ми избие зъбите на няколко пъти докато успее да накара гривната да светне.
Някъде има ли ръководство за експлоатация на това китайско технологично чудо?!
Относно алармата за събуждане, ако на някой не му е ясно (най-вероятно, който не е притежател на гривната), алармата на гривната няма нищо общо с тази на телефона и се настройва отделно чрез приложението за гривната.
Използвам поста и да благодаря на godji_1 за пратената ми чисто английска версия на програмата.
Цитирай
#67

Не е ли по-добре да си вземеш смарт часовник вместо тази каишка ?
Цитирай
#68

anatol06 написа:Не е ли по-добре да си вземеш смарт часовник вместо тази каишка ?
Не!
Цитирай
#69

Благодаря за линка с цветните каишки. Обаче се натъкнах на един проблем в системата на ibuygou. Например аз искам една жълта и две сини, само че в кошницата може да добавиш само един цвят в една поръчка. :wall: Много гадно.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#70

s01o написа:
anatol06 написа:Не е ли по-добре да си вземеш смарт часовник вместо тази каишка ?
Не!

@anatol06 Да питаш кое е по-добре смарт часовник или гривна е все едно да питаш не е ли по-добре да си взема смарт телефон или обикновен такъв.
А да получиш отговор "Не" ако не е сарказъм друго не знам какво е.

Разликите между ползването и удобството на умен часовник и гривна са много, но само една е в полза на гривната- същата каквато е и между умния и обикновения телефон, просто "простите" неща ги зареждаш по-рядко. От там нататък всичко е в полза на умния часовник и телефон.

Ползвах 5 месеца Pebble watch и около 1-2 месеца Samsung Galaxy gear, a сега и Mi band-a. Истината е, че просто нямат допирателни относно функциалността и удобството. Естествено и цената на часовника е около 5X по-висока.
Цитирай
#71

А как отчита крачките, или карането на колело. В смисъл, ако ръката ти е в джоба( с гривната на нея), отчита ли крачките.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#72

s_l_a_d_u_r_ написа:А как отчита крачките, или карането на колело В смисъл, ако ръката ти е в джоба( с гривната на нея) отчита ли крачките.
Отчита ги. Колело не съм карал, откакто я имам, но не виждам вариант да ти отчита колоездене, поне не и с настоящия софтуер.
Цитирай
#73

Здравейте.

Поръчах си две гривни и пристигнаха преди 10 дена. По принцип са за подарък, но се изкуших да отворя и да изпробвам едната, докато им дойдат цветните каишки. Мнението го пиша, за да има допълнителна полезна информация.

Гривните ги поръчах от xiaomishop.com, през който стоката може, да се вземе през склад намиращ се в Европа и така да се избегне вероятността за митницата. Цената на гривните е абсолютно същата, като в ibuygou. С DHL дойдоха точно за 2 дена до адреса. Изпратени са от Tieste, Италия. Понеже аз съм си късметлия, ми бяха объркали поръчката и бяха пратили само една гривна. Писах на сайта и на другия ден, след кратка тяхна проверка какво е станало, изпратиха 2-рата гривна. Разбира се, транспорта беше за тяхна сметка. Пратката беше добре обезопасена и опакована.

Идва ред на супер изненадата за мен. Както си личи от подписа съм с първият Galaxy Note, който разбира се няма BT 4.0. Свалих си приложението от Китайския маркет, направих си регистрация, въведох си данните и дойде момента, да се свърже гривната с телефона. Нямаше абсолютно никакви проблеми. Всичко стана от раз, въпреки старата версия на BT! Явно единственото изискване е да си KitKat.

Вече 10 дена нося постоянно гривната и си функционира отлично. Всичко работи идеално без специалното отключване, но това надали е новина. Няма никакъв дренаж и изцеждане на батерията и на двете устройства, въпреки че съм включил вибрирането при не отговарянето на повикване и три аларми рано сутрин.

Извинявам се, ако съм се разлял.

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#74

Някой гледал ли е тия дни цените в xiaomishop.com? Защото в момента са 19,99$ и се чудя заради черния петък ли са ги намалили или просто в момента цената е такава. Искам да взема 2 за коледа, и ако е само за днеска да поръчам, но ако ще си остане такава по-добре след 10тина дни да е :confused:
Цитирай
#75

ZinedineZidane написа:
s_l_a_d_u_r_ написа:А как отчита крачките, или карането на колело В смисъл, ако ръката ти е в джоба( с гривната на нея) отчита ли крачките.
Отчита ги. Колело не съм карал, откакто я имам, но не виждам вариант да ти отчита колоездене, поне не и с настоящия софтуер.
За съжаление, дори да стоиш на едно място, отчита като крачки изолирани движения на ръката, на която се носи. Вероятно поради тази причина отчита около 33% повече крачки от направените (сравнение при едновременна употреба на аналогично устройство на същата ръка). Струва ми се, че би било добре да може да се въвежда размера на крачката. Понастоящем софтуерът автоматично го задава на базата на въведените: пол, възраст, ръст и тегло.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)