Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки при ниска осветеност и със светкавица
#26

Да, пробвах още като го написа..

LG Optimus 2x - SGS III - SGS5 : ))
Цитирай
Аксесоари
#27

Sv3TL10 написа:Телефона има страшно добра камера като за телефон. Въпрос на малко настройки, както каза колегата над мен.. И определено снима по-добре от С4, въпреки много добрата камера и на С4-ката..
За нощни снимки лично съм сравнявал S5 vs G3 vs Z2 .. Очакванията ми бяха, че Сонито ще е победител, но беше втори след Галаксито.. от G3 не съм очарован като камера, но не ангажирам никой, всеки може да вижда нещата по различен начин

.. И мен ме дразнеше С5-цата, че не иска да фокусира добре от много близо, така нареченото макро, ядосвах се, четох форуми, където и други се оплакват, а то - бутнах една мъничка настройка и разреших този проблем.. Разцъкайте наистина..


Ами сподели с нас ако може каква е тази мъничка настройка за макро фокуса?

Samsung galaxy note2 7100, Android 4.4.2
Цитирай
#28

Може да.. в Settings-а на камерата - "Metering Modes" го промених на "Spot" от "Center-weighted" и сега фокусира идеално от много близо.. Изключването на "Picture Stabilization" допринася също в случая..
Цитирай
#29

Metering Mode няма нищо общо с фокуса, виж за стабилизацията си прав.
Цитирай
#30

arrogant написа:Metering Mode няма нищо общо с фокуса, виж за стабилизацията си прав.

Нямам си понятие от фотография, но точно тази настройка при мен помогна много за макрото.. А дали има общо ... Big Grin

... Извадка от някакъв сайт, където обясняват за Metering Моdes..

" ... Spot metering is also good for macro photography" ....
Цитирай
#31

Значи, аз да кажем, съм любител-фотограф и знам много добре за какво е metering mode.
И това е меренето на апарата, чрез което смята експозицията.
За макро фотография е добър избор, защото експозицията се смята само за снимания обект.
Т.е. ако сложиш настройката да е Matrix и снимаш нещо тъмно и отзад фона е бял, обектът ти ще стане тъмен.
При матрично мерене камерата гледа целия кадър, при централно-претеглено само централната част, а при точково - конкретна точка.
Но пак казвам - това е настройка, която не касае фокуса и самото фокусиране.
Цитирай
#32

Ок, абсолютно съгласен, не оспорвам, че имаш познанията в това, забелязах го и в други коментари. И благодаря за информацията Smile Не съм се изразил правилно първият път като съм казал, че помага на самия фокус, това е защото далеч не съм толкова компетентен на тази тема, да не кажа хич Smile .. Но явно, че все пак помага за такъв тип снимки, определено ми се получават далеч по-добре при тази настройка с S5-цата :cheers:
Цитирай
#33

Да, сигурно се получават по-добри снимки, заради по-точната експонация на снимания обект.
По-принцип в някои ситуации, много редки, това косвено може да подпомогне фокусирането, тъй като при правилно експониране имаме по-контрастни зони, а фокусът, за да работи търси контраст. Затова, когато е тъмно фокусира трудно, защото липсва контраст.
Както и да е - това е правилният начин - цъкаш настройки и пробваш как ще са най-добре нещата. :cheers:
Телефончето снима добре.
Цитирай
#34

Здравейте,
 От близо месец имам телефона и като цяло съм доволен.Това,което ме притеснява са нощните снимки
и най-вече сините и жълти линии които се получават на някои от тях!Моля,пишете ако знаете за какво
става въпрос!Купих го от Емаг и все още имам няколко дни,в които евентуално мога да го върна.
 Благодаря ви предварително!
Цитирай
#35

Дай да видим снимки с такива сини и жълти линии.

D_coffee
Цитирай
#36

https://drive.google.com/file/d/0B_62J-o...sp=sharing
Цитирай
#37

Може би проблема е в сензора. Щом имаш възможност, върни телефона или поискай да ти го заменят с нов.

D_coffee
Цитирай
#38

В единият пост по-горе беше споменато, че цвета на кожата бледнее със светкавица в тъмното. Мисля, че ако светкавицта се настрои на Auto, ще се подобри осветеността и ще има по-нормален цвят на кожата.

HTC Desire S Stock Android ICS 4.0.4 Sense 3.6  ----->  HTC One X MaximusHD 21.0.0 Android JB 4.2.2 Sense 5  ----->  Samsung Galaxy S5 Stock Android Lollipop 5.0 -----> Samsung Galaxy S8 Stock Android Oreo 8.0 -----> Samsung Galaxy S10 Plus Stock Androd 10
Цитирай
#39

А може ли проблемът да се дължи на предпазното фолио на камерата,което все още не съм махнал?Гледах да запазя максимално оригиналния търговски вид на телефона,но май ще трябва довечера да пробвам и това...
Цитирай
#40

Е не , ти направо сцепи мрака. Big Grin Big Grin Big Grin . Пребери го в кутията да се запази най-добре.

///Xiaomi Redmi Note 8 Pro///
Цитирай
#41

Предпазното фолио не е изцяло върху обектива,а само около него , което не мисля,че пречи . И аз бях известно време така на моя телефон ,докато не почна да се разлепва.
Цитирай
#42

Не е от фолиото.
Цитирай
#43

Здравейте отново!
Засега изглежда решихме проблема чрез изчистване данните на камерата и кеша!
Цитирай
#44

Минах от S4 на 5, и ужас...предната камера е 2 пъти по-зле...така ли е и при вас?С доста ромове пробвах, все тая е.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#45

Тази снимка е правена при пълен мрак по вереме на гръмотевична буря, която беше доста далече.
http://snimki.be/view.php?id=97825

(2015-09-03, 21:44:01)r1nftw написа:  Минах от S4 на 5, и ужас...предната камера е 2 пъти по-зле...така ли е и при вас?С доста ромове пробвах, все тая е.

Аз съм с s5 active и нямам никакъв проблем нито със задната нито с предната. Според мен е въпрос на късмет.
Цитирай
#46

Говориш глупости.Няма как да е до късмет.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)