Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Cardboard VR дискусия
#76

Ей тези китайци значи... Първата ми поръчка от tinydeal и вече ме отказаха. Пристигна днес картончето и уж всичко беше наред докато не го сглобих почти нацяло и открих, че ми липсва бутона отстрани и сега се обезмисля цялата работа защото не мога да го контролирам.. Изглежда интересно, но заради този проблем става прекалено дразнещо.
Цитирай
Аксесоари
#77

Пробвай с един какъв да е магнит, после си отвори обявата и виж дали случайно не пише, че не е включен магнита.... За 4$ какво очаквате..


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#78

Абе как се ползват тия 'магнитчета' ? Big Grin

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#79

teneke написа:Пробвай с един какъв да е магнит, после си отвори обявата и виж дали случайно не пише, че не е включен магнита.... За 4$ какво очаквате..

Пише даже 2 бройки, но уви нямаше нито един. След като разбрах идеята на работа на това магнитче ще си намеря из къщи 2 бройки и ще симулирам реалното какво би направило, но сигурно ще работи.
Цитирай
#80

http://www.ebay.com/itm/ULTRA-CLEAR-Goog...1428002424

Не мога да разбера, това добро ли е? Цената е доста ниска, но пише, че няма NFC. Не можах да намеря такова с NFC и лента да го сложа на главата, а да не трябва да го държа с ръце. Намирали ли сте такова?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#81

pavelcheto написа:http://www.ebay.com/itm/ULTRA-CLEAR-Goog...1428002424

Не мога да разбера, това добро ли е? Цената е доста ниска, но пише, че няма NFC. Не можах да намеря такова с NFC и лента да го сложа на главата, а да не трябва да го държа с ръце. Намирали ли сте такова?
Всички са еднакви. Лента за глава може да си вземеш допълнително от eBay за $2 (http://www.ebay.com/itm/Black-Head-Mount...3f3e38f9b7)

D_coffee
Цитирай
#82

pavelcheto написа:http://www.ebay.com/itm/ULTRA-CLEAR-Goog...1428002424

Не мога да разбера, това добро ли е? Цената е доста ниска, но пише, че няма NFC. Не можах да намеря такова с NFC и лента да го сложа на главата, а да не трябва да го държа с ръце. Намирали ли сте такова?

Вчера си поръчах от твоя линк. Нямам никаква идея става ли за нещо това китайско изпълнение. Поръчах и лентата, която е постнал колегата над мен.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#83

Знаете ли откъде в България мога да си взема за note 3?

Sony Ericsson Xperia Play and GALAXY NOTE 3 Smile
Цитирай
#84

Cardboard вече се предлага от Технополис - ЛИНК.

D_coffee
Цитирай
#85

Някой може ли да ми сканира или снима qr-а ... че ми дойде ама ми казва, че не го разчита, а се вижда леко размазано.

Благодаря

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#86

Купих си бройка от Технополис,не ми сканира кода,NFC-то също ми дава грешка,тела е Sony Z2,картона е на Diva.
Цитирай
#87

Някой да е пробвал Trinus VR?
Много яко ми изглежда. Има ли някъде приложението фрии :Р

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#88

Вчера на Google I/O 2015 от Гугъл представиха обновената версия на Cardboard. Новата версия на картонените VR очила на Гугъл може да се използва с телефони (включително и iPhone-и) с дисплеи до 6 инча, магнитният пръстен е заменен от бутон, а стъпките за сглобяване на картона са намалени и вече са само три. 


D_coffee
Цитирай
#89

(2014-10-02, 14:26:22)cinizam написа:  
niko написа:Това като виртуална реалност ли е ? От къде го взе , приложения от къде сваляш , дай някое видео да видим как действа.
Е, това е Google Cardboard
- https://cardboard.withgoogle.com/
- http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Cardboard
Приложението се сваля от Google Play, но в общи линии може да подкараш почти всичко. Виртуална реалност е малко силно казано, но да, доста се доближава до 3D-то в киното, само дето тук на мен ми харесва повече, някак по-чисто е и има особено голям ефект за обем на това, което виждаш. Да не говорим за специално направените за това приложения (не са малко). Хубаво е да имаш подходящ телефон (от краткия списък, който се поддържа напълно функционално, иначе става на всеки телефон от 4 до 5 инча). Струва ми 6 долара и две седмици чакане. В ebay е пълно с оферти и търгове. Видео не мога да ти дам, щото няма как да си напъхам камера в очите. Но приживяването си струва. Дори и само да го усетиш. Две кутии цигари са все пак. Wink

Аз искам да питам трябва ли телефона да има nfc или не е задължително, защото мисля да си взема lenovo a536 dual докато не видях, че няма такава функция, а на джаджата има точно  такава лепенка с името nfc, отделно на samsung galaxy tab 3 не работи много добре  очевидно.Все пак не е за 7 инч, но въпреки това не отчита движенията, ако някой ми отг на въпроса за nfc ще съм му много благодарен.
Цитирай
#90

Не ти е необходим NFC, по-важен е жироскопа. Без него 90% от приложенията и почти 100% от игрите (които стават все по-добри) не могат да се използват или са в кофти преспектива като цяло. Наскоро тествахме cardboard-a на един huawei g620 (който няма жироскоп) и примерно Zombie shooter не може да насочва мерника, има хаотични движения и т.н. Но NFC не ти трябва. Той е само за "екстра". Примерно при мен, когато сложа телефона в cardboard-a веднага ми пуска Youtube VR, т.е. не го пускам ръчно... 
Lenovo a536 няма жироскоп.
Цитирай
#91

Тази екстра за Леново А6000 ще върви ли?
Цитирай
#92

Коя екстра? NFC? Жироскоп?

Lenovo A6000
NFC - не
Жироскоп - не

D_coffee
Цитирай
#93

A6000, няма NFC - но това не е проблем. Проблем е, че не разполага с жироскоп.

edit: Опсс, не обърнах внимание, че колегата отгоре е дал отговор.
Цитирай
#94

А някой пробвал ли е да си вземе някакви по-качествени устройства? Взех си картончето, всичко си работи и е супер, но зора ми е, че след 10 15 минути ръцете вече са ми умалели. Търся си някакео такова устройство, което да е с удобно закрепяне за главата+джойстик или поне бутончето да е изнесено с кабел или безжично за да може да го държиш нормално, с отпуснати ръце. Някой да си е взимал нещо подобно и да даде отзиви?

Motorola Moto X 2nd gen (2014) Stock kernel & ROM
Цитирай
#95

^ нагоре има линк за лентата за глава.
Цитирай
#96

Пуснаха ли нещо по читаво от обикновени трейлърчета?
Цитирай
#97

Абе дайте друг линк от България освен технополис и да е читаво


Цитирай
#98

Самият картон е неудобен, ръби на челото. Търся устройство, което да е в порядъка на 100 лв.

Motorola Moto X 2nd gen (2014) Stock kernel & ROM
Цитирай
#99

Виж това и това. По-скъпото изглежда по-добро Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Открих този български стартъп Smile

Сайт: http://intugame.com/ и маркет: Intugame   


Ще го пробвам тези дни .. че малко съм в движение.

Ако някой е по-бърз да пише отзиви Storstark

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)