Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия

ако си с LTE версията можеш да пробваш през EDL да му налееш WINDOWS 10 или Fastboot РОМ-а
Ako и тогава не се оправи вероятно е хардуерен проблем
Цитирай
Аксесоари

За кой fastboot ром говориш? И китайски слагах и developer, на 4.4 и на 6.0, няма оправия. Или да го флашна в EDL режим, а не във fastboot режим?
Още след първия флаш с fastboot ROM ми мина мисълта за хардуерен проблем, но "надеждата умирала последна" .
Накрая ще стигна и до Windows10.
Цитирай

ти си го слагал през Fastboot.
А има и друг режим - EDL. В който се влиза с команда от CMD терминала: adb reboot edl
Цитирай

Да , схванах мисълта, ще пробвам.
Цитирай

Извинявай, аз по инерция го написах и не съобразих с горния ти пост.
Надявам се да стане. Успех.
Цитирай

За съжаление положението е същото и през EDL режима.
Форматирах системния дял във FAT и после веднага в ext4 (както си беше оригинално) и рекавърито взе да се движи доста по-бързо, защото и то много бавно работеше (оригиналното и TWRP). Обаче след флаш на рома пак много зле работата, големи нерви трябва да имаш да го изчакаш докато отвори някоя страница по менютата.
Цитирай

@milstan, май нещата вървят към ново устройство според мен.

 
Цитирай

Windows-a ще направи пълен repartition ако това не го оправи - тогава вече ще е безнадеждно
Цитирай

В един форум бяха написали следното: "От толкова много виртуални почерпки, някой ден сигурно ще умра от глад и жажда! "
И все пак една голяма почерпка и от мен за suffer, живот и здраве някъде ако се засечем, няма да е само виртуална!
В момента съм с Windows10 и телефона работи както трябва, никакво забавяне. Все още не съм върнал андроида, искам да поразцъкам малко Windows10, че за първи път го виждам на телефон.
Явно е имало нещо по системните дялове, но не съм голям специалист да кажа какво точно е било.
Цитирай

Offtopic:

Цветя и бонбони не пия!

A по темата:

Радвам се, когато успея да съм от полза.
Дано при връщането всичко да е наред Smile
Цитирай

Върнах се на Андроид, но за съжаление се повтори тъжната картинка, отново страшното бавене както преди. За днес нямам повече ток за други опити, но и ако утре нищо не успея да направя, поне ще имам Windows phone.

(2016-10-28, 11:34:20)NoMaD написа:  @milstan, май нещата вървят към ново устройство според мен.

Ще изчакам 11.11 да видим какво ще предложат и може да мина в "другя лагер" .
Цитирай

Това беше най-новия уиндоус последно като гледах:

http://download.microsoft.com/download/2...Retail.zip
Цитирай

Аз от руснаците инсталирах "10586.1102.3063.Retail" и после системата сама се ъпдейтна онлайн, но не погледнах за номера и др.
Ще пробвам и тази.
Цитирай

Твоето ми изглежда по-ново
Цитирай

Сега сложих днешния Global 6.10.27 beta през ota ,и има български!! Досега мисля че нямаше или аз се бъркам?

Изпратено от моят MI 4W с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има от юли още, но сега е по-пълен превода
Цитирай

Мина толкова време и още не е пълен. Какво ли остава за другите модели след него?

Sent from my MI5

 
Цитирай

Преводът е 100% готов от българска страна. Китайците се бавят
Цитирай

А някой има ли MIUI 8 на неговия Mi4? Как се държи телефона?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Ако изчакаш още малко ще излезе MIUI 9 Smile

http://techsarjan.com/2016/08/whats-new-...ained.html



Цитирай

Аз съм с 8цата и се държи повече от перфектно. За 2 годишен модел не съм очаквал, че може да работи толкова добре и светкавично бързо, като се има предвид и цената му.
П.П. MIUI 9 дали ще дойде официално или трябва и аз да започна да го ръчкам вече? Big Grin
П.П.2 Доста съм доволен от батерия, но понякога като му изключа интернета (без значение Wi-Fi или 4G), заключа го и го отключа след 10-15 минути примерно ми е бутнало 2-3% от батерията. Не винаги става така, но веднъж два пъти на ден го прави този дрейн на батерията. Възможно ли е това да е от китайския ром и някой имал ли е такъв "проблем"? Не ми е толкова голяма мъка, просто се чудя защо става така.
Цитирай

А MIUI 9 пуснат ли е официално вече?

 
Цитирай

Не. Спекулира се за началото на другата година.
Ще намеря инфо и ще пусна тема в общия раздел за Xiaomi
Цитирай

Аз потърсих одеве и според няколко сайта няма да го има за нас официално (Mi4), а само за Mi4i/Mi4s.
Цитирай

MI4 е модел от 2014 г. - така че е напълно възможно.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)