Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на заключена рам+ модифицине на системен дял до GEN 1,2,3
#26

Искам да попитам колегите нещо. Днес се решавам да го направя (нз и аз защо, за гъзарията :teaseSmile, но съм пред дилема кое да избера? Ако избера 2рия файл няма ли да си прецакам тела, защото той е вече отключен на 512 мб? Или вие кой ще ми препоръчате между 2 и 4?
П.С. Смятам, че ще видите, но все пак да кажа, че става въпрос за телефон от втора генерация Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

1. Няма смисъл да го правиш
2. Урока е за Gen1 и сериозно рискуваш да си брикнеш телефона.

Има други "гъзарии", повтарям - няма смисъл, щом имаш GLOBUL Z3!

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#28

Ок, мерси тогава за отговора Tongue
Цитирай
#29

globetrance написа:@ dingila
Чети сега внимателно и внимвай да не си брикнеш телефона !!!


Темата в модако се казва: "Как да инсталираме модифициран фирмуер на стоков или ъпдейтнат през уидноус Блейд от втора генерация?...


Моят е ген2, но с 420MB RAM. Тази процедура може ли да се приложи и на него?
Цитирай
#30

Имаш си 512 РАМ, просто като гледаш в някой таск менажер показва само 420, защото останалата се ползва от системата. Урока е за такива, които са със заключена половината РАМ памет (при тях се вижда още по-малко).
И моля те, като цитираш някое дълго мнение, го поорязвай, че зае цяла страница за да кажеш 3 думи.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#31

emski_vas написа:Имаш си 512 РАМ, просто като гледаш в някой таск менажер показва само 420, защото останалата се ползва от системата. Урока е за такива, които са със заключена половината РАМ памет (при тях се вижда още по-малко).
И моля те, като цитираш някое дълго мнение, го поорязвай, че зае цяла страница за да кажеш 3 думи.


Task Manager-a ми показва около 250, 420 ги виждам с phone tester, който би трябвало да ми покаже спецификациите на телефона.
Цитирай
#32

bvelev написа:
emski_vas написа:Имаш си 512 РАМ, просто като гледаш в някой таск менажер показва само 420, защото останалата се ползва от системата. Урока е за такива, които са със заключена половината РАМ памет (при тях се вижда още по-малко).
И моля те, като цитираш някое дълго мнение, го поорязвай, че зае цяла страница за да кажеш 3 думи.


Task Manager-a ми показва около 250, 420 ги виждам с phone tester, който би трябвало да ми покаже спецификациите на телефона.

Щом си с GLOBUL Z3, което се вижда от Phone Tester, значи нямаш нужда от отключване на RAM. Глобулските са с отключена.

Нормално свободната RAM да е 250, и точно нея ти показва Task Manager.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#33

shadee написа:
bvelev написа:
emski_vas написа:Имаш си 512 РАМ, просто като гледаш в някой таск менажер показва само 420, защото останалата се ползва от системата. Урока е за такива, които са със заключена половината РАМ памет (при тях се вижда още по-малко).
И моля те, като цитираш някое дълго мнение, го поорязвай, че зае цяла страница за да кажеш 3 думи.


Task Manager-a ми показва около 250, 420 ги виждам с phone tester, който би трябвало да ми покаже спецификациите на телефона.

Щом си с GLOBUL Z3, което се вижда от Phone Tester, значи нямаш нужда от отключване на RAM. Глобулските са с отключена.

Нормално свободната RAM да е 250, и точно нея ти показва Task Manager.


Искам да си променя размера на системните дялове. За това се чудя дали да не направя процедурата.
Цитирай
#34

Lock Здравеите притежател съм на zte .Спазих цялата процедура и след поставяне на батерията телефона отказва да да се включи по всякакъв дори със компютър не иска да се свърже.
Цитирай
#35

zrun4o написа:Lock Здравеите притежател съм на zte .Спазих цялата процедура и след поставяне на батерията телефона отказва да да се включи по всякакъв дори със компютър не иска да се свърже.

Пробвай с това. Явно не си прочел, че това е само за Gen1 телефони. А има разлика между Gen1 и Gen2 (какъвто е по-вероятно да е твоят).

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#36

Здравейте преди време си купих zte-blade (втора употреба). Та изкам да питам кой от пакетите да запиша ето screen shotoве . Въпроса ми е сега отключена ли ми е памета или не е защото аз мисля че не е . 5 пъти ми вика че няма място а и извинете за големите screen shoti . Кой пакет ще ми препоръчате да запиша :unknw:
Цитирай
#37

Намерих в книжката инфо : Пише обща вътрешна памет 512 мб а свободна памет около 200 (162.5) тоест телефона има само 162.5 и нищо немога да направа по въпроса ? Cry
Цитирай
#38

waterdrake написа:Намерих в книжката инфо : Пише обща вътрешна памет 512 мб а свободна памет около 200 (162.5) тоест телефона има само 162.5 и нищо немога да направа по въпроса ? Cry

Мисля, че ти е отключена, особено ако си с Globul Z3.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#39

надявам се да не е Blush
Цитирай
#40

С Глобул Z3 съм. Инсталирал съм swidish spring и move to sd enabler, но мястото не ми стига. Искам да сложа този firmware пакет:

.custom Gen2 v4 Gen2 radio and memory layout
Partition layout: 2MB cache, 138 MB system, 315MB data
Fastboot активен
TPT активен


Има ли опасност нещо да се омаже, ако не съм със заключена памет?
Цитирай
#41

Те не са само за заключена памет. Аз ползвам v7 от modaco, която е почти същата като v4.
Цитирай
#42

Те не отключват само паметта, също така променят и размера на системните дялове, както виждаш. Твоята памет не е заключена. Виждаш, че имаш само 420 мб., защото другата е резервирана.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#43

Къде точно ги има за теглене тези къстъми че този примерно V5 не се тегли сега, нешо не дава?
"custom Gen2 v5"

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#44

dingila написа:Къде точно ги има за теглене тези къстъми че този примерно V5 не се тегли сега, нешо не дава?
"custom Gen2 v5"
Ето списък на почти всички РОМ-ове за нашите телефони в тази тема + информация и линкове за сваляне.
Списък с налични ROM-ове за GEN2

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#45

Ей това е голяма простотия, значи... Аз като пич реших да си връшам стоковия размер на нещата, обаче на 8 процента всичко спира... =(

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#46

Тва на глобул Q1 можели да се отключи заключената рам.
Цитирай
#47

По-добре недей пробва, все пак са различни телефони.

ПП.: Голям съм ПЪН, оправих се, първо екстрата трябвало да бъде разархивирана, аз пробвам с дирекно image.bin, после стигнахме до момент в който всичко дойде на място. :rofl:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#48

Android Asistenta ми показва 175мб рам.Да попитам телефона ми трябва ли да руутнат за да мога да отключа рама ?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#49

darthhvader написа:Android Asistenta ми показва 175мб рам.Да попитам телефона ми трябва ли да руутнат за да мога да отключа рама ?

Да.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#50

Малко ме е страх да го руутна и се чудя какво да правя Sad
П.п телефона ми е СЕ Х8


Samsung A5 2016 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)