Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536

(2015-03-04, 19:04:13)kotyo написа:  http://play.google.com/store/apps/detail...atteryFull


Ей го Wink
Благодарим!!
Цитирай
Аксесоари

"Колеги", говорете си, не ми пречите. Smile Не искам да се карам с никого! Wink ДА, имам го същият проблем, просто имам други приоритети! ДА, има недостатъци телефона, но само едно ще Ви кажа: ЗА 230 ЛЕВА, ПОВЯРВАЙТЕ МИ - ПО-ДОБЪР ТЕЛЕФОН НА ПАЗАРА НЯМА! Smile Аз също съм критик, но замислете се - от мрънкане файда няма, само будим насмешка.... Хубав ден! Smile
Цитирай

Здравейте, от вчера използвам такова телефонче и днес му направих ъпдейт преди да попадна на тази тема. За сега от сутринта към 08 часа, когато беше заредено на 100% е паднало на 83% (18,45 часа)и това му е първото зареждане и явно още не ми е направил проблема със забиващата батерия. И сега като четях темата се зачудих дали тези проблеми с батерията не започват при инсталирането на някоя програма, игра или нещо подобно, защото имам двама познати с такъв телефон, които го използват предимно за говорене и не си играят да слагат и махат програми и казват, че нямат никакъв проблем с това. Ако ви се занимава моля хората с такъв проблем да напишат инсталираните си приложения и игри да видим кое се повтаря. Не, че нещо, но ме хвана шубето да не се получи и при мен, че разчитам на телефона и би било супер неприятно да ми врътне такъв номер.

п.п. Преди време имах едно Сони У което имаше проблем със светването на екрана и както си стои телефона в покой и екрана светва и си остава светнал да бута батерията и се оказа, че е от един скрийнсейвър които като го сложиш на телефона и глупостите започват. Не изчетох цялата тема дали сте изпробвали това с приложенията. Но само за справка да знаете, че не е от телефона или от операционната система. Както казах имам наблюдения върху два такива тела с които няма никакви проблеми. Та ако ви се занимава...
При мен са сложени само един индикатор за батерията (първото приложение battery)
и един календар. За сега е това и смятам следващите приложения да ги слагам през няколко дена като се уверя, че последното сложено не е проблемното. Ако е това де. Smile

п.п.п. при мен все още отчита коректно станал е 82% е сега докато говорих. Visslar
Цитирай

(2015-03-06, 19:09:36)kattetto написа:  Здравейте, от вчера използвам такова телефонче и днес му направих ъпдейт преди да попадна на тази тема. За сега от сутринта към 08 часа, когато беше заредено на 100% е паднало на 83% (18,45 часа)и това му е първото зареждане и явно още не ми е направил проблема със забиващата батерия. И сега като четях темата се зачудих дали тези проблеми с батерията не започват при инсталирането на някоя програма, игра или нещо подобно, защото имам двама познати с такъв телефон, които го използват предимно за говорене и не си играят да слагат и махат програми и казват, че нямат никакъв проблем с това. Ако ви се занимава моля хората с такъв проблем да напишат инсталираните си приложения и игри да видим кое се повтаря. Не, че нещо, но ме хвана шубето да не се получи и при мен, че разчитам на телефона и би било супер неприятно да ми врътне такъв номер.

п.п. Преди време имах едно Сони У което имаше проблем със светването на екрана и както си стои телефона в покой и екрана светва и си остава светнал да бута батерията и се оказа, че е от един скрийнсейвър които като го сложиш на телефона и глупостите започват. Не изчетох цялата тема дали сте изпробвали това с приложенията. Но само за справка да знаете, че не е от телефона или от операционната система. Както казах имам наблюдения върху два такива тела с които няма никакви проблеми. Та ако ви се занимава...
При мен са сложени само един индикатор за батерията (първото приложение battery)
и един календар. За сега е това и смятам следващите приложения да ги слагам през няколко дена като се уверя, че последното сложено не е проблемното. Ако е това де.  Smile

п.п.п. при мен все още отчита коректно станал е  82% е сега докато говорих.  Visslar

Щом си го ъпдейтнал проблема ти е вкърпа вързан и на тебе Smile  Аз имам  два такива тела единият не е ъпдейтван и няма  проблеми с индикацията а този който  ъпдейтнах  ми прави тази мизерия но и на това се намира чалъма  малко по нагоре е даден линк към  програмка която  показва вярно  % на батерията .
Цитирай

Някаква помощ за пост 317?
Цитирай

(2015-03-04, 21:21:27)Manaster96 написа:  
(2015-03-04, 19:04:13)kotyo написа:  http://play.google.com/store/apps/detail...atteryFull


Ей го Wink
Благодарим!!

Сложих това приложение изцедих телефона както е описано включих го зареди се на макс ,но като гледам в опцийте ми е дало само крайно падащ волтаж а максималния седи с 1 цифра над него .Някой може ли да сподели коректни волтажи ако ползва тази програма и му показва верно за момента .Аз се помъчих да му сложа горна точка на зареждане ,но все седи различни % от това което показва телефона дори веднага да го сваля от зарядното !!!!
Цитирай

(2015-03-07, 15:01:19)danity написа:  
(2015-03-04, 21:21:27)Manaster96 написа:  
(2015-03-04, 19:04:13)kotyo написа:  http://play.google.com/store/apps/detail...atteryFull


Ей го Wink
Благодарим!!

Сложих това приложение изцедих телефона както е описано включих го зареди се на макс ,но като гледам в опцийте ми е дало само крайно падащ волтаж а максималния седи с 1 цифра над него .Някой може ли да сподели коректни волтажи ако ползва тази програма и му показва верно за момента .Аз се помъчих да му сложа горна точка на зареждане ,но все седи различни % от това което показва телефона дори веднага да го сваля от зарядното !!!!
Аз го пробвах и не работи Sad Батерията се зареди на макс и след 15 минути ми показваше 25% и си стоя така 10 часа наред, докато %-те на телефона се мениха до известна степен.
ва
Цитирай

(2015-03-07, 16:08:30)plamenppp написа:  
(2015-03-07, 15:01:19)danity написа:  
(2015-03-04, 21:21:27)Manaster96 написа:  
(2015-03-04, 19:04:13)kotyo написа:  http://play.google.com/store/apps/detail...atteryFull


Ей го Wink
Благодарим!!

Сложих това приложение изцедих телефона както е описано включих го зареди се на макс ,но като гледам в опцийте ми е дало само крайно падащ волтаж а максималния седи с 1 цифра над него .Някой може ли да сподели коректни волтажи ако ползва тази програма и му показва верно за момента .Аз се помъчих да му сложа горна точка на зареждане ,но все седи различни % от това което показва телефона дори веднага да го сваля от зарядното !!!!
Аз го пробвах и не работи Sad Батерията се зареди на макс и след 15 минути ми показваше 25% и си стоя така 10 часа наред, докато %-те на телефона се мениха до известна степен.
ва

min. 3500  max. 4100 абе то никога няма да съвпадне с оригиналния индикатор , но поне не забива , може да си поиграите малко с мин. и мак. стойности докато съвпаднат доре долу с ориг. индикатор.
Цитирай

Пичове, включете си автоматичното калибриране и оставете приложението да работи. След няколко цикъла на заряд и разряд, приложението ще се калибрира и ще започне да отчита нормално. 
Цитирай

Понеже аз пуснах мухата... Tongue 
Тъй като моя телефон, на който експериментирам в момента, се зарежда до около 4 250mV, съм сложил макс. 4 200.
За минимум 3 500. Така при 3 600 показва около 15% и знаеш, че си е за заряд. Нататък пада бързичко. В момента е на  3 705 и показва 29% заряд.
Цитирай

Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.
Цитирай

(2015-03-08, 15:23:02)andonov27 написа:  Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.


 Много зависи как ползваш телефона. Ако го "човръркаш" често няма да имаш проблеми. Ядовете идват ако не го пипаш дълго време. Явно всички ще чакаме Lollipop 5.0.
Цитирай

(2015-03-08, 15:38:17)plamenppp написа:  
(2015-03-08, 15:23:02)andonov27 написа:  Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.


 Много зависи как ползваш телефона. Ако го "човръркаш" често няма да имаш проблеми. Ядовете идват ако не го пипаш дълго време. Явно всички ще чакаме Lollipop 5.0.

Ще стане ли с тази версия

(2015-03-08, 15:38:17)plamenppp написа:  
(2015-03-08, 15:23:02)andonov27 написа:  Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.


 Много зависи как ползваш телефона. Ако го "човръркаш" често няма да имаш проблеми. Ядовете идват ако не го пипаш дълго време. Явно всички ще чакаме Lollipop 5.0.

Ще стане ли с тази версия
Цитирай

(2015-03-08, 17:26:18)andonov27 написа:  
(2015-03-08, 15:38:17)plamenppp написа:  
(2015-03-08, 15:23:02)andonov27 написа:  Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.


 Много зависи как ползваш телефона. Ако го "човръркаш" често няма да имаш проблеми. Ядовете идват ако не го пипаш дълго време. Явно всички ще чакаме Lollipop 5.0.

Ще стане ли с тази версия


(2015-03-08, 15:38:17)plamenppp написа:  
(2015-03-08, 15:23:02)andonov27 написа:  Здр. Преди 2 седмици и аз имах същия проблем с отчитането на батерията. Бях за 3 дни в един приятел на гости и понеже си бях забравил зарядното, той ми беше дал едно негово. През тези дни го зареждах предимно за цяла нощ. След като се прибрах забелязах че и на мен ми замръзва индикацията на батерията, но започнах да си го зареждам с оргиналното зарядно. Този номер ми го направи още 2 пъти некаде и от 2 седмици не съм имал този проблем. Един колега има същия телефон но той никога нее имал този проблем.


 Много зависи как ползваш телефона. Ако го "човръркаш" често няма да имаш проблеми. Ядовете идват ако не го пипаш дълго време. Явно всички ще чакаме Lollipop 5.0.

Ще стане ли с тази версия

Казва ли ти някой, смееш ли да питаш, а дали ще ти кажат?
Цитирай

Айде и аз да се присъединя към хората с проблемното отчитане на батерията. Имам го от 3 дена. Версията е А536_S175_150105_ROW. Ъпдейтнах го веднага щом го взех. В крайна сметка, ако се абстрахирам от това как и с колко % се мести индикатора на прословутата батерия, колко време изкарва тази батерия, без да рестартирам? Ако не се ресетва сам естествено.

Иначе телефончето работи гладко и съм доволен от него, с някой минуси де, ама пълно щастие няма Wink
Цитирай

Телефона по характеристики е хубав но батерията....
И ще имали Lollipop 5.0 за този телефон без роом....
Цитирай

(2015-03-09, 17:19:55)naskotodorovw написа:  Телефона по характеристики е хубав но батерията....
И ще имали Lollipop 5.0 за този телефон без роом....

Погледни тази тема от форума и ще разбереш какво казват хората Smile

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=68859
Цитирай

Аз пък си спомням преди половин година не повече, как на един колега със 6" Самсунг се ъпдейтна на КК и батерията закова на 60% и не спираше да зарежда, поне така показваше. След дълга разправия и след като поиска смяна му върнаха старата версия JB. И сега е с нея и не ще чуе за ъпдейти. От време на време гледам телефона на жената (А536) да почне да се бъзика с батерията, но засега без успех. Малко е щърбава графиката за процентите, но други ефекти няма, може би е от АЦП-то за напрежението. Ъпдейтнат е, на 4-ри месеца, от Технополис, с две сим карти, едната Шибаком, другата Фъканор. Няма проблеми!
Цитирай

Интересно и на приложението RealBattery му забиват % Bu Bu Bu
Цитирай

(2015-03-11, 07:35:28)tpl69 написа:  Интересно и на  приложението RealBattery му забиват %  Bu  Bu  Bu

Точно това стана и при мене вчера !!!!
Цитирай

Да, колкото и да го настройвах, още на 70-80 процента се разминаваха, и я изтрих.

Lenovo A536
Цитирай

мдам и при мен така ..и туй приложение отиде в историята Smile забива си и има няма с 50 % разминаване ...май с battery hd измерването на волтажа беше точно 

а да питам има ли някой от варна ,който може да ми сложи Jelly bean на китайския ми телефон
Цитирай

Аз, понеже се чувствам леко виновен за несгодите с приложението, та... Sad 

Ей го, сега при мен показва 34% при 3 739mV. В настройките има два варианта за показване smart и live.
Доколкото разбрах при smart следи консумацията, с идеята показанията да са по-реални( напрежението не пада съвсем равномерно). Да, ама май точно там е заровено кучето при оригиналния проблем с %. При live отчита % според моментното напрежение и не му пука за друго, даже понякога показанията се покачват с 1-2% след спиране на нещо по смучещо. Smile 
И, да, нормално е показанията да се разминават почти от началото, нали за това търсим алтернативен начин за отчитане на заряда...
Цитирай

никой не казва,че ти си виновен ,ако някой даде друг вариант ,веднага ще го пробваме ...просто и тук % запецват ,а на live почна да си показва каквото си поиска ....но според мен Battery Hd показа най-правилно напрежението и като ти падне на 3,6 и в контакта ...писах им на мойте жълтурковци и там ми казаха ресет на телефона  Smile ...едва ли ще го пратя,ако ми го поискат Smile .жена ми кара с по-стария модел вече 1 година и няма никакви проблеми ,но е с JВ
Цитирай

Е, сега, то ясно, че няма да ме биете, ама.. Wink Според мен на live си отразява много точно съотношението %/mV, но като свикнеш със замръзващите % и ти се струва, че батерията се топи. А и смятам, че е по-разумно мин/макс да се въведе на ръка, щото контролера на някои телефони изключва когато му скимне( и в двете посоки), та показанията пак за нищо не стават накрая. Bu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)