Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536

днес за първи път батерията ми падна нормално до 15 % и изключи,но инсталирах пак Battery Hd и едно друго приложение за батерията ,и сега ще го наблюдавам тези дни как се държи ,току виж е станал някакъв "миръкъл",
Цитирай
Аксесоари

И ще ти пада още по-нормално, ако махнеш всички оптимизатори на батерията, телефона и т.н.

 
Цитирай

А дали не идват проблемите от ъпдейта? В момента телефона е с A536_S161_141115_ROW и няма грам проблеми! Unknw_mini Като гледам пише че ще изтрие всички данни, така че ще изчака доста за качване.

   
Цитирай

Сложих един порт на Samsung A7 и пак след цяла вечер не пипане на сутринта % са забили и след 30 мин. натоварване с игра да видя дали ще тръгнат не тръгнаха и го рестартнах и от 45 % на 14 % .Почвам да си мисля че има нещо дефектно в самия телефон защото това е друга версия портната от друг телефон и абсолютно същият проблем !!!
Цитирай

А някой до сега пробвал ли е с друга нова батерия закупена за този телефон отделно от магазин примерно да види дали е така ,защото според мен тея волтажи нещо играят на долу на горе и може би за тва се получава проблема с индикацията ?Между другото аз преди 1-2 седмици се ровех ,но не можах да намеря батерия за А536 ??
Цитирай

(2015-03-14, 00:38:39)icis4 написа:  А дали не идват проблемите от ъпдейта? В момента телефона е с A536_S161_141115_ROW и няма грам проблеми! Unknw_mini Като гледам пише че ще изтрие всички данни, така че ще изчака доста за качване.

Здравей,

на майка ми телефона е със същата версия, при нея проблема е, че при 50% разряд директно се изключва телефона все е едно е на 0%.

До колкото разбирам все още няма кардинално решение на проблема и май е по-добре да не ъпдейтвам. Ще пробвам варианта със зареждане при изключен телефон и после да дозаредя като го включа да видя тогава какво ще стане.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

И аз имам същия Леново, същия проблем закупен преди 4 седмици от Техномаркет. Стига до 15% и се изключва, иначе издържа до 3 дни...
Цитирай

(2015-03-18, 19:56:10)NaniG написа:  Здравей, 

на майка ми телефона е със същата версия, при нея проблема е, че при 50% разряд директно се изключва телефона все е едно е на 0%. 

До колкото разбирам все още няма кардинално решение на проблема и май е по-добре да не ъпдейтвам. Ще пробвам варианта със зареждане при изключен телефон и после да дозаредя като го включа да видя тогава какво ще стане.


За такива симптоми следва директна рекламация - нова батерия ще е или нещо друго, това не е твой проблем - трябва да е проблем на Леново.  Без рекламации няма да го оправят. Idea

http://shop.lenovo.com/bg/bg/services-warranty/
Цитат:Булграм ЕООД

Околовръстен път 36
Перла парк ет.3
София 1415
+35924452230
Цитирай

ако бях чел преди да купувам сега нямаше да пиша в тая тема , ясно е че и аз съм в клуба и пробвах всичко описано 15 страници назад. Примирих се , защото телефона е без пари и ще го продам за 50 лева след като направи година, ако беше някоя скъпа бракма да се тюхкам. Искам само да добавя, че колегата дето го оплювате , че му държи телефона 6 дни е прав. Аз го докарвам до 8 дни, едната ми карта е служебна и нямам думи колко минути се въртят през нея.Няма нет на телефона , имам голям телевизор , хубава уредба и добър компютър - телефона го ползвам само за разговори в ежедневието.Имаме и два цифрови фотоапарата в къщи ;-)
Цитирай

Ами продай го сега за 150-200, и си вземи друг..

Lenovo A536
Цитирай

той струва 230 лв , кой ще ми даде 200 Smile , иначе бих го дал веднага, за 20 лева повече има HTC с 2 карти , сигурен съм , че няма да е толкова зле
Цитирай

От 1 Март съм с А536 и след 2-3 цикъла на зареждане се появи въпросното залепване на индикатора. Разликата при мен е, че при рестарт не винаги падат процентите и до сега винаги ми е изгасвал на 0%.
Цитирай

Ако не ме лъже паметта някой от тази тема пита от къде да си купи нова батерия    
От тук
Цитирай

Преди последното зареждане на телефона го ползвах почти постоянно с включен интернет и батерията не заби. 
Цитирай

Имам същото Леново от около 2 месеца..телефона беше на 100% и докато вляза във форума вече е на 93% дано наистина да го оправят иначе без рекламация няма да мине

П.С.
Моят е закупен от Техномаркет
Цитирай

Последните десетина дни ми прави впечатление,че при почти еднакво използване по цял ден на телефона-главно вайбър,няколко сайта и ю тюб,вечерта батерията ми е с около 10-15% ,паднала повече от преди.
Преди от сутрин до вечерта около 18ч,беше на около 60...сега е на около 45-50...
Последните дни не съм качвал нищо ново на телефона освен 100-на снимки.Но си имам карта памет.
И все пак възможно ли е да е от многото снимки???Тъп въпрос,но просто друга промяна в телефона няма Bu
Телефона е на 3 месеца.

Lenovo 536
Цитирай

Оптимизиращи, антивирусни и др. подобни има ли?

 
Цитирай

(2015-03-30, 20:16:30)NoMaD написа:  Оптимизиращи, антивирусни и др. подобни има ли?

Има оптимизация няква....
Мисля,че ми махнаха антивирсуната....

Lenovo 536
Цитирай

Ами деинсталирай я и пробвай пак

 
Цитирай

(2015-03-30, 20:14:25)Моторист написа:  Последните десетина дни ми прави впечатление,че при почти еднакво използване по цял ден на телефона-главно вайбър,няколко сайта и ю тюб,вечерта батерията ми е с около 10-15% ,паднала повече от преди.
Преди от сутрин до вечерта около 18ч,беше на около 60...сега е на около 45-50...
Последните дни не съм качвал нищо ново на телефона освен 100-на снимки.Но си имам карта памет.
И все пак възможно ли е да е от многото снимки???Тъп въпрос,но просто друга промяна в телефона няма Bu
Телефона е на 3 месеца.

Трябва да се калибрира батерията...

П.С. По-назад в темата е описано как става
Цитирай

Аз лично реших проблема като продадох телефона и си взех S3 Neo .Просто батерията не забива и върви плавно и ще получи Lollipop .Това ми е последния коментар в този раздел пожелавам ви успех !!!!
Цитирай

(2015-03-31, 03:49:14)iw123 написа:  
(2015-03-30, 20:14:25)Моторист написа:  Последните десетина дни ми прави впечатление,че при почти еднакво използване по цял ден на телефона-главно вайбър,няколко сайта и ю тюб,вечерта батерията ми е с около 10-15% ,паднала повече от преди.
Преди от сутрин до вечерта около 18ч,беше на около 60...сега е на около 45-50...
Последните дни не съм качвал нищо ново на телефона освен 100-на снимки.Но си имам карта памет.
И все пак възможно ли е да е от многото снимки???Тъп въпрос,но просто друга промяна в телефона няма Bu
Телефона е на 3 месеца.

Трябва да се калибрира батерията...

П.С. По-назад в темата е описано как става

Махнах DU Battery saver беше ми инсталиран от първия ден.Не мисля,че е от него проблема ми...Но не намирам в темата как да калибрирам батерията...В началото на темата се споменава и..никаква яснота...

Lenovo 536
Цитирай

 Проблема с батерията е  изключително  сериозен и неприятен Никой от Вас ли не е пратил мейл,не им е звънил, не  е търсил  подръжката   на Леново?Отговори следващ ъпдейт са несериозни. Имам телефона от две седмици, и имам този проблем.Изчетох и приложих всичко описано в темата включително и връщане на фабрините настройки, никакъв ефект.От понеделник започвам кореспонденция с тях.

Chinese Commission for Consumer Protection
Цитирай

(2015-04-02, 20:14:47)Моторист написа:  
(2015-03-31, 03:49:14)iw123 написа:  
(2015-03-30, 20:14:25)Моторист написа:  Последните десетина дни ми прави впечатление,че при почти еднакво използване по цял ден на телефона-главно вайбър,няколко сайта и ю тюб,вечерта батерията ми е с около 10-15% ,паднала повече от преди.
Преди от сутрин до вечерта около 18ч,беше на около 60...сега е на около 45-50...
Последните дни не съм качвал нищо ново на телефона освен 100-на снимки.Но си имам карта памет.
И все пак възможно ли е да е от многото снимки???Тъп въпрос,но просто друга промяна в телефона няма Bu
Телефона е на 3 месеца.

Трябва да се калибрира батерията...

П.С. По-назад в темата е описано как става

Махнах DU Battery saver беше ми инсталиран от първия ден.Не мисля,че е от него проблема ми...Но не намирам в темата как да калибрирам батерията...В началото на темата се споменава и..никаква яснота...

Заредете напълно батерията на телефона и когато това стане, изключете зарядното и след това изключете и телефона. Докато телефонът ви е изключен, включете го в зарядното устройство и го оставете да се зарежда до 100% отново. Зеленият LED индикатор ще покаже кога това е станало. След това изключете зарядното устройство, включете телефона си и задайте опцията да не се изключва екрана, ако имате такава. Свържете отново телефона към зарядното устройство и го изчакайте да се зарежда отново до 100%. След като се зареди на 100%, изключете зарядното устройство и не зареждайте отново телефона си, преди батерията да падне до 0%. След като телефона изключи, заредете напълно батерията и вече всичко би трябвало да работи правилно. Успех  Smile
Цитирай

Какво се случи днес!?!
Както писах по- горе вчера махнах Du Battry saver и днес следобед се сетих да си искарам индикацията на процентите горе.Бяха около 70% след обяд
и бавно падаха.Преди щас забелязах, че са забили на 47%...
Пробвах да ги сваля 30 минути с ю тюб.Не мръднаха!
Инсталирах наново Du Battery saver след 10 - на минути индикацията отлепи надолу и сега продължава...

Lenovo 536
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)