Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536

Аз с А536 с 1 сим и ми направи проблем след първото зареждане.Вечерта 50% и сутринта изключил и без аларма и закъснял
за работа.Без много ръчкане изкарва 5-6 дни.Версия А535_S_S173_150105_ROV
Цитирай
Аксесоари

На Леново телефоните понякога се случва да "замръзнат" процентите на батерията. Рестартирайте телефона или ако това не помогне- изваждате батерията. Щом видите,че процентите на батерията съмнително не мърдат, действате по описания начин. Не знам да има фикс за този проблем. Може би е дефект на софта на Леново, който би следвало да оправят в следващите ъпдейти.
Aз също имам Леново под ръка и се е случвало да стане така с процентите на батерията.
Относно калибриране на батерията опитайте да заредите както колегата iw123 по-горе е посъветвал.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай

След като три месеца и половина нямаше никакви нови ъпдейти днес са пуснали нов

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай

Дръпнах го та да видим индикацията на батерията сега.
Цитирай

Пада много по бързо с новия ъпдейт поне при мен
Цитирай

(2015-04-23, 14:10:13)vlad9201 написа:  Пада много по бързо с новия ъпдейт поне при мен
Пробвай след ъпдейт ресет - може и да се оправи проблема.

 
Цитирай

Вчера си ъпдейтнах телефона, Но няма никаква промяна пак заби тоя индикатор.... Май с ъпдейт няма да се оправи.....
Цитирай

Тела ми е в гаранция , но като прочетох какви лоши отзиви има за сервиза им...се чудя дали изобщо има смисъл да им го давам.
Сервиза е :Булграм еоод
Цитирай

Е, в тоя смисъл май е най-добре да си купиш Prestigio? Не че в сервиза на ViewPoint правят нещо повече от другите, но поне не правят проблеми и сменяват апаратите без да го правят на въпрос. Аз си взех едно уж да си дебъгвам един софтуер. Печеше и ядеше батерията. Смениха го почти веднага, скоро ще станат две години го ползвам без проблеми, да чукам на дърво. И на сина купих същото. Жената я уредих А536, но и тя има проблем с батерията, наистина много рядко, досега за около 5 месеца го е правил май 2-3 пъти. Умира на около 57% и седи там по 3-4 часа.
Цитирай

миналата седмица го пратих в сервиза и го върнаха уж оправен , сега индикатора не замръзва , но като стигне 48 % пада за минути батерията и докато намеря зарядното и е угаснал. Явно така ще е , но след връщането от сервиза гледам има ъпдейт и сега се чудя да му дам ли ъпдейта или не , за да не ходи пак в сервиза и там да кажат , че аз съм го прецакал / защото в сервиза му сменили софтуера - не видях аз нещо да му е сменено ама../
Цитирай

Аз имах същия проблем с нивото на батерията. Стоеше дълго време на даден процент,и след рестарт да речем падаше драстично надолу.След като ъпдейтнах до S179 този проблем с батерията вече го нямам.
Но имам наблюдението че gps-а работи много много мудно.
Със S175 зацепваше веднага дори да съм под покрив.С новата версия голяма мъка докато намери сателитите дори навън.
Прочетох че това се дължи на некалибриран сензор за посоките,и след като си свалих един компас установих че той не може да работи защото изписва Orientation senzor not found. Въртях там в едни осморки,но без резултат.
За да не променям настоящата насока на тази тема,мисля да пусна нова.
Дано някой да има някакво решение.
Цитирай

Този телефон е забележителен с липсата на каквито и да са сензори. Smile Има само акселерометър, проксимити (да гаси екрана като си го сложиш на ухото) и звуков сензор, т.е. микрофон. Магнитен (компас) - Няма добър, няма лош, просто няма. Налягане - няма. Осветление - Няма. Ориентация (като либела), температура, жироскоп - не. Пробвах преди малко на балкона да видя какво е дереджето с ЖиПиеСа - хващаше един сателит, дадох ресет на AGPS и презареждане и той изчезна. Чаках 5-6 минути за "топъл" фикс без резултат. Ще трябва на някоя гола поляна да се изчака да си дръпне целият алманах и тогава може да му дойде акъла.

ПП. Смених балкона със северен и фиксна. Съвсем нормално си фиксна, с два децибела по-добро отношение сигнал/шум от Престижиото, което все пак е доста зле, но върши работа в 99% от случаите.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Купих на жена ми телефона с една СИМ карта. След първото зареждане батерията падаше нормално до 55% и там замръзна. Рестартирах и показа 23% и пак замръзна. Човек не може да се ориентира горе-долу колко остава живот на батерията. Съжалявам, че го купих при този голям избор на телефони.
Цитирай

Ами и аз купих на жената такъв, ползва го с две сим карти и има подобен проблем, но много рядко, примерно за половин година го е правил два пъти. Взех го за около 200 кинта на някакъв черен петък и при тези показатели: 5" IPS, 4-ри ядрен и пр. няма по-евтин. Жената си го ползва и е много доволна.  
Цитирай

Малко ме съмнява дисплея да е IPS. Някъде четох, че е TN и съм склонен да повярвам, тъй като хич не е добре на светлина. Иначе телефончето като за 200 лева бива. Но това да не знаеш поне приблизително колко ти е заредена батерията е много кофти.
Цитирай

Най-добре си сложете приложение, което показва волтажа на батерията. падне ли до 3,6 волта - време е за зарядо Smile
Цитирай

Ако не те затруднява кажи някое подходящо за случая
Цитирай

Вече има нова актуализация да видим дали ще продължи проблема с батерията.
Цитирай

(2015-05-11, 14:54:21)Pinto_mm написа:  Ако не те затруднява кажи някое подходящо за случая

Може да използваш Battery Informer-леко е и върши работа.
Цитирай

(2015-05-11, 17:16:15)esil2 написа:  Вече има нова актуализация да видим дали ще продължи проблема с батерията.
Тъкмо мислех да го давам на сервиза им...
Че ми писна да го рестартирам като е на 50%
Цитирай

(2015-05-11, 14:54:21)Pinto_mm написа:  Ако не те затруднява кажи някое подходящо за случая

Battery HD
Цитирай
Thumbs Up 

Не знам ,как е при вас, но при мен за сега се оправиха проблемите с батерията. Visslar
Цитирай

Ако няма прави участъци в графиката на батерията, значи наистина са го оправили.
Цитирай

Случайно ми остана време и вчера порових  попаднах на тази тема. Съвсем случайно вчера мина и нов ъпдейт А536_S181_150423_ROW. Качих си и  3C Toolbox. Напправих на 2000 mAh. вчера ми преплака на 20 или 25% ще излъжа. Говирих си  падна до към 15  и тогава го сложих да се зарежда.
Само да вметна че където люете леновотата аз имах по рано А760. Като го покажех пореди около 2 години и ме питат каква е тази марка. Имах приятели с HTC за по 600 лв а моя ми излезе 180 ако не се лъжа. Много добре се държеше и леки с игрички в кенефа и по час ви-фи на ден и разговори разбира се, държеше около 5-6 дена. Ако го експлоатирах по вече 2-3 дена.
Цитирай

Не е отстранен проблема с индикатора след ъпдейта....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)