Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536

Колко ъпдейта минаха и това с батерията си стои като проблем. Аз вече се чудя дали след като още ми е в гаранция мога да отида до мобилния оператор и да кажа не ми отчита правилно и или го оправете или ми върнете парите. Дали имам право на връщане на парите ако има софтуерен проблем телефона? За тея пари за които го взех и 100 лв отгоре ще си купя Мото Г и ще забравя за подобни глупости.
Цитирай
Аксесоари

Определено ще поискат най- напред да мине през сервиз преди смяна с друг.

 
Цитирай

(2015-05-13, 21:18:19)NoMaD написа:  Определено ще поискат най- напред да мине през сервиз преди смяна с друг.

Няма проблем, нека го държат 1 месец в сервиз, то това няма оправяне. Въпроса е дали ще искат да си ми върнат парите за които съм го закупил?


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай

Мдааа , от сутринта ми е заспал на 24%. Сега изплака че е на 15% след 2 мин че е на 10% , има напредък Big Grin
Цитирай

(2015-05-12, 22:26:54)icis4 написа:  Ако няма прави участъци в графиката на батерията, значи наистина са го оправили.
Как да ги разбера тия прави участъци в графиката?
Цитирай

Зелената линия е нормални показания, червената - не. До някакъв процент (т.1) всичко е нормално след това замръзва на някаква стойност докато нещо не го извади от унеса (т.2) след час два и процентите изведнъж рязко слизат до реалната стойност (т.3)


Прикачени файлове
.png bat.png Размер: 320.44 KB  Сваляния: 54
Цитирай

(2015-05-15, 00:22:28)icis4 написа:  Зелената линия е нормални показания, червената - не. До някакъв процент (т.1) всичко е нормално след това замръзва на някаква стойност докато нещо не го извади от унеса (т.2) след час два и процентите изведнъж рязко слизат до реалната стойност (т.3)

Това  ми е ясно, не разбрах с каква програма го тестваш?
Цитирай

Програмата се нарича Android: Settings->Battery. Smile
Цитирай

Нищо не са оправили. Тази сутрин беше на 46% и цял ден ми седи така и след рестарт падна на 21%.
Цитирай

Наистина си е доста гадно да не знаеш горе-долу кога ще ти падне батерията. Хубава работа ама китайска.
Цитирай

След новия ъпдейт дори имам чувството, че индикатора е станал по зле....
Цитирай

И на мен така ми се струва. Става въпрос за ъпдейт 181. Сякаш по рано заспиваше за известно време и после пак тръгваше. Сега забие ли така си стои докато изгасне екрана.
Цитирай

И не винаги след рестарт си падат процентите....
Цитирай

Чета за всички проблеми с батерията и се чудя дали някой е пробвал да сложи custom ROM? Например Vibe 2.0 е стабилен, а и вече го има и за този телефон.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Съмнява ме, а и на телефон с проблеми да го флашнеш и да рискуваш гаранцията не си струва. Почти съм сигурен че в това нещо използват фърмуера на Леново, почистили са някои приложения и са сменили лаунчера. Предполагам, не можах да намеря автентична информация какво са налепили вътре. Иначе за проблема с батерията има тема във форума на Леново, съвета е да се чака нов фърмуер/упдейт. Някои чакат вече година и половина. Smile
Цитирай

Миналата седмица ми върнаха тела от  сервиза , пишеше сменена батерия, тест и преинсталация на софта...бъра-бъра...
Уж всичко беше ок до днес..... Sad
Ядосах се и писах на Леново България и ето какво получих .като отговорче:

Привет, Изпратихме няколко устройства със съшия проблем в лабораторията ни в Китай, за да се направи анализ, от къде може да произлиза проблема и как се решава. Щом имаме обратна връзка ще ви пишем.
Цитирай

Ще чакаме с интерес да постнеш отговора им колега.
Цитирай

Да...даже мисля да подам жалба в КЗП , че ми писна...!
Цитирай

Скоро и аз се занимавах с тях по други въпроси - нищо не свършиха, само документи прехвърлят и нищо не правят.
Цитирай

(2015-05-22, 15:53:07)Be6i4 написа:  Чета за всички проблеми с батерията и се чудя дали някой е пробвал да сложи custom ROM? Например Vibe 2.0 е стабилен, а и вече го има и за този телефон.

Точно него сложих, но на А328, а и той ги има тия проблеми с батерията. От около седмица го ползвам и поблем с процентите няма. Рома е стабилен и има доста екстри, през TWRP рековъри става за 3 минути.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай

(2015-06-03, 05:48:25)nikiww написа:  
(2015-05-22, 15:53:07)Be6i4 написа:  Чета за всички проблеми с батерията и се чудя дали някой е пробвал да сложи custom ROM? Например Vibe 2.0 е стабилен, а и вече го има и за този телефон.

Моля, напишете линк за сваляне и инструкции за инсталиране на горепосочения Vibe 2.0 custom ROM.
Цитирай

http://lenovo-forums.ru/topic/12369-vibe-20-euro/ това е рома, има инструкции на руски
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=66181 а това е цялата информация, която ти трябва, за да смениш рома, ама трябва четене. Най лесно за мен беше през рековърито, сложи си рековъри, направи си първо бекъп на стария ром и тогава смени с новия. Успех

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай

Сложих vibe 2.0 и засега съм доволен. Така и не открих опция да ми показва %-ти на батерията, но си сложих програмка, която го прави. Процентите си падаха плавно и равномерно до около 20, като тази сутрин отново същия проблем - 20, 19, 18, 17 ... 6 и бързо в контакта!!! Но като цяло е много добре! Нямаше забиване на проценти. Ромът изглежда разчупен и забавен. Има някои неща с които трябва да свикна, но поне не ми забиват процентите.
Цитирай

Колеги според мен проблема с индикацията на батерията идва от самата батерия. По мои наблюдения тези който са с li-on са ок на моита е такъв и няма проблем но тези с li-po замръзват.

Samsung S23+
Цитирай

Проблема е с deepsleep - когато телефона заспи за по-дълго, тази система не се събужда повече. Само рестарт оправя нещата. Затова разни решения с WiFi и др. описани тук понякога помагат. Просто пречат на телефона да заспи и го ръчкат непрекъснато.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)