Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536

и така plamenppp моля те сподели има ли някакъв напредък с батерията по този метод ??



ЛОЛ аз включих телефона докато беше на 65 % спрян да се зарежда и по едно време гледам светна зелената лампа натискам копчето и какво да видя на 90 % ми свети зелено че е зареден и сега го чакам да стане на 100 % .Яко бъгня има тука дано да стане по този метод !!!


[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай
Аксесоари

plamenppp написа:При мен след включването на телефона показваше 90% WTF!!!!
Именно, и при мен беше така, затова се включва зарядното да се дозареди до 100% и при включен телефон.
Досега поне, за около седмица батерията ми не е показвала грешно, както правеше непрекъснато преди калибровката. Ще видим дали това решава проблема окончателно или е само временно решение...


danity написа:ЛОЛ аз включих телефона докато беше на 65 % спрян да се зарежда и по едно време гледам светна зелената лампа натискам копчето и какво да видя на 90 % ми свети зелено че е зареден и сега го чакам да стане на 100 % .Яко бъгня има тука дано да стане по този метод !!!
Калибрира се телефона след като батерията се разреди напълно до изключване на апарата. Тогава се включва зарядното и чакаш да се зареди, изключваш кабела, пускаш телефона и пак включваш зарядното. Би трябвало да покаже по-малък процент от 100. Оставяш го да се дозареди и с това калибрирането на батерията приключва.




[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]
Цитирай

Здравейте на всички!
Новопостъпил съм и моля да бъда извинен за глупавите въпроси и неточности.
От около 10-на дни открих сайта и форума.Въпреки,че пишете за проблеми с батерията на модела аз си взех точно Lenovo 536 миналата седмица.Исках по-малкия 328,но просто докато се чудя той изчезна от магазините на Виваком (сега пак се появи).
Взех си телефон който е как да кажа..показен в магазина.(просто и той беше последния черен)Не от витрината а другия който е там и го дават човек да го държи свободно в ръка и да го примери дали му влиза в джоба и т.н.Когато го взех телефона показваше(ако си спомням вярно) 3 дни и 6 часа на батерия.(това ми е първия такъв телефон дано съм разбрал правилно,че е включен от 3 дни) мисля.че беше на 65%...по спомен...До тук може би не сте учудени тогава да ви учудя...Батерията ми е ЛИОННА!Специално погледнах като си слагах мемори картата.Пада с равномерни проценти от 6;30 сутринта до вечерта около 19ч е на 60%....С влизане от време на врем из интернета и т.н....Вечер с ровене около час -два из нета го свалям на 15-20% гася го (защото и аз спя Wink ) и го включвам до сутринта.
Оня ден нарочно го оставих на 70% сутринта беше 69% с ровене из нета свалих на 18% и го включих да се зарежда..Зарежда 3ч и 30 мин...Бая време...
Някой знае ли да има друг телефон Lenovo А536 с ЛИОННА батерия?...Да не би на китайците да са им свършили липолните? Big Grin ...Не знам дали съм по-добре в случая като чета за проблемите с липолимерните...
Мисля да си купя допълнителна батерия 8000 или 2000 амперчаса...Има ги из продавалника.Някой да има наблюдения как се държат подобни батерии?

Lenovo 536
Цитирай

danity написа:и така plamenppp моля те сподели има ли някакъв напредък с батерията по този метод ??


Как да има? Изтощих му батерията, заредих го без да го включвам, включих го ... получих 3 смс-а, два пъти ми звъняха, обновявания се появиха ... Снощи напавих процесурата както трябва. Очаквайте резултати!
Цитирай

plamenppp написа:
danity написа:и така plamenppp моля те сподели има ли някакъв напредък с батерията по този метод ??


Как да има? Изтощих му батерията, заредих го без да го включвам, включих го ... получих 3 смс-а, два пъти ми звъняха, обновявания се появиха ... Снощи напавих процесурата както трябва. Очаквайте резултати!

И аз го изтощих до 0 изгасна включих го да зарежда изгаснал на 90% отново светна зелената лампа .Нещо просто не е наред .И сега както беше на 90% с зелена светлина го включих и на зарядно докато зареди до 100 % ,но не е както казва колегата по горе при мен на 90 % светва зелено !!!
Цитирай

От доста време се чудя, но вече реших и да го споделя. Абе, Хора, Вие работа нямате ли си, че се занимавате само с тази батерия?! Голям исторически проблем за тези проценти, край! Телефонът е боклук...
Леновото е перфектен телефон, естествено със своите недостатъци - ами няма как за тези пари! Искам да подчертая, обаче, че точно батерията въобще не е от проблемите, други са! Не знам какво правите, какво струвате, мен батерията ме кара от 5 до 7 дена даже... Не го бъзикам постоянно, вярно, също падат процентите рязко, истина е... Но какво от това!? За мен въобще не е кой знае какъв проблем, а тук го изкарвате СМЪРТОНОСЕН!!! И пак да кажа - една седмица ме кара батерията.. Правете си изводи!
Цитирай

niki.nenoff написа:От доста време се чудя, но вече реших и да го споделя. Абе, Хора, Вие работа нямате ли си, че се занимавате само с тази батерия?! Голям исторически проблем за тези проценти, край! Телефонът е боклук...
Леновото е перфектен телефон, естествено със своите недостатъци - ами няма как за тези пари! Искам да подчертая, обаче, че точно батерията въобще не е от проблемите, други са! Не знам какво правите, какво струвате, мен батерията ме кара от 5 до 7 дена даже... Не го бъзикам постоянно, вярно, също падат процентите рязко, истина е... Но какво от това!? За мен въобще не е кой знае какъв проблем, а тук го изкарвате СМЪРТОНОСЕН!!! И пак да кажа - една седмица ме кара батерията.. Правете си изводи!


Ей пич ти като отидеш на магазина и си купиш една кола примерно с турбо и азот и се окаже че азота или турбото не вървят ти как би се почувствал .Ние си обсъждаме как да го оправим ако има вариант много са ми чудни такива като тебе (типични българи) се да се месят дето не им е работата като не ти харесва не гледай темата нас ни дразни че не е ок все пак сме дали пари за това телефонче !!!
Цитирай

Стискайте палци, момичета и момчета, батерията плавно падна днес от 100 на 89 процента!
Не съм си играл с интернет, а само съм го ползвал за няколко разговора от по една минута.
Цитирай

При мен вчера легнах на 56% днес ставам пак 56 % играх на една игра рестартирах и на 22% пфффф !!! Просто при мене като се изтощи вчера батерията нали го включих на изключен телефон да се зарежда но на 90 % светва при мен зелената лампа има нещо много сериозно объркано !!!Направо съм бесен !!!


Да отбележа и че този метод с вадене на батерията и зареждане в изключено състояние не работи .В момента съм забил на 89 % и това е играя ли не играя 89% .........
Цитирай

а аз поставих личен рекорд! издържа на батерия 5 дни и 20 часа!
изобщо не съм му спирал нета, но съм го ползвал епизодично. за първия ден падна на 89%, на втория до 75, третия 63 и така стоя до четвъртия. на 5-я ден беше 54 и в последните 4-5 часа падна рязко на 35% за по-малко от 10 мин. падна на 12 и му пуснах зарядното.
само да подчертая - говорил съм по 1-1.5ч. на ден, каквото имаше от Google play всичко е update, нет съм ползвал само мобилен и НЕ съм рестартирал!
хайде весели празници! Christmas
Цитирай

danity написа:
niki.nenoff написа:От доста време се чудя, но вече реших и да го споделя. Абе, Хора, Вие работа нямате ли си, че се занимавате само с тази батерия?! Голям исторически проблем за тези проценти, край! Телефонът е боклук...
Леновото е перфектен телефон, естествено със своите недостатъци - ами няма как за тези пари! Искам да подчертая, обаче, че точно батерията въобще не е от проблемите, други са! Не знам какво правите, какво струвате, мен батерията ме кара от 5 до 7 дена даже... Не го бъзикам постоянно, вярно, също падат процентите рязко, истина е... Но какво от това!? За мен въобще не е кой знае какъв проблем, а тук го изкарвате СМЪРТОНОСЕН!!! И пак да кажа - една седмица ме кара батерията.. Правете си изводи!


Ей пич ти като отидеш на магазина и си купиш една кола примерно с турбо и азот и се окаже че азота или турбото не вървят ти как би се почувствал .Ние си обсъждаме как да го оправим ако има вариант много са ми чудни такива като тебе (типични българи) се да се месят дето не им е работата като не ти харесва не гледай темата нас ни дразни че не е ок все пак сме дали пари за това телефонче !!!

Четеш през редовете май ... Как да ми пука за този проблем при положение, че ми трае 6-7 дена батерията, кажи ми?! Естествено, че сме дали пари, но това е смешно! Ако падаше за 1 ден, ако беше слаба - разбирам. Сега, дори и да пада изведнъж, тя ме държи седмица, следователно - ПЕРФЕКТНА Е!!!!
Цитирай

niki.nenoff написа:
danity написа:
niki.nenoff написа:От доста време се чудя, но вече реших и да го споделя. Абе, Хора, Вие работа нямате ли си, че се занимавате само с тази батерия?! Голям исторически проблем за тези проценти, край! Телефонът е боклук...
Леновото е перфектен телефон, естествено със своите недостатъци - ами няма как за тези пари! Искам да подчертая, обаче, че точно батерията въобще не е от проблемите, други са! Не знам какво правите, какво струвате, мен батерията ме кара от 5 до 7 дена даже... Не го бъзикам постоянно, вярно, също падат процентите рязко, истина е... Но какво от това!? За мен въобще не е кой знае какъв проблем, а тук го изкарвате СМЪРТОНОСЕН!!! И пак да кажа - една седмица ме кара батерията.. Правете си изводи!


Ей пич ти като отидеш на магазина и си купиш една кола примерно с турбо и азот и се окаже че азота или турбото не вървят ти как би се почувствал .Ние си обсъждаме как да го оправим ако има вариант много са ми чудни такива като тебе (типични българи) се да се месят дето не им е работата като не ти харесва не гледай темата нас ни дразни че не е ок все пак сме дали пари за това телефонче !!!

Четеш през редовете май ... Как да ми пука за този проблем при положение, че ми трае 6-7 дена батерията, кажи ми?! Естествено, че сме дали пари, но това е смешно! Ако падаше за 1 ден, ако беше слаба - разбирам. Сега, дори и да пада изведнъж, тя ме държи седмица, следователно - ПЕРФЕКТНА Е!!!!


Батерията си работи, държи си. На третия ден ми показва 47% и аз съм щастлив. Налага ми се да проведа доста разговори и съм щастлив, че батерията ще ме изкара. Провеждам първия, батерията пада на 13% и аз вече не съм щастлив Sad След още 20 минути нямам вече ток и ... Нещо не съм щастлив.
Цитирай

Вече има нов ъпдейт тази сутрин го обнових да видим оправили ли са проблема.
Цитирай

Благодаря за инфото есил дано да има напредък с тази актуализация а относно ники ненов ти 5 до 7 дена ти въобще ползваш ли го този телефон или само му се облизваш ???
Цитирай

danity написа:Благодаря за инфото есил дано да има напредък с тази актуализация а относно ники ненов ти 5 до 7 дена ти въобще ползваш ли го този телефон или само му се облизваш ???

Ползвам, ползвам... Говоря, качвам и разглеждам снимки, влизам в интернет през wi-fi, нямам мобилен интернет и т.н.... Умерено го ползвам, ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ НЕ ГО РЪЧКАМ ПОСТОЯННО, НЕ СЪМ НА 16 ГОДИНИ!!! Smile Не искам да имам играчка в джоба си! Smile Wink Телефонът за парите си е идеален и е най-добрия в своя клас! Просто трябва мъничко интелект и техническа грамотност за правилна експлоатация, това е най-важното!
Цитирай

Някой с новия 219-ROW да каже има ли някакви видими промени ?

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай

niki.nenoff написа:
danity написа:Благодаря за инфото есил дано да има напредък с тази актуализация а относно ники ненов ти 5 до 7 дена ти въобще ползваш ли го този телефон или само му се облизваш ???

Ползвам, ползвам... Говоря, качвам и разглеждам снимки, влизам в интернет през wi-fi, нямам мобилен интернет и т.н.... Умерено го ползвам, ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ НЕ ГО РЪЧКАМ ПОСТОЯННО, НЕ СЪМ НА 16 ГОДИНИ!!! Smile Не искам да имам играчка в джоба си! Smile Wink Телефонът за парите си е идеален и е най-добрия в своя клас! Просто трябва мъничко интелект и техническа грамотност за правилна експлоатация, това е най-важното!


И искаш да ми кажеш че те държи 5 дена хайде моля те !!!! Аз без да го пипам го пробвах повече от 4 дена максимум 5 ама без пипане само обаждане от някой никакъв интернет !!! Просто батерията няма такъв капацитет аз съм имал Престижио с 2500 ампера батерия и държеше от 5 до 7 дена а ти искаш да ми кажеш че с тази батерия и 5 инча дисплей а моя стария беше 4 инча държиш като за 2500 ампера батерия .Не се заяждам просто моля те да не преувеличаваш и хората да се чудят как държи толкова твоята а пък техните 3 -4 макс !!!!
И не съм на 16 години на 30 съм !!!
Цитирай

Ами... не те карам да ми вярваш... Smile Нямам сметка да те лъжа. Нали ти казах - важна е техническата грамотност и интелекта... Това е важно за правилна експлоатация! А повечето тук я нямат! Smile Нищо лично не се заяждам и аз, просто споделям опита си. От 17.12 до 24.12 ме кара батерията... Това е. Когато имам снимки за качване го свързвам с лап топа за 3-4 минути, ако това може да дава отражение, понеже се зарежда - не знам. Иначе умерено си го ползвам без въобще да прекалявам. Предишният ми телефон Galaxy Y Duos също в началото ме караше по 7 дни като не го закачах. Имай предвид, че е със слабичка батерия! Както обичам да казвам - СМАРТФОНЪТ НЕ Е САМО ЛЪСКАНЕ НА ЕКРАНА И ТЕГЛЕНЕ НА ПРИЛОЖЕНИЯ, ТРЯБВА И АКЪЛ!!! Smile Wink
Цитирай

Колега niki.nenoff нека да се съобразяваме с останалите и да не говорим празни приказки. Тук обсъждаме как се държи батерията и как да подобрим нещата, а на теб щом ти кара по една седмица ползвай си телефона със здраве ти проблем нямаш, явно си с много акъл и телефона ти е уникат.
Цитирай

Откачам като ми се случи. Ако скоча бързо от леглото и го включа стига до 0%, но поне не гасне. Но ако го хвана към 5%, дори и да го вържа, ми гасне и ме нервира. А за мен това че телефона може да издържи 7 дни с батерия и редовно ползване е меко казано нереално. Покажи ми графиката от батерията Smile

Lenovo A536
Цитирай

plamenppp написа:Стискайте палци, момичета и момчета, батерията плавно падна днес от 100 на 89 процента!
Не съм си играл с интернет, а само съм го ползвал за няколко разговора от по една минута.

Не стана Sad


esil2 написа:Вече има нов ъпдейт тази сутрин го обнових да видим оправили ли са проблема.

Дано са се взели в ръце и са оправили нещата. Този ъпдейт беше едва 13 МБ, но качеството може да се побере и в много по-малко.
Цитирай

Здравейте,
от днеска и аз съм със А536 ! Tooth
от към..13h го имам и не съм го спирал почти ...
беше на 45% когато го пуснахме от кутията
в момента ми е на 6%
актуализирах го

A536_S150_130925 ROW TO
A536 S 168_141_219_ROW (162MB)

държи се доста добре... Christmas
някъкви напътствия да ми дадете или съвети ... ще съм ви благодаренSmile

лека вечер Dance

LENOVO A536 DUAL SIM ; LENOVO IDEATAB A3000
LENOVO G50-30/80G00040BM
Цитирай

plamenppp написа:
plamenppp написа:Стискайте палци, момичета и момчета, батерията плавно падна днес от 100 на 89 процента!
Не съм си играл с интернет, а само съм го ползвал за няколко разговора от по една минута.

Не стана Sad


esil2 написа:Вече има нов ъпдейт тази сутрин го обнових да видим оправили ли са проблема.

Дано са се взели в ръце и са оправили нещата. Този ъпдейт беше едва 13 МБ, но качеството може да се побере и в много по-малко.


Най сетне добра новина поне при мен досега когато го заредя и си пойграя и после оставя докато спя на сутринта беше на същите % и от там на сам ровя ровя и не пада и рестарт и на 27 % .Този път след новия ъпдейт ставам същия % и викам неееее и тъкмо да го рестартна и хоп от 69 % както беше стана на 68 прескочи трапа мисля че всичко е наред вече и най вече падат нормално % !!!!!
За всеки случай като му сложих ъпдейта го резетнах !!!
Цитирай

danity написа:
plamenppp написа:
plamenppp написа:Стискайте палци, момичета и момчета, батерията плавно падна днес от 100 на 89 процента!
Не съм си играл с интернет, а само съм го ползвал за няколко разговора от по една минута.

Не стана Sad


esil2 написа:Вече има нов ъпдейт тази сутрин го обнових да видим оправили ли са проблема.

Дано са се взели в ръце и са оправили нещата. Този ъпдейт беше едва 13 МБ, но качеството може да се побере и в много по-малко.


Най сетне добра новина поне при мен досега когато го заредя и си пойграя и после оставя докато спя на сутринта беше на същите % и от там на сам ровя ровя и не пада и рестарт и на 27 % .Този път след новия ъпдейт ставам същия % и викам неееее и тъкмо да го рестартна и хоп от 69 % както беше стана на 68 прескочи трапа мисля че всичко е наред вече и най вече падат нормално % !!!!!
За всеки случай като му сложих ъпдейта го резетнах !!!

Не ми се вярва. Процентите трябва да падат, дори и ако не телефонът не се ползва.
Цитирай

vremeto написа:Имах същия проблем - батерията показваше каквото си иска, докато в един момент, при 30-40% индикация, телефонът не угасваше заради пълен разряд.
Оправи се след като калибрирах батерията, това беше преди седмица и оттогава нито веднъж не е показала грешно отчитане.
Калибрирането става по следния начин:
1. Оставяте телефона да се разреди напълно, докато изключи.
2. Пускате телефона да се зарежда БЕЗ ДА ГО ВКЛЮЧВАТЕ.
3. След като се зареди напълно (зеления диод светне), включвате телефона, след което отново го пускате да се зарежда. Докато се зарежда във включено състояние, НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЕЛЕФОНА.
Калибрирането приключва след второто зареждане (във включено положение).
В руския форум, където прочетох това пишеше, че в някои случаи процедурата трябва да се повтори 2-3 пъти докато батерията се калибрира. При мен стана от първия път и сега телефонът ми вече показва коректно процентите на разряда.
Дано този метод помогне и на други.
Успех.


след първото ми зареждане на А536 ... нали трябва да се държи доста на заряда ... 12ч. 30мин . се зарейдаше
когато го цакнах изписваше 100% и свети зеления диод постояно
изгасих го от зарядното пускам го ИИИИИИ 89%
че сега преди да си вкарам ПИН кода го сложих на зарядното и няма да го барам докато не се зареди 100%

до сега не бях го зареждал ... сега ми е парвия заряд от както го имам .....

добре че се разрових и четох ... че намерих това мнение на колегата
други пробвали ли са го и ефект?

LENOVO A536 DUAL SIM ; LENOVO IDEATAB A3000
LENOVO G50-30/80G00040BM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)