Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

(2015-01-17, 13:17:14)yoshimitsy82 написа:  Имах един прозрачен гугъл сърч бар, който беше на всички начални екрани. Като го махнах ми излезе един прозорец. Нещо от рода как може да се върне обратно. Тогава не му обърнах внимание. После си сложих един от графичните обекти, като си мислех, че е същия ама не беше. И така въпроса ми е можете ли да ми кажете как мога да си върна първия. Търсих в настройките, но нищо не намерих. Благодаря предварително.

Изчисти кеша и данните на Xperia Home и трябва да се появи. Но имай в предвид, че след това може да ти се наложи отново да си настройваш началните екрани.
Цитирай
Аксесоари

Не, не може, а ще се наложи..
Идиотско решение от страна на Сони, но...
Цитирай

На всяко приложение, когато изтриеш данните, се налага да го настройваш от начало :-D
Цитирай

От скоро съм собственик на Xperia Z3 Compact и честно казано имах по-големи очаквания от 20 мп камера, но уви...
Първо, оказа се че в автоматичен режим пикселите са само 8, отделно цветовете са едни студени, особено червеното...
Като пробвам да снимам в режим "Creative effect - filters" - Vivid, се получават по-добре цветовете, но тук пък снимките са в резолюция 0.8-1 мега пиксел (!?!?!).
Като цяло снимките при по-лоша светлина са много по-добри (и на закрито при изкуствено осветление), но снимките при дневна светлина се получават отлични като детайл, но зле като температура (просто цветовете са по-бледи)...сравнявам със стария ми телефон HTC Desire 5MP...
Цитирай

Добре де като купих телефона най-отгоре имаше Google лентата за търсене, но мен ме дразни задържах и я махнах, като си мислех, че ще мога да си измествам така елементите с една идея по нагоре. Как да я върна се пита в задачата, че така е по гадно с тоя половин пръст разстояние. Перфекционист човек какво да се прави.
Една позната си взе същия задържам на лентата да видя аджеба как съм я махна и излиза съвет да отида до настроики>приложения..., но нещо не мога да се оправя.

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай

(2015-01-22, 20:33:15)Mu7aKa написа:  Добре де като купих телефона най-отгоре имаше Google лентата за търсене, но мен ме дразни задържах и я махнах, като си мислех, че ще мога да си измествам така елементите с една идея по нагоре. Как да я върна се пита в задачата, че така е по гадно с тоя половин пръст разстояние. Перфекционист човек какво да се прави.
Една позната си взе същия задържам на лентата да видя аджеба как съм я махна и излиза съвет да отида до настроики>приложения..., но нещо не мога да се оправя.
Отиваш в Настройки>Приложения>плъзгаш надясно до "Всички">слайдваш надолу до Xperia Home, натискаш на него и му чистиш данните и кеша. Но имай в предвид, че ще трябва наново да си настройваш началните екрани.

П.П. Преди да публикуваш нещо, чети дали няма и други с твоя проблем. Точно 5 коментара нагоре в същата тема пак съм отговорил на същия въпрос.
Цитирай

ОК, благодаря ти много. Честно казано за точно за това нещо не проверих дали има чешити като мен да ги дразнят разни такива дреболии и директно писах. Друг път и за най-нестандартното да е ще проверявам Smile

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай

Забелязвам следния дребен проблем: след приемане на обаждане след плъзгане (вляво) първите 2 сек. отсрещния не ме чува...т.е. трябва да изчакам за момент (да поема въздух Big Grin ) и чак тогава "АЛО". Не е голяма болка, но дразни особено когато бързаш. Имате ли подобни наблюдения и варианти за лекуване ?

п.с Да уточна че ползвам pixel phone dialer , но не смятам че това е проблема.



Цитирай

Пробвай когато телефона е изцяло стоков, без инсталирани приложения, дали прави този проблем. Ако не, значи може да считаш, че някое приложение прави номера.
Цитирай

Ъъъм... Колеги.....
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=3011598
Май го дочакахме.. Не мога да го пробвам в момента. До довечера ще кажа дали се е получило на Z3.
Цитирай

Има ли вариант вибрацията да стане по-силна, че нещо е много слаба, едвам се усеща?

Samsung A52s 
Цитирай

Има вариант евентуално.

Root + Xposed modul, ето този: http://forum.xda-developers.com/xposed/m...r-t2417965
Цитирай

Здравейте, имам телефона от 2 месеца и пиша относно здравинта на стъклата тъй като много неща се изписаха... И така, по същество, изпуснах телефона си от около 1м височина и падна върху цимент точно на дисплея си. Преди да го вдигна помислих че е станал на сол ?, но се оказа че нямаше и драскотина по дидисплея, около него нещата не стояха така, има видими следи от удара и от четирите му страни.
Цитирай

(2015-01-22, 22:36:28)tishotch написа:  Забелязвам следния дребен проблем: след приемане на обаждане след плъзгане (вляво) първите 2 сек. отсрещния не ме чува...т.е. трябва да изчакам за момент (да поема въздух Big Grin ) и чак тогава "АЛО". Не е голяма болка, но дразни особено когато бързаш. Имате ли подобни наблюдения и варианти за лекуване ?

п.с Да уточна че ползвам pixel phone dialer , но не смятам че това е проблема.

Колега аз не ползвам никакво приложение за разговорите,но и при мен има същия проблем.Мен много взе да ме дразни!

Samsung Google Nexus 10 32gb.
Sony Xperia Z3 Compact
Цитирай

(2015-02-26, 19:29:51)mureto написа:  
(2015-01-22, 22:36:28)tishotch написа:  Забелязвам следния дребен проблем: след приемане на обаждане след плъзгане (вляво) първите 2 сек. отсрещния не ме чува...т.е. трябва да изчакам за момент (да поема въздух Big Grin ) и чак тогава "АЛО". Не е голяма болка, но дразни особено когато бързаш. Имате ли подобни наблюдения и варианти за лекуване ?

п.с Да уточна че ползвам pixel phone dialer , но не смятам че това е проблема.

Колега аз не ползвам никакво приложение за разговорите,но и при мен има същия проблем.Мен много взе да ме дразни!
Яаааа,  интересно. Аз съм с Xperia L и имам същия проблем, но се примирих  - в крайна сметка викам си бюджетен телефон все нещо му изцедено, а и така и не му направиха качествен ъпдейт. И понеже се оглеждам за смяна с точно този модел изобщо не очаквах, че тази простотия е пренесена като проблем и в скъпите Z-серии. Интересно ми е все пак какво ще се окаже - проблем или характерна особеност.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

Аз със Z1 нямам такъв проблем, та какво остава при Z3. Явно проблема е в конкретния телефон не при всички.
Цитирай

От известно време забелязвам нещо странно със снимките на Z3 Compact.... Правя някоя снимка и тя е с размер 6-7-8 мб... след няколко дена същата снимка става с размер 50-60 кб, и със значително влошено качество, когато я отворя на някой голям монитор.... Възможно ли това да се дължи на автоматичните резервни копия в G+... Не виждам друго обяснение освен това, когато си направи резервно опие и я качи в G+, да я компресира телефонът...
Цитирай

Това вероятно са така наречените thumbnails / миниатюри на иначе големите снимки.
Ако отвориш снимката от папката където я запаметява устройството след снимане, ще видиш, че големината на снимката като мегапиксели и мегабайти е непроменен, докато тези миниатюри са вече и с други големини в пиксели разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Точно от папката където е запаметена й гледам размера, от File Commander влизам, й всички снимки са такива малки.... Сега съм му изключил резервните копия, ще го тествам така, без да си прави резервни копия в G+, да видим....
Цитирай

Здравейте! Купих си телефона преди точно 10 дни, веднага след изваждането му от кутията сложих протектора, който вървеше с комплекта, а на другия ден му купих и гумен кейс. След 3 дни чух странен звук при работа с тъч скрийна, нещо като пукане или по-скоро като цъкане на часовник..не му обърнах внимание, защото помислих, че е от кейса. На петия ден го извадих от кейса и странния звук пак се чуваше. Разгледах го внимателно и разбрах, че проблема се появява при съвсем леко натискане на дисплея (малко над средата). Сега реших да разгледам за мнения из форума ииии да....надявам се да не се пукне преди да го занеса в Мтел и да ми го приемат от гаранцията....
(не съм сядала на него, не съм го изпускала, не съм го мокрила)
Цитирай

Когато снимам 4к видео и slow motion като вляза за да го гледам ми изписва "не валиден url адрес"...  някаква идея?
Цитирай

(2015-01-22, 20:51:45)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-22, 20:33:15)Mu7aKa написа:  Добре де като купих телефона най-отгоре имаше Google лентата за търсене, но мен ме дразни задържах и я махнах, като си мислех, че ще мога да си измествам така елементите с една идея по нагоре. Как да я върна се пита в задачата, че така е по гадно с тоя половин пръст разстояние. Перфекционист човек какво да се прави.
Една позната си взе същия задържам на лентата да видя аджеба как съм я махна и излиза съвет да отида до настроики>приложения..., но нещо не мога да се оправя.
Отиваш в Настройки>Приложения>плъзгаш надясно до "Всички">слайдваш надолу до Xperia Home, натискаш на него и му чистиш данните и кеша. Но имай в предвид, че ще трябва наново да си настройваш началните екрани.

П.П. Преди да публикуваш нещо, чети дали няма и други с твоя проблем. Точно 5 коментара нагоре в същата тема пак съм отговорил на същия въпрос.

Натискаш и задържаш пръста на екрана, най-отгоре има show и hide.
Цитирай

(2015-03-19, 07:37:24)javorenator написа:  
(2015-01-22, 20:51:45)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-22, 20:33:15)Mu7aKa написа:  Добре де като купих телефона най-отгоре имаше Google лентата за търсене, но мен ме дразни задържах и я махнах, като си мислех, че ще мога да си измествам така елементите с една идея по нагоре. Как да я върна се пита в задачата, че така е по гадно с тоя половин пръст разстояние. Перфекционист човек какво да се прави.
Една позната си взе същия задържам на лентата да видя аджеба как съм я махна и излиза съвет да отида до настроики>приложения..., но нещо не мога да се оправя.
Отиваш в Настройки>Приложения>плъзгаш надясно до "Всички">слайдваш надолу до Xperia Home, натискаш на него и му чистиш данните и кеша. Но имай в предвид, че ще трябва наново да си настройваш началните екрани.

П.П. Преди да публикуваш нещо, чети дали няма и други с твоя проблем. Точно 5 коментара нагоре в същата тема пак съм отговорил на същия въпрос.

Натискаш и задържаш пръста на екрана, най-отгоре има show и hide.

Бъркаш се... Има го само, когато лентата е показана, след като я махнеш единствения вариант да я върнеш е изчистването на данните на лаунчера.
Цитирай
Photo 

(2015-03-19, 07:39:49)pavlinstoyanov написа:  
(2015-03-19, 07:37:24)javorenator написа:  
(2015-01-22, 20:51:45)pavlinstoyanov написа:  
(2015-01-22, 20:33:15)Mu7aKa написа:  Добре де като купих телефона най-отгоре имаше Google лентата за търсене, но мен ме дразни задържах и я махнах, като си мислех, че ще мога да си измествам така елементите с една идея по нагоре. Как да я върна се пита в задачата, че така е по гадно с тоя половин пръст разстояние. Перфекционист човек какво да се прави.
Една позната си взе същия задържам на лентата да видя аджеба как съм я махна и излиза съвет да отида до настроики>приложения..., но нещо не мога да се оправя.
Отиваш в Настройки>Приложения>плъзгаш надясно до "Всички">слайдваш надолу до Xperia Home, натискаш на него и му чистиш данните и кеша. Но имай в предвид, че ще трябва наново да си настройваш началните екрани.

П.П. Преди да публикуваш нещо, чети дали няма и други с твоя проблем. Точно 5 коментара нагоре в същата тема пак съм отговорил на същия въпрос.

Натискаш и задържаш пръста на екрана, най-отгоре има show и hide.

Бъркаш се... Има го само, когато лентата е показана, след като я махнеш единствения вариант да я върнеш е изчистването на данните на лаунчера.

Сигурно зависи от това как си махнал лентата, аз я скрих по спомен.

Ето как се вижда : https://www.dropbox.com/s/mju7qq3tu4b664...1.png?dl=0
Цитирай

(2015-03-19, 08:23:17)javorenator написа:  Сигурно зависи от това как си махнал лентата, аз я скрих по спомен.

Ето как се вижда : https://www.dropbox.com/s/mju7qq3tu4b664...1.png?dl=0

Да колега, прав си, грешката е моя, за което се извинявам. Просто преди не можеше и затова се подведох.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)